Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

A Blu-ray korongok fejlődése remélhetőleg felgyorsul egy kicsit. Jó lenne, ha lenne 400-500GB-os lemez normális áron, persze nem horribilis árú lejátszóval együtt. Szerencsére a leendő 8K HDR filmekhez kell is majd a tárhely. :))

(#2) #90933760


#90933760
törölt tag

Naná hogy jobban startolt elvégre nincs konkurense se.... :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Vincent45


Vincent45
tag

Jó lenne ha itthon is lehetne már kapni magyar vonatkozással ezeket a lemezeket.

(#4) robyeger


robyeger
addikt

Jól tudom a BDXL lemezeket támogató meghajtók fizikálisan képesek olvasni ezen korongokat? és tudja valaki, hogy számítógépen milyen szoftverrel lehet lejátszani, mivel gondolom ott az új filmes védelem? Asztali lejátszót, meg vesz a hóhér :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) sixpak


sixpak
nagyúr

Sajnos még 1-2 év eltelik, mire az ember be tud nézni valamelyik (LG, Samsung...) lcd/led tv topikba anélkül, hogy ne azt kelljen olvasnia, hogy a 4-5 megmondóember beszéli le a vásárlás előtt állókat az uhd modellekről...full hd jobb, minek veszel 4K tévét, hülye vagy?...mit nézel rajt....?
Mindezt egy tech fórumon.... :Y
Én már régóta várom, hogy elterjedjen az uhd blu ray. Remélem a lejátszók ára is mérséklődik év vége felé. 120 körül láttam Samsungot, kicsit az még sok nekem.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#6) Dilikutya válasza sixpak (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk jelenleg tényleg nem sok értelme van UHD TV-t venni, gondolom a lejátszó is drága, a film is, ráadásul kicsi a kínálat. Értem én, hogy ha nem veszik az emberek, nem lesz több és olcsóbb tartalom, viszont nem én akarok lenni az, aki megveszem a korai modelleket, hogy mire a tartalom megfizethető lesz, már dobhassam is ki, miközben a megjelenítők ára és minősége is kedvezőbb irányba megy addigra. Jelen pillanatban itthon kihasználhatatlan egy ilyen tévé. Még PC játékra elmenne, de ahhoz meg kell egy bivalyerős hardver is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Jonesy84 válasza sixpak (#5) üzenetére


Jonesy84
tag

Nekem még nem is a lejátszó ára okozza sajnos a legnagyobb gondot ezzel, hanem az hogy emberi árban min 80" -os 4K TV nincs. Mivel közel 4m-ről nézzük a TV-t ennél kisebb méretben nem sok értelmét látom a 4K-nak. Talán ha beindul az OLED mérséklődnek a nagy TV-k árai is (tudom bilibe lóg a kezem :) )

(#8) DithenS válasza Jonesy84 (#7) üzenetére


DithenS
senior tag

Oled előbb utóbb olcsóbb lesz.De az LG hülye lenne olcsóbban adni a paneleket elvégre csak ő gyártja plusz vissza hossza rendesen az árát.De egyszer olvastam hogy az LG valami hatalmas oled gyárat épít,meg valami 2018 rémlik még hogy akkor indul be a gyártás?! Na mindegy előbb utóbb olcsóbb lesz,főleg hogy gyártani is egyszerűbb.

(#9) Fücsök007 válasza DithenS (#8) üzenetére


Fücsök007
őstag

De már más gyártók is tervezik OLED panel gyártását, hisz megtérülne viszonylag rövid időn belül. Kína nagy ellenfél lesz, Japán kevésbé. De addig magasak maradnak az árak. :(

(#10) Tigerclaw válasza sixpak (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen...meg hogy ha nem veszel legalább 60 inches UHD tévét, akkor ne is vegyél.

Arra leszek kíváncsi, hogy a 3D-s BD kiadványok teljesen eltűntek-e, eltűnnek-e. A 4k-s passzív 3D tévék ugyanis a tesztek szerint egy szinttel növelik az minőséget. Azzal ugye eleve sokkal kevesebb probléma volt, csak a sorok felezése miatt csökkent a minőség...amit ezek az új tévét visszaadtak. Gyakorlatilag most mindkét szemre FHD felbontás jut...pontosabban a felskálázás miatt horizontálisan a duplája. Emellett jönnek a VR sisakok, amik egyben 3D-s videoszemüvegként is üzemelhetnek és a konzolok támogatják is a BD 3D-t

Persze nem a 4k-s 3D-re gondolok, csak az FHD verzióra gondolok. Vajon a kiadók áldoznak-e majd arra, hogy az UHD és FHD BD mellé még legyen 3D FHD is. Az animációs filmeknél ennek nincs akadálya.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) elefant válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek! én sajnálnám ha teljesen eltűnne a 3D. azt be kell látni szerintem, hogy ez a szolgáltatás ugya egyáltalán nem forradalmasította a tévézést, mint ahogy ígérték, de néhány típusú tartalomnál, igenis hozzáadott értéket jelenthet.

(#12) Tigerclaw válasza sixpak (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az új XBOX ONE S modell már lejátssza az UHD-s BD lemezeket, akár HDR minőségben is (persze ahhoz a tévének is támogatnia kellene) Emiatt várhatóan elég durván ejteniük kell a gyártóknak az UHD-s BD lejátszók árát. Gondolom valahova 200 dollárra minimum...de talán lejjebb is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) McSico


McSico
senior tag

Nagyon jó. Csak ne felejtsék el nyugdíjba küldeni a dvd-t, az árakat meg lejjebb vinni. Mert rinyálni tudnak, hogy nem fogy a bd, illetve hogy nem terjedt el. (Pl. a Disney)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#14) MaUser válasza sixpak (#5) üzenetére


MaUser
addikt

A valóság ellenben az, hogy nem kell ahhoz megmondóember, hogy letegyél most egy 4K modellről. Kerestünk egy 48-50"-os tv-t a háló falára és egy fájdalom a kisebb 4k-s modelleket is használni. Az egy dolog, hogy a 4k előnyét ilyen méretben 5m-ről nem látja az ember, de hogy két évvel a megjelenése után még mindig ott tartunk, hogy a 48h6400-ason kívül nem igen van opció 250 alatt képminőség és szolgáltatások szempontjából, az egy vicc. Egyszerűen ennyiért 4k-ban kapsz világosszürke feketét, felhőket ezerrel, lassu sw-t, stb. És ugye a 48h6400 meg nem 250, hanem 160. :U

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#15) PuMbA válasza sixpak (#5) üzenetére


PuMbA
titán

"a 4-5 megmondóember beszéli le a vásárlás előtt állókat az uhd modellekről"

Senki sem beszél le senkit, egy adott pénzkeretre megy az ajánlás. Magyarország nem az a hely, ahol 300-400 ezerért vesz mindenki TV-t és ennél olcsóbban a FullHD TV-k sokkal jobb képminőséget nyújtanak :) Te se küldenél be a boltba embereket, hogy vedd meg a legolcsóbb vizes műanyag parizert :)

MaUser: :K

[ Szerkesztve ]

(#16) sixpak válasza Dilikutya (#6) üzenetére


sixpak
nagyúr

Örökké nem lehet várni, ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne fejlődés sem. :)
Kifelejted az otthoni felhasználásból a házi 4K felvételeket. Több órányi családi videóm van, a fotókról nem is beszélve.

Jonesy84: ebből a szempontból szerencsés vagyok, úgy van berendezve a nappali, hogy 3 méternél messzebről nem is tudnám nézni, esetleg állva.
2-2,5 m a kanapé-tv távolság, de van lehetőség közelebbről is nézni uhd esetén.

Tigerclaw: ezt meg tudom erősíteni, elképesztően meggyőző a passzív 3D.
Előtte full hd 3d tévém volt, mondjuk nekem azzal sem volt bajom...
200 dolcsi jól hangzik. :K

PuMba: aha, akkor rosszul emlékszem :U ...igaz, már régóta nem látogatom azokat a fórumokat, de egy vicc ami ott ment/megy.
Több olyan eset volt, amikor annak ellenére beszélték le az illetőt egy készülékről, hogy azt megnézte személyesen és tetszett neki.
De igazából nem érdekel annyira, csak röhögni szoktunk a haverokkal, ha szóba kerül.
Mindenki azt vesz amit akar...
Az idei kínálatot csak fél szemmel figyelem, de szerintem 300 körül lehet olyan 50 inch körüli 4K tévét venni, amivel tökéletesen elégedett lesz a tulajdonosa.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#17) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

UHD TV létjogosultsága a felhasználói igényen múlik, valamint a képátló méretén és a nézési távolságon.

Másfél éve használok egy 40"-ost egy méterről elsődleges kijelzőként, munkára és játékra és ez volt életem egyik legjobb tech döntése. Házi videót 2 méterről nézve viszont a szemem már veszít az UHD részletességéből. Ezért nem cseréltük még le a nappaliban a FHD-st, mert ahhoz a nézési távolsághoz szukseges méretű UHD TV egyelőre embertelen áron megy.

De jöjjenek csak az ilyen filmek, azokat is szívesen néznénk.

(#18) Ijk válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

2,5m a kényelmes nézési távolság, erre 65"-ig FHD-t érdemes csak venni kivéve ha UHD nem jelent többletkiadást. UHD-t nem vennék 74" alatt, de inkább már 84" lenne ideális.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Igen, a nappalinkba oda már az a méret kellene UHD esetén. Vagy a szememet kellene upgradelni. :)

(#20) Tigerclaw válasza MeszesKPT (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

És az a 40 inches tévé vagy monitor, illetve ha tévé akkor milyen?

Én most egy 43-as UHD-val szemezek amit főleg monitornak használnék. Most egy 42-es HD Ready van tévének, de sokkal nagyobb talán már nem is férne el nálam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Dilikutya válasza sixpak (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem lehet örökké várni, de amíg nem tudok mit nézni rajta, nem veszek drága 4K megjelenítőt. 4K-t meg mi tud rögzíteni? Pláne olyan minőségben, hogy értelme is legyen az ekkora felbontásban? Nem tipikus családi eszközök.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) PuMbA válasza sixpak (#16) üzenetére


PuMbA
titán

"Az idei kínálatot csak fél szemmel figyelem, de szerintem 300 körül lehet olyan 50 inch körüli 4K tévét venni, amivel tökéletesen elégedett lesz a tulajdonosa."

:K , de a legtöbben 2-3 méterről nézik a TV-t, ahonnan nem látszódik a 4K felbontás 50 colnál. Ezt is figyelembe kell venni ajánlásnál, ugyanis szerintem pénzt kidobni sem jó dolog egy olyan dologra aminek nincs értelme :)

[ Szerkesztve ]

(#23) sixpak válasza Dilikutya (#21) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe az LG V10 telefont.
3840×2160, 30/24 fps, 64mb/s, felvétel közbeni iso, záridő, fókusz, wb, mikrofonok (3) állítása, szélzajszűrő.

A készülék nem kapható egyik szolgáltatónál sem, ezért kevésbé ismert. Én célzottan ezt vettem annak idején, a még a mai napig unikumnak számító videós képességei miatt.
Persze lehet legyinteni, hogy ez csak egy telefon, de 4K demóknak megfelelő videók készíthetőek vele, jó fényviszonyok között.

PuMba: igen, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24) -=RelakS=- válasza PuMbA (#22) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Max ha van 3D tartalma a kedves vevőnek, és a passzív 3D-vel szimpatizál.

Mondjuk a 3D tartalom meg vagy ritka, vagy drága :((

Illetve én még azért fogok év vége táján 48"-os UHD-t nézni, mert monitor lesz a fő funkciója. Videókártyám már van hozzá :D Mondjuk 4K alatt még a Serious Sam 3 is töprengésre készteti, de legalább az asztalon az UHD 60Hz megvan.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) Pearce válasza Vincent45 (#3) üzenetére


Pearce
aktív tag

Amilyen gyengék a blu-ray eladások itthon, csodálkoznék, ha jönnének a 4k-s filmek.

(#26) deicide válasza PuMbA (#22) üzenetére


deicide
veterán

Ezt sosem értettem teljesen egyébként.
Ha nézel egy 4K TV-t mondjuk 65", 4 méterről, azt értem, hogy a szem felbontóképessége véges és ezért nem tudod a 4x felbontás miatti minőséget érzékelni. De ha ugyanerről a távolságról nézel egy azonos képátlójú FHD TV-t, akkor azt milyennek látod? 720p-nek? Vagy az azonos méret vs kisebb felbontás miatti nagyobb pixelméret miatt kb ugyanaz a végeredmény?

Egyébként én kb 1 éve egy JS9000-et nézek 65"-on 3.5 méterről, de simán sokkal szebb volt a Better Call Saul 4K-ban Netflix ripből, mint 1080p-s verzióban. Jó a szemem, az biztos, de azért nem átlag feletti, pedig a logika szerint kb egyformának kellett volna látnom, nem? Persze, simán lehet, hogy a tömörítés minősége is belejátszott.

Viszont tervezem az UHD BR vásárlást, de ha csökkenni fog az XBOX miatt az ár, akkor inkább kivárok.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#27) #90933760 válasza deicide (#26) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ne is akard megérteni, itt is van két tábor, az egyik ezerrel nyomja hogy nincs értelme meg X méter meg átmérő meg nézőtávolság, hülyeség blabla. Az életben nem fogod tudni megmagyarázni nekik.
Meg van a másik tábor aki tudja hogy jobb, meg örül a fejlesztésnek és kész, élvezi a végterméket.
Régebben kb. minden 4K hír alatt erőlködtünk páran elmagyarázni semmi értelme, következő 4K hírnél ugyanúgy jönnek, sőt 20 hozzászólással később ide is ugyanúgy benyögik hogy a 4K hülyeség blablabla.

(#28) Tigerclaw válasza #90933760 (#27) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igazán készíthetne egy amolyan vaktesztet a PH erről. Ugyanannak a gyártónak 2 ugyanakkora hasonló kategóriás tévéjén ugyanazok a 4k-s demók futnának. Az egyik TV persze UHD lenne, a másik FHD és különböző nézési távolságokból kellene eldönteni, hogy melyik jobb, élesebb, érezni-e a felbontás különbséget. Előtte persze nagyjából össze kellene állítani a két tévét fényerőt, színt és hasonlóakat tekintve, hogy az ne befolyásolja a tesztet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy ilyen teszt kellene, mint ez, csak normálisan megoldva:
https://www.youtube.com/watch?v=RodCjVf-5AE

Ezek egyrészt idiótaságból, másrészt direkt elcseszték a tesztelés.
Az idiótaság az volt, hogy egy netflixes "4k"-s tévéfilmmel teszteltek, a direkt baromság meg az volt, hogy egy 4k-s LCD-t állítottak szembe egy FHD-s plazmatévével. Mondhatni borítékolható előre az eredmény.

Kellene egy normális UHD - FHD TV "side by side" teszt, lehetőleg vakteszt módszerrel és jó minőségű UHD demókat felhasználva forrásként külső lejátszóról futtatva, nem pedig valami hulladék okostévés alkalmazással.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) PuMbA válasza deicide (#26) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyébként én kb 1 éve egy JS9000-et nézek 65"-on 3.5 méterről, de simán sokkal szebb volt a Better Call Saul 4K-ban Netflix ripből, mint 1080p-s verzióban."

Blu-ray-t próbálj, ne Netflix rip-et :) A 4K YouTube is szebb nálam FullHD monitoron, de csak azért, mert a FullHD bitrátája nem elég a teljes FullHD minőség kiaknázásához :) Egyébként a JS9000 már olyan 4K TV, aminél nem jobb egy FullHD, ez biztos :)

"De ha ugyanerről a távolságról nézel egy azonos képátlójú FHD TV-t, akkor azt milyennek látod? 720p-nek? Vagy az azonos méret vs kisebb felbontás miatti nagyobb pixelméret miatt kb ugyanaz a végeredmény?"

Adott távolságból egy adott felbontást látsz :) Például én egy 40"-os FullHD TV-n 2m-ről simán elnézem a 720p-t, mert valahol ilyen felbontás körüli értéknek "megfelelő" a szemem, így nem látok különbséget, ha FullHD filmet teszek be :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Dilikutya válasza PuMbA (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

FullHD minőség még mindig nem létezik, az csak egy felbontás kommersz elnevezése.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Ijk válasza #90933760 (#27) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs olyan hogy kell a 4k vagy nem kell, nincs éles átmenet hogy te mondjuk 2m-ről pont nem látod a különbséget. Meg vannak adva a nézési távolságok felbontás függvényében az emberi szemhez mérten, éles határok nincsenek csak hogy honnan éri meg ténylegesen az UHD. [link]
Persze nem az a kérdés hogy hol látod a különbséget, hanem hogy mikor éri meg a felárat és mennyit.
Kényelmesnek mondható 2,5m-es nézési távolsághoz is legalább 65" képátló kell, és lehet hogy vakteszten 10-ből 7 ember ott is megbukna. 2,5-3m-re egy 84"-os képátlónál már valóban teljes mértékben kijön az UHD előnye.
Jelenleg olyan 2-3 milliós befektetésnél éri meg igazán a plusz felbontás, 40-65" között inkább a kontrasztra és mozgóképfelbontásra érdemes menni, az sokkal inkább látható előnyt jelent.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33) MeszesKPT válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Másfél éve 40"-os UHD monitor még csak hírben sem volt, így TV-ről van szó. [Ezt vettem.] Akcióban csak 140e volt akkor.

Elsősorban munka miatt döntöttem mellette, mert videószerkesztésnél nagyon jól jött a hatalmas munkaterület. Mondhatni hamar visszatermelte az árát. 40" alatt monitorként használva (1m távolság) sem látom a 2160p értelmét, mert egyszerűen túl kicsik az ikonok, a Windows skálázása pedig továbbra sem ér semmit.

Sok munkára teljesen alkalmatlan TV-t használni, egy grafikus például biztos sírva menekülne el. Elismerem, hogy csak egy szűk réteg számára jó választás ez, én pont beleesek ebbe.

Játékokat GPU-erő hiányában 1080p vagy 1440p-ben futtatok. Az egyetlen kompromisszum az az input lag, ami ennél a modellnél 40 ms. A tavalyi hasonló kategóriánál ezt már 20 ms-re leküzdötték Samuék. Mivel főként szimulátorozok ezt a hátrányt szinte nem is érzékelem. Most már nem tudnék kisebb kijelzőre visszaváltani.
[link]

(#34) ripla


ripla
őstag

már rég pendriveon kellene árulni ezeket. mi értelme van a mozgó alkatrésznek, amikor egy nem mozgó egységben a lejátszás is fényévekkel gyorsabb? arról nem beszélve, hogy a lemezhez képest egy pendrive mennyi helyet foglal. egy mozgó alkatrészes buliban a meghibásodási ráta is jóval magasabb, nem beszélve a zajról, mert van hangja, mindegyiknek van.
nekem is van még dvd íróm az őskorból (csak a lemez miatt mondom)... 4 éve használtam utoljára, 2 éve már a házból is kiszedtem, mert felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#35) Dilikutya válasza ripla (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pendrive talán nem hibásodhat meg? Annyiban igazad van, hogy USB van mindenen, nem lennél annyira eszközhöz kötve. Viszont jócskán meg is drágítaná.

Az optikai meghajtó szubjektív, nekem nincs asztali CD és DVD lejátszóm, ezt a szerepet is a PC tölti be. DVD-t mondjuk mostanság már nem veszek, egyrészt, mert megvan, ami kell, illetve amit be tudtam szerezni, másrészt itt vannak a megnövelt felbontások. Zenei CD-t viszont veszek, mert sok hazai zenekart hallgatok, és egyenesen tőlük szoktam, mellőzöm a torrentet, de még a Spotify-t is, max előre belehallgatni, ha nem ismerem. Saját részre viszont én se sűrűn írok, archiválni nem is szoktam már, fényképeket kéne most már, hogy gépen és lemezen is meglegyen, illetve minden eshetőségre felkészülve van kiírva mindig az aktuális Windows-ból egy telepítő. Olcsóbb, mint emiatt fenntartani egy pendrive-ot, és bármikor kéznél van. Melóhelyen bármikor tudnék pendrive-ra telepítőt csinálni, de ha hétvégén kéne valamiért, meg lennék lőve. Nem árt az az optikai meghajtó.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) -=RelakS=- válasza ripla (#34) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én ilyenkor mindig ragaszkodom a "hagyományokhoz", tehát nem a pendrive-ot preferálnám, hanem valami memóriakártyát.
Mert hogy azt ki mondta, hogy az SD kártyába, vagy ha a te ötletedet viszik, akkor a pendrive-ba mindenképpen újraírható memória kell? Lehetne egy ROM is benne, az valószínűleg nagyságrendekkel olcsóbb, és ha fizikailag van kódolva az adat (eleve úgy van levilágítva a chip, hogy tartalmazza a lejátszandó adatot), akkor talán még kevésbé is sérülékeny.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37) deicide válasza -=RelakS=- (#36) üzenetére


deicide
veterán

Egy akármilyen 64GB-s pendrive/memóriakártya biztos, hogy 1 nagyságrenddel drágább, mint 1db 50GB-s lemez. Jelenleg 6-8000Ft vs 800-1000Ft. Így is 20 font + szállítás mondjuk a Pi Élete 4K Blu-ray-n, ha erre rájönne még ~15 font, tényleg a kutya sem venné.

Egyébként nem értem a lemezellenességet, pont ugyanolyan folyamatos a lejátszás arról, mint memóriakártyáról. Biztos régimódi vagyok, de rengeteg CD lemezt is veszek, mert szeretem a bookletet kinyitni, olvasgatni közben a szöveget.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#38) Ijk válasza ripla (#34) üzenetére


Ijk
nagyúr

Talán mert memória kártya vagy 50x annyiba kerül mint az optikai lemez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Fücsök007 válasza deicide (#37) üzenetére


Fücsök007
őstag

Jó dolog az 50GB-os lemez, de akkor terjedhetne el az optikai meghajtó ismét, ha 400-500GB-os lemezeket is lehetne venni. A CD és a DVD megjelenésekor, és az elterjedésének kezdetén nem volt értelme HDD-n tartani a nagyobb fájlokat, hisz jóval olcsóbb volt CD-re, majd DVD-re kiírni a tartalmat mint venni újabb merevlemezt a gépbe. Ez a trend tulajdonképpen az 1 illetve 2TB-os merevlemezek megjelenésével teljesen véget ért, hisz jelenleg nem lehet pár lemezzel kiváltani a 4-6-8TB-os merevlemezeket. Viszont a 4K HDR tartalmakhoz már kezd kevés lenni az 50GB, így remélhetőleg a 8K-s korszak kezdetére már lesz újabb lemez, megfizethető olvasóval együtt. :))

[ Szerkesztve ]

(#40) Dilikutya válasza deicide (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván nem a pendrive és a lemez kiskereskedelmi árát kell nézni, de biztos, hogy arányaiban jóval drágább az előállítása, így a kiadott film végfelhasználói ára is jóval több lenne, mint most egy sima tokos BD-nek.

A kézzelfogható lemez, booklet látod, hogy a magát sokaságnak képzelőknek nem fontos már. Nyilván ez nem igaz, nem reprezentatív, ha páran beírják egy fórumra, hogy optikai meghajtójuk sincs már évek óta.

Meg mondjuk te, én kicsit mások vagyunk ilyen szempontból. Egy Rihanna CD-nek az átlag vásárlója aligha nézegeti a kis füzetecskét, vagy olvasgat David Guetta dalszövegeket. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) deicide válasza Dilikutya (#40) üzenetére


deicide
veterán

Ezzel együtt kihalófélben levő állatfaj vagyunk. :DDD

Fücsök007: Na igen, még H265-el is hamar kevés lesz az 50GB. Viszont ahogy mondod, elkapatódott mindenki a sok TB-s vinyókkal, adatot én is HDD-re mentek évek óta, nem lemezre, mert nincs értelme, nem költséghatékony már.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#42) -=RelakS=- válasza deicide (#37) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

épp ezért mondom, hogy ROM kellene bele
A 6-8000 forintos pendrive-ot/memóriakártyát írhatod is. Ugyanilyen méretben újraírható BD kb ugyanennyibe kerül.
Viszont ha csak olvasható, akkor az olcsó lehet, különben nem lenne chip lassan már a kulcstartóban is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43) Tigerclaw válasza deicide (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha jól értem a BD XL 4k ROM esetén 50, 66 és 100GB-s lemezek támogatottak. Írhatóknál meg 128GB-os is van. Azt nem tudom, hogy melyiket méretet használják a kiadók, de arra tippelek, hogy nem a legkisebbet, mert az UHD felbontás mellé a legtöbb kiadvány már eleve HDR-es, amihez több hely kell.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) Dilikutya válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

50 Gb-os lemez kevés lesz 4K-hoz, eleve nem ritkák a 30-40, akár 60 Gb-os filmek, és a 4K felbontás négyszerese az 1080p-nek, 50 Gb, de szerintem a 66 sem lesz elég még másfajta kódolásban sem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) PuMbA válasza Dilikutya (#44) üzenetére


PuMbA
titán

A mostani műholdas 4K sugárzás 30-40Mbit-en megy, amivel elférnek az 50GB-os Blu-rayeken, csak ugye HEVC-vel kódolva :) A minőségüket meg lehet nézni, mert fent vannak neten :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Dilikutya válasza PuMbA (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Láttam, hogy vannak egész hatékony kódolások, nemrég mutattak egy két órás filmet 1080p-ben, 700 Mb volt, és bár közelről bőven látszott, hogy alacsony a bitráta, távolról teljesen rendben volt, és közelről is bőven volt részlet. Arra mindenképp jó volt, hogy láttam, van benne potenciál, talán igazad lehet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) Ijk válasza PuMbA (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem meg csodák nincsenek. Egy FHD BD megeszi reggelire a 1080i-s műholdas képet. Élő műsorokhoz meg a 42"-os tv-re pont jó, de ha nekem azt a minőséget adnák BD-n akkor leönteném benzinnel a lemezt és felgyújtanám.
200GB alatt el is lehet felejteni a minőségi UHD filmezést.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) PuMbA válasza Ijk (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen egy 25Mbit-es. Azért nem olyan rossz ez, mint egy mostani 1080i a Blu-ray-hez képest. Szerintem közelebb lesz majd a 4K sugárzás a 4K Blu-ray minőséghez ezek alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Partz válasza Dilikutya (#44) üzenetére


Partz
senior tag

Az uhd blu-ray szabvány 2 rétegű 66 GB-os, ill. 3 rétegű 100 GB-os lemezeket használ. Az eddig megjelent 4k uhd filmek mind 66 GB-os lemezen jöttek. Nem rég jelentették be az első 100 GB-os formátumú filmeket. Úgy rémlik a Batman vs Superman bővített változata az egyik, a másik valamelyik Amerika Kapitány lesz.

(#50) Mulholland


Mulholland
tag

Hát Magyarországon ez sem lesz egyhamar, mivel a Blu-ray üzletág és erősen leszállóban van nálunk. Köszönhető pl. Disney-nek. Szóval ott tartunk, hogy lassan mindenkinek legalább HD-tv-je van, de az igazán kapós címek nem jelennek meg "hivatalosan :).

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.