Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maross


maross
veterán

Az utolso kepen lathato butor reszekent eleg hulyen hat a tv, elfert volna oda egy ketszer akkora is :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Beépített mélynyomó... oda ne rohanjak. Az minden csak nem mélynyomó lesz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) D-evil válasza maross (#1) üzenetére


D-evil
aktív tag

nem biztos.attól függ milyen messziről nézed...

(#4) szp1


szp1
addikt

A V / VT széria a plazma kategória csúcsa, a Kuro sorozat "örököse". Nyilván az árban ez is jelentkezik...soha sem voltak alkalmi vételek. Aki jó ár-érték arányt akar, az úgyis a G / GT sávban keresgél.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#5) Lenry


Lenry
félisten

a frissített Viera Connectet megkapják a régebbi modellek is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Ijk válasza Vikthor (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rá lehet írni a dobozára, ugyanúgy mint a beépített médialejátszót.
Mellesleg aki 5000$-ért vesz televíziót, annak valószínű hogy lesz normális hangrendszere is.

killerjohn: Mondjuk hogy képminőségben minden téren jobb.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) killerjohn


killerjohn
addikt

Hát én komolyan nem tudom, hogy 4700$-ért tud-e annyival többet az 50"-os verzió, mint mondjuk a Samsung P51D5900 (51"-os, középkategória) bruttó 320.000-ért, 4db szemóveggel, 5 év garival...

(#8) danikollar


danikollar
őstag

Ezek az árak azért mindenképp érdekesek.

(#9) elefant válasza Ijk (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

sokat tud dobni egy béépített mélynyomó a hangzáson. nyilván felesleges gy házimozival összehasonlítani, de egy átlagos darabnál mindenképp jobb.

(#10) einstein


einstein
senior tag

Hát 4700usd egy 50-es tévéért, akkor is sok, ha ez ma minden téren csúcsminőség.

(#11) Angel1981


Angel1981
veterán

Kicsit meglepődtem, hogy 65"-es modellt nem kínálnak, mert az a méret már nagyon régóta megtalálható a kínálatukban.

(#12) Apika


Apika
Közösségépítő

Kicsit még várni kell ezekkel, amíg csökkennek az áraik...

(#13) elefant válasza einstein (#10) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hogy őszinte legyek énis egy kicsit magasnak tartom őket.... azért remélem meggondolják magukat áprilisig és kicsit átírják az árcédulákat

(#14) Integra


Integra
titán

beépitett mélynyomó, muhaha:))
vegyen mindenki nyugodtan g30 plazmát, bőven jók:K
a legnagyobb újdonsága ennek a vt5 sorozatnak, hogy szép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) Ed Parker válasza Integra (#14) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Már a VT30 is szép volt és árban jóval barátságosabb.
A kérdés csak az, nyújt-e többet a VT5 a VT30-nál?(azért a plusz 2500$-ért)

(#16) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Nemsokára úgyis jön az OLED, nah az majd lenyomja az árát, meg a plazmát is. Ezt plazma tulajként mondom :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#17) Integra válasza Ed Parker (#15) üzenetére


Integra
titán

szerintem utoljára igazán szép a z1 volt, meg talán a régi v20. de ez szubjektiv :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) einstein válasza elefant (#13) üzenetére


einstein
senior tag

Ahhoz képest, hogy arról cikkeznek, hogy a tévégyártás veszteséges Panasonicnál... Így nem fognak több tévét eladni :U

(#19) vhunor válasza elefant (#9) üzenetére


vhunor
őstag

Hány centi mély ez a tv, 3? Abba aztán van értelme mélynyomót (sic!) építeni.Egy kalap szar az összes szuperlapos tv hangja. A Phlilips PF9xxx szériás LCD-knek rendes hangja van (legalábbis a kb. 2 évvel ezelőtti backlites változatnak), de annak teste is van hozzá.

(#20) hétalvó


hétalvó
addikt

Legnagyobb baj akkor lesz ha a samsung utoleri kepminosegben. Addig nincs ellenfeluk, szerintem jol csinaljak. A legjobb kepminosegert el lehet kerni a legtobbet. Esetleg meg az oled bejohet a kepbe, de en a csodakban nem hiszek mar :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#21) murrayd válasza Lenry (#5) üzenetére


murrayd
csendes tag

Nem mindegy? A Viera Connect (Magyarországon) egy felirat a dobozon, amiért jó pár kampósorrú mátyással többet gombolnak le - és ahogy látom, az is marad.

(#22) madgie válasza hétalvó (#20) üzenetére


madgie
titán

"A legjobb kepminosegert el lehet kerni a legtobbet."

Ezt hitte a Pioneer is.

(#23) vhunor válasza hétalvó (#20) üzenetére


vhunor
őstag

Ha ez tényleg 8k USD körül lesz, a VT5 ára úgyis lejjebb fog menni (aki 5 ezer dollárt kiad egy tévéért, 8 ezret is ki fog).

(#24) Lenry válasza murrayd (#21) üzenetére


Lenry
félisten

akkor Szeged valahogy átkerült egy másik országba (észben tartom, hogy vigyek útlevelet magammal, ha elhagyom a várost), mert én telepíteni tudok, vásárolni, az összes alkalmazás működik...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) clippy


clippy
tag

Lassan ez lesz az utolsó bőr amit az ilyen típusú tévékről lelehet húzni. (bár nem tudhatom, hogy okos mérnökök még mit fejlesztenek), minden nagy gyártó dobja ki a plazmába és "led" tv-be fektetett pénzét.. már nem sok időt adok, hogy a full led és az oled TV-k elkezdjenek terjedni.. majd lesz egy "nevenincs" cég (valami ázsiai), ami tömegtermelésben kihozza az új technológiát negyed áron mint ez, és utána majd kapkodnak a nagy cégek.. (tuti valami délkoreai cég lesz.. mondjuk hyundai névvel..) :K :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Dumy válasza Integra (#14) üzenetére


Dumy
csendes tag

G30 rulez

Az Élet, A Világmindenség Meg Minden? 42!

(#27) Duree


Duree
veterán

Lehet,hogy nagyon jó lesz a képminösége,de akkor is az 50' gép több mint 1 millába kerül,ráadásul ha elér hozzánk akkor még jön a vám,áfa,és egyéb költség.Szerintem nem piacképes termék.Ezzel nem fog csökkeni a Pana vesztesége sőt.

duree54

(#28) atok666 válasza Duree (#27) üzenetére


atok666
őstag

Ezek a csucs modellek, nemsokara jonnek a g, s, u szeriak, kellemesebb aron (remelem).

Atok

(#29) P00By


P00By
nagyúr

Szép számok, végülis...csúcsmodel... :D

(#30) Möhe


Möhe
addikt

A G20-al vígan megvagyok idehaza már bő egy éve.Nem is éreztem késztetést hogy egy év alatt cseréljek.Talán majd OLED-re vagy plazmára de ha ilyen mértékben fejlődik a technika,akkor átlagos szemmel nézve bőven kihasználom az 5 éves garimat. Talán még 3 év és akkor lesz értelme váltanom.
Csúcsmodell ide vagy oda,az OLED-del szeretném már összehasonlító tesztben látni ezeket a szipiszupi plazmákat.

[ Szerkesztve ]

(#31) vhunor válasza atok666 (#28) üzenetére


vhunor
őstag

Akkor is, 5k dollár tévére vicc, annyiért jó vetítőt lehet venni vászonnal.

(#32) Lenry válasza vhunor (#31) üzenetére


Lenry
félisten

amivel aztán sokkal előrébb lennél...
alacsony kontraszt, nem létező sötét színtartomány, ha a Alfa Centaurinál komolyabb égitest szolgáltatja a fényt, akkor elbúcsúzhatsz a világos színektől is.
tényleg csodás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) killerjohn válasza Lenry (#32) üzenetére


killerjohn
addikt

nekem plazmám is van, projektorom is, mindkettő másra van. a tv napközben a gyerekszobában (van fény), nagyon jó. ja, és nem egy drága plazma, D6900. Este viszont beizzul a projektor (Sony), aztán azt nem tudja semmi sem überelni, csak legyen sötét. Nem töréletes a sötét színtartomány? Lesz@rom :) Már 2 éve van projektorunk, és amikor megvettem az 51"-os tv-t, akkor csak álltam előtte szomorúan, és mondtam a feleségemnek, hogy "ez csak ekkora?"... ha lenne 5K $-om, akkor simán várnék hogy legyen még 5K (ugyebár akinek ennyije van TV-re, annak hamar lesz mégegyszer ugyanennyi...) mellé, és vennék egy fényerős házimozi projektort a plazma helyett, meg elektromos redőnyt a gyerekszobára :)

(#34) Integra válasza killerjohn (#33) üzenetére


Integra
titán

csak megerősiteni tudom:K
a plazma zümmögni nálam is jó nappal vagy este, hogy zörögjön valami háttérben ha nem zene szól, de mozizáshoz vagy sportmeccshez bekapcsol a beamer és az odab@sz bármilyen plazmát....:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) vhunor válasza Lenry (#32) üzenetére


vhunor
őstag

Lásd alattad levő 2 hozzászólást :). Nekem is volt projektorom, most is csak azért vettem plazmát mert nem volt helyem a projektornak.

(#36) Lenry válasza killerjohn (#33) üzenetére


Lenry
félisten

na bakker, megírtam a hszt a melóhelyen, de nem küldtem el...

lehet, hogy nekem csak azért vannak ellenérzéseim a projektorral kapcsolatban, mert amit készítek a munkahelyen, az nagyrészt projektorra készül, és legszívesebben sírva fakadnék minden esetben, amikor megnyitok egy-egy jelenetet tesztelésre, és látom, hogy hiába melóztam vele napokat, lóf*sz nem látszik belőle, mert a világos részek beégnek, az összes sötétebb részlet ment a /dev/nullba és semmi nem látszik semmiből. pedig a tesztprojektorunk egy bőven milliós árú darab, el se merem képzelni, hogy mi marad a képből egy olcsóbb kivetítő esetében.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) killerjohn válasza Integra (#34) üzenetére


killerjohn
addikt

ez csak szóhasználat, vagy a Te plazmád tényleg zümmög? :Y
milyen plazmával/projektorral tolod? csak amiatt kérdem hogy nálad mik a (minőségi) arányok, hogy te is a projektort preferálod.

(#38) hétalvó válasza madgie (#22) üzenetére


hétalvó
addikt

Jo, de nekik van olcsobb kategoriajuk is es szepen lefedik a piacot.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#39) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Én csak azt nem értem vt30 tulajként,(ez sem volt olcsó) hogy a panasonic hova akar prémium árat a tviért?
Mert ha ezt egy B&O teszi vagy a Loewe azt megértem,ők mindig is prémium kategóriás cuccokat gyártottak a felső ezernek.
Na de a panasonic az epillátortól a fényképezőig mindent gyárt,picit fura nekem.
Vagy rosszul látom?

(#40) Integra válasza killerjohn (#37) üzenetére


Integra
titán

csak szóhasználat, hangulat festő szó:))
42g30-am van, semmi zümmögés, zörgés etc. tökéletes. a projektort hallom (mitsubishi hc4000), de annál meg úgyis rátekerem a hifit, szóval nem zavaró, pedig a fejem felett van a mennyezeten :)
mindkettőt 3.5 méterről nézem, a vásznam netto 90 inch 16:9 (tévé elé jön le). ebben a távolságban ideális, a 100 inch már sok lett volna. viszont ezt pont befogadja az agyam, baromira élvezem:K

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41) BloodRay válasza szp1 (#4) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért idén a VT szériá kb féláron van ezekhez az előzetes árakhoz képest...
Mondjuk tény, hogy a kezdőára a jelenlegieknek is magasabb volt, de a mostaniak akkor is kb 50%-al drágultak.
Sok lesz ez ennyiért. Akinek ennyi pénze van az már rádob egy kicsit és vesz majd egy OLED-et.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#42) killerjohn válasza Integra (#40) üzenetére


killerjohn
addikt

nekem is 3.5m a táv, 220 széles a vászon. az nem tudom hány " átmérő, korán van még matekozni :D

(#43) Integra válasza killerjohn (#42) üzenetére


Integra
titán

a tied asszem 100-as :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Egy ilyen tv-hez egyátalán minek hangszóró? A keskeny káva tetszik!

"in medias res"

(#45) HaRdCoRe^mp4 válasza maross (#1) üzenetére


HaRdCoRe^mp4
tag

:DDDD

Telszámom: 30/899-78-49

(#46) erdoke


erdoke
titán

"még tökéletesebben teljesít "
Logikailag lehetetlen, tekintve a szó jelentését... ;)

Maguk a tévék jó drágán kezdenek, szerintem az 1 Milla fölötti ár az 55-ösért nem magyarázható. Persze várjuk meg, mit tudnak majd alattuk a GT sorozat tagjai, és milyen áron.
Szomorú, hogy 2011-ben megszűnt a V, most pedig nem lesz G. Akinek nem kell a vacak 3D, az is fizessen ki + ~20-30 %-ot. :((

A legjobb aláírás a héten

(#47) edward2


edward2
addikt

Nevetséges árak. Szerintem aki még jó plazmát akar az most menjen el venni egy utolsó darabot az 50G30ból kb 1000 euró körül mozog.

Elképzelhetetlen, hogy bármi indokolhatna 3-4-5xös árat ehhez képest.

(#48) Integra válasza erdoke (#46) üzenetére


Integra
titán

nincsen már g??
nem semmi hogy erőszakolják rá az emberre a 3d-t.. csak elérhető és megfizethető tartalmat felejtenek el hozzá késziteni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49) erdoke válasza Integra (#48) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, milyen különbség lehet az 50G30 és az 50VT5 között, de hogy nincs 4,5-szeres, és hogy én még a dupláját se fizetném ki a VT5-ért, az hétszentség. Persze az 50GT5 (?) sokkal inkább racionális összehasonlítás, de arról még nincsenek pontos infók.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#50) elefant válasza Integra (#48) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

bizony bizony!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.