Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

darn :DDD

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#2) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez igen, nagyon tetszik. Gratula IBM!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3) hallador


hallador
addikt

Sajnos az ára al fogja kaszálni mifelénk, nekem van egy ilyen érzésem. Nem tud versenyezni az x86-al, csak adott területeken. pl: Oracle, DB2.
Bármennyire jó a technológia, ha nem hozza vissza azt a profitot, amit az x86. Még úgy is, hogy megveszik rá a licenceket, legyen az VMware, vagy Hyper-V.

Még mindig nagyon szűk piaci rést látok, ahol ez jobb lehet mint az x86. Teljesítményben jobb lehet, de az ára miatt nem fog nyerni sajnos.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) b.


b.
félisten

Hasonló megoldás elképzelhető lenne konzolokban is nem? persze lebutítva, az árat figyelembe véve.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) .mf válasza b. (#4) üzenetére


.mf
veterán

Persze, hiszen mindenki adatbázisszerver futtatásra akarja a konzolját használni :U

Konzolnak erősebb GPU kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) b. válasza .mf (#5) üzenetére


b.
félisten

jaja mert még soha nem volt IBM alapú processzor konzolban. Egy kérdés volt amire lehet normálisan is válaszolni, sajnos nekem pont te jutottál. Esetleg értelmezd azt amit kérdeztem, nem erre a felépítésre gondoltam, hanem hasonlóra, ez alapján.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) lenox válasza hallador (#3) üzenetére


lenox
veterán

Az nem ugy van, hogy az IBM oda tekergeti az arakat, ahol a legjobb neki? Gondolnam, hogy full rendszerre nezve nem a hw koltseg hatarozza meg az arat, hanem a marketing osztaly...

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Meglep, hogy az IBM kitart a technológia mellett. Mára nagyjából mindenhol az X86 a nyerő, amit közben támad az ARM. Az IBM hamar ki szokott ugrani abból, aminek nem jósol fényes jövőt (pl. PC).

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) hallador válasza b. (#4) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos az a baj, hogy a konzol jellegő rendszerek esetében rendkívül fontos a fogyasztás, valamint melegedés kérdése. Valamint az felépítés miatt ez a rendszer még az x86-nál is többet fogyaszt, ha jól emlékszem, az XBOX 360 volt. Három magos power processzort használt.

A probléma szerintem az volt, hogy ez a processzor feleslegesen erős egy ilyen rendszerbe, igaából bármilyen mai csúcs processzor. A processzor technológia akkorát fejlődött ma, hogy gyakorlatilag egy megfelelő utasításkészlettel rendelkező processzor bármilyen feladatra elegendő, a mindennapokban. Ehhez pedig ingább a VGA-t hegyezik ki, akár az AMD esetén is. Olcsó és a konzolhoz nagyszerű.

A mai konzolokban már inkább kifejezetten erre kitenyésztett kis teljesítményű cél processzorokat használnak jelenleg, amiben a grafikus teljesítményre van kihegyezve a processzor. Ebben az AMD ma az egyik legizmosabb szereplő.

A Power sajnos sok minden de nem fogyaszt keveset és nem olcsó. Viszont az IBM-nek nagyobb tapasztalata van a konzolos dolgokban, mint pl az Intelnek. Az IBM már a nintendónak, és még más konzolgyártóknak is csinált processzorokat, de ma már ebben az IBM nem az igazi, most már fontosabb a fogyasztás, mint a teljesítmény, ebben az x86 ma jobb.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Ahova ezeket szánják nincs értelme x86-ról beszélni, 1 dolog legyen rá C++ forditó azt kész. Ha gyorsabb mint az x86 vagy az ARM vagy a SPARC akkor megveszik, használják.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#11) Dare2Live válasza hallador (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

lenox kb leírta, IBM (ahogy Intel is) oda rakja az árat, hogy megvegyék.

@Jim Tonic:
én annyira nem láttam nyerőnek x86ot, teljesítményben (árazás ld fentebb) power 8+ is bőven versenyképes volt (hol erősebb, hol gyengébb) ezzel az előrelépéssel pedig hacsak Intel nem csinál hasonló 50-125%os előrelépést ami azért meglepne, power9 lesz a leggyorsabb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) Dare2Live válasza hallador (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A jelenlegi konzolgeneráció mért lett AMDről elég jó cikket írt tán ABU. Olvasd el mert nagyon tévúton jársz, hogy mért lett AMD PS/Xben.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) Sipike19 válasza hallador (#9) üzenetére


Sipike19
tag

Viszont fogyasztás/teljesítmény arányban is lehetne, jobb.
csupán az órajelből visszapörgetnek 1Ghz-t, és máris harmadannyit feleannyit fogyaszt.
12c/48t nem lenne rossz egy konzolban, ugyanis a konzolra ma még optimalizálnak, a nagyobb problémát az ár jelenti, mert abban ígysem, úgysem lesz jobb.

Viszont igen, mint mondtad, egy kisebb fogyasztású olcsó proci bőven elég egy konzolnak, a legtöbb mai játék egy Intel Pentium/AMD X2 Athlonon elfut full HD alatt. Full HD-ben pedig egy 4. v. 6.Gen I3/X4 8XX bőven elég.
Játszani erős videókártya kell.

Szerverben viszont kell az erő, itt az IBM Power 9 tökéletes.

Amúgy jól emlékszel az XBOX 360-ban 3magos IBM cell van, meg valamilyen ati(AMD) Radeon.

Sipi

(#14) hallador válasza lenox (#7) üzenetére


hallador
addikt

Ez szerintem nem ilyen egyszerű. Az IBM a saját nagy teljesítményű termékeit saját maga supportálja. Na most egy IBM-es mérnök óradíja 100 000 Ft is lehet. De általában 3 - 500 $ / óráért dolgoznak. Na most ez akkor is meg fogja tolni az árakat ha akarja ha nem.
A POWER alaphelyzetben nem az x86 ellen megy, hanem az ORACLE RISC ellen. Az a helyzet azonban, hogy az ORACLE annyival sokkal jobb helyzetben van, hogy ŐK az "oracle" linux által áttér lassan x86-ra, az exadata és barátai még mindig ritkaságszámba megy mifelénk.

Szóval az IBM szerintem csak akkor fogja ezt abbahagyni, ha már nem lesz elég profitja a supporton, mert az IBM-nél manapság nem a termék maga a drága, hanem a support, ami elég kemény.

A Support értéket nem tudod marketinggel elnyomni. Az IBM nem véletlenül szabadult meg az x86-os részlegétől a HP/DELL/FUJITSU supportcégei partnerei harmadáron dolgoznak. Az IBM nem a termékfejlesztéssel, hanem a support díjak bevételei miatt nem tudott maradni az x86-os piacon.

A Powerre el tudja tolni az évi x ezer vagy x * 10 000 $rt az x86-ra nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) hallador válasza Dare2Live (#11) üzenetére


hallador
addikt

én annyira nem láttam nyerőnek x86ot, teljesítményben (árazás ld fentebb) power 8+ is bőven versenyképes volt (hol erősebb, hol gyengébb) ezzel az előrelépéssel pedig hacsak Intel nem csinál hasonló 50-125%os előrelépést ami azért meglepne, power9 lesz a leggyorsabb.

Aminek semmi értelme ha összehasonlítod, hogy mennyibe kerül 3 db HP DL 380 G9, és mennyibe kerül egyetlen egy db Power szerver.

Gyakorlatilag a Power csak akkor éri meg ha ki is használod, na most nagyon kevesen használják ki a Power-t, és akkor is csak akkor van értelme ha VIOS-t használsz rajta, de az kifejezetten adott alkalmazásra lesz OK. A PowerVM ami kifejezetten az x86-os virtualizáció IBM KVM-es megoldása nem éri meg, mert egyszerűen egy x86-on harmadannyiba kerül mindennel együtt a Virtualizáció nem is beszélve arról, a kényelemről, amit a Power nem fog nyújtani a VMware-el szemben.

Az pedig, hogy egy kisebb Power server áráért kapsz egy 4 socketes Intel servert, a Power max célalkalmazásokkal veszi fel a versenyt egy ilyen intel géppel.

És ha ehhez hozzászámolom a Support, és a bővítés árának az árát, akkor a Power sajnos veszít.

A jelenlegi konzolgeneráció mért lett AMDről elég jó cikket írt tán ABU. Olvasd el mert nagyon tévúton jársz, hogy mért lett AMD PS/Xben.

Ha linkeled a cikket, akkor szívesen elolvasom ,mert érdekelne, viszont logikailag nehéz a felhozott érvekkel vitatkozni. Ettől függetlenül ha linkeled megnézem mennyire járok mellékvágányon. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Sipike19 válasza Sipike19 (#13) üzenetére


Sipike19
tag

*IBM Xenon

Sipi

(#17) Dare2Live válasza hallador (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

komolyan már...

"Az IBM a saját nagy teljesítményű termékeit saját maga supportálja."

hallottál, hogy nagyobbat mondjak pl a T-Systemsről? Igen van ott Z is I is éa aszem AIX/Linux is.

"Na most egy IBM-es mérnök óradíja 100 000 Ft is lehet."

ha az adott OS magyar mindentudó atyaúristenére van szükséged óradíj alapon akkor lehet. De ha magyarország linux/windows mindenttudó atyaúristenére van óradíj alapon szükséged akkor az is annyi lesz.

"A POWER alaphelyzetben nem az x86 ellen megy, hanem az ORACLE RISC ellen."

Erről kérdezd meg pl a google, rackspace...t, mert náluk X86van és jövőre nem lenne csoda ha váltanának powerre.
De az nvlink se véletlenül van/lesz ott power9ben, hupsz mégegy terület ahol x86 dominál.

"Szóval az IBM szerintem csak akkor fogja ezt abbahagyni, ha már nem lesz elég profitja a supporton, mert az IBM-nél manapság nem a termék maga a drága...

Tudod mennyibe kerül egy nem power9 hanem power8+ kategóriás xeon E7-8800 v4? 4.000-7.000$.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) .mf válasza Sipike19 (#13) üzenetére


.mf
veterán

+ b.:

"12c/48t nem lenne rossz egy konzolban, ugyanis a konzolra ma még optimalizálnak, a nagyobb problémát az ár jelenti, mert abban ígysem, úgysem lesz jobb."

Mire lenne jó? A "9" (8+1) magos Cell-re (ami nem az X360-ban, hanem a PS3-ban volt) is vért szenvedtek az programozással, kevesen tudták kihasználni, optimalizálni, szidták, mint a bokrot.
Mire kell 48 processzor-szál a GPGPU korában, valamint a 4k és VR hajnalán, amikor durván GPU-limites minden? Ha már a PS3 előkerült, annak is az volt az Achilles-sarka, hogy ugyan volt benne egy fejlett CPU (Cell), de a GPU az nV 7800 közeli rokona volt, ami már megjelenéskor sem volt friss, ezért próbáltak a sok kihasználatlanul álló CPU-magra áttolni ezt-azt, több-kevesebb, de inkább kevesebb sikerrel.
Ismétlem, konzolba, főleg most, nem rengeteg gyenge proci-szál kell, hanem erős GPU.
Ld. az érkező PS4k-n sem a harmatgyenge procikon változtattak, hanem a GPU-t erősítették tovább. Nem lepődnék meg, ha a CPU továbbra is kevésbé lenne kihasználva a PS4k-n, mint a GPU.

"Amúgy jól emlékszel az XBOX 360-ban 3magos IBM cell van, meg valamilyen ati(AMD) Radeon."

3-magos IBM POWER proci volt (már nem emlékszem pontosan, melyik variáns), egy ATi Xenos (HD2900 elődje-féltestvére) társaságában; a 8+1-magos IBM Cell a PS3-ban volt, mellette egy Nv4x (7800 testvére).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Dare2Live válasza Sipike19 (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akartam válaszolni de inkább olvasd el ABU cikkét mért lett benne AMD.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20) Jim Tonic válasza Dare2Live (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A nyerőt nem a teljesítményre értettem, hanem az eladásokra. A csapból is az folyik. Én egyébként sosem találkoztam Power processzorral szerverben, okát nem is igazán tudom. Az első szervert, amivel dolgoztam, Pentium Pro-val szerelték, és azóta is csak x86-ba botlottam, akár üzemeltetésről, akár adatbázisokról volt szó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) #95590400 válasza .mf (#18) üzenetére


#95590400
törölt tag

Erről kérdezd meg pl a google, rackspace...t, mert náluk X86van és jövőre nem lenne csoda ha váltanának powerre.
akkor erre térjünk vissza 1 év múlva :hátradől:

(#22) hallador válasza Dare2Live (#17) üzenetére


hallador
addikt

Komolyan azért majd szólj ha láttál olyan DS8800-at, Power x80/90, vagy TS3500, 4500-at amit nem az IBM supportál. Mert én olyanról még nem hallottam, pedig én sokat beszélgetek az IBM-el. Ez egy pár példa volt.

hallottál, hogy nagyobbat mondjak pl a T-Systemsről? Igen van ott Z is I is, AIX/Linux is.

Igen a Linux + Power akkor az a legolcsóbb Power lesz, ami ugya ha jobban elolvasod, akkor a felső kategóriás termékekről beszéltem, azt pedig nem hiszem, hogy a Z-t nem az IBM supportálja.

a az adott OS magyar mindentudó atyaúristenére van szükséged óradíj alapon akkor lehet. De ha magyarország linux/windows mindenttudó atyaúristenére van óradíj alapon szükséged akkor az is annyi lesz.

Ez azért édekez amit mondasz, mert a múlt héten volt kinn egy Mérnők egy TS3500-ba beletolni egy LTO7-es drive-ot, úgy, hogy a Drive-ot mi adtuk, és csak a bekötő keretet hozta ami kb 40 000 Ft. és mindennel együtt 470 $ volt a számla vége. És nem agya úr Isten volt, hanem egy technikus...

Szóval nem, rosszul tudod.

Erről kérdezd meg pl a google, rackspace...t, mert náluk X86van és jövőre nem lenne csoda ha váltanának powerre.
De az nvlink se véletlenül van/lesz ott power9ben, hupsz mégegy terület ahol x86 dominál.

Ne keverd a szezont a fazonnal, a google, openpower fog nyomulni, tehát felesleges lenne megkérdezni, mert badarságot írtál. Az openpower soha nem a legújabb power lesz, és soha nem a teteje, és nem jár hozzá sem support, sem IBM mérnők, nyilván a google a saját filléres x86 alapú saját maga által gyártatott rendszereivel ellentétben amiből egy rackben lehet több 10 is, és ez így annyiba sem kerül, mint egy komolyabb 2U-s x86-os szerver át fog állni 10* drágább powerre? Azért Te sem gondoltad komolyan ugye? Az openpower más kérdés....

Tudod mennyibe kerül egy nem power9 hanem power8+ kategóriás xeon E7-8800 v4? 4.000-7.000$.

A Power server árát miért nem írtad le 3 éves IBM supporttal?

Mivel én vezettem be mindkettőt igen tudom.

akartam válaszolni de inkább olvasd el ABU cikkét mért lett benne AMD.

Belinkelnéd? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#23) lezso6 válasza Sipike19 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy konzolba ilyen sokszálas CPU-t pakolni nagy butaság. Ezek az processzorok szerverbe valók, ahol egyszerre szó szerint több tízezer meg millió szál (meg processz) fut, simán skálázódik, jól jön a sok mag. Viszont konzolnál meg kéne írni minden játékszoftvert, hogy skálázódjon sok CPU szálra, ami csak púp lenne a programozók hátán. Minek vesződjenek ezzel? Egyébként is, konzolnál a GPU a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) hallador válasza lezso6 (#23) üzenetére


hallador
addikt

Ez is teljesen jogos, gondolom az árban ezt is beleszámolták, amikor az AMD-t választották.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) .mf válasza #95590400 (#21) üzenetére


.mf
veterán

Hé, ezt nem is én írtam :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) Sipike19 válasza lezso6 (#23) üzenetére


Sipike19
tag

Tudom, én bele is írtam, hogy a Gpu a szűk keresztmetszet.

Amúgy szerintem az energiahatékonyság szempontjából lenne jó a több szál. :)

Sipi

(#27) Dare2Live válasza hallador (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Igen a Linux + Power akkor az a legolcsóbb Power lesz...."

nemtudom feltünt e, hogy a linux mellett ott a Z az I is és az AIX is. AIXban nem vagyok 100%ig biztos de Z és I az tuti van T-nél.

"azt pedig nem hiszem, hogy a Z-t nem az IBM supportálja...."

Nem csak. És ez nem hit kérdése.

"Ez azért édekez amit mondasz, mert a múlt héten volt kinn egy Mérnők... és csak a bekötő keretet hozta"

óradíjról volt szó.

"Ne keverd a szezont a fazonnal... ... Az openpower soha nem a legújabb power lesz

De már komolyan...
[link]
power 9re épül? Arra. PONT.

Suportról meg itt végképp nem írtam mért adsz a számba olyat amit nem mondtam?

"Mivel én vezettem be mindkettőt igen tudom."

Mit hova? Zt? It?

Abu cikkét már kerestem de nem találtam.... pedig elég jól leírja mért lett AMD és nem intel/power...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Sipike19 válasza Dare2Live (#27) üzenetére


Sipike19
tag

https://prohardver.hu/teszt/pc_konzol_avagy_uj_generacios_jatszma/mi_a_konzol_elonye.html?stext=xbox

Szerintem erre gondolsz.

Sipi

(#29) kovsol válasza Dare2Live (#17) üzenetére


kovsol
titán

T most a saját felhős megoldását nyomja, az meg x86+sles alapon van.
HPE a felhős cuccát hasonló x86+sles megoldással csinálja.
Persze míg az IBM-nél melóztam addig Power+AIX szerverekkel találkoztam főleg a SAP rendszerek alatt. Más cégeknél ez ritkaságnak számít.

May the Force be with you!

(#30) #06658560 válasza .mf (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tudtommal a PS-be azért kellett az a vacak NV, mert annyira nem tudták a fejlesztők használni a Cellt, miközben az képes lett volna grafikára is.

(#31) hallador válasza Dare2Live (#27) üzenetére


hallador
addikt

nemtudom feltünt e, hogy a linux mellett ott a Z az I is és az AIX is. AIXban nem vagyok 100%ig biztos de Z és I az tuti van T-nél.

Itt nem arról van szó, hogy van-e náluk vagy nincs náluk, hanem arról van szó, hogy az IBM adott termékeit nem engedi ki a kezéből. Ilyenek a Nagy Tape Library-k, a Nagygépek, a Nagy powerek, as a nagy Storage-k. Tehát ha akarod sem teheted meg hogy egy Ethalon, vagy egy Delta vagy T supportálja mert mikor az IBM eladja ilyen feltételekkel adja el.

Nem csak. És ez nem hit kérdése.

Sajnos a hitet a support/licenc felül szokta vágni. Az IBM meg ebben erős. És az nem olcsó jános kategória szokott lenni, és nem x86 árban van.

óradíjról volt szó.

Pontosan 420 $ volt egy megkezdett óra. 40 perc alatt végzett a srác..

power 9re épül? Arra. PONT.

Komolyan már, a Power és az Openpower között "picit" van különbség, PONT.

Suportról meg itt végképp nem írtam mért adsz a számba olyat amit nem mondtam?

Szerinted a cégek amiről ez a cikk szól Openpowert vesz. Nem, Power-t annak a felső kategóriáját meg csak adott feltételekkel veheted meg. Ki mondta hogy mondtad, én mondtam, de ezek szerint te nem vagy tisztában az IBM-es cuccok licenc/support dolgaival.

Most gondolj bele, hogy egy X cég tegyük fel a Magyar AUDI vesz kettő Power szervert, megáll, vagy bővíteni kell, akkor majd jön dzsoni a dzsungelből ,és majd valamikor megcsinálja. Ez az openpower.
Ezzel ellentétben a gyártás nem állhat meg, az egyik szerver megáll, a másik szerverterembe átáll a rendszer, a termelés észre sem veszi, 4 órán belül a szerver meg van javítva. És ez nem olyan mint az x86-os HP szerver, hogy van hozzá alkatrész dögivel, mert lehet, hogy külöm repülővel jön az Írországi összeszerelő üzemből a pótalkatrész csak ehhez a szerverhez.

Ez ha tettszik ha nem rohadt sokba kerül... Nem x86.

Mit hova? Zt? It?

Ki beszélt Z-ről? Ha elolvasod amit írtam, akkor x86-os és Powerről volt szó, na akkor mi köze van bármelyiknek a Z-het, azon felül, hogy a Z management szervere Power? Semmi?

Akkor Z-ről beszélhettem?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) lezso6 válasza Sipike19 (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Jaguár magoknak elég jó perf / watt arányuk van, a korukhoz képest persze. Na meg eleve csak kis részét teszik ki a teljes TDP-nek a konzolokban.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) emvy válasza lezso6 (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

> meg millió szál

na, azert annyi csak nem, max green thread :)

while (!sleep) sheep++;

(#34) lezso6 válasza emvy (#33) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért ne futhatna annyi? Persze megfelelő hardveren. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) emvy válasza lezso6 (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Valoszinuleg ertelmetlen ennyi szalat legyartani. Ha nem futnak, akkor tok felesleges, ha meg tenyleg ennyi szal kozott megy a context switch, akkor meg ertelmetlenul nem hatekony.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36) pengwin válasza hallador (#9) üzenetére


pengwin
addikt

A konzolokban most nem célhardver van, hanem amit az AMD költséghatékonyan össze tudott legózni a kínálatából úgy, hogy neki és a Sony-nak meg a Microsoftnak is nyeresége legyen a dolgon.
A CPU magokat az AMD alacsony fogyasztású szegmensbe szánt APU-iból emelték át, az IGP pedig adott volt, hogy GCN(2?), mert az AMD CPU-val együtt ez kínált megfelelő mértékű integrációt. De ettel még ugyanez a felépítés kb. ott van minden AMD APU-ban, csak kicsit más specifikációkkal.

Üdv, pengwin

(#37) hallador válasza pengwin (#36) üzenetére


hallador
addikt

Ez igaz, de azért azt a hardvert boltban nem kapod meg, amikor pedig megjelent, pláne nem volt kapható. Szerintem az az AMD hardver ma sem általános cucc, még akkor sem ha az AMD alsóbb szegmenséből van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#38) VirsLee válasza hallador (#31) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem kell aggódnod, a nagyobb cégek ki tudják számolni, hogy melyik éri meg nekik jobban. Dolgoztam AS/400-on és mainframe-en is. Általában nem csalódsz bennük, ha stabilitásra és megbízhatóságra van szükséged :)

(#39) lenox válasza hallador (#14) üzenetére


lenox
veterán

Mi nem egyszeru? Szerintem rem egyszeru, az IBM nem a hw-en keresi a penzt, a user nem a hw-re kolt, az osszes koltsegnek a toredeke a hw, tehat az uj hw-rel kb. semmi nem valtozik, olyan arat hataroz meg az IBM (hw-re, supportra, oradijra, akarmire), amilyet akar, a hw koltseg minimalisan befolyasolja. Ha draga lesz, akkor nem azert draga, mert uj a hw, es ha az Oracle szorongatja az eppen hogy lefele viszi az arat.

(#40) pengwin válasza hallador (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Nem kapható, semmilyen más formában, direkt a PS4 és az XO részére rakta őket össze az AMD. De a 8 Jaguar CPU mag + 18 CU-s IGP (1280 shader) ugyanaz a koncepció, mint amit az AMD mobil szegmensbe gyárt (ott 4 mag+512 shaderes IGP a maximum), csak a konzolokba nagyobb kiszerelés került belőle.
És bizony kibukik a szög a zsákból, hogy ez az IGP és CPU még konzolban is gyenge, főleg a CPU része nagyon harmatos.

Üdv, pengwin

(#41) M@trixfan


M@trixfan
addikt

De jó is volt a PowerMac G5, de szerettem! Bezzeg most itt lenne a 14nm csíkszélességű Power 9 alapon nyugvó CPU, ahol jó lenne a perf/Watt arány! Na mindegy, mondjuk már akkora a kényelem az Intel miatt, hogy most már jobb így és már nincs technológiai előny egy poweruser számára. Akkor a GHz-ces fsb, altivec igen durván tudott hasítani megfelelő programok alatt. A legnagyobb baj azzal volt, hogy a gcc rossz kódot fordított PPC G5-re és csak a legnagyobb szoftverek használták a drága, ha jól emlékszem Metroworks, vagy IBM licenceket.

Konzoloknál egyébként csumpi a Jaguar. Nagyon látszik az analízisekből, hogy CPU limit miatt el kell használni egy rakat compute-ot és még így is kevés. Szerintem ez hiba mindkét új konzolnál (Neo, Scorpio), csak most be vannak ragadva kompatibilitási keretek közé a félgeneráció váltás miatt. Nemrég olvastam az Xbox One S tesztjében ahol a pár százalék CPU óra jel többlet egy az egyben megjelent a játékban, erős CPU limitet támasztva alá. A Trinity magos APU-ból kellett volna anno négy magon építeni valamit szerintem, de hát nem engem kérdeztek. :)

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#42) Dare2Live válasza hallador (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Itt nem arról van szó, hogy van-e náluk vagy nincs náluk, hanem arról van szó, hogy az IBM adott termékeit nem engedi ki a kezéből."

és? olvastad miről írtam? Más is supportálja? Akkor kiengedi? Ki.

"Sajnos a hitet a support/licenc felül szokta vágni."

Olvastad miről írtam? Van ilyen Tnél? Van.

"...és nem x86 árban van"

Az üzlet kritikus rendszerek akármilyen architektúra van alattuk baromi drágák. Emelett annyira nem is érdekli az ügyfelet, hogy évi "30 vagy 50" / "200 vagy 280millió" ft a TCO. Menjen a rendszer. Mindig.

"Szerinted a cégek amiről ez a cikk szól Openpowert vesz."

Elolvastad a cikket?
btw Kiemelnék belölle egy részt:

"Amennyiben számottevően kedvezőbb költség/teljesítmény mutatót kínálnak majd a POWER9-es CPU-kra alapozó rendszerek, úgy a Google dobhatja az Intel Xeonokat."

Tehát a google úgy gondolja, hogy a portolást is felvállahatja(felvállalta) mert annyival jobb a power9es cpukra alapozó rendszerei költség/teljesítmény mutatója. huha. Azért a kiemelés mert szted a power nem X86 ellen megy. Nem mindha ne lenne rá 101 más plda is.

"Most gondolj bele, hogy egy X cég tegyük fel a Magyar AUDI vesz kettő Power szervert, megáll"

Most power vagy openpower?

openpowerrel nem volt dolgom, PS Inál ilyet elképzelni nem nagyon tudok. Bár ott vannak a DR tesztek. Ott kirátjuk a kábelt nincs HB átvette a másik gép a melót kész. Tessék elképzeltem.

Olyan persze van, hogy disk/táp megadja magát de minden redundáns majd jön technikus és cseréli a hibásat. Ha mindkettő behal arra van a tükörserver vagy cluster.

Ha meg bővíteni kell mert kevés 4 mag power 8 go hmc és adok még. RAM? Detto. Minek mennyen ki ehez dzsoni?

@KOVSOL: Nem arról beszélgettünk, hogy T mit nyom hanem, hogy van e ott Z support, Z Storage Support, Z DB2 support. Van? Van. Tavaly legalábbis még volt. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) kovsol válasza Dare2Live (#42) üzenetére


kovsol
titán

hogy van T nél szoftver üzemeltetés attól még a hardver valószínűleg az IBM felelőssége. A hp blade szerverekhez is a hp jött ki ha gond volt, hiába a t-system szervere.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#44) hallador válasza VirsLee (#38) üzenetére


hallador
addikt

Ezt nem nekem kellene leírnod én ezt pontosan tudom. De a nagyobb cégeken van a hangsúly a kisebbek azt sem tudják mi az a Power.

(#39) lenox

Mi nem egyszeru? Szerintem rem egyszeru, az IBM nem a hw-en keresi a penzt, a user nem a hw-re kolt, az osszes koltsegnek a toredeke a hw, tehat az uj hw-rel kb. semmi nem valtozik, olyan arat hataroz meg az IBM (hw-re, supportra, oradijra, akarmire), amilyet akar, a hw koltseg minimalisan befolyasolja. Ha draga lesz, akkor nem azert draga, mert uj a hw, es ha az Oracle szorongatja az eppen hogy lefele viszi az arat.

Ha visszaolvasol, nem tetted meg nyilván ezt fejtettem ki én is, de olvass már vissza folyamatosan újra meg újra le kellene írnom valamit, amit már leírtam, majd jön valaki és elmagyarázza ugyanazt , de hogy elolvasná amit írtam az nem lenne... KÉRLEK!!!!

(#40) pengwin

És bizony kibukik a szög a zsákból, hogy ez az IGP és CPU még konzolban is gyenge, főleg a CPU része nagyon harmatos.

Igen ezt én is néztem, de gyanítom a 135 wattos max fogyasztás miatt ez jött ki a rendszerből. Viszont a VGA teljesítmény kategóriákkal jobb a Power Xenon + ATI megoldásnál, ami ráadásul 203 wattal indított, utolsó darabjai pedig 120 watt környékén voltak a komplett konzolra vetítve.

(#42) Dare2Live

és? olvastad miről írtam? Más is supportálja? Akkor kiengedi? Ki.

Igen olvastad, csak éppen Te mindig ilyen negyed mondatokat írsz mint ez is, se füle se farka. Konkretizáld le pontosan mit is? Mert ennek nincs értelme nekem az jön le Te sem érted amit leírsz.

Olvastad miről írtam? Van ilyen Tnél? Van.

Mi is van pontosan a T-nél megint negyed mondad aminek se füle se farka Nem érted az IBM support rendszerét, nekem még mindig ez jön le...

Az üzlet kritikus rendszerek akármilyen architektúra van alattuk baromi drágák. Emelett annyira nem is érdekli az ügyfelet, hogy évi "30 vagy 50" / "200 vagy 280millió" ft a TCO. Menjen a rendszer. Mindig.

Pontosan ezt szajkózom amióta beszélgetünk, akkor elmondanád, hogyan lehetne ez olcsóbb mint a sima x86? Mert egyértelmű, hogy sehogyan sem az ugye? Akkor most min is vitatkozol? Van olyan x86 ami ennyibe kerül, de azt a HP gyártja és úgy hívják hogy HP Integrity nonstop X, az is ilyen, de ilyet nem sokan vesznek...

Elolvastad a cikket?
btw Kiemelnék belölle egy részt:
"Amennyiben számottevően kedvezőbb költség/teljesítmény mutatót kínálnak majd a POWER9-es CPU-kra alapozó rendszerek, úgy a Google dobhatja az Intel Xeonokat."

Igen de még amikor megjelent, na most azért elmesélhetnéd, hogy egy google méretű cég, ami nem is power, hanem openpowerrel játszik, és van több 100 erre kihegyezett mérnőke, hogyan jön az üzletileg érintett 1 - 4 szervert vásárló üzleti kritikus rendszerhez? Mert ugye a google ma is mondjuk a HP/Dell párossal supportáltatja a XEON-jait, várj nem, egyedileg gyártatott rendszerei vannak, akkor mi köze ennek az IBM által eladott Power 7/8/9-hez amit Te meg tudsz venni? Semmi? Bizony semmi, ne keverd a szezont a fazonnal...

Tehát a google úgy gondolja, hogy a portolást is felvállahatja(felvállalta) mert annyival jobb a power9es cpukra alapozó rendszerei költség/teljesítmény mutatója. huha. Azért a kiemelés mert szted a power nem X86 ellen megy. Nem mindha ne lenne rá 101 más plda is.

Nem szerintem nem az x86 ellen megy, hanem az IBM szerint, de ebbe megint ne menjünk bele. Az IBM az X86 ellen külön szervereket vezetett be de még ezek is horror áron vannak... Power S822L, Power S812L ezek Low end Power serverek, de még így is drágák.

Most power vagy openpower?
openpowerrel nem volt dolgom, PS Inál ilyet elképzelni nem nagyon tudok. Bár ott vannak a DR tesztek. Ott kirátjuk a kábelt nincs HB átvette a másik gép a melót kész. Tessék elképzeltem.

Akkor Te most tulajdonképpen miről is beszélsz, ha saját bevallásod szerint semmi közöd az openpower részhez? Csak kérdezem...

Olyan persze van, hogy disk/táp megadja magát de minden redundáns majd jön technikus és cseréli a hibásat. Ha mindkettő behal arra van a tükörserver vagy cluster.

Igen ezt én is leírtam már, tudom, ha visszaolvasol, akkor talán látod, ha nem tetted meg az egy dolog.

Ha meg bővíteni kell mert kevés 4 mag power 8 go hmc és adok még. RAM? Detto. Minek mennyen ki ehez dzsoni?

Mert az OpenPowerre NO support? De megint nem nagyon értem mit akarsz ezzel mert nem fejtetted ki, csak egy félmondat... és semmi erre nem nagyon tudok neked megint reagálni.. És mert nem nyúlhatsz a gépbe, ha az IBM által eladott termékről van szó, talán azért? És oda csak IBM mérnök mehet, kisebb powerek esetén partner is, de nagyobbaknál biztosan nem? Lehet hogy ez az oka?

@KOVSOL: Nem arról beszélgettünk, hogy T mit nyom hanem, hogy van e ott Z support, Z Storage Support, Z DB2 support. Van? Van. Tavaly legalábbis még volt. :)

Milyen support pontosan, mert ez is ilyen se füle se farka amit leírtál, hogy a hardvert nem supportálja a T abban most biztos lehetsz...

Nekem az az érzésem, Te nem ismered az IBM support rendszerét kiindulsz az x86-os világból, ami valóban működhet így is, de egy IBM, SUN, a HP komolyabb cuccai nem így működnek, mert nem erről szól a dolog, de láthatóan ezt nem nagyon érted...

(#43) kovsol

Pontosan erről van szó, ez gyakorlatilag mindenhol így van.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Újra húzós ára lesz a vasnak(1 diszk 1 mHUF :Y ), kihasználják a területeteket, ahol nem alternatíva az x86.
Írták itt sokan, hogy drága a support, talán azért mert M.o.-n két kezem meg tudnám számolni, hogy ki van képben pl. AIX-el, pár éve szívtam egy ilyen rendszerrel (kolléga lelépett Nepálba), aki legközelebb vállalta volna N.o.ban volt, egy hónapig éjjelem/se nappalom volt, ehhez képest nem drága az x10kHUF/óra, ha nincs szaktudás és a rendszer nem állhat meg. /Ahol nem tudtam boldogulni ott nettó 150eHUF/óradíjért dolgoztak az AIX fejlesztők :Y / /

[ Szerkesztve ]

(#46) #06658560 válasza _cHAos_ (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én azért sajnálom az AIX kikopását WS-ből. Pár helyen dolgoztam rajta, szerettem.

(#47) lenox válasza hallador (#44) üzenetére


lenox
veterán

Mar a #7-ben is ezt irtam, de beleokoskodtal, hogy nem olyan egyszeru, szoval nem neked kellett ujra leirnod, hanem nekem. Ha esetleg nem azzal foglalkoznal vegig, hogy mindenkit cafolj valamivel, akkor lehet, hogy nem kerulnel ilyen szituba.

(#48) hallador válasza lenox (#47) üzenetére


hallador
addikt

Az nem ugy van, hogy az IBM oda tekergeti az arakat, ahol a legjobb neki? Gondolnam, hogy full rendszerre nezve nem a hw koltseg hatarozza meg az arat, hanem a marketing osztaly...

Szóval a marketing osztály határozza meg az árakat? Te egyáltalán nem azt írtad amit állítasz, hanem a marketingről beszéltél aminek mi köze van a supporthoz?

de beleokoskodtal, hogy nem olyan egyszeru

A stílus maga az ember, te konkrétan hülyeséget írtál mindenféle tekergetéssel, meg marketinggel, lehet ez is benne van, de nem hinném, hogy a marketing játszanáná az elsődleges szerepet.

Ha valamit nem értesz, vagy nem tudod értelmesen megcáfolni, akkor nem kellene mást osztani...

Ha esetleg nem azzal foglalkoznal vegig, hogy mindenkit cafolj valamivel

Persze csak akkor megy, ha a másik fél nem írja a valós helyzetet, és kb olyan dolgokat ír amit Te is. Amiben ugyan lehet igazság, de a valóság nem csodaország, hanem a valóság...

akkor lehet, hogy nem kerulnel ilyen szituba.

őőőőőőő... Már milyenbe, hogy valamit tudok akkor magyarosan ne írjam le, mert akkor a többi aki nem tudja... Csak ilyen sok lúd disznót győz magyarosan?

Hát jó.

Igazad van.... :U

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49) hallador válasza _cHAos_ (#45) üzenetére


hallador
addikt

Írták itt sokan, hogy drága a support, talán azért mert M.o.-n két kezem meg tudnám számolni, hogy ki van képben pl. AIX-el,

Jelentkezhetem, csak is kézfenntartással? :

:DD

A probléma nem csak ez, hanem az is, hogy maga az AIX tudás nem sokat ér, ha magát a Vasat nem ismered, az AIX ha virtualizálsz, mondjuk VIOS-el, akkor bizony, ott a Vasat is ismerned kell töviről hegyire.
Az AIX-nek ráadásul egy halom olyan megoldása van, ami a többi UNIX-nak nem minden esetben, szóval magának a vas-nak is kell tudnod a speckóját, és nem baj, ha minden architechtúról tudsz valamennyit, ebben ez a legnehezebb.
Arról nem beszélve, hogy magának a szervernek is elég egyedi a mindene. Szóval nagyon már mint mondjuk a Windows, vagy a Linux.

Érdekes világ. Én szeretem, de a VMware pl ha virtualizálni kell jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) _cHAos_ válasza hallador (#49) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Sztem is nagyon kiterjedt tudás kell hozzá és ha nem akarsz hatalmas összegeket fizetni óránként, akkor könnyen egyedül maradsz(+ általában tét sem kicsi), a VMware, AIX-hoz képest ovodáskirakó. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.