Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz cyanide #1 üzenetére

    Persze, nem vagyok szakember (ahogy látható is az irományból), csak próbálok a problémára rávilágítani, ezért is engedtem a hsz-eket, hogy hozzáértők kijavítsátok a tévedéseket. :R

    Mondjuk abban, amit írtál, nem értem, mitől 0,3A a venti fogyasztása (valamint miből derül ez ki) és a tápé miért is nem 12V * 1A ? Valamint miért a venti fogyasztása számít és nem a tápé? Hiszen a táp épp a hatékonyság vesztesége miatt jóval többet fogyaszt, mint amit a venti felvesz, így a venti által felvett teljesítmény lényegtelen, szvsz. a tápé számít.
    Én egyébként úgy tudtam, hogy ezeknél a típusú egyszerűbb adaptereknél max. felvétel van a fogyasztótól teljesen függetlenül (lásd még: mobiltöltők), sőt az output-on fogyasztó nem léte esetén maga a táp is fogyasztó. Rosszul tudtam? Azt vetted, hogy nem számítógép típusú tápokról van szó (amik a fogyasztótól függően vesznek fel), hanem az ilyen kis egyszerű adapterecskékről? :U

    Az ELMŰ átverés más téma, ott nem a fogyasztással történő átverésre gondolok. Alapvetően ők azzal védekeznek, hogy egy csomó minden benne van a számlában, ami nem is nekik bevétel, csak ők hajtják be az állam részére. Ilyenek pl. az adók, bezárt szénbányák utáni akármi, amiből persze a kárvallott bányászok (keresztapám is ilyen) egy vasat sem látnak. Ezért írtam oda az állam bácsit is, mert ez neki bevétel. :K A valós áramfogyasztás utáni havidíj röhejes összeg lenne valójában, ezek a "járulékos költségek" tornásszák fel 10e Ft felettire a havi számláinkat, miközben itthon sem vagyunk jóformán, mert éjt nappallá téve dolgozunk a munkahelyünkön. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés