Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sz0k3e_ válasza ktamask (#28) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

nem mondta meg. amúgy 3 tányér van benne, de 3*667, helyesebben csak 2,5*667 mert az egyik oldalt nincs fej + egy kis stroke :)

amúgy a típusa WD15EARS-00MVWB0, utána lehet nézni ;)
ezt csak azért mondom, mert a 2TB-os WD greenből is a WD20EARS-00MVWB0 az 3*667-es

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#52) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Príma. Mikor várhatjuk az 5tányéros=5TB-os megoldásokat? lehet, hogy halasztanám a külső winyó beszerzést egy fél évvel, ha van sansz ilyesmire:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53) King Unique válasza t72killer (#52) üzenetére


King Unique
titán

Hát szerintem még várni kell rájuk pár hónapot,de az ára,főleg az elején,biztos kicsit durva lesz,akkor meg majd arra vár a többség mikor lesz olcsóbb... :D

(#54) audi100td válasza t72killer (#52) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hitachi szokott ilyen 5 tányéros szörnyeket kiadni, de nem tudom mi lesz most, hogy a WD tulajdonába került.

(#55) t72killer válasza audi100td (#54) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de nem tudom mi lesz most, hogy a WD tulajdonába került."

Remélhetőleg 5TB-os WD USB 3.0-ás winyó:))

Végülis a 4terás se jönne rosszul, 4tányérral.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) DRB válasza Male (#50) üzenetére


DRB
senior tag

Érdekes, az internetszolgáltatók, a hardver gyártók(hálókártya, router stb), 1024-el számolnak. De ha 1000-el számolom(SI), akkor is 187 megabyte jön ki, nem sokkal kevesebb mint 1024-el, még ebbe is bele kéne férnie(hellyel-közzel) a 159-nek.

(#57) LordX válasza DRB (#56) üzenetére


LordX
veterán

Az internetszolgáltatók, a hardvergyártók bizony 1000-el számolnak, sehol sem 1024-el. A Gigabit Ethernet 1 000 000 000 bit/s, a 802.11n 150 000 000 bit/s, a 10 megás Internet szolgáltatás 10 000 000 bit/s, stb.

Kb. sehol sincs 1024 használva egyedüli kivétel, amiről tudok, az a memóriamodulok. Mindenhol máshol 1000-es.

(#58) Male válasza DRB (#56) üzenetére


Male
nagyúr

Internetszolgáltató: Ahogy nézem, tényleg van amelyik 1024-el... gondolom nem akar pereskedést.
Hálókártya, router: 1000-rel számol. Pl Gigabites háló.... "Gigabit Ethernet (GbE or 1 GigE) is a term describing various technologies for transmitting Ethernet frames at a rate of a gigabit per second (1,000,000,000 bits per second), as defined by the IEEE 802.3-2008 standard."

Szerk: Közben LordX is leírta.

Egyébként pl a UPC tényleg 1024-el számol... legalábbis most a 30 Mbites csomagjukat nézem, és a leírás szerint 30720 Kbit/s-et takar... gyanítom kb semmibe nem kerül nekik a többlet, viszon így belekötni sem tud senki, ezért meglépték.

[ Szerkesztve ]

(#59) DRB válasza LordX (#57) üzenetére


DRB
senior tag

Számtecben mindig is a bináris volt használva, ez alól kezdetek óta egyedüli kivétel volt a HDD, voltak is perek miatta, de aztán marad úgy. Viszont mostanában(kb. 10 éve :D ) valóban kezdenek áttérni a SI-re mások is(igen a internet szolgáltatók is), ki is találtak egy új jelölést a két módszer megkülönböztetésére, de kb. senki nem használja (pl. MB vs MiB, megabyte vs mebibyte), úgyhogy rohadt nehéz eldönteni ki mire gondol. És cikkeben sem volt megemlítve, hogy a hagyományos vagy a SI szerint kell érteni. Ezentúl a félreértések elkerülése végett ha bináris akkor GiB vagy MiB, ha SI akkor GB vagy MB, stb.

(#58) Male:

Igazad van, valóban a hálókártyákat tényleg úgy számolják, most már fixen, nincs vagy ez vagy az. :R

Nem csak UPC a T is meg a Digi is, a szerződésemen legalábbis binárisan van számolva.
Viszont a cikkhez felvetett problémám mindkét számítási módszerrel számolva is igaz. SI módszer: 1,5 Gbit/8*1000=187.5MB, binárisan: 1,5 Gbit/8*1024=192MiB

[ Szerkesztve ]

(#60) Male válasza DRB (#59) üzenetére


Male
nagyúr

A SATA1-es számolásnál vond le a 8b/10b kódolást kapásból... így már csak 1.2 Gbit/s.

A 159 MB/s nem fér bele, annyit nem tud a SATA1.

(#61) DRB válasza Male (#60) üzenetére


DRB
senior tag

Aham tehát a byte sem 8 bit mostanában? :D Tehát tök jól hangzik az 1.5, de nem annyi.

Egyébként én ezt az egész kavarást nem értem, ez az egész csak leírva van így, abban a pillanatban, hogy bekacsolod a gépet minden binárisan van számolva, a vinyó, a sávszél, a DVD lemez(ezt még most sem igazán vágom, hogy számolják :DDD ), szóval úgy ámblokk minden, tehát tök felesleges volt áttérni a SI-ra. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#62) Male válasza DRB (#61) üzenetére


Male
nagyúr

De, az 1.5 Gbit.... csak ennél, hasonlóan, mint a hálózatoknál nem simán a byteok utaznak, hanem keretek vannak fejlécekkel, azokat pedig még kódolják itt éppen 8b/10b kódolással a kapcsolati rétegben, mielőtt a fizikai réteg továbbítaná. Tehát ők áttolnak a kábelen 1.5 Gbit-et másodpercenként, csak az eleve kódolatlanul már csupán 1.2 Gbit/s... és ebből még lejönnek a fejlécek, stb.

Ettől még 8 bit egy Byte marad.... viszont épp az ilyenek miatt nincs sok értelme 1024-el számolni, hiszen a fiziaki réteghez eljutó 1024 bit, az felsőbb rétegben rétegben még 819,2... szóval mégcsak nem is egész.

(#63) DRB válasza Male (#62) üzenetére


DRB
senior tag

Értem, is meg nem is, de a lényeg, hogy elég macerás az egész, és akkor még rátesznek egy lapáttal azzal, hogy áttérnek a SI-ra. Miközben csak is kizárólag papíron leírva van úgy a számítástechnikában, gyakorlatban meg nem.
De akkor erősíts meg, ha jól értetem akkor átmegy a 1.5 Gbit, csak a "hasznos" adat az 1.2 Gbit(binárisan 153.6, SI-al meg pont 150), tehát akár így akár úgy számolunk nem elég a 159 MiB(?)-nak, mivel ez a hasznos adatátvitelt jelöli.
Vagy mivan? Már kicsit megkeveredtem :DDD

(#64) Male válasza DRB (#63) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem nem áttérnek.... ilyen területen nem tudom mikor használtak 1024-es váltást.

Igen, átmegy annyi a kábelen, de ebből kevesebb, mint 1.2 Gbit/s a "hasznos".... és sehogy sem elég a cikkbeli vinyóhoz :)

(#65) DRB válasza Male (#64) üzenetére


DRB
senior tag

[link] Elég bonyolult mikor mit használnak/használtak

(#66) Male válasza DRB (#65) üzenetére


Male
nagyúr

A History részen az "Information transfer and clock rates"... itt is írják, hogy 1000 a váltószám... szóval nem volt ezen a téren régen sem más.

...de köszi a linket! Korábban volt erről egy vitám itt valakivel, aki teljesen hülyének nézett, amikor mondtam, hogy az informatikában sem mindenütt 1024 a váltószám... jött azzal, hogy de ő informatika tanár, stb. ...akkor már van mit linkelni :)

[ Szerkesztve ]

(#67) DRB válasza Male (#66) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, azt írják valóban, de ennek ellenére én még 1024-et tanultam(régen, meg nem rég is amikor meg lediplomáztam), bármelyik területe legyen is az informatikának, de külön kihangsúlyozták, hogy használják az 1000-et is, viszont a szakmán belül mindig 1024, érthető okokból(gondolom ezért ragaszkodott hozzá az ismerősöd is). Valószínű sokan nem tudnak kettes számrendszerben számolni, úgyhogy azt decimálisban írják le, vagy valami ilyesmi lehet az ok. :DDD
Magyarul is megvan amit linkeltem, igaz rövidebben ír az egészről, de a kavarodásról elég sokat. A legjobb ahogy a floppynál számolták a gyártok, ott még a két módszert is keverték(1000-et szoroztak 1024-el :DDD ), vagy a DVD lemez(ezt hirtelen nem is tudom hogy számolják), stb.

(#68) Male válasza DRB (#67) üzenetére


Male
nagyúr

Nekem nem így tanították diploma előtt sem... nyomták az 1024-es váltást, de nem volt az, hogy az informatika minden területén így van. (inkább az volt, hogy a Bytenál 1024, mert ott tényleg, de bitnél nem.)

A DVD 1000-rel van, csak nem pontos azért a dolog.... pl a DVD-R és DVD+R nem is egyforma helyet kínál ha jól rémlik... minimális az eltérés, de van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.