Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fricz19


fricz19
őstag

sata3 csati drágább mint a sata2?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#2) lee56


lee56
őstag

És vajon mikortól lehet őket kapni egyszerü földi halandónak? :)

No Comment

(#3) NLZ


NLZ
tag

Ó, szal ezek szerint nem faszkodnak külön a raid blokkolásával? Helyes.

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Amikor az ssd-k megjelentek akkor azt mondták,hogy a sima merevlemezeknek annyi ,vége kampec.
Szeretnék én is ennyi ideig haldokolni!
/Mivel qrvára nem ugy tünik,hogy mostanában befellegeznek ennek az "elavult" adattárolási formának. :DDD

(#5) chabeee válasza lee56 (#2) üzenetére


chabeee
tag

jó lenne ilyen nekem is;)

(#6) vinibali


vinibali
őstag

az egyre csak növekvő adatsűrűség kíváncsi vagyok, mennyivel gyakrabban okoz majd adatvesztést :N én sem véletlen vettem "csak" 500-as samut :K

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Silentfrog válasza vinibali (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

Az egyre kissebb csikszélességgel nincs baj? /ssd,processzor/ :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Oliverda válasza vinibali (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Semennyivel. Évek óta folyamatosan nő az adatsűrűség és nem növekedett az adatvesztések száma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) TeeJay


TeeJay
félisten

az 1TB-os 1tányéros lehet bestbuy vinyó lesz rendszer alá?
épp ma raktam össze egy zsír új asztali gépet és "csak" 500gigás WD Blue-t tudtam bele venni ami 1tányéros volt... fele akkora adatsűrűség mint ebben
fura hogy még 640gigás tányérral szerelt vinyókat sem nagyon látni Seagate-ék meg már 1TB-ot tudnak ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10) Jégtörő válasza Silentfrog (#7) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

de sztem egyre több a hibs és hamarabb döglenek meg, én inkbb több kisebb vinyót veszek szívás lenne egyszerre 3 terra dolgot újrarakni hiába van mentés sok idő mire újra megvan vele az ember, 750-1000 giga sztem max ami kell egy vinyón

(#11) King Unique válasza vinibali (#6) üzenetére


King Unique
titán

Hogy van ez pontosan,hallottam én is ezt-azt? :F

(#12) Silentfrog válasza Jégtörő (#10) üzenetére


Silentfrog
veterán

Lekopogom nálam a 2 tb samu vinyoknak kutya bajuk.
Bár összekaparnám magam ha meghajtonkét 410 dvd filmem veszne ha meghibásodna bármelyik

[ Szerkesztve ]

(#13) King Unique


King Unique
titán

Ebben megint Seagate jár az élen,már csak megbízhatóság terén kéne talán javulniuk :D ,meg 2,5"-be is csinálhatnának 500 GB/tányérosat,mint samu,wd,toshiba.

(#14) Jégtörő


Jégtörő
aktív tag

maxtor a király :)

(#15) DEJVID válasza TeeJay (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

SSD a bestbuy rendszer alá.

(#16) sz0k3e_ válasza TeeJay (#9) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

A WD15EARS-omban 667GB tányérok vannak, asszem februárban vettem (mert nem bírtam kivárni az 1TB/platter verziókat)

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#17) V!ck válasza Silentfrog (#7) üzenetére


V!ck
aktív tag

Valahol olvastam, hogy az SSD-nél problémásabb a kisebb csíkszélesség, kérdés, hogy ezt mi mennyire fogjuk észrevenni...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#18) cheatergs válasza King Unique (#13) üzenetére


cheatergs
senior tag

Azért tegyük hozzá, hogy köszönhetően a Samsungnak, aki először állt elő az 1 terás lemezzel. :)

Mindig minden mindegy

(#19) föccer


föccer
nagyúr

Nyami-nyami végre. Nagyon rég vártam már egy ilyen bejelentésre. Én mindig is törekedtem a halk pc kialakítására. Ezért használok ultra halk noctua ventilátorokat ~550-es rpm-el, és ezért használok 1 tányéros vinyókat. Sajnos még ssd-re nincs keret, de ha lejjebb megy a chf, akkor lehet beszerzek adattárnak egy ilyet a mostani 250 gb samu helyett. No nem mintha most nem férnék el, de ha lehet, akkor miért ne.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20) Oliverda válasza cheatergs (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

A Samsung ami már gyakorlatilag a Seagate tulajdona.

Már ami a merevlemez-üzletágat illeti persze.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Male válasza TeeJay (#9) üzenetére


Male
nagyúr

A teljes Samsung F4 / F4 EcoGreen család 667GB-os tányérokkal van... már amíg még kapni. Szóval van bőven.

(#22) Jégtörő válasza Silentfrog (#12) üzenetére


Jégtörő
aktív tag

konkrétan proci vga csíkszélességre gondoltam nem vinyóra

(#23) Loha válasza vinibali (#6) üzenetére


Loha
veterán

Advanced Formatnak (4k sektor) lesz még egy olyan előnye, hogy jobb és több hibajavítást használ (ECC), tehát ha a nagyobb adatsürüség miatt picit meg is nő a belső adatbizonytalanság :) , ezt a hatékonyabb ECC miett nem fogjuk érzékelni.

(#24) cheatergs válasza Oliverda (#20) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ezért mondtam, hogy annak köszönhetően. Csak, mert fórumtárs elsőnek állította be a Seagate-et kutatásban, én csupán felhívtam a figyelmet a jelen esetre.

Mindig minden mindegy

(#25) Oliverda válasza cheatergs (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Az nem biztos, illetve nem tudhatjuk, hogy ebben már a Samsung fejlesztette tányér van-e, vagy a saját fejlesztés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) Shady313 válasza NLZ (#3) üzenetére


Shady313
aktív tag

"RAID blokkolása" megkérdezhetem, hogy ez mit jelent? - csak mert eddig még nem találkoztam vele :F RAID optimalizált winyókról hallottam már. De blokkoltról még nem.

(#27) kerelo


kerelo
senior tag

1 TB-os tányér.Ez így frankó. :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#28) ktamask válasza sz0k3e_ (#16) üzenetére


ktamask
tag

WD15EARS-ban 3 tányér van sztem, mivel a WD20EARS-ban 4 van, tehát 4*500 = 2TB

Amúgy az Everest / Aida megmondja neked,h mennyi tányér van benne.

(#29) Shady313 válasza Silentfrog (#4) üzenetére


Shady313
aktív tag

Az a gond az SSD-vel, hogy túl sok a lehetőség, amit szépen lassan ki is aknáznak, de az idő és addig szükség van a HDD-re. Sajnos a fejlesztések sok pénzt felemésztenek, ami a vásárlókon csapódik le.

Örülök az 1TB/tányér adatsűrűségnek, de nekem speciel nincs szükségem ekkora kapacitásra, de a teljesítményére annál inkább. Abban bízom, hogy vágott tányérok lesznek, tehát az adatsűrűség megmarad, de a tányérok kisebbek lesznek. Viszont ebben az esetben nem értem a cikkben említett 125MB/s tempót. Ennyit jelentene az a gyorsítótár?

Jobban örülnék 2x-3x 250GB RAID0-nak mint 1x 1TB-nak :)

Szerk:
Most nézem a táblázatot, a 250GB-os modellnek csak 1 olvasó feje lesz.

Van olyan érzésem, hogy ezek nem vágott tányérok lesznek, mert ahelyett, hogy javulna az elérési idő, a táblázatban úgy van feltüntetve, hogy csökken. Továbbá a fogyasztási paraméterek is büdösek. Az 1TB-os modell újítás, igen, de az annál kisebbek csak raktársöprésből lesznek összerakva :(((

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab válasza Loha (#23) üzenetére


dabadab
titán

Igazából a 4K-s formattálás leginkább arról szól, hogy az ECC-t csökkentik, 8x40 byte helyett lesz 1x100 byte. Viszont az ECC hatákonysága nem lineárisan változik, szóval (legalábbis így rémlik) a hibajavítás hatékonysága végeredményben pont ott lesz, ahol eddig volt, csak kevesebb helyet foglal.

(#29) Shady313: a vágott tányérnak sok értelme nem volna, mert a jó helyek a lemez szélén vannak: az egy használatos turbózási technika, hogy a HDD-knek csak a külső sávjait formázzák meg, ezt te is meg tudod csinálni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) Rica


Rica
senior tag

Remelem latunk tesztet is hamarosan es ott is a Barracuda nyer, mint az 500-as mezonyben.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez azért jó, mert akkor rövidesen jöhetnek a 4 tányéros, 4 TB-os modellek. ;)

(#33) politomi válasza Rica (#31) üzenetére


politomi
tag

Hamarosan a többi gyártónál is megjelennek az 1TB/tányér kapacitású 7200rpm sebességű lemezek és akkor én is nagyon szívesen látnék egy ph-s tesztet.

(#34) Balage76 válasza Oliverda (#25) üzenetére


Balage76
senior tag

Még nem jött létre az üzleti megállapodás, erről újabb hír október elején lesz, így ez még Seagate fejlesztés.

(#35) Balage76 válasza Shady313 (#29) üzenetére


Balage76
senior tag

A kisebb kapacitások úgy készülnek, hogy a gyártásnál nem sikerül tökéletesre minden... :)
Az 1TB-os korong megjelenésével mindenképpen látunk majd 750-es vinyókat is, mert egyszerűen el kell adni a 90%-ban sikerült darabokat is.
A gyártási "képlet" így néz ki:
1, Ha minden ok, akkor a legyártott 1 TB-ból sikerül kihozni a valós 1TB-ot, mindenki örül. Ez ugye a korong mindkét oldalának a felhasználását és két fejet jelent.
2, Nem tökéletesen sikerült a gyártás, így nem lehet kihozni az 1TB összkapacitást, így a korong mindkét oldalának és két fejnek a felhasználásával kisebb kapacitású vinyó lesz a végeredmény. -> 750GB
3, Ugyanaz a helyzet mint az 1. pontban, de csak egy oldalát "készítik el" a korongnak, egy fejet használnak. -> 500GB
4, Ez a 2. és 3. pont kombinálása -> 320GB.

Az elöbbi négy pont az adott tipus életpályájának elején jellemző, ahogy múlik az idő, tökéletesítik a gyártást és egyre kevesebb a "hibás" gyártás, kisebb kapacitású darab.

Mint látható az 1TB/korong kapacitásnál már nem éri meg 320GB-nál kisebb vinyót gyártani. Ugyanezzel a logikával szüntek meg a 160GB-osok, amikor a gyártók áttértek az 500-as korongokra.

Ebből is látszik, hogy adott tipusból a kisebb kapacitású nem feltétlenül gyorsabb mint a nagyobb, illetve ez csak a "hibás" daraboknál fordulhat elő, de ez meg teljesen lutri. :)

(#36) Shady313 válasza dabadab (#30) üzenetére


Shady313
aktív tag

Jogos, amikor írtam valamiért az volt bennem, hogy a belső sávok a gyorsabbak :B

[ Szerkesztve ]

(#37) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

1 tányéros 1 TB-osat elfogadnék.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) Loha válasza dabadab (#30) üzenetére


Loha
veterán

Igen úgy van ahogy írod, kevesebb ECC jut 4KB-ra, de ennek ellenére minden gyártó, hatékonyabb ECC-t emleget:

WD:
The Advanced Format technology paves the way for the drive industry to continue to increase areal density and develop higher capacity drives. Advanced Forma technology improves burst error correction by 50% through the use of larger ECC (error correction code) code word. Forrás.

Hitachi:
The second beneft is that a larger and more powerful error correction code (ECC) can be utilized, providing better integrity of user data.
Forrás.

Seagate:
The larger 4K sector in the Advanced Format standard approximately doubles the size of the ECC block from 50 bytes to 100 bytes, providing a much needed improvement in error correction efficiency and robustness against particles and media defects. Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#39) LordX válasza Shady313 (#29) üzenetére


LordX
veterán

Nagyobb adatsűrűség ugyanakkora fordulatszám mellett -> egy időegység alatt több adat "repül" el az író/olvasófej alatt -> nagyobb adatátviteli sebesség.

A végeredmény az, hogy pl. a 5400-as 1 TB-os WD green vinyóm körberöhögi szekvenciális teljesítményben a 250 GB-os 7200-as Samsung F1-em... (viszont véletlen elérésben az utóbbi a jobb)

(#40) Shady313 válasza LordX (#39) üzenetére


Shady313
aktív tag

Ez a kérdés felmerült? :B Értem miről van szó, nem véletlen írtam az előző kifejtéseimet :)

Vagy szimplán csak nem nekem szólt.

Szerk: valószínűleg azért röhögi körbe mert a Samu F1 250GB/tányér, míg a WD winyód 500GB/tányéros.

[ Szerkesztve ]

(#41) audi100td válasza Balage76 (#35) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez csak részben igaz, kisebb kapacitású merevlemezeket azért is gyártanak mert piaci igény van rá, nem csak hibás korongok kerülnek az ilyen vinyókba, persze azokat is fel lehet használni, ha van elég selejt.

[ Szerkesztve ]

(#42) LordX válasza Shady313 (#40) üzenetére


LordX
veterán

Nem valószínűleg azért, hanem 100% biztos, hogy azért :)

(#43) elfelejtette válasza Male (#21) üzenetére


elfelejtette
veterán

WD Caviar Green szériában is. Sőt a 2.5TB-os, és a 3TB-os változatban 750GB-os lemezek, már ha ennek az oldalnak hinni lehet...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44) Male válasza elfelejtette (#43) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor méginkább vannak :)

(#45) DRB


DRB
senior tag

"már 6 Gbps-os SATA interfészen kapcsolódnak a számítógéphez, minek köszönhetően a kisebbek 125, a nagyobbak 159 MB/s-os sebességre képesek a Seagate adatai szerint"

Ezt a tempót majdnem, hogy tudnia kéne 1,5 Gbit/s interfésszel is, de a 3 Gbit/s-osal mindenképp, úgyhogy semmi köze nincs ehhez a sebességhez a SATA 3-nak.

[ Szerkesztve ]

(#46) LordX válasza DRB (#45) üzenetére


LordX
veterán

A 8b/10b kódolás és a link szintű +5-10% overhead (csomagok fejléce, parancsok, szektorcímek átvitele..) miatt a 159 MB/s már alapból nem fér el a 1,5 Gbit/s-es interface-en. Mondjuk a SATA2 már elég kell legyen.

(#47) DRB válasza LordX (#46) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, az 1,5 Gbit/s-re azt írtam, "majdnem hogy". Persze azért azt is tudni kéne, hogy hogy számolják az 1,5 Gigabitet, SI vagy bináris, ha bináris akkor az 192 MB/s, így azért már belefér(határeset), mondjuk mostanában MiB a jele ennek. A fene sem tudja már, hogy számolják. :D

(#48) Chiller


Chiller
őstag

Csúcs, úgyis mostanában akartam új HDD-t venni, akkor itt a keresendő cél:
st2000dm001
Remélem 20 alatt meglőhetem nem sokára :)

(#49) audi100td válasza DRB (#45) üzenetére


audi100td
nagyúr

persze hogy nincs, marketing baromság, semmi több

(#50) Male válasza DRB (#47) üzenetére


Male
nagyúr

A bitet nem szokás 1024-el váltani, főleg nem sávszélnél. A LordX által is említett 8b/10b kódolás miatt eleve értelmetlen is lenne ezesetben.

Viszont a SATA2 lazán elég ehhez a vinyóhoz valóban, így az a rész szép marketingszöveg csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.