Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Konkurenseihez mérve a Scythe Mugenjei már nem olyan nagyszerűek, mint régen voltak, van már náluk nagyobb és fejlettebb megoldás, ami jobban teljesít hűtésben és hangban is.

Nem mondom, hogy a leghatékonyabb hűtő, de ki merem jelenteni, hogy nem sok jobb van tőle. Viszont ez szigorúan magányvélemény, nem muszáj figyelembe vennie senkinek.

A 3-as nem sok újítást hoz ahogy olvasom, viszont a kisebb fémtömeg nem terheli annyira az alaplapot. A ventilátor gyorsabban forog, erősebb motorja van, lehet kicsit hangosabb is.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) DEJVID


DEJVID
őstag

Az első mugen is az alaplappal párhuzamos volt.

(#3) Yany


Yany
addikt

Hejj, Rudi!

Nem pihensz! Csak így tovább. Még nem olvastam, de nagyon örülök, hogy így felélesztetted a cooler-topic-ot. :R Na, nézzük...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4) TeeBee73


TeeBee73
addikt

AM3-ra pikk-pakk fel lehetett dobni a Mugen 2-t, nem voltak szerelési nehézségek.

Köszi a tesztet! :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#5) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Köszi a tesztet :R

A Mugen 2 -n nekem egy Enermax Magma venti van, az nem hangos :) :N

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#6) Boxi88


Boxi88
őstag

Ebbe a mai melegbe el is kellenek az ilyen procihűtők... ~15°C-al nőt meg a hőmérséklete a gépemnek nyugalmi állapotban... :(((

(#7) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Mindig amikor elolvasok egy ilyen hűtős tesztet, elgondolkodom, hogy lecseréljem-e az NH-C12P-met, de a végén a végén mindig oda lyukadok, hogy nem...
Érdekesek, ezek a kaszások, de olyan hűtők kellenének amik 300-500rpm mellett is tudnak rendesen hűteni...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#8) patex1983 válasza B4nd1t4 (#7) üzenetére


patex1983
őstag

Teljesen egyetértek :K

Én is mindig ilyenen agyalok, csak nekem egy CM Hyper 212+ van és az se sokkal gyengébb a Mugeneknél a táblázat alapján.
Egy jó darabig biztos nem cserélem még le :N

Köszi a tesztet, viszont én is többet vártam volna a Mugen 3-tól...így felejtős.

X

(#9) mistixx


mistixx
tag

Szívesen vennék már egy Prolimatech hűtőt is a teszteltek között.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#10) Kassadin


Kassadin
addikt

Abszolút többet vártam ettől a hűtőtől, már csak a neve miatt is.
Köszönöm a tesztet.

(#11) Z_A_P válasza mistixx (#9) üzenetére


Z_A_P
addikt

Uramatyam, micsoda szornyeteg :Y
[link]

OK

(#12) PH-User válasza TeeBee73 (#4) üzenetére


PH-User
addikt

1155-re is. Ráadásul kétféle pozícióban. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#13) Gyufaaa válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Jah. Jól néz ki. Az alapja az tiszta v10.

[ Szerkesztve ]

(#14) Zoli133 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


Zoli133
őstag

Most írok róla logout-ra egy bemutatót :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#15) mistixx válasza Z_A_P (#11) üzenetére


mistixx
tag

Praktikus darab! :DDD De én inkább erre voksolok.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#16) cszn válasza B4nd1t4 (#7) üzenetére


cszn
őstag

Attól függ mit kell hűteni. :) Ahogy nézem a konfigod azt lehet, hogy ilyen fordulatszámon nem, de az enyémet még (ha nincs ilyen meleg) passzívan is elviszi a Mugen 2. Egyébként minimumon (300-400) pörög rajta venti.

[ Szerkesztve ]

(#17) Angel1981 válasza B4nd1t4 (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Én a procimat (Intel Q9550) Scythe Ninja 2-vel hűtöm, rajta egy Scythe Gentle Typhoon 500RPM-es ventivel. Igaz, hogy ebben a melegben alapjáraton is 55 fok környékén van, és nagy terhelésnél 85 fok közelébe megy, de hangtalan, és még soha nem fagyott meg tőle a proci. :)

Egyébként ez a Mugen 3 tényleg nem nagy szám - én is maradnék a 2-nél... :U

[ Szerkesztve ]

(#18) epityesz


epityesz
aktív tag

Kösz a tesztet :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#19) coolpet


coolpet
senior tag

Szivesen latnek itt egy Arctic Cooling Freezer 13 Pro tesztet is, azt tervezek venni az arban sokkal jobb mint ezek a durvasagok. Kivancsi lennek hogy a hutoteljesitmenye milyen, nameg a halksaga.

(#20) Tomcat válasza mistixx (#9) üzenetére


Tomcat
őstag

Szerintem az lehet a fő vezérelv hogy a Prolimatech és a Thermalright hűtők elég körülményesen szerezhetők be Magyarországon. Míg a többiek sok helyen akár raktáron is vannak addig a nevezett két márka hűtőit még akkor is külföldről egyesévesl szerzik be a kereskedések ha az ő itthoni webshopjuk-ban rendeled meg. Legalábbis nekem eddig még mindig így volt ha ezekből vásároltam, míg a többi meg volt másnapra, vagy harmadnapra. :)
Egy Prolimatech Armageddon és
egy Thermalright Venomous X hűt nálam.

Tomcat

(#21) KisTopi95 válasza Angel1981 (#17) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Az elég durva, 85C :D. Egy kevés kis valamit csinálsz, leterheled a procit aztán megsülsz.

Én a tx3-ammal teljesen megelégedtem, anno valami ilyen hűtőt akartam, de mint kiderült vékony a gépházam. De ha választani kéne akkor inkább a 2.

Mit is kéne ide írni?

(#22) rudi válasza coolpet (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez lesz a következő, és egyben egyelőre az utolsó cooleres teszt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Angel1981 válasza KisTopi95 (#21) üzenetére


Angel1981
veterán

A 85C a max, több órányi játék után, és akkor is csak pillanatokra éri el, az átlag az 80-82C.
Egyébként teszteltem már feszemeléssel, 95 fokig 100%-os stabilitást mutat (gyárilag 100C-re hitelesítve, mint max. üzemi hőmérséklet, ami stimmel is, mert 98-102C környékén kezd fagyogatni).

(#24) rudi válasza Tomcat (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, valami ilyesmi, de dolgozunk az ügyön, hogy legalább mutatóban legyen ez a két márka is a táblázatban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) coolpet válasza rudi (#22) üzenetére


coolpet
senior tag

Hu koszi, mar nagyon varom!

(#26) mghltm válasza PH-User (#1) üzenetére


mghltm
addikt

egyetertek veled :K az x3 720-amat nyaron idle allapotban 28 fok korul tartotta, a venti meg sem moccant a pwm vezerlessel. hasznaltan nagyon megeri ez a huto ;)

rudi a c14 meg mindig 7 hocsoves, pedig csak 6 ;]

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#27) DrJános


DrJános
aktív tag

Köszi a tesztet. :R Érdekes látni, hogy az évek alatt a Mugen2 hogy veszítette el az egyik legjobb hűtő címét, ráadásul úgy, hogy szép csendben történt mindez.

Külön köszönet hogy a régebbi tesztekben szereplő ismertebb hűtők is újra le lettek mérve. :C

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#28) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jó kis teszt és hűtők! köszönjük:)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#29) radi8tor válasza patex1983 (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én hűtőm nincs a listában mégsem cserélem le :D
Alpenföhn Nordwand

⭐ Stella

(#30) proci985 válasza Z_A_P (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jelenleg ez az abszolút piacon lévő legjobb borda low/midflow kategóriában, a Thermalright Silver Arrow előtt. csak ramokkal nem ütközik.

cikkhez, tervekhez: köszönjük! :K Mugen2 már a kijövetelekor sem volt egyébként csúcs borda, addigra már a piacon volt a TRUE és az IFX14, és mindkettő erősebb volt. más kérdés, hogy mindkettő lényegesen drágább modell, valamint Magyarországon nagyon nehezen beszerezhetőek voltak már akkoriban is.

tippek: Prolimatechből Armageddon i5ösökre egyik legjobb, mivel semelyik rammal nem akadhat össze, tudásban meg kb Megahalems. egy időben 10-12k volt venti nélkül. Genesis 18k, és az Arrow/D14 párosra is ver egy fokot. valamint bemennek a borda alá a ramok is.

Thermalrightből HR02 félpasszívra, Archon i5re, TRUE rev C légen benchelni, Silver Arrow D14 alternatívának és MUX120, mint a legolcsóbb modelljük. esetleg a frissen bevezetett HR02 Mucho, nikkelezetlen hőcsövekkel, de nagyon jó minőségű ventivel, olcsón.

radi8tor1: jó borda az;) hűtőt meg egyszer kell jól megvenni, aztán max retention kitet kell upgradelni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) Tomcat válasza rudi (#24) üzenetére


Tomcat
őstag

Úgy legyen! :R

Tomcat

(#32) HANDO88 válasza radi8tor (#29) üzenetére


HANDO88
senior tag

Az Alpenföhn és a Xigmatek mumus ;] ,azért nem rakják őket a tesztekbe mert jól elporolnák a hiper-szupernak kikiáltott nagy neveket.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#33) TeeBee73 válasza Angel1981 (#23) üzenetére


TeeBee73
addikt

85°C?! :Y

Én már attól is idegzsábát kapok, ha 60°C fölé meg a proci. (Tudom, ez csak egyéni hepp, de nem szeretnék határértéken táncolni.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34) mistixx válasza Tomcat (#20) üzenetére


mistixx
tag

Volt egy ilyen gyanúm, hogy a logisztika áll az ügy hátterében. Érthető, hogy a nagyközönség által elérhető hűtők kerülnek tesztelésre, de jó lenne látni itt PH!-n is ilyen ritkább darabokat, az összehasonlítás érdekében.
Te sem bízod a véletlenre a hűtést... :)
@ rudi: Esetleg fel tudom ajánlani egy teszt erejéig az én hűtőmet. Persze, csak ha igény és lehetőség van rá.

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#35) zapok


zapok
aktív tag

Nem győzött meg egyik sem. Igaz nincs is szükségem ekkora dögökre.
Nekem elég a bevált AC Freezer 7 Pro Rev.2 egy SWiF2-vel (pwm 800-1200 fordulaton) megtámogatva 45 °-os szögben, hogy az alaplapot is hűtse. Munka közben (jelenleg 24 °C van a szobámban) 45-50 °C a procim, idle 34 °C.
Ez jövőre is elég lesz akármelyik Sandyhoz. :K

Angel1981 - Az a 85°C tényleg elég határeset... :Y

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#36) Tomcat válasza mistixx (#34) üzenetére


Tomcat
őstag

Ami azt illeti ebben az afrikai forróságban ami odakint tombol célszerű jól felkészülni hatékony hűtés szempontjából. A gépeknek jó hatásfokú hűtés kell, nekem meg jól behűtött sör. :D
Egyébként a Megahalems is nagyonjól hűt. Nekem is lenne ilyenem ha anno lehetett volna kapni AMD leszorítót amikor hűtést cseréltem, ugyanis az nincs az alapcsomagban. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#37) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

"A Scythe Mugen hűtőjének új, harmadik generációja véleményünk szerint nem jelent előrelépést elődjéhez képet." a képest-ből kimaradt egy "s"... ;)

"Az első, alaplap irányába szellőző modell még nem volt annyira sikeres, de a Mugen 2, mely a Ninjákhoz hasonlóan már az alaplappal párhuzamosan szellőzik, nagyon jó eredményeket ért el."
Ha nem tévedek nagyot, a Mugen1 valójában az Infinity volt, ami nem alaplap irányába szellőző volt, hanem ugyanúgy párhuzamos, mint a Mugen2.

Sajnos a Scythe néhány dologban eléggé elkrvlt...
- a lefogatás egyre rosszabb. pl. a Big Shuriken felszerelésétől agyvérzést kaptam! :W
- a ventik minősége az "inkább nem is kellene hozzá adni" kategória. Ha már így megnyesték a hőleadó felületet, akkor lehettek volna nagyvonalúak és betehettek volna a dobozba egy Gentle Typhoon High 3000 rpm-es ventit! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#38) zsoltyyy válasza Angel1981 (#23) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Az szép...
Nekem i5 212+al 45fok fölé nem nagyon megy. (szerencsére :) )

Én ezt a Mugen 3-at (kinézet alapján) sokkal durvábbnak gondoltam. :B

(#39) zsirfecske


zsirfecske
addikt

úristen mindkettő böszme nagy batár! ugyan mihez kellett még az rpm-et is növelni? ááá

(#40) rudi válasza yakuza.tora (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Á, megvezetett a Scythe oldala. Itt a Mugenhez rossz képek vannak társítva. Tényleg alaplappal párhuzamosan dolgozott az eredeti Mugen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) mghltm válasza rudi (#40) üzenetére


mghltm
addikt

azok egy zipang 2 kepei :DD

a fenti kepen meg valoban a mugen van, de alatta a tobbinel mar nem :N

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#42) rudi válasza mistixx (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, az nagyon jó lenne, bár még nem tudom, mikor kerítenénk rá időt. Zoli133 egy Genesissel szállna be, Oliverdának meg ha jól rémlik kikölcsönözhető TRUE-je van :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) albert8


albert8
addikt

Jó kis teszt :K
jó cuccokkal, hasznos

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#44) yakuza.tora válasza rudi (#40) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD Még a legnagyobbak is tévedhetnek!
Nekem még anno, amikor bejött az Infinity, volt egy. Nem volt rossz hűtő, de a ventije nulla volt. A képen is látszik a lamellaátfedés, ami miatt elég combos légkeverő kellett rá. Akkor viszont olyan volt, mind egy frigó! :K Akkoriban vettem 2db Sunon 120x120x38-ast, ami aztán rendesen keresztülpréselte rajta a levegőt... ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#45) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Köszi a tesztet.

(#46) kenwood3 válasza Angel1981 (#17) üzenetére


kenwood3
őstag

Alapjáraton vagyis alapórajelen? Mert ha igen én ezt soknak tartom mert nálam ez a proci alapórajelen ebben a melegben is 35- 45fokos max:U
Egyébként köszönöm a tesztet, bár egyik se nyerte el a tetszésem :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#47) zazahoho válasza proci985 (#30) üzenetére


zazahoho
őstag

Mugen 2 nagyon jó kis hűtő volt,ár/érték arányban mindenképpen,csak azok a fránya ramok nem fértek el.
Prolimatechből Armageddont akkor vettem amikor az iponba bevezették ha jól emlékszem 8 ezer ft volt pár hétig :C

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#48) Srodney


Srodney
senior tag

szépek,minden vágyam! :B

(#49) ZIL


ZIL
tag

Egy AC Freezer 13 Pro tesztet légyszi! Mindenütt dicsérik, hogy hatékony és csendes, ráadásul az ára sem tűnik horrornak.

(#50) mistixx válasza rudi (#42) üzenetére


mistixx
tag

Szívesen oda adom, itt megtaláltok ha lesz rá alkalom..

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.