Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #24889344


#24889344
törölt tag

Figyu. Mit értesz ribanc alatt?

Nemtudom, biztos létezik olyan akire vágysz, csak ő sem akar kimozdulni. Így meg van lőve a dolog.

(#2) Samus válasza #24889344 (#1) üzenetére


Samus
addikt

Mit értek ribanc alatt. Hát, ez összetett dolog. Olyan, aki a pasiját minden nap cseréli, kirívóan, ízléstelenül öltözködik, leszólja a másikat, miközben adott dologban Ő még rosszabb...IQ szintje épp hogy pozitív, hülye, értelmetlen, és ilyen kérdéseket tez fel, vagy épp ezzel bombázza a "nagyérdeműt". Akinél a jó pasi fogalma kimerül az aktuális helyi menő csávó képében. Akit nem érdekel, milyen vagy belül. Csak nézzél ki jól, az sem baj, ha a fejed olyan üres, hogy épp csak vákuum nincs benne...

Mondasz valamit...reménykedtem, hogy az ilyen biztos fent van egy vagy két társkeresőn, mert Ő is egyedül érzi magát. Részben igaza os volt, csak a közelemben nincs ilyen...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Osztás nélkül, finoman: nem, megértő és nem ribanc lányok nem csak társkeresőn leledzenek és pláne nem haltak ki, van belőlük bőven, de ahhoz, hogy összeismerkedj párral pezsgő, de minimum szolídan zajló társasági életet kell élni, kellően szociálisnak kell lenni. Persze, van, aki nem ilyen és nem megy emberek közé. Nos... valamit valamiért. Nyílván az ember nehezen változik meg alaptulajdonságaiban, talán nem is jó erőltetni azt, hogy változzon bennük, csak némely tulajdonságokkal ilyen jellegű mellékhatások társulnak. Itt lehet mérlegelni, aztán majd billen valamerre a mérleg nyelve. Ha meg döntött az ember és elbillentette a mérleg nyelvét, akkor viselnie kell a saját döntését, ez egy ilyen játék. Néha szar, én is döntöttem rengetegszer rosszul, néha nekem is lenne kedvem kiakadni azon, ami ezekből lett, vagy épp nem lett, de minek, ha egyszer én választottam az utam.

Mindenesetre nagyon nem szép dolog egy ilyen negatív általánosítást ráhúzni egy teljes nemre, miközben gyakorlatilag nem is ismered azt a nemet, amire ráhúzod a vizes lepedőt. Ez talán egy kis osztás, de egy igazságtalan osztásra válaszul.

[ Szerkesztve ]

(#4) #24889344 válasza Samus (#2) üzenetére


#24889344
törölt tag

Nem biztos, lehet hogy még internete sincs vagy büszkébb annál hogy társkeresőre regeljen.

Szten Márs Igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#5) Samus válasza Szten Márs (#3) üzenetére


Samus
addikt

Félreérted. Nem kívántam általánosítani. Akárhogy is látszott. De mit tudok tenni? Ezt látom, nap mint nap ezzel szembesülök. Biztos, hogy akad olyan lány, akivel megértem magam, és még tetszek is Neki, mert találkoztam már ilyennel. A baj csak az, hogy nem személyen, mert a távolság mindig 150 kilométer felett volt jobb esetben, de akadt már 400 is. Rossz helyre születtem, és rossz helyen keresgélek.
A döntésekkel pedig. Nyilván én hozom őket, de nem egyszer előfordult már, hogy a szükség szülte. Nem tudtam beavatkozni, néha nincs időm vagy kedvem mérlegelni. Döntök, és majd lesz valahogy. Persze könnyen belátható, hogy ez így nem jó. Vagyok annyira makacs, hogy nem változok. Már csak azért sem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát ez nem a világ vége. Az alapján, amit leírtál a lányról még jobb is neked, hogy már nem veled jár. És valóban, meg kell tanulnod kapcsolatokat építeni, különben magányos maradsz.

***

(#7) Szten Márs válasza Samus (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor valóban félreértettem, de hát ebből: "mára már kihalt az a kategória, amit én keresek, az, hogy legyen megértő, túl hihetetlenül hangzik" nehezen lehet másra gondolni :)

A döntésekkel kapcsolatban: az is egy döntés, hogy mennyire vagy hajlandó nyitni a nagyvilág felé, mennyire vagy hajlandó, ahogy te fogalmaztál, kimozdulni. Mint ahogy az is egy döntés, hogy makacsságból és már csak azért semből nem akarsz változni. Ezekkel sincs semmi baj, nem hiszem, hogy attól, hogy magának való, még roszabb lenne bárki, vagy mindenáron meg kéne változnia, de tény, hogy így nehezebb kapcsolatot kiépíteni emberekkel, így nehezebb megfelelő lányokkal találkozni, és nehezebb lépni az ügyben. Nem kicsit, hanem jóval. Erre mondtam, hogy valamit valamiért.

OFF:
Milyen metált hallgatsz? :DDD

(#8) szablya


szablya
tag

És is mindig ilyen lányt kerestem. Megtaláltam. Tényleg :K
Bár a jó pasi fogalmán még lenne mit csiszolni...

Szar az élet, hidd el, tudom. Viszont azt a csajt most kidobnám szépen a kukába. Kevesen vannak, akik megérdemelnek, és még kevesebben, akik méltók arra, hogy fájjon a szíved értük. Tényleg ritkaság, de azért még ma is leledzik néhány olyan lány, mint akit te keresel. És ha szerencséd van, még szépek is. Bár én eddig csak egyet találtam :B

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) Samus válasza Szten Márs (#7) üzenetére


Samus
addikt

Először az OFF: Equilibrium, Amorphis, Lake of Tears, Korpiklaani, Amon Amarth, Novembre, Fankadeli (hip-hop), Alvin és a Mókusok (punk), AFI, Sonic Syndicate, Deathstars, Eluveitie, As I Lay Dying, Killswitch Engage, Sentenced, persze többek között. Ők azok, akiktől nem csak egy-két szám. Stílusban a Death metál dominál, de van Doom/Industrial/rengeteg Folk, szinte minden, kivéve a Black metált, azt nem bírom hallgatni sem. Ezek, pedig nem vagyok bakancsos, soha nem is voltam.

Igazat beszélsz. A probléma a zártságom. De mit tehetek (mozduljak ki...). A legnagyobb probléma az önbecsülésem, önbizalmam, vagyis ennek szinte totális hiánya.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) ABE válasza Samus (#9) üzenetére


ABE
őstag

Barátok, haverok sincsenek, akikkel szívesen kimozdulnál?

(#11) Szten Márs válasza Samus (#9) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Háhá, mondtam én már egy másik topicban, hogy általában aki simán mindenféle alműfaj-jelző nélkül azt mondja, hogy metál, a legtöbbször death metálra gondol :D

Mit lehet tenni ez ellen? Fene tudja. Rá kell jönnöd, hogy jó fej vagy :DDD Komolyabbra fordítva a szót, nem kell mást tenned, mint alkalmazni azt a trükköt, hogy nem gondolkozol társaságban azon, hogy, mit kéne tenni, mit kéne mondani, vajon ki mit gondol rólad, hanem egyszerűen a lehető legtermészetesebben és legszabadabban csinálni/mondani, ami épp jön, ellenni stb... Leghatásosabban az ölhet meg mindenféle kommunikációt, ha azon gondolkozik az ember, hogy huhh basszus, én nem vagyok egy társasági ember, ez nem nekem való, vagy/és azon, amit fent említettem, hogy mégis mit kéne mondani, hogy jófejnek tűnjek, vagy egyáltalán, hogy bekapcsolódhassak a beszélgetésbe. Ez lányoknál különösen így van, mert ha komolyra fordul valami, vagy valaki komolyan akar valamit egy lánytól, könnyen lefagyhat ezen a módon. Nem kell ilyesmivel törődni, tényleg a legjobb szó az, hogy szabadon, ilyen gondolatbeli láncok nélkül el kell lenni. Persze ezt könnyű leírni, de aki hajlamos arra, annak kattogni fog az agya. Na meg abban sem vagyok biztos, hogy mindenki élvezi azokat a beszélgetéseket, szituációkat, amik nem bármiféle konkrét, tényszerű dologról szólnak, akár hivatalos kapcsolat, akár valami konkrét dolog tényorientált megbeszélése, hanem csak önmagáért, hogy beszéljünk, hogy ne nőjön össze a szánk, tehát annak az élvezetéért, hogy valamiféle kommunikációt létesíthetünk embertársunkkal, kötetlenül, csak úgy.

Én szeretem hallani a hangomat, és traktálni ezzel másokat, aztán kiderül, hogy kinek mennyire tetszik, vagy épp nem - de ezzel én már nem foglalkozom, akinek nem, az úgysem nekem valü (ha lehet így fogalmazni). Valahogy így lehet emberek közé szocializálódni szerintem.

(#12) Samus válasza Szten Márs (#11) üzenetére


Samus
addikt

Hiszed vagy sem, akadt pár lány (=2), akivel ténylegesen egy randi alkalmával úgy tudtunk beszélgetni, hogy csak úgy repült az idő, szóbajött minden. Család, kedvencek, kilátások, vágyak, űrkutatás (igen, lánnyal beszéltem), jövő, mint fikció, a múlt, vallás (pedig kényes téma), és nem volt gond, annyira jól éreztük magunkat (a végén Ő is megjegyezte), mint még soha. Ám mégsem lett semmi, mert nem tetszettem Neki...

ABE: vannak, csak ők a kocsmát részesítik előnyben szórakozás szempontjából, amiért a legkevésbé sem rajongok. Már akkor kiestem ebből a körből, mikor mindenki elkezdett multizni (COD, WoW, miegymás), csak én nem.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Szten Márs válasza Samus (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet indiszkrét kérdés, akkor csak simán ne válaszolj, de szabad megkérdeznem hány éves vagy? Mindenféle negatív felhang nélkül, puszta kíváncsiságból.

(#14) Samus válasza Szten Márs (#13) üzenetére


Samus
addikt

Lehet indiszkrét kérdésed. Privátban már kérdezték. 20 múltam.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) Szten Márs válasza Samus (#14) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezek a lányok, akikkel ilyen jól elbeszélgettél, szóba sem jöttek, mint barát?

(#16) Samus válasza Szten Márs (#15) üzenetére


Samus
addikt

De, csak persze semmi sem lett belőle. Ha írok, választ nem kapok. De ez csak számomra lenne rossz, úgymond sóvárognék a lány után. Már csak azért is, mert jól megvoltam Vele, és ez kellene ahhoz, hogy az életemben lévő űr csökkenjen.
Most viszont nem kívánom elszólni magam, de összefutottam Valakivel myvip Randin (nem röhög), akivel, én is meglepődtem, de nagyon jót beszélgettünk pár óra alatt. Van bennünk közös, sőt, még tetszem is Neki. A probléma ott kezdődik, hogy 80 km. Bár van jogsi és autó, amit vihetünk, mindkettőnknek, de ez mégiscsak távolság, szervezést igényel, már egy találkozó is. Mondjuk egy próbát megér, már csak azért is, mert ezzel némiképp a saját nézetem cáfolhatom meg. Az irónia a dologban, hogy csak azért vettem fel Vele a kapcsolatot (azon kívül, hogy első ránézésre elérhetetlennek tűnt, tipikus "túl szép hozzám", itt most lehet írni a szép dolgokat, hogy így vagyok hülye, stb...), mert a bemutatkozásban írta, hogy nem szeret nagy tömegben lenni. Én sem. Persze lehet, hogy semmi sem lesz, és újra visszaköszönt a magány...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) Szten Márs válasza Samus (#16) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát figyelj, nézd a jó oldalát: a 150-400km-ekhez képest a 80 tiszta felüdülés :DDD

(#18) Tomaaasz válasza Samus (#16) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Én 17 évesen debreceni gyerekként pesti barátnővel voltam együtt négy hónapig, 200 km.

Bár már vége van, de azt mondom hogy a távolság legyen a legkevesebb, főleg 80 km.

Sok szerencsét, és fel a fejjel! :K

Oda mentem, ahol vagyok!

(#19) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

A sztorihoz nem tok mit szólni, de a személyes névmásokat kisbetűbel írjuk. Az Ő meg a Te mióta nagybetű... :F

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#20) Samus válasza JuliusCaesar (#19) üzenetére


Samus
addikt

Köszönöm, hogy felhívod a figyelmem a magyar helyesírás szabályaira. Viszont, hogy kicsit Te is tanulj. Lehet, hogy így írjuk, de én tiszteletből írom nagy betűvel, ezzel utalva arra, hogy egy érző lényről van szó, ha pedig nőről, akkor végképp. Ezért vannak a személyes névmások és utalások (Róla, Tőle, stb.) nálam mind nagybetűvel íródnak. Be kell vallanom, Te vagy az első, aki ebbe belekötött.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) JuliusCaesar válasza Samus (#20) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Szerintem meg az ilyesmit fölösleges így kihangsúlyozni, több okból:
1. Engem mindig a reklám lapokra emlékeztet (ahol még a karácsonyt is nagybetűvel írják!), amik szintjére nem kéne lesüllyedni.
2. Civilizált embereknél azt hiszem alapvető dolog, hogy a másikat érző lénynek tekintjük.
3. Így gépelve nem annyira ciki monitoron, de folyóírásban/kinyomtatva (főleg egy okmánynál, komolyabb hangvételű írásban) már nevetséges.

De ez legyen a legnagyobb gond. Csak gondoltam szólok...

EDIT: hiba javítás

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.