Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Ha a videokártyája nem lenne ilyen gyenge, még jó gép is lehetne.

(#2) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Szerint a külseje brutálisan jól néz ki!:Y

(#3) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Hát igen a vga... :U de igazából nálam csak a gép ára verte ki a biztosítékot: "180-190K" de miért is :F
A márka indokolja ezt az árat? Samsung mióta egy Dell, Lenovo, HP vagy bármilyen hasonlóan elismert laptop gyártó? Szerintem egy Acer, Fuji, Msi, Asus stb. szinten vannak a Samsung notik.
Ez a középkategória is számomra egy x-akta, mitől lett középkategória(?), hogy egy ilyen körítés mellé kapott egy értelmetlenül erős procit?
Esetleg egy drágább op.rendszert, sok tartozékot, sok garit, nagy akksit kapok, hogy megértsem az árcédulát? Tele van a gép értékes csatlakozókkal (?) esata, usb3.0, Express Card... vagy nem figyeltem és egy normál 1366x768 kijelzőnél komolyabbat kapott? Vagy csak a matt kijelző kerül egy vagyonba?

Hardver téren tudom sok gyártó szerelget még ezzel-azzal, maradt a raktárban stb. de GeForce 315M nem tűnik egy jó választásnak (vásárlói szempontból), mikor örülhet, ha nem kap ki a cpu-ban lévő integrált Intel hd 3000-től (így csak egy plusz fogyasztó lett).

Szóval én alternatívaként egy Asus K53SV körül szimatolnék, akár egy gyengébb i3-al, viszont 500gb vinyó, picit nagyobb akku, szintén 4gb ram, alumínium borítás(!) és bár nem jár mellé Windows, de ~20ezerrel olcsóbb és GT540M van a gépben ami 2,5x erősebb a kis 315m. A 2 év nemzetközi ingyen futár garancia pedig már ugye alap.

[ Szerkesztve ]

(#4) manoarc


manoarc
senior tag

Drága,de legalább nagyon szépen sikerült :)

{。^◕‿◕^。}

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

A Kontránál azt elfelejtetted beírni hogy nvidia kártya :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) bjames


bjames
aktív tag

Ha jól látom, ebbe még az előző generációs intel proci van?

(#7) he7edik. válasza Armagedown (#5) üzenetére


he7edik.
addikt

meg azt is hogy Intel platform... :U

Égő szöveg a flém vázon

(#8) he7edik. válasza Mr.Skynet (#3) üzenetére


he7edik.
addikt

Te is elnézted a fórumot... :W

Égő szöveg a flém vázon

(#9) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én büntetném aki ilyen fényes felületű ujjlenyomatgyűjtő notebookot csinál. ;] Innnetől amit nem lehet tisztántartani nálam bukott alapból.

(#10) alienpapa


alienpapa
senior tag

Kövezzetek meg érte, de szerintem csúnya a gép....

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#11) Z86


Z86
őstag

Meglehetősen középszerű gép, igazából ennyiért talán még az sem. Az alakjáról nekem a bumfordi szó jut az eszembe, a matt kijelző dicséretes, de akkor már az egész gépen hanyagolni kellett volna a fényes borítást. Miért jut eszébe bárkinek is, hogy a touchpad gombjait fényes, krómszerű anyaggal borítsa...

(#12) kerelo válasza Mr.Skynet (#3) üzenetére


kerelo
senior tag

"A márka indokolja ezt az árat? Samsung mióta egy Dell, Lenovo, HP vagy bármilyen hasonlóan elismert laptop gyártó?" Azt hiszem ezt a kijelentést ép a Samsung márkával kapcsolatban el lehet felejteni már.Már többször bizonyított a márka.Pl lásd mobil telók.elismerten nagyon jó telókat csinál. HDD-ék.Ki gondolta volna 5 éve hogy az F3,kategóriájában megveri a WD-t,és a Maxtort. Lcd Tv,és monitor terén szintén az élvonalban.És szerintem jó Notikat csinál már most,ki tudja mi lessz pár év múlva.Nekem pl az Asus sokkal felejtősebb a Samu nál. Bár az ár azért szerintem is egy kicsit magas :K

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#13) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Pofás! :R

(#14) Mr.Skynet válasza kerelo (#12) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

bjames kolléga kérdése idő közben rádöbbentett, hogy csúnyán benéztem a dolgot, tényleg se HM65 chipset, se Sandy B. proci, így bukó az Intel vga-s írásom is, sorry all :B
De így meg aztán, még annyira sem értem miért ennyi az annyi... :))

he7edik. Thx :R

kerelo talán félreérthető voltam, semmi problémám magával a Samsung márkával/gyártóval, sőt annak ellenére, hogy most vásárolta fel a Seagate a hdd gyártását, én kitartok a Samsung mellett, ha érdekel nézz szét, védtem a Samut az előbb említett hír fórumában is. Minden téren elismerem őket, adatlapomon is láthatod, hogy a 3-ból 3 Samu vinyóm van, a tft-m is samu és talán a következő telóm és tv-m is samu lesz.
Csupán arra akartam rámutatni, hogy tudjuk, hogy miért kérnek egy pl. Dell laptopért harmadával többet mint mondjuk egy Acer-ért és úgy gondoltam, hogy a Samu annyira csúcsminőségű és elismert laptop gyártók közé képzelte magát, mint a korábban felsoroltak például és talán ezért ennyi az ára ennek a gépnek...

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem tudom eldönteni, hogy kívülről vagy belülről csúnyább. :U

(#16) Angel1981 válasza osztraksajt (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ezt osztom!
Vadonatújan lehet, hogy jól mutat, de tisztán tartás és az újszerű állapot megőrzése tekintetében a legrosszabb felület mind közül! :W

(#17) rudi válasza Mr.Skynet (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Az ár dolgot nagyon elszúrta az Intel. Olyan alacsonyan indította a Sandy Bridge gépeket, hogy az Arrandale platform nem tud vele versenyezni. Amennyiért Core i5-400M-es IGP-s gépek vannak, annyiért veszel Core i3-2-s gépet, ami gyorsabb, jobb IGP-s és többnyire több memóriás is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Duree


Duree
veterán

Se a külseje se a belseje sem megnyerő.A hardver már nem rossz,de ennyi pénzért van jobb.

duree54

(#19) fricz19 válasza hemaka (#15) üzenetére


fricz19
őstag

hát szerintem se nagy szám...
inkább átlagosank nevezném mint szépnak

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#20) sti10p válasza fricz19 (#19) üzenetére


sti10p
senior tag

Egyetértek azzal, hogy kicsit el van szállva az árral a Samsung, előbb inkább bizonyítaniuk kéne alsó és közép kategóriás fronton is, de ez tapasztalatom szerint még elmarad. Nekem egy R528-as van és sajnos gyakran van blue screen deffekt, ami fél év használat után enyhén szolva idegesítő, remélem a szervízük jó és gyors, nállam csak ez mentheti meg őket, pedig sok Samsung cuccom van, szeretem is, de a notival csalódást okoztak. Túl nagy falatot akartak egyszerre a tortából és elbízták magukat, mert még van mit tanulniuk...

XY

(#21) vakarcs válasza sti10p (#20) üzenetére


vakarcs
aktív tag

20 eve gyartanak notebookokat es a Dell-nek is ok gyartottak sokaig... igy szerintem mar tanultak sokat :)

eladó a világ :)

(#22) sti10p válasza vakarcs (#21) üzenetére


sti10p
senior tag

igy szerintem mar tanultak sokat
...az lehet, csak nem a hibáikból! :)

[ Szerkesztve ]

XY

(#23) Mr.Skynet válasza sti10p (#22) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ez most ütött :DDD

(#24) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Szerintem jól néz ki.

(#25) GIJoe válasza rudi (#17) üzenetére


GIJoe
addikt

Most nem kötekedni akarok, de azért egy Intel Core i3 2310M-t a CPU Benchmarks-ban igen sok CPU lekörözi... :U

(#26) alamuszi


alamuszi
senior tag

Alapvetően es elhibázott az a termék, aminek akár a supportját, akár a minőségét, egy MSI, vagy ASUS notebookhoz hasonlítanak, minőségben. Az egyik szervize jó, de nem gyárt kiemelkedő minőséget notebookok terén, a másiknak hol van, hol nincs szervize, de még minésgben nagyon alul van.
A Samsunk jó minőséget gyárt, saját márkanév alatt, de notebookban nem éri el a triumvirátus minőségét, sem a használhatóságban sem supportban. A Tartósság meg relítív.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#27) Koley


Koley
tag

Jól néz ki, de mindenképp egy jobb vga kellene bele :)

(#28) Ronan968


Ronan968
tag

Nekem ilyen van és meg vagyok vele elégedve!A fényes felület a mai toppmikrószálas törlőkendő korszakban már nem releváns,egy mozdulat és csillog :)
Soha nem volt kék halál,szépen fut és a Samsung szupport automatice felkínálja az új frissítéseket,keresni se kell.
Windows 8 simán települt az alapból fennlévő win 7 mellé!
Játékok is szépen futnak.
Szóval a termék ott van a kategória toppján.Csak ajánlani tudom,főleg azoknak akik mindent egyben akarnak és nem szeretnek pepecselni.Nekik semmi rosszra nem kell számítani. :)
Egyedül a billentyű megvilágítás hiányzik,de lehet ez már a felső-kategória része.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.