Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szupermacs


szupermacs
veterán

Az egyetlen dolog ami nagyon megtetszett benne, az a Sepultura borító a kijelzőjén. Na jó, az óra is. De még mindig nem tudnám elképzelni magamon ezt a formát.

(#2) .bruszli. válasza szupermacs (#1) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Akkor nem csak nekem volt ismerős a Roots...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#3) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sepultura!
Ha nem vettem volna meg augusztus elején az előző modellt, most tuti ezt választanám!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#4) hajbel válasza planbmokus (#3) üzenetére


hajbel
addikt

Nekem is a Sepulturan akadt meg a szemem. Nemcsak szép, de az ízlése is jó a hölgyeménynek! :))

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Kösz a tesztet!

(#6) mackoman


mackoman
tag

Nekem edzésre kellene,hogy ne keljen a mobilt is magammal vinnem,zenét hallgatni.Akkor most a Spotify offline,Magyarországon is működik?Mert akkor tuti vétel,kényelmi faktor miatt kellene ,a többi fícsőr nem érdekel.

(#7) Luck Dragon

Nem is olyan rossz. Bár a külcsín egy kicsit szokni kellene.
Funkciói korrektek. Köszi a tesztet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) DonaldJames


DonaldJames
tag

Köszi a tesztet!Az óra meg fogott. :C

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#9) gPéter


gPéter
tag

Jól néz ki a cucc.Mennyi idő alatt avulnak el az okosórák/karkötők?

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Kérdésekkel lehet jönni az elődmodell topicjába, ahogy teszi is sok tulaj.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

A két kicsi lukra lenne egy tippem. Legalább is az egyikre tuti. A légnyomást egy teljesen zárt készülékházban nehéz érzékelni, valószínűleg az egyik - vagy mindkét - luk erre szolgál....

Na meg azért ne tekintsük már bármilyen szinten is etalonnak a konditermi kardiógépeket kalóriaszámításban. Ez azért mindennek az alja...

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#12) Kékes525


Kékes525
félisten

Meddig bírja szuflával? Mennyi időközönként kell tölteni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Tettszik, de tegnap vettem újonnan Lenovo G02-őt 4990-ért, teljesen elégedett vagyok vele.

(#14) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Alice, kérjük, legyen aktívabb! -Mondja a Samsung Gear.

Sajnálom, hogy ez a ketyere sokat tud, de közben úgy néz ki mint egy játék. Lehet, hogy gyerekek a célközönség, és felkarra kell tegyék a porontyok?! :B
Én biztosan nem tenném a csuklómra. A (feltételezem) gyári képen, arany karkötővel/lánccal és mellette a kék gadget összehatása egyszerűen nevetséges, bazári hatást kelt. Egyedül, ami nívós volt a képen, az arany ékszerek és a hölgy csuklója, de főleg ez utóbbi.
Lehet élőben más, elképzelhető... A Nokia Activité-t néztem élőben a MM-ban, és hiába próbál elegáns lenni, az sem tűnik egy elégséges minőségű órának. Remélem a Nokia majd redesignolja és stílust lehel belé....
Nekem még mindig a Fitbit Charge 2 bőr szíjjal a top.

Jevons paradox

(#15) AliceWake válasza WinstonWolf (#11) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Senki még csak nem is utalt arra, hogy bármelyik eszköz is referenciapont lenne. Az is mért valamit, meg az óra is.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#16) bodazo


bodazo
tag

Egy kérdés, arról volt szó hogy lesz az órám egy kifejezetten úszás figyelő alkalmazás. Ha jól tudom akkor a speedo lett volna. Most akkor ez nincs az órán, vagy csak ki maradt a tesztből. Mert ez nagyon érdekelne, nálam ettől függ hogy cserélem a 2-öt a prora.

(#17) WinstonWolf válasza AliceWake (#15) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Azért az, hogy melléteszed egy kardio gép mellé az órát, és lefotózod, hogy lám az ennyit mért az óra meg annyit, az kommentár meg utalás nélkül is azt üzeni, hogy pontatlan valamelyik. Pont mivel semmit nem írtál hozzá ezért sugallhatja bárkinek azt, hogy valamit nem jól számol az óra. Pedig a kardió gépeknél alig találni rosszabb kalóriaszámlálót.

Ha meg nem akartál utalni semmire ezekkel a képekkel akkor minek került bele a tesztbe?

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#18) AliceWake válasza WinstonWolf (#17) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ha fogsz egy tetszőleges harmadik eszközt, szintén mást fog mérni. Arra viszont kiváló, hogy egyértelmű legyen, hogy voltam szíves lefolytatni egy súlyzós edzést, néhány saját testsúllyal végzett, ismétlésen alapuló gyakorlatot és egy órát kardiózni, hogy valamit mégis el tudjak mondani a készülék képességeiről azon kívül, amit a specifikációból eleve tudunk.

Szerintem, aki ezzel komolyabban foglalkozik, annak világos, hogy szépen hazamegy, fogja a ceruzáját, feljegyzi a testtömegét, a magasságát, a nemét, az életkorát, a testzsírszázalékát, a relatív izomtömegét, korrigálja a metabolikus kalóriafogyasztással, ráküldi a faktorszorzókat, alkalmazza a megfelelő képleteket és nagyjából kap egy közelítő értéket, amit összevethet a mirelit brokkolin feltüntetett tápérték-adatokkal.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#19) dawid92


dawid92
tag

Akinek van ilyen (vagy a sima Gear Fit 2) - Stravával, Runtastickel működik?

(#20) Almonen


Almonen
aktív tag

Amúgy szerintem fekete színben egész jól néz ki... nem kelt olcsó / bazári hatást egyáltalán.

(#21) planbmokus válasza dawid92 (#19) üzenetére


planbmokus
senior tag

Stravaval és Endomondo-val használom, tökéletes, de azt is meg lehet vele oldani, hogy a Samsung Health app felszinkronizálja más, kapcsolt profilokba.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#22) moleculez


moleculez
veterán

Amit még hozzátennék, hogy iOS-el is működik, de kicsit korlatoltabban. Pl nem lehet sablonnal megválaszolni egy üzenetet, vagy sms-el elutasítani hívást. Zenéket sem lehet csak úgy telóból rakuldeni.
Ami számomra zavaró, hogy az adatokat elég esetlegesen lehet szinkronizálni más szolgáltatásokba, az S Health nem szeret sok mindennel kommunikálni, elég szűkös a lista.
Szerintem ideális átmenet a fitnesz karkötő, és az okosóra között.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) _GeTTeR_


_GeTTeR_
csendes tag

Sziasztok!

Alice, ha még nálad az óra, érdekelne egy teszt a kalória méréssel kapcsolatban.
Én anno azért vittem vissza a Gear Fit2-őt, mert bár nagyon szépen rögzítette és rajzolta grafikonra a mozgás közbeni pulzusomat, a pulzus infókat nem használta fel a rendszer a kalória égetés kiszámításához.

Ezt a hibát, amikor jelentettem a Samsungnak, akkor kiderült, hogy "nem hiba" ( :F ), csak szoftveres hiányosság...

Ergo ha pl bringázol 15 percet, és a lelkedet is kihajtod, vagy ha 15 percet bringázol, de majdnem séta tempóban a rendszer ugyan annyi elégetett kalóriát jelez mind2 esetben.

Kérdés, hogy ez most is így van? Akár gyaloglással is le lehetne tesztelni ha még nálad a kütyü :)
Előre is köszönöm :)

" Divide et Impera ! "

(#24) Aprósólyom válasza WinstonWolf (#17) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Dzsízösz! Mutass Egy gépet ami képes mérni elégetett kalóriát!! Ezek kb. adatok. Hogyan is mérhetnéd az elégetett kalóriát?! Ezeket te komolyan figyelembe veszed????

Jevons paradox

(#25) planbmokus válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hát ja, annyi a változó, hogy egy felső kategóriás telefon se biztos, hogy tudná számítani az adatokat, nemhogy egy óra...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#26) _GeTTeR_ válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


_GeTTeR_
csendes tag

Egyébként igen, van aki figyelembe veszi. Ahogy írtam én is nem mind1, hogy ha napi fél órát futsz azt milyen intenzitással teszed. Hiszen nem egyenértékű fél óra kocogás és fél óra futás, vagy fél óra futás pályán vagy fél óra futás hegynek fel terepen.
A számítás pedig pofon egyszerű(még egy óra is meg tudja csinálni): kell hozzá a kor, a súly, a nem, az időtartam és az átlag pulzus. És mivel egy ilyen óra folyamatosan méri a pulzust, nyilván lehetősége van a rendelkezésre álló adatokból folyamatosan számolni a képletet az aktuális pulzussal és mérések közti időintervallummal.
Egy egyszerűbb kütyü esetében pedig, ami méri a pulzust, az edzés végén számol egy átlag pulzust a teljes idővel.
De a Samsung Gear Fit 2 hiába méri a pulzusodat edzés közben, baromira nem használja fel az adatokat.
Vettek minden mozgáshoz egy átlag pulzust (pl. a legtöbb futó futás közbeni átlag pulzusa X) és ezt az adatot használja minden mozgás kalória számításához az óra. Tulajdonképpen elindíthatod az irodában ülve az órát, hogy te most futsz, miközben ülsz a székben, leállítod fél óra múlva és várod, hogy megdicsérjen a kütyü :))

" Divide et Impera ! "

(#27) planbmokus válasza _GeTTeR_ (#26) üzenetére


planbmokus
senior tag

Jóval több változó van ennél: előző napi aktivitás, előző alvásidő(és az alatti pulzus), mozgást megelőző tétlenségi idő, bevitt tápanyagok, tengerszint feletti magasság, időjárás, légnyomás, testhőmérséklet, aktivitás típusa.... Sorolhatnám még.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#28) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Üdv
Itt is megkérdezem,a sima fit2 fórumon is kérdeztem de még nem jött válasz.
A fitnesz programon belül hogyan lehet beállítani azt,hogy magyarul mondja meg a megtett távot sebességet....stb,stb,mint pl a telefonon amikor elindítom at SHealt programot,ott magyarul beszél.

(#29) gulb válasza _GeTTeR_ (#26) üzenetére


gulb
senior tag

Ez eleg erdekes amit.irsz mert nekem az elozo verzioval ha bicajoztam akkor erosen kulonbozo kaloria fogyasztas volt fuggoen az erossegetol az edzesemnek...

(#30) gulb


gulb
senior tag

-Stress insight cards were added.

Ezt ti tudjatok hol talalom?

(#31) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Ez mit jelent,hogy Sepultura?

(#32) Pe-pe


Pe-pe
tag

A telefon topikjába írtam ezt, de mivel ezzel kapcsolatos ide is bemásolom a hozzászólásomat:

Sziasztok
Van egy Samsung gear Fit 2 pro sport órám, de nem tudom használni a telefonnal.
A Samsung Gear alkalmazás telepítése után és indítása után elindítom és 100% -ig elszámol, de Connection failed! error -110 hibával zárul az eredmény. :((
Az karóra jó mert másik telóval működik.
A telefonom látja bluetooth eszközök között, a párosítás is megtörténik, de a kapcsolat már nem.
MIUMI 9-es rendszer van fent 8.4.26 (korábban 8.1.11).
Valakinek valami hasonló tapasztalat vagy megoldása esetleg van? :F

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#33) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Futásnál már hónapok óta szarul számolja a tempo/km-et és a sebességet is...(6 perc/km helyett 8-10eket mutat) Így futásra teljesen használhatatlan számomra.. :( Másnál is előfordul? (elvileg a telefon GPS-t használja a kütyü)

(#34) Heraldry válasza Tündike25 (#33) üzenetére


Heraldry
tag

Én telefon nélkül használom és nem tapasztaltam ilyen pontatlanságot. (Nem is lehet gyakori, mert itt a fórumon sok lenne a panasz...)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#35) gulb válasza Pe-pe (#32) üzenetére


gulb
senior tag

Pontosan 2 napja beszart az en oram esntelefonom kozti kommunikacio is... Nekem mondjuk android p ( 9.0 ) beta dp2 van a telon szoval siman rafoghato;( csaknazt nem ertem miert mukodott egeszen 2 napig gond nelkul..

Az app meglatja a band-et bekeri a parositasi kodot mindketto feldobja majd oke es a gear apl milep a fenebe..az ora meg chack your dwvice allapotba marad...

[ Szerkesztve ]

(#36) gulb válasza gulb (#35) üzenetére


gulb
senior tag

Megvan a megoldas. Nyomi samsung nem tud kodolni...Xdan fenn van az apk ami mukodik.

(#37) peter_k válasza AliceWake (#15) üzenetére


peter_k
tag

A tesztet olvasva, megkérdezném: sikerült rájönni, mi az a két kis lyuk az órán? :)
Mert szerintem a barométer számára alakították ki. Levegőt kell kapjon, a pontos méréshez. Remélem, segítettem. :)

(#38) Pötyik


Pötyik
újonc

Sziasztok! Kb egy hónapja vettem egy ilyen kütyüt. egy hét után azt tapasztaltam hogy nem rezeg semmire. Aztán pár reset után minden oké volt. Így ment ez pár napig aztán abba maradt. Minden alkalommal reset, nyomkodás és a töltőre rakás segített. Ma skincsere után megint elkezdte... Szokásos művelet sor és megint minden ok. Vki hasonlót tapasztalt? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#39) gulb válasza Pötyik (#38) üzenetére


gulb
senior tag

Nalam semmi ilyen nem jott meg elo... Ellenben rezeg akkor is ha disconnected a telefonrol es no disturbing mode ba van ahhh ejjel ossze vissza remegett a kezem😁

Varom hogy valami uj kijojjon es csereljek.....

(#40) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ilyen készüléket. Milyen appot érdemes bringázáshoz használni vele? :B

(#41) Apika


Apika
Közösségépítő

"Az üzemidő továbbra is egy 100 mAh-s telepen múlik..."

... ami valójában 200mAh.

[ Szerkesztve ]

(#42) medium84


medium84
aktív tag

Kijelző cserélhető? Ha igen, hol-mennyiért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.