Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) NoMagix válasza mycso (#700) üzenetére


NoMagix
addikt

uhh, köszi! megijedtem, hogy van valami egyéb korlátozás, amiről nem hallottam! :))

(#702) gdevil


gdevil
aktív tag

Kedves tulajok!

Aki játszott már közületek ezen a tabon új Gameloft játékokkal konkrétan: Wild Blood, Nova 3. valamelyikével, kérem irja meg, hogy mennyire folyamatosan futnak.
Èn játszottam ugyanis noname kétmagos tableton ezekkel, kb15 fps-el mentek csak,ami mondjuk nem túl "smooth" érzés, fps játéknál meg kimondottan zavaró...
Autóversenyt ne irjatok, azok futnak szépen mindenen.
Köszi

(#703) Panthera


Panthera
őstag

Netezésnél mennyire macerás átviteli közeget (wifi/mobilnet) választani? Alapértelmezetten lehet kikapcsolva tartani a mobil hálózatot?

(#704) Sofian válasza Panthera (#703) üzenetére


Sofian
őstag

Ha van wifi akkor mindig a wifit használja... egyébként a mobilnet egy gombnyomással ki-be kapcsolható...

(#705) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Az OTG usb kábel mekkora pedriveot kezel 32 GB működik vele?

(#706) -zoli- válasza Gedeon31 (#705) üzenetére


-zoli-
csendes tag

Nekem a 8 GB pendrive-ra azt ítra, az eszköz külső áramellátást igényel. Igaz, NTFS-re van formázva.

-zoli-

(#707) Jannn válasza Gedeon31 (#705) üzenetére


Jannn
senior tag

Ha visszaolvasnál látnád hogy a 2 TB-os külső hddmet is vitte...

(#708) Bernardo20 válasza Sofian (#697) üzenetére


Bernardo20
senior tag

milyen igaz, teljesen zavaros a google frissitési politikája:) Köszi a kiigazítást! :R

ez az újítás se rossz:

Customization Center, amely segítségével az Android egyes elemeinek dizájnját lehet lecserélni. Itt természetesen olyan elemekre kell gondolni, amelyek eddig nem voltak változtathatók; például az ikonok, az értesítési sáv, stb.

De örüljünk ha lesz végre hivatalos Jelly Bean rendszerünk :Y

(#709) -zoli- válasza Jannn (#707) üzenetére


-zoli-
csendes tag

Az OK, de annak nyílván van külső tápellátása, de egy pendrive-nak nincs. Nekem nem vitte az NTFS 8 GB hp pendrive-ot.

-zoli-

(#710) -zoli- válasza -zoli- (#709) üzenetére


-zoli-
csendes tag

8 GB FAT32-re formázva működik.

-zoli-

(#711) Jannn válasza -zoli- (#710) üzenetére


Jannn
senior tag

Működik az NTFS-ként is! Csak nem az alap samu rommal, mert az android alapvetően nem támogatja. Nekem CM9 rom van a tabon és szépen viszi a 8 és a 16 GB-os pendriveomat is, sőt a 32 GB-os SD kártyát is olvassa (a 2 TB-os vinyóm is nyilván NTFS-re van formázva)

Lásd

[Paragon]

vagy [Ntfs Mounter]

(#712) Bernardo20 válasza Jannn (#711) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Köszi ez nekem is hasznos volt:) Azt hittem az alap samu rom legalább a pendriveokat támogatja.
Ez nem szép húzás tőle, így mindenképpen rootolni kell, mégha az eredeti rom tetszene is az embernek. :(((
Nekem is az a tervem, hogy egy 32gb-os példánnyal megoldom az adathurcolgatást. Így rá leszek kényszerülve.

(#713) Jannn válasza Bernardo20 (#712) üzenetére


Jannn
senior tag

Nem a samu a "hibás" hanem az android. Alapból nem támogatott az ntfs, csak az ügyes programozóknak köszönhető hogy egyáltalán van rá megoldás...

(#714) Ra3 válasza Jannn (#711) üzenetére


Ra3
őstag

CM9-el megoldható a feltelepített alkalmazások áthelyezése a külső sd-re?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#715) Jannn válasza Ra3 (#714) üzenetére


Jannn
senior tag

Szerintem nem, bár nem is próbálkoztam, mert elférek kényelmesen a belső memón is

(#716) Ra3 válasza Jannn (#715) üzenetére


Ra3
őstag

rá tudnál esetleg nézni? gb-n az alkalmazások kezelése alatt van, adatok törlése mellett van egy olyan gomb hogy áthelyezés sd kártyára.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#717) Jannn válasza Ra3 (#716) üzenetére


Jannn
senior tag

Nincs ilyen, amúgy tudom hol kéne lennie :) Telefonomon van ICS alatt is, ez úgy látszik máshogy megy a tableteken

(#718) Ra3 válasza Jannn (#717) üzenetére


Ra3
őstag

szerintem akkor ez inkább valami samsungos tablet specialitás, mindegy kösz hogy megnézted, szerintem el fogok férni én is rajta simán , legfeljebb majd a médiát tartom a kártyán.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#719) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.
Hogyan lehet elérni, hogy a total commander lássa a tabot? Csak a sajátgépből tudom elérni.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#720) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem iszonyúan belassult. Pedig még nem is raktam tele mindenfélével. Már a nem üres kezdőképre váltásnál megreccen az animáció. Legutóbb pedig a YouTube kliens közölte, hogy "Hiba történt". Tisztára, mintha a munkahelyem szar gépeit használnám. Ötletek? JB mikor jön? Tényleg annyival gyorsabb?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#721) norbee2244 válasza Fryskitt (#720) üzenetére


norbee2244
senior tag

Valami olyat nem tettél fel ami fut alatta és lassítja? Meglepőnek tűnik,mert nekem még akkor sem volt ilyen mikor eszeveszett sok minden futott.

(#722) Ra3 válasza Fryskitt (#720) üzenetére


Ra3
őstag

érdemes kideríteni hogy melyik app lehet a ludas, én legutóbb a facebook kliens miatt szívtam androidon, de sok minden más is okozhatja, nézd meg azokat amik legutóbb felraktál.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#723) Fryskitt válasza norbee2244 (#721) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Lookout került fel. De talán nem szabadna ennyire visszafogni, nem?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#724) norbee2244 válasza Fryskitt (#723) üzenetére


norbee2244
senior tag

Nem ismerem így az appokat,de valami alap vetőleg rosszul van megírva pld a facebook mint alant említették azzal nekem is volt már elég gondom

(#725) Calibra72


Calibra72
aktív tag

Sziasztok!

2 hónapja használom a 3g verziót, bár sim-et még nem tettem bele :)
Előtte egy Huawei ideos s7 slim-et használtam. A Galaxy Tab 2 azért jóval gyorsabb, de nem mindenben jobb.
Két dolog van ami nem tetszik. Az első, hogy hiányolom róla az USB és a HDMI kimeneteket, a másik pedig a tablet hangja. Pontosabban a hangszórók elhelyezésével van bajom. Egyrészt azét, mert kézben tartva állandóan befogom a hangszóróját, de ez még a kisebbik probléma lenne. Nem értem hogy a tervezők miért építették mindkét hangszórót ugyan arra az oldalra ? A Huawei tabletje sokkal jobb volt hangilag, bármit néztem vagy játszottam rajta, gyönyörűen sztereóban szólt. Sajnos ez a tablet audió vonalon nagy visszalépés számomra a Huawei után :(
Nem értem , miért helyezték el így a hangszórókat ? Egyáltalán létezik olyan ember aki nem fektetve, hanem állítva használja a tabletjét ?

[ Szerkesztve ]

(#726) Ra3 válasza Calibra72 (#725) üzenetére


Ra3
őstag

az a bajod hogy az s7 slim nagyon elkényeztetett, hangzás szempontjából legalábbis :DDD
ez egy idézet a prohardveres tesztből:

Zenei téren az S7 Slim megdöbbentően jó. A két hangszóró kimondottan korrekt teljesítményre képes, dr. Kind Lenovo notebookját oda-vissza megalázza, hangos, nem is torz, táblagépek között királynak számít.

Amúgy nekem is volt a kezemben s7, ha lett volna rá újabb android még gondolkodtam is volna rajta, de sajna a 2.2 a legújabb ami van rá, és a felbontása is elég érdekes.
Amúgy a mostani tabom 800x600-as, és szinte soha sem használom fektetve, valszeg a galaxy tabnál is maradok az állított módnál, de majd beszámolok ha meglesz.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#727) norbee2244 válasza Calibra72 (#725) üzenetére


norbee2244
senior tag

en pld allitva,de fektetve zavar,hogy alig hallom szegenyt. ideos szerintem elegge elmarad tole abbol is van egy peldany

(#728) Digital


Digital
addikt

Hali!
Hogy ON is legyek!
Néztem videókat a navigációról. Nagyon jó lenne 7"-on nyomatni, és szerintem kényelmesebb is lenne egy kis teherkocsiban a használata. A gyári megoldás mennyire jól sikeredett, vagy valami mást kell használni? Frissíthetők a térképek?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#729) mycso válasza Digital (#728) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Jó az még, személyautóba is, nálam ÍGY volt a 7-es tab.

A gyári google navigáció is teljesen hibátlan, viszont az állandó aktív adatkapcsolatot igényel, mert netről szedi az infókat/térképet. Viszont úgy tudom van lehetőség útvonaltervezésről, így elvileg otthon utazás előtt, wifin letölthető a tervezni kívánt út térképrészlete.

Egyébként van még teljesen ingyenes navigációként a Waze vagy fizetős Navigon vagy Sygic. Illetve a közkedvelt navigációs szoftver is beszerezhető.

Tehát lehetőség van bőven a navigálásra, én a Navigon-t használom, vagy néha a google sajátját, teljesen megvagyok velük elégedve.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#730) Digital válasza mycso (#729) üzenetére


Digital
addikt

Az első linked nem érem el!
És milyen tartót használtál?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#731) mycso válasza Digital (#730) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez még az első galaxy tab volt (p1000), utángyártott autóstartó volt.

Ablakra tapasztva nem próbáltam, mert én direkt így szerettem volna használni (no meg ki sem láttam volna tőle), de volt rajta tapadókorong és masszív volt a szerkezet. (tok + tartó + autós töltő + kábel -t vettem vaterán 5k körül..)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#732) Digital válasza mycso (#731) üzenetére


Digital
addikt

Én valami ablakra cuppantós verziót szeretnék.
Láttam youtube-on egy pipa alakú tartót, az alsó része rá volt támasztva a műszerfalra. Na az jó lenne!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#733) sacro válasza Jannn (#711) üzenetére


sacro
tag

Szia !

Bocsánat a zavarásért, de kérhetnénk egy jól kipróbált és működő cm9 linket illetve egy gyárit is ha esetleg szükségessé válna. Az enyém wifis verzió (p3110)

Köszönöm előre is !

(#734) Jannn válasza sacro (#733) üzenetére


Jannn
senior tag

[CM9]

Amúgy már rég van rá JB-es CM10, ami már elég stabil!

(#735) Zsombe válasza Jannn (#734) üzenetére


Zsombe
senior tag

Csak ha jól tudom még mindig megvan benne sajnos az a bug, hogy portrait módban nem forog el a kijelző. :( Legalábbis én pénteken próbáltam az akkori legújabb nightly-t és abban még benne volt ez a bug.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#736) Digital


Digital
addikt

Elnézést Kedves Jannn, de újra OFF!
Jártak már ma valakinél?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#737) Ra3 válasza Zsombe (#735) üzenetére


Ra3
őstag

igen, a legutolsó kiírás szerint is benne van még:
> The home screen is always in landscape mode
> The screen many a times does not respond to touches for unlocking, needed to reboot the tablet.

ez a cm10-es amúgy olyan telefonos jellegű mint ami a nexus7-en van, vagy tabletes verzió?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#738) NoMagix válasza Digital (#736) üzenetére


NoMagix
addikt

ma jönnek hozzám IPTV-t bekötni, lehet, hogy hozzák magukkal a tabot is?

(#739) Zsombe válasza NoMagix (#738) üzenetére


Zsombe
senior tag

Biztos, hogy nem, mivel a szerelő szerel, a szállító szállít.

Amúgy meg ha kérhetem ne legyen már szétoffolva az egész topic a szállításos kérdésekkel!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#740) NoMagix válasza Zsombe (#739) üzenetére


NoMagix
addikt

Igazad volt.
nem tudtam mi a menet, ennyi.

megrendeltem egy otg kábelt és egy ilyen tokot, van már valakinek erről tapasztalata?

(#741) Jannn válasza Zsombe (#735) üzenetére


Jannn
senior tag

Ha a kommentekbe is beleolvasol akkor láthatod h már kb 1 hónapja megoldották, de a cm-es settingsben külön kell engedélyezni. (Nem elég a gyorsgombbal) Sőt linkeltek olyan trebuchet (cm launcher) verziót is ami még a régebbi buildekkel is elforgott.

A touch hibát is javították már

(#742) Jannn válasza Ra3 (#737) üzenetére


Jannn
senior tag

Mind javítva van
Lehet tablet módban is használni: [link]

(#743) Ra3 válasza Jannn (#742) üzenetére


Ra3
őstag

azért jó hír hogy van hozzá a gyárinál is gyorsabb support, arra az esetre meg főleg jó ha esetleg a samu valamikor úgy gondolná hogy nem updateli tovább, ahogy az mostanában jópár nem túl régi tabbal is előfordult (lásd p6800)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#744) Jannn válasza Ra3 (#743) üzenetére


Jannn
senior tag

Nálam egy Aug.10-i cm9 van fent de annyira tökéletes hogy azóta nem is próbálkoztam mással. Gyors, nem fagy, minden működik. Mi kellhet ennél több? :-)

(#745) titi75mdr


titi75mdr
csendes tag

2 hete van meg, a laptopot azóta be sem kapcsoltam, imádom(kell egy wifis nyomtató és a laptop megy a kukába:))
amiért imádom:
-könnyű
-kicsi
-végre nulla hangkibocsájtás(ventik már az agyamra mentek
-3g gyors net bárhol
-millió app, google play egyre erősebb
-állítólag jön rá jelly bean, bár
-a gép suhan így is
-prémium érzetet simán adja kínai műanyagok után
-pc-t teljesen kiváltotta
-erős multimédia full hd, srt kezelés , srt időzítés állítás gyárilag
-dlna!!!
-gps

hirtelen ennyi jut eszembe, de még biztos tudnék írni
1-2 negatívum is van azért, dehát semmi sem tökéletes:

-gorilla glass jöhetett volna
-led kijelző fincsi lett volna
-akku bírhatna többet(nálam 7 óta, írjátok meg nektek mennyi)
-képernyő lezárás(kikapcsolás) gomb nagyon rossz helyen van, sokszor rányomok és kikapcsol, bár igaz, h rögtön vissza is kapcsol késedelem nélkül ha újra megnyomom

ennyi
itt a kezdőképernyőm:)

vegyétek mert nagyon jó( t-nél viszik is mint a cukrot látom)

(#746) titi75mdr


titi75mdr
csendes tag

ja és kindle-t sem kell már vennem, mivel szuper könyvolvasónak is

(#747) titi75mdr


titi75mdr
csendes tag

Tobben irtak hangszorok rossz helyen vannak, hat forditsak fejjel lefele, hogy a samsung felirat leyen font es lockoljak a kepernyoforgatast, igy a hangszorok font lesznek es nem lesznek takarva, en igy hasznalom, udv

(#748) sirarcheer válasza titi75mdr (#747) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Filmnézésnél, és játéknál két kézzel fogod fektetve és így kitakarod a hangszórókat.
Ezen meg a fülhallgató segít.

PSN: sirarcheer

(#749) Zsombe válasza titi75mdr (#745) üzenetére


Zsombe
senior tag

Az az ember figura mi a képernyődön? :F

Meg számomra nem volt teljesen egyértelmű a megfogalmazásod alapján, hogy mennyit bír az akksid. Nálam egyébként 3 napot bír, állandó 3G (vagy Wifi) kapcsolattal, sok levelezéssel, jegyzeteléssel, esténként olvasok rajta és/vagy filmet nézek.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#750) titi75mdr


titi75mdr
csendes tag

Ja es a gyari polaris office is hibatlan
peace!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.