Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza Ochocinco46 (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vicces ,hogy kiadják ezt, és ez már a kínaiknál is kifutó termék szintjén van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Samsungnal a J sorozat eddig is az ipari hulladek kategória képviselője volt, ez nem változott.

https://www.coreinfinity.tech

(#53) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Egyet már biztos eladtak belőle, két hete a feleségem vett egy ilyet az apjának. Neki ez is több, mint amit fel tud fogni a mai technikából.
Ha jól emlékszem nem volt 42.000ft

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#54) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg gyenguszka. Szolgaltatonal is bt hanszoroval 67k korul mozog.

(#55) janeszgol válasza sh4d0w (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

Viszonyítás kérdése. A J5 2015 szerintem a maga kategóriájában jó telefon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#56) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Drága, de akinek olyan telefon kell, ami megbízható, jó a kijelzője és kamerája sem rossz, valamint a szervízhálózata is megfelelő, az bizony meg fogja venni. Nem kell aggódnia, hogy mi romlik el a Kínából rendelt telefonban, mi az amit olyan gyatrán csináltak meg benne, hogy szinte használhatatlan lesz a telefon, hogyan fogja visszapostázni baj esetén stb.

[ Szerkesztve ]

(#57) cskamacska válasza James67 (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Mobilaréna böngészés közben, a cikket megpillantva, elfogott az érzés, hogy láttam ezt én már valahol. És persze, Telekom is forgalmazza 67 ezerért kártyásan, 66 ezertől lefelé előfizetéssel. :DDD :W

Tragédia amit az alsóbb kategóriában a nagy gyártók csinálnak, mintha szánt szándékkal löknék a vásárlókat a kínai márkák ölébe. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#58) whYz válasza G-Guts (#56) üzenetére


whYz
addikt

Inkabb visszapostazok egy telefont kinaba minthogy ezt kelljen hasznalnom. :D

(#59) G-Guts válasza whYz (#58) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Az attól függ, mire akarod használni. Ha intenzív netezésre, játékra, akkor ez a telefon nem a megfelelő választás. De nőknek, akik az alapfunkciókkal elvannak, egyszerű játék, egy kis net, közösségi alkalmazások, azok meg fogják venni. Ha rózsaszínben árulják, akkor pedig a női logika miatt plusz tízezret is ráköltenek. Gyerekeknek is jó az iskolában, nem fogják gúnyolni őket, hogy kínai telefont használnak. Kevés a valószínűsége, annak is, hogy meghibásodik a telefon, de ha meg is történik, egyszerűen megoldott a szervízelés. Általában bemennek a szolgáltatóhoz.

(#60) whYz válasza G-Guts (#59) üzenetére


whYz
addikt

"nem fogják gúnyolni őket, hogy kínai telefont használnak"

Jeeeez maaaan.

Szerintem manapsag azt gunyoljak aki samut hasznal es nem kinait(vagy iphonet). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61) Sebhelyes válasza whYz (#58) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én inkább magam gyalog visszaviszek egy telefont Kínába, minthogy ezt kelljen használnom!

(#62) #67656192


#67656192
törölt tag

Nem az én kategóriám, kb semmire nem tudnám használni de egy kiskamasznak kezdésnek bőven jó. Az ára viszont felháborító, ez egy 20e ft-os...... :).
Ami mellette szól az a garancia. Szolgáltatós egyforintos.

[ Szerkesztve ]

(#63) ToniSoprano válasza .DLL (#50) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért a j5 2016nak van egy nagy előnye a kínai cuccokkal szemben. Az amoled kijelző ami sokkal jobb már mint az ips. Nem véletlen hogy az Apple is váltani akar. Emellett a 2 év garancia, B20-at ismeri, full magyar rom, és az ismertség. Az hogy 2 vagy 3 gb van benne, milyen proci a legtöbb embert nem érdekli, egyszerű játékokat játszik ahogy én is. A ismert márka szép kijelző hazai támogatás a legfontosabb, nem akarnak kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#64) quailstorm válasza G-Guts (#59) üzenetére


quailstorm
nagyúr

mindössze annyi a baj hogy ez a Samsung kínaibb mint az itthon kapható kínai telefonok
Spreadtrum az már tényleg mindennek az alja
ez 2011-es technológia amit a telefonban látunk...
NEON van benne, VFP-ről nem találok infót, de a C-a7 megengedi a hiányát és a Spreadtrum is szereti kihasználni a lehetőséget...

saját oldalukon legalább nem hazudnak, ENTRY level 4G phone
20k-s árazás kéne ide

(#65) csongi


csongi
veterán

Csodallak benneteket teszteloket, hogy tudjatok vegig csinalni irni a tesztet. :).
Szoval van egy tomegcucc tularzva mert Csmcsung. Es partatlanul visszafogottan leirni, hogy ez sajnos keves amit letettek. Elismeresem.
Mi meg jol megmondjuk, hogy rakat kaka ennyiert. Nincs az a samsung felirat ami kompenzalna az ertek aranyt. 54 K a honor 4c fugetlenul hazai uzletben 2 ev garral, kamat mentes reszletre,itt az MM android ra, egyszeruen nem is ertem hogy a banatba lehet eladni ezekeet? Ezt kerik, keresik, vagy erre tukmaljak ra az eladok a vevoket?

[ Szerkesztve ]

(#66) quailstorm válasza csongi (#65) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Samsung.
Használt telefon eladásánál kellett rájönnöm hogy fostos túlárazott Samsungot azonnal elviszik, huawei G620s-et meg mélyen áron alul kellett elsózni...
Az Almát még csak-csak megértem, de hogy a Samsungnak hogy van ilyen ereje, azt nem tudom.

(#67) hallerlaller válasza ollie (#40) üzenetére


hallerlaller
addikt

Alsó kategóriának is merész nevezni, alsó kategóriás pl dogee x5 szvsz. Ez igencsak a belépő kategória, amoled kijelző is azért került bele, mert az az olcsóbb már.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#68) Peat;) válasza quailstorm (#66) üzenetére


Peat;)
veterán

Pedig nagyon egyszerű, csak bele kell olvasni a topikokba. A kínai telefonok megfelelő minőségűek és pont ez az az árkategória ahol jóval többet nyújtanak hardware fronton. Ugyanakkor máig általános hogy ha valaki megkérdezi jó a telefon? A válasz az lesz hogy persze, ezzel meg azzal a rommal. Nem azt mondom hogy használhatatlan azzal amivel megkapja az ember, szó sincs erről. De sokszor többlet energiát kell ráfordítani hogy többet is nyújtson mint egy nagyobb márka telefonja azonos ársávban.

Ez egy kukatelefon tény. De a 2015-ös j5 tipikusan kiveszed a dobozból és ott egy kész készülék, nem akad, nem szarozik, minden megy rajta, hibátlan, jó akksi, jó kijelző, 60e alatt. Ezért veszik sokan a samsungot, mert erre vágynak.

[ Szerkesztve ]

(#69) janeszgol válasza hallerlaller (#67) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerinted a Doogee X5 vagy X5 Pro jobb lenne, mint ez?
Semmilyen pozitívuma nincs a Doogee telefonoknak. Egy lapon még az Y300-al sem emlegetném, nem hogy evvel.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#70) #13110016 válasza cskamacska (#57) üzenetére


#13110016
törölt tag

Paff. Jól látok? :Y

(#71) norbert29


norbert29
tag

Mindig elkap a röhögés amikor meglátom Vettel és Hamilton telefonszámát :D

(#72) csongi válasza Peat;) (#68) üzenetére


csongi
veterán

Ez szerintem reszben igaz csak. Vitazni nem akatok.
Persze tele van romolassal egy kinai keszulek topikja, de nem azert mert rosszabb minta taccsviiz. Egy Miui vagy Emiui mellett elbujhat. Azert van tele vele, mert meg tehetik buntetlenul, nincs retorzio, mert jajj rootolva lett, garancia szia. Es ez egy tech forum. Nem a de cukika az oldal gombocska, es milyen tundibundi mikor villog a kis lampaja...jajjj de szep.. :) hozzaszolasok lesznek. Akiknek ennyi egy telefon, azok nem itt forumoznak es nem errol. Elmennek megveszik a samut mert reklam megy a tv-be pl.
Ha a xiaomi reklamozna es lenne sajat halozata, akkor azt vennek meg. De enelkul is szepen teljeseitenek a kinai gyartok. Szoval szerintem olcso gyartasa vana samsungnak es draga supportja, egy csomo ember fizetest kap a semmiert. Egy ilyen keszulek megtervezese kb 13 perc annyi sablon van mar, hogy csak le kell emelni egyet a polcrol. Tobb ido androidod igazitani hozza. :D

(#73) punky10 válasza janeszgol (#69) üzenetére


punky10
addikt

Szerintem pedig igenis jobb...És olcsóbb... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#74) hallerlaller válasza janeszgol (#69) üzenetére


hallerlaller
addikt

2/16 tárhely, több generációval jobb gpu, az legalább használható, ellentétben ezzel, nem jön zavarba ha futtatni akarsz egy angry birds (irónia)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#75) ToniSoprano válasza punky10 (#73) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Olyan rossz kamerát ami a doogee_x5_pro nak van már régen nem láttam. Kár volt beletenni egyáltalán. Nyilván drága dolog a a használható kamera és ezért ilyen olcsó a doogee. Szerintem kb egy kategória ezzel nem igazi okostelefon.

[ Szerkesztve ]

(#76) quailstorm válasza Peat;) (#68) üzenetére


quailstorm
nagyúr

na várjál már, pont a felhozott kutyi hibamentes haveromnak full stock stock stock állapotban
akkor most miről van szó?

olvasni meg az emberek nem szoktak, minek, érzelmek alapján vesznek telefont

(#77) dkface


dkface
aktív tag

Majdnem jó ajánlat a telefon a magneta színű szolgáltatónál 67 ezerért. Majdnem. Egyébkênt ezt a SoC-ot honnan vette a Samsung már megint? Mi volt az ötlet? S415+2GB-al azt mondom, hogy oké lett volna a telefon.

(#78) DS39 válasza janeszgol (#69) üzenetére


DS39
nagyúr

Már mint a Huawei Y300? Annál ezerszer jobb az X5 Pro.

(#79) #67656192 válasza csongi (#72) üzenetére


#67656192
törölt tag

Van igazság abban it mondasz, de én pl szarok a reklámokra, nem azért veszek Samsungot, hanem azért mert bizonyított eddig is, nagyot még nem csalódtam. Összességében nekem a Samsung a legkevesebb kompromisszummal használható eszköz.(persze nem ez a vacak).
Egy s7-ért vagy éppen bármelyik aktuális Samsung csúcsért szívesen adom ki a rávalót de ami alatta van ugyanúgy nem ér semmit mint bármelyik gyártó alsó vagy közép kategóriása. Természetesen amit leírtam kizárólag rám vonatkozó.. :)

[ Szerkesztve ]

(#80) quailstorm válasza #67656192 (#79) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jójójó, csak a Samsung ezt pofátlanul kihasználja az alsó régiókban és botrányos készülékeket ad ki
meg a strapadroid, Galaxy Xcover széria is gyalázatos végig

valamint a varázslatos i-betűt, plus-t és lite-ot gyűlölöm, meg a VE-t

mikor van egy bejáratott jó/kevésbé jó termék, aztán hopp kicserélik a belét valami szemétre és árulják tovább

(#81) DaWe94


DaWe94
senior tag

Nekem már volt szerencsém kezembe fogni ezt a ipari hulladékot csodát. Családban nem rég járt le egy hűségnyilatkozat, és ezt sózták az illetőre. Valóban, a kijelzőn kívül semmi pozitívum. Már a dobozból kivéve is szaggatott elég intenzíven. A kamera is rettenetes szerintem, az akksi pedig még annál is... :D

(#82) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

Én két hete sok ilyen telefont adtam el, és még most is, úgy, hogy 20 ezer Ft egy adott csomagban, ahol a Huawei P8L jelenleg 0 Ft. És inkább ezt viszik, mint a - minden tekintetben jobb - P8-at. Hiába mondom nekik, hogy ne, nem jó választás ennyiért ez a Samu, azt mondják, hogy a Huawei az egy kínai, ismeretlen telefon, nekik a Samsung kell. 😃 Hát jó, akkor vigyék. Sajnos bizalmatlanak az emberek, a marketing győz mindenben. Nyilván a P8L sem egy hibátlan telefon, de már a dobozra is jobban esik ránézni, nem hogy magára a készülékre.

(#83) Scholes9 válasza Peat;) (#68) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Havernak van J5 valóban nem olyan vészes. Bár én biztosan nem venném meg.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#84) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Ipari hulladék :W

(#85) #67656192 válasza quailstorm (#80) üzenetére


#67656192
törölt tag

Teljesen egyetértek. Talán amiért még megveszik az az eladhatóság,mert pl a lejjebb említett p8l hiába jobb vétel ha egyszer később használtan eladhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#86) GIJoe


GIJoe
addikt

Ez a telefon arra jó, hogy majd erről váltsanak Windows mobilra, és telerinyálják a netet meg a fórumokat vele, hogy mekkora szar az Android telefon,mert az alma, a winfos, az a vmi...

[ Szerkesztve ]

(#87) DS39 válasza bedibazsa (#82) üzenetére


DS39
nagyúr

Részben igazuk van. Huawei és Doogee után több kínai csodát én sem veszek. A paraméterek lehet hogy jók, de mindig kiderül, miért az annyi, egy Samsung / LG miért több. Utóbbiak anyaghasználata, a készülék, a tartozékok minősége egész más.

Mondjuk ez a Samsung tényleg mellé lövés, de minden héten kiadnak egy újabbat, lesz jobb is. 😀

[ Szerkesztve ]

(#88) janeszgol válasza bedibazsa (#82) üzenetére


janeszgol
félisten

Én megértem őket. Én ha autót veszek, biztosan valami ismert márkát választok. (Első autóm tuti Opel lesz. Mert nincs kedvem végig járni a márkákat, plusz ezt ismerem. Olcsó szervizeltetni. Ja és annyira nem rosszak. Na, mobilban az Opel az a Samsung. Én szeretem a Samsung mobilokat, szinte minden árban van használható, de akad néha szemét is.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#89) Ricardo válasza DS39 (#87) üzenetére


Ricardo
félisten

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#90) Ricardo válasza DS39 (#87) üzenetére


Ricardo
félisten

"Huawei és Doogee után több kínai csodát én sem veszek"

Azt azért ugye tudod hogy a Huawei a legnagyobbak között van? :U

(#91) DS39 válasza Ricardo (#90) üzenetére


DS39
nagyúr

Amikor olyan telefonom volt, még nem volt a legnagyobb.
Most viszont már a csúcs Huawei ára egy szinten van, a Samsunggal.

De én még se vennék 150-200k-ért Huawei-t, inkább Samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#92) aprokaroka87 válasza quailstorm (#64) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Cortex a7-ben van vfp is méghozzá v4-es verzió
Cortex a5/a9-ben opciónális

(#93) ToniSoprano válasza DS39 (#87) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezt én sem értem, már kezdtem dicsérni a samut hogy letisztul a termékpaletta és kevesebb készülék lesz, átlátható mi hova van pozícionálva ,nagyon rossz készülékeket nem hoznak ki, erre itt ez a csoda. Amikor pedig korábban a Grand Prime-ba is Sanpi 410-es tettek, ide miért nem? A procit nem értem, a többi szerintem figyelembe véve hogy ne veszélyeztesse pl. a J5 2016 eladásokat megbocsátható lenne. A snapi 410 HD mellé bőven elég ha nem akarunk erős 3D játékokat játszani: [link] és nagyon akku takarékos proci.

Mondjuk a Redmi 3, redmi note 3 anyaghasználatban elég jó lett már szerintem, mi volt a bajod a Huawei-vel, elvileg jó telók?A Dongee-val mi, azt is nagyon dicsérték a tesztben a sebességét (bár nyilván minden másban belépőszintet sem éri el pl. kamera)

[ Szerkesztve ]

(#94) lexter00 válasza sh4d0w (#52) üzenetére


lexter00
őstag

Ezt meg kell hogy cáfoljam mert a 2015-ös J5 egy nagyon jól sikerült telefon lett,ha beleolvasol a topikjába meglepődnél mennyire meg vannak vele elégedve pedig van köztük pár Samu gyűlölő mint pl én is csak a propelleres cég szinte ingyen vágta hozzám és mondom miért ne,és nagyon kellemesen csalódtam,annyi pénzért az egy nagyon jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#95) quailstorm válasza aprokaroka87 (#92) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Young 2-ben mégsincs

(#87) DS39: tehát inkább tejfölösdoboz, oké. Értem én csak nem. Anyaghasználattal pont igen rosszul áll a Samsung, vagy túlárazza.

[ Szerkesztve ]

(#96) aprokaroka87 válasza quailstorm (#95) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor lehet hogy a Samsung letiltotta
bár armv7 óta inkább a Neon van kihasználva...mivel adott esetben 2-3x gyorsabb lehet vele a feldolgozás ugyanakorra órajelen

(#97) quailstorm válasza aprokaroka87 (#96) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az sincs benne

[link]

CPU-Z és szintetikus tesztek alapján is integerben jó csak, amúgy bitang fos.
Ezért volt jó a Cortex-A8. Fix cache fix VFP, fix NEON talán, bár az nem biztos. Csak drága volt. Utána a kétmagos architektúrákban újra bejöttek a retkek, A5, A9 esetén...

[ Szerkesztve ]

(#98) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Első olvasatra elég vacaknak tűnik, de ki kellene próbálni élőben.

(#99) DS39 válasza quailstorm (#95) üzenetére


DS39
nagyúr

hát azért a Samsung műanyag tartós, csillog és persze könnyen karcolódik a lakk fekete ezéréves feature phone samu-m hátlapja, de magának a műanyagnak az öntési minősége jobb, mint a kínai cuccoké. bírja az esést is. de ahogy alább említettem 150-200k-ért már üveg és fémházas kivitelt is lehet választani tőlük.
a Huawei, Xiaomi mit ad e téren ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#100) quailstorm válasza DS39 (#99) üzenetére


quailstorm
nagyúr

hát én nem tudom, szereltem már több éves echte kínai telefonokat is, most is kínaim van, de itthon edigitalban kapható, azokhoz képest egy S3 vagy S4 gyalázat, még apámnak is föltűnt pedig ő a 60 évével aztán nagyon nem ebben utazik

persze most már lehet, Alpha, meg visszatértek kicsit normálisabb útra az új prémium szegmensbe

Huawei P8? Mi5, Mi4s?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.