Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batai15


batai15
félisten

egy igazi hulladék ez a telefon

(#2) aelod


aelod
veterán

A miért szó jutott eszembe amior olvastam, hogy cortex A7 és mali 400 mp2...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) margithid


margithid
veterán

1.5 GB Ram vicc 2016 közepén.
Ennyiért inkább akkor egy motorola moto G 3. generáció, ott legalább 2 GB Ram van!

(#4) ALBY válasza batai15 (#1) üzenetére


ALBY
senior tag

az nem számít, így is elsóznak majd százezret a plázákban sorbanálldogállókra :)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Indiàban még jó lehet...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) aelod válasza margithid (#3) üzenetére


aelod
veterán

Nem a ram vicc. Ez belépő szint ott meg nem rossz ennyi ram főleg egy Samsungnál ami még OTG-t is tud és Amoled 720p-ben.

Az SoC a vicc. Illett volna egy s410-et belerakni és akkor korrekt ajánlat lehetett volna.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) punky10


punky10
addikt

Ez a SOC kb az MT6580-nak felel meg, az ezzel szerelt telefonok 15-20 ezer körül kaphatók.Tegyünk még rá 5 ezret az Amoledért, az NFC-ért és a név miatt(bár szvsz ez utóbbi nem ér ennyit...) és kapunk kb 25 ezret.Ezek szerint csak a dupláját kérik... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#8) #13110016


#13110016
törölt tag

Kamera nem rossz. Egyébként kuka.

(#9) Robi86


Robi86
senior tag

"sokkal következőbb jelzésekkel látták el a modelleket"
Következetesebb?

Amúgy kár a Soc-ért, így kb. vicc a teló.

(#10) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ezt mar mas tesztnel is meg akartam kerdezni: mi ertelme egy okostelefonnal a beepitett programokat tesztelni? Mint video/zene-lejatszo, bongeszo, stb?
Hisz epp ezert okostelefon, hogy miutan bekapcsoltad, mesz fel, es letoltod: VLC, Firefox, stb. Ezek UGYIS jobbak lesznek mint a gyari beepitett csodak.
Ha "buta" telo lenne, akkor megertem, mert nem cserelheto, de itt? :F

OK

(#11) Wesder


Wesder
félisten

Azt tesztelik hogy dobozból kivéve is flottul működik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) kengyel


kengyel
nagyúr

Egynek elmegy a telefon, a kamera viszont nem rossz.

kengyel

(#13) Z_A_P válasza Wesder (#11) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat de pont ezt mondom, hogy nem sok ertelme van egy okostelefonnal ezt tesztelni, mert pont erre talaltak ki a legfobb funkciot, a szabadon letoltheto appokat. :F
Arra jo hogy plusz oldalakat general, de nem ad plusz infot szvsz.

OK

(#14) aelod válasza Z_A_P (#13) üzenetére


aelod
veterán

A felhasználók többsége nem töltöget le semmit. Belemegy a menübe és használja ami van. Max egy viber+fb+messenger kombot dob fel rá.
Mivel a szoftvert is a gyártó készíti így az is minősíti a terméket. Ergo lehet tesztelni. És kell is.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) szupermacs


szupermacs
veterán

A billegős aszal alá betenném. Bírná?

(#14) aelod: Pontosan. TW-be a Samu elég sok hasznos dolgot bepakol, a közösségi alkalmazásokon kívül semmit nem töltöttem le, mert minden benne van, amire szükségem van. Semmi nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Képernyő oké, kamera oké. Soc-t nem értem, már a J1 2016-ban is Exynos van. Na mindegy.
Én biztosan nem venném meg ezt a telefont. (Meg merem kockáztatni, hogy a J5 2015 jobb választás.)

aelodnak +1. A TW azért áll ennyi mindenből, hogy lehetőleg a hétköznapokra semmit ne kelljen leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#17) Wesder válasza szupermacs (#15) üzenetére


Wesder
félisten

Ha nem kijelzővel felfelé teszed akkor biztos, bàr elég dràga az ízlésed asztaltàmaszok terén :DDD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) szupermacs válasza Wesder (#17) üzenetére


szupermacs
veterán

Drága? Azt hittem, hogy ingyé vágják mindenkihez a tecsóban az energiaital mellé. :DDD

(#19) margithid válasza aelod (#6) üzenetére


margithid
veterán

Bocsánat, úgy írom akkor, hogy a SOC mellett a Ram is vicc. Ne spóroljanak már fél GB Ramon, tessék 2 GB-ot rakni ma már minden 50k-s készülékbe.
Az biztos, ha 410 -enne benne és 2 GB Ram, teljesen jó ajánlat lenne!

(#20) Wesder válasza szupermacs (#18) üzenetére


Wesder
félisten

Ha veszel nàlunk egy raklappal, akkor biztos :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) James67


James67
aktív tag

5 ezerért a gyereknek jó lenne. Amúgy egy vicc az egész.

Redmi Note 8 4/64

(#22) Bog válasza Z_A_P (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Egy csomó telefonnál állati jól vannak összeválogatva a gyári appok (mondjuk ASUS), rengeteg próbálkozást, időt, idegeskedést spórolnak, hogy nem a júzernek kell az irgalmatlan mennyiségű app kínálatból összevadásznia a normálisan működő, releváns megoldásokat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#23) szupermacs válasza Wesder (#20) üzenetére


szupermacs
veterán

Annyit már nem ér! :(( :P

(#24) aelod válasza margithid (#19) üzenetére


aelod
veterán

Itt az SoC-n spóroltak. Valahonnan a fiók aljáról előkotorták és belerakták ebbe a telefonba.

A kamera nem rossz. Jobb képeket lő mint az én Ace 4-esem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#25) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

"Navigálni a beépített A-GPS modulnak köszönhetően tudunk, mivel fel a készülék tudja használni a GLONASS műholdak információit"

Ezt olvassátok át még egyszer :D

Teszt jó lett, a telefon sajnos kuka, se fejlődő, se fejletlen országban nem állja meg a helyét a konkurensekkel szemben.

(#26) Richie86


Richie86
senior tag

Ez a klassz kijelzőt leszámítva semmit sem tud felmutatni... Ilyenkor úgy érzem némely telefonnal hülyének nézik a vásárlókat. Tipikusan azok fogják megvenni, akik nem értenek hozzá, csak azt nézik, hogy de szép a kijelzője (meg mondjuk nem is engedhet meg magának 100-150 ezres telót). Aztán hazaviszi és agyvérzést fog kapni, hogy fagyogat ha nem csak nézegeti.

(#27) DS39


DS39
nagyúr

nem csak a SoC gyengébb az elvártnál, de a 1,5 GB RAM / 8 GB ROM is elég kevéske.

nyilván minőségben jobb ez, mint az olcsóbb kínai cuccok, de azért a Samsungnak is tartania kellene ilyen szinten a lépést, és 2/16 GB-tal kellene kiadni a középkategóriás telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Departed


Departed
őstag

Az AMOLED-en kívül mindenben rosszabb az olcsóbb Redmi 3-nál, fárasztó lenne felsorolni is. :((
Részemről bármeddig süllyedhetnek a samsung mobilos üzletágának eladásai, telefonjaik: vagy marhadrága vagy mindenből a legolcsóbb van benne vagy amit csak tudnak kispórolnak belőle. Szánalmas. :U

Nem sírnék ha megmaradnának az SSD/mikrosütő/porszívó vonalon, az megy nekik. ;]

(#29) Ricardo


Ricardo
félisten

"Nincs viszont fényérzékelő szenzor, így minden fokozatot magunknak kell beállítani "

Ehhez jön még a másfél giga ram, és az ára, csak hogy véletlenül se legyen komoly ajánlat.

(#30) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A 2015-ös J5 mellett erre mi szükség volt? Ennyiért inkább azt venném.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#31) #13110016 válasza ghiottone (#30) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1
Bár inkább gyűjtenék, és vennék A5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#32) ToniSoprano válasza Richie86 (#26) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem ha normális procival szerelik fel simán jó lenne ez a telefon ebben a kategóriában pl. Snapi 410-essel, az amoled kijelző, a kamera nagyon odaüt a vetélytársaknak azért és sokan szokták nézegetni a kijelzőt és azért az elég fontos. A kamera is az élmezőnyben van kategóriájában, (ha pl. Xiaomikat nem vesszük figyelembe, de arról az egyszerű vásárlók többsége nem is tud + ismertebb márkákat vesz.)

Az átlag felhasználó aki 50 ezres mobilt vesz ismerősök közül is, bemegy a boltba megnézi mi tetszik neki a legjobban (kijelző és kézreáll-e, szép-e a színe, meg megnyomkodja gyors-e azt ennyi.)

[ Szerkesztve ]

(#33) Z_A_P válasza Bog (#22) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke, igy ertheto, bar nekem fura. Nekem pl eszembe nem jutna a gyari bongeszovel netezni, de ugy latszik sokaknak igen.

OK

(#34) Richie86 válasza ToniSoprano (#32) üzenetére


Richie86
senior tag

Persze pont ezt írtam én is, csak másképp fogalmazva.
Bemegy, megnézi, tetszik szép a képe, gyors ez kell!
Na aztán belemélyül elkezdi komolyan használni, és rájön szegény, hogy nem olyan gyors az. De biztosan van akit kiszolgál. Biztos van aki annyit csinál, hogy néha lő egy képet, az ugye szépen fog mutatni a gyönyőrű AMOLED kijelzőn, meg telefonálgat, esetleg néha egy e-mail, azoknak el is megy. De ha valaki szeretné komolyabban használni, szerintem az agyára fog menni (és most nem a játékokra gondolok).

(#35) papi77


papi77
addikt

Erre szükség volt mint egy falat kenyérre :(
Miért nem volt jó a sd 410?

Az első: NOKIA 1611

(#36) szupermacs válasza ghiottone (#30) üzenetére


szupermacs
veterán

Vagy S3 Neo.

(#37) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Cortex-A7 meg 55 ezer Ft, nagyon nevetek. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ismerősnek kerestünk telefont, na mondom végre....

Inkább tették volna bele a Snap410-est

Ezen annyira érződik a spórolás, a Spreadtrumtól megvették olcsón ezt a hulladék SoC-ot, a kijelzt legyártják maguknak... Low-cost, filléres hulladék..

Sajnálom a Samsung ilyen ballépéséeit

Ennél még a J1 2016 is jobb vétel... [link]

Tettek volna bele egy MT6735-öst.. Az is elpicsázza... EZ így FOS

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) Hallosz


Hallosz
senior tag

Egy újabb 5 colos semmire való kacat. :( és :(

Mert lakni, muszáj.

(#40) ollie válasza DS39 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez szerintem alsó kategóriás, a legjobb esetben a középkategória legalja.

***

(#41) whYz válasza mg1992mg (#25) üzenetére


whYz
addikt

A "fejletlen ország" az olyan mint Magyarorszag? ;]

(#43) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Ez csak kínzóeszköznek jó.

A térerő veled van!

(#44) -Faceless- válasza kengyel (#12) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem is ez tűnt fel elsőre, ebben a kategóriában jó fényviszonyok mellett lehet az egyik legjobb.

(#45) SkyLine3000 válasza aelod (#24) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az ace 4től nem nehéz jobb képeket csinálni.:D
Ahogy előttem is írták, ez a soc egy nagy darab sz@r. Ennyi pénzt elkérni érte meg rablás.

[ Szerkesztve ]

(#46) mg1992mg válasza whYz (#41) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Nem akartam írni... :D

(#47) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Azért a Golyó a Lyukba jól futott rajta? :D

(#48) .DLL


.DLL
veterán

Spreadtrum? Miaz? Miért gyártanak még egyáltalán ilyen socokat?
De ha másban nem is erős ez a processzor, viccnek legalább az.
Ezt tuti direkt csinálják, és nem azért, mert drágább lenne SD410-zel szerelni, hanem azért hogy e helyett vedd meg a 70 ezres A3-at. De könyörgöm akkor minek, akkor egyszerűen ne is gyártsák le, legyen csak az A3, minek kell egy lassú kisöccs mellé, még mindig olyan áron amit nem mindenki fizetne ki szívesen. Pont az ilyen szemléletű (g*ciskedő) termékpaletta diverzifikálás a legundorítóbb. Miért nem lehet egyszerűen csak jó telefont gyártani és kész?! Nem, mindet el kell bni valamivel, direkt. Spreadtrum... OMG :W

(P.H.)

(#49) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Ez így tényleg nem túl csábító.
A J5 2016-ra leszek kíváncsi, a 2 GB rammal, snapi 410, és 3100 mAh-s akksival. Ha nem lesz elszállva az árazás, ahogy a mostani j5-nél sincs, akkor azzal nagyobbat húzhatnak szvsz.

(#50) .DLL válasza Ochocinco46 (#49) üzenetére


.DLL
veterán

65-70 ezerért? Én ennyire tippelek, márpedig az sok lesz a kínai A brand-ek ajánlatai mellett.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.