Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Flame_ válasza hejesírásó (#11) üzenetére


Flame_
tag

Hja, eladni magáncégeknek azonnal. Sőt, kapásból szervezzük ki, mert ugye az állam nem tud működtetni semmit, majd a csodás piac annak önvezérlő mechanizmusai :U Aztán pár héten belül megjelenik a fészbúkon az opció, hogy "Follow yourself" vagy valami hasonló :D (Sajnos marketingben nem vagyok jó, de gondolom érthető.)

Az ilyen "én nem csinálok semmi rosszat, miért zavarna a térfigyelő kamera" dumákkal csak az a baj, hogy Neked van egy fogalmad arról, hogy "rossz", meg egy másik fogalma azoknak, akik azokat kezelik. És nem Te mondod meg kisapám, hogy mi a rossz :) Semmi beleszólásod nincsen. Ahogy abba se volt és lesz, hogy odateszik-e a kamerát a fejed fölé, és hogy mit csinálnak a képekkel.

Nem kell rablásból és fosztogatásból élni ahhoz, hogy a kamerák képét számodra előnytelenül felhasználják. Kár jönni az ilyen "aki becsületes annak nem lehet vele baja" dumával is, mert önmagában inkorrekt feltételezés.
Nameg egyszerűen irritáló az a piti leskelődés, ami az egész mögött meghúzódik. Ezek együtt bőven elegek arra, hogy jogos ellenérzések legyenek a megfigyeléssel szemben, és hogy nagyon kemény társadalmi/civil ellenőrzés legyen felette. Nem, az "engem nem érdekel az egész" az nem kontroll :)

Ennek ellenére én a megvalósult kontroll mellett támogatom; rohadt hatékony, mert nagyban segíti a bűnüldözést. Közvetlenül. Közvetve meg eléri, hogy el se kövessék, ami még fontosabb. A minél nagyobb lebukási esélynek van komoly elrettentő ereje, nem az elriasztónak hazudott büntetési tételeknek. Egy átlagbűnöző úgyis abból indul ki, hogy nem kapják el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.