Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilsner


pilsner
aktív tag

1984

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

Első bekezdés: "...ezek az eszközök a háborús zónákban igen nagy segítséget nyújthatnak a városi hadviselésben." Jól értem? A britteknél háborús zóna és városi hadviselés van? :D

Egyébként nagyon nem tartom ezt korrektnek. Egyre több eszköze van a Nagy Tesónak. :(

ツ Headphones on - World off

(#3) dajkopali válasza ntomka (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, pontosítok, ezeket afganisztánba stb. fejlesztették

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) kételkedem válasza pilsner (#1) üzenetére


kételkedem
addikt

Orwell

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#5) D. Balazs


D. Balazs
tag

Miért nem zárunk mindenkit börtönbe?
Lassan tényleg oda jutunk, hogy ez következik.

(#6) Metalfan válasza pilsner (#1) üzenetére


Metalfan
senior tag

Pontosan erre gondoltam én is. Nagy ívben fogom kerülni ezt a mocskos országot, tele van félbolondokkal meg a megvalósított ötleteikkel :U

(#7) Móci


Móci
addikt

Ez se gyenge! :Y
Köszönöm, én kihagyom inkább ezt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) Skynet258 válasza Metalfan (#6) üzenetére


Skynet258
veterán

Először egy ország, aztán a világ...

https://geekpulse.hu

(#9) madgie


madgie
titán

"A HÁBORÚ: BÉKE
A SZABADSÁG: SZOLGASÁG
A TUDATLANSÁG: ERŐ"

Haladunk kérem, haladunk :(

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Nézzük a jó oldalát... senki sem fog eltűnni... :D

Na jó, ez gyenge vicc volt, de próbálok optimista maradni.

Thanos was right.

(#11) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

ez nem tudom, hogy honnan jött ez a hír, de már több ország is jó ideje használja az UAV-ket határellenőrzésre, pl USA a mexikói határon.

ez egy térmegfigyelő kamera. a legtöbb ember sajnos elfogadja a térmegfigyelőket, ez ugyan az, csak levegőben van, észrevehetetlen, és fejlettebb.

enyi.

én ellenzem személy szerint minden térmegfigyelésre alkalmas eszköz terjedését, elvi okok miatt.

inkább legyen kicsit magasabb bűnözés mint térmegfigyelés, ami ellen máshogy is lehet küzdeni csak drágább. :(

"Az iratok szerint már az is szóba került, hogy a megfigyelési adatokat a rendőrség esetleg értékesítené, eladná magáncégeknek is."

nekem inkább ezzel van a problémám.

ps.:ezek az eszközök már jóval Afghanisztán előtt rendelkezésre álltak, csak sokat lettek fejlesztve azóta, és a szerepkörük is bővült, de ez természetes.

[ Szerkesztve ]

(#12) lorenzen válasza Narxis (#10) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Dehogy nem, elfog tűnni.
A bűnözők alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez. Már ma is ott csinálják a balhét, ahová nem látnak a kamerák. Nyilvánvalóan hamar rájönnek arra is, hogyan tudják csökkenteni a láthatóságukat, ezen rendszerekben.
Csak az egyszerű polgárok lesznek egyre kiszolgáltatottabbak a megfigyelőrendszereknek.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#13) ntomka válasza hejesírásó (#11) üzenetére


ntomka
nagyúr

"ez egy térmegfigyelő kamera. a legtöbb ember sajnos elfogadja a térmegfigyelőket, ez ugyan az, csak levegőben van, észrevehetetlen, és fejlettebb."

Azért nem ugyan az. Egy közterületek megfigyelésére alkalmas, egy ponton elhelyezett kamera teljesen más, mintha a fejem fölött röpködő kamera figyel meg, pl akkor mikor a hasam süttetem otthon, a kertemben. Azért érzed a különbséget? :)

ツ Headphones on - World off

(#14) Degeczi válasza hejesírásó (#11) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"a legtöbb ember sajnos elfogadja a térmegfigyelőket"

miért "sajnos"? :F
becsületes magánemberként milyen problémád akadhat belőle?

ellenben segítséget már rengeteg esetben adtak az ilyen kamerák

(#15) v.tom


v.tom
őstag

Minden technológiát lehet rossz módszerrel, rossz dolgokra használni. Maga az elv, amiért ezek a gépek használatban lesznek, jó. Más kérdés, hogy csak arra használják-e majd. Nem kell azonnal az ördögöt festeni a falra.
Én a magam részéről teljes mértékben lesz*rom, hogy 500 repülő repked a fejem felett, miközben a hasam süttetem, de akkor igen örülnék neki, amikor ennek a segítségével tudják elfogni azt, aki a termőföldemről aratja az én termésem.
Győri vagyok, ahol a belváros dugig van térfigyelő kamerával, de valahogy soha nem zavartak, ahogy a legtöbb embert sem. Egyébként nem is tennék olyat, ami miatt kerülnöm kéne a kamerákat.
Ha valaki azért aggódik, mert így az egyéni megfigyelés (nyomonkövetés) is lehetséges, az tegye fel a kérdést magának: "Miért figyelnének meg engem?"

Természetesen tiszteletben tartom mindenkinek a véleményét a dologról, csak gondoltam, megosztom a magamét.

[ Szerkesztve ]

(#16) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nekem is pont ez jutott eszembe...

(#17) Solten


Solten
addikt

Huha, uristen... :U Nagy Britannia mar regota megfigyeli az allampolgarait, egy varosban tobb tucatnyi terfigyelo kamera van (CCTV), a buszokon szintenkent 6-8 db. A CCTV-k segitsegevel egy tonnanyi bunelkovetot csiptek nyakon. A rendorseg osszekottetesben van a varosi onkormanyzattal (altalaban ok uzemeltetik ezeket), legtobb esetben a bunelkovetes utan 10-15 perc elteltevel elfogjak az illetot.
Ne gondoljuk azt hogy 10-15 ilyen gepecske fog a fejunk felett korozgetni naponta... :D
Tul koltseges lenne, a felhasznalasi teruletet pedig emliti a cikk. Ez egy mobil CCTV, remek eszkoz a torvenysertok ellen.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#18) Polllen


Polllen
nagyúr

Én eközött és a térfigyelő kamerák között túl nagy különbséget nem látok...Fejlődik a rendszer...Viszont az a rész, amit már mások is kiemeltek kifejezetten zavaró...

MAGÁN cégeknek eladni az így szerzett infokat??? Az egy dolog, hogy a biztonságom érdekében néha rámnéznek élek-e még...nincs mit takargatnom a HATÓSÁGOK előtt, de az már elég zavaró lenne, ha ezeket az infokat magáncégek is megkaphatnák...
Na nekik semmi közük hozzá, mikor kivel mit...és tőlük már védeni szeretném a magánéletem. (és itt kifejezetten arra gondolok, hogy mit csinálok, nézek a saját kertemben...)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) gantum


gantum
aktív tag

végre már. remélem jól megy majd és pár 10 év múlva nállunk is lesznek ilyenek. :)

(#20) Solten válasza Polllen (#18) üzenetére


Solten
addikt

Ez egy erdekes dolog. Valoszinuleg nem fog megtortenni. Magancegeknek is van CCTV-rendszere, nagy sarga tablaval fel kell tuntetniuk hogy rolad felvetel keszul. Az elkeszult felveteleket csak a rendorsegnek adhatjak at, birosagi vegzessel.
Ha a gepecske feletted repked, tudatniuk kell veled hogy lekameraznak... :D Szoval itt fog a dolog megbukni, val.szeg az ombudsmannak is lesz hozza egy-ket szava.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#21) #06658560


#06658560
törölt tag

A kamerákkal alapesetben nincs nagy bajom e formában, sőt, még biztonságosabbnak is tartom, mint más bűnüldözői formákat, pl. egy autós üldözésnél. Ami probléma lehet számomra- ha nincs világos és leellenőrizhető adatkezelés, s a felvételek kezelése homályos, avagy a másik, pedzegetett dolog- ha kikerülhet a rendvédelmi szervek alól az anyag eladással, politikai erőltetéssel, akármivel.

CCTV. nem ezt adja a Digi is minden előfizetőnek elérhető műsorként? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) _ak_


_ak_
addikt

Majd egyszer az is eljön, h minden újszülöttbe chipet nyomnak.

Nem az a baj, h megnehezítik a bűnözők dolgát, hanem az, h a szerzett információkkal visszaélhetnek. A hivatalos szervek is kihasználhatják ezt, de az, h magán cégek is hozzáférhetnek az adatokhoz, az azért meredek. Nyilván, ha jogosan és jó szándékból használnák ezeket, akkor nem lenne semmi baj, de mi van akkor, ha pl a szervezett bűnözés is belekeveredik?

Nem ez a rendszer fogja elhozni a világbékét/végét, ez csupán egyszerűsíti azt, ami eddig is működött.

Let's begin, de gozaimasu!

(#23) nem_tom


nem_tom
őstag

Nos, SZVSZ lehet nem akkora hülyeség ez, de remélem, hogy nem szálnak rá minden emberre valami apróság miatt majd a hatóságok.
De az, hogy eladják az emberekről készített felvételeket cégeknek, az egyszerűen abszurd.
Amúgy én nehezen tudom ezt elképzelni M.o. -n, mert nincs akkora költségvetésünk se, meg ott az ombudsman is.

(#24) edward2


edward2
addikt

Ez megint a kedvencem. Átlagpolgár életébe beleavatkozik megfigyeli stb, de a bűnözők ugyanúgy tenni fognak az egészre. a legmagasabb bűnözőket meg még védeni is fogja kb.

(#25) hejesírásó válasza ntomka (#13) üzenetére


hejesírásó
senior tag

mind a kettő a magánéleted. nincs különbség.

(#26) hejesírásó válasza Degeczi (#14) üzenetére


hejesírásó
senior tag

jogi és elvi problémám van vele mint tisztes elveihez ragaszkodó polgár.

(#27) Degeczi válasza hejesírásó (#26) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azzal is elvi problémád van, ha egy álldogáló rendőr nézelődik az utcán?

a térfigyelő sem sérti több jogod, de sokkal objektívebb, korrektebb: ha netán történik vmi, nem vádolhatnak igaztalanul szemtanúk pontatlan visszaemlékezései alapján

(#28) hejesírásó válasza Degeczi (#27) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ha ok nélkül, rutin szerűen igazoltat azzal is bajom van. amivel egyébként törvényt is sért, mert ok nélkül nem igazoltathat, vmit rá lehet jogilag erre húzni.

A rend őrénél látom, hogy mit néz, és tudom h esélye nincs a buksijában látottakat rögzíteni, soroljam még?

elég gyenge példa volt ha nem haragszol meg. :B

[ Szerkesztve ]

(#29) The Bachelor


The Bachelor
tag

Engem speciel nem zavarna, már így is egy olyan városban élek, ahol minden sarkon legalább egy kamera figyel.

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#30) Flame_ válasza Metalfan (#6) üzenetére


Flame_
tag

Az a probléma, hogy ezt szépen lassan minden "fejlett" meg "jogállami" meg "polgári" jelzőkkel illetett "demokratikus jogállam"-ra mondhatod. Hova mész akkor? Kínába, ami ugyanez előrehaladott állapotban ("kiépítve"), vagy az iszlám világba, ami sokszor pont olyan fundamentalista, mint a nyugati országok, csak más a fundamentum alapja?

(#31) mv válasza pilsner (#1) üzenetére


mv
aktív tag

Én is erre gondoltam. Még jó, hogy nálunk még nincsen pénz ilyen játékszerekre.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#32) hejesírásó válasza The Bachelor (#29) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ha így van akkor megértem h nem zavar. tök 8 hogy 7 vagy 7+1 airborne figyel. :K

mv: van magyar fejlesztés magyar áron. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33) Degeczi válasza hejesírásó (#28) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha már egyszer azt írod, h "sajnos elfogadható sokak szerint" akkor legalábbis célszerű lenne vmi ellenérvet is sorolni, mert így alaptalan aggódáson túl semmi komolyan vehető nincs

és jó a példa: amikor egy rendőr akcióba lép, ott is csak hasznos lenne ha volna rögzítés (mint ahogy pl. USA rendőrautóknál is teszik)
egyértelmű, objektív - ami pont az állampolgár érdekét is szolgálja, szemben a rendőr szubjektív vallomásával

(#34) ImpIon


ImpIon
csendes tag

Arra vagyok kiváncsi, hogy milyen elfogadható indokot találnak az adatok eladására. :F

vok=vagyok-agy

(#35) Degeczi válasza mv (#31) üzenetére


Degeczi
nagyúr

84-ben az egyes személyeket figyelték meg a saját lakásukban

itt közterületekről és teljes személytelenségről van szó: köze nincs a kettőnek egymáshoz

(#36) hejesírásó válasza Degeczi (#33) üzenetére


hejesírásó
senior tag

adatok és rögzítettek eltárolásának és másolásának a LEHETŐSÉGE miatt is már macerás jogilag a dolog. az meg nevetséges, hogy ha azt mondják h úgy van egy rendszer kiépítve h azzal nem tudnak rögzíteni, meg így meg úgy vannak a polgárok jogai biztosítva bla-bla. :N

alapvető polgári jogokat sért->használd a google-t és olvassál utána.

az USA rendőrautósnál is van probléma, nem járultam hozzá előzetesen írásban a felvétel készítéséhez, mert ha nem vagyok elkövető és csak rutin check van, jogilag a kamera használata (még rögzítés nélkül is) problémás. :U
már pedig biztos hogy lesz x % akinél fölöslegesen megy a kamera.
USAval példálozni mint pro érv itt európában elég vicces, pláne olyan EU országban ami MÉG nem olyan paranoid hely mint Anglia pl.

hsz35: az otthonom és az utca között mi különbség van?
semmi. mind a kettő a magánéletem része. a közterületen az életed nem a tied, ott nincs magánszférához való jogod? vagy nem értem miért nem érted :B

[ Szerkesztve ]

(#37) #06658560 válasza hejesírásó (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Legalább lennél tisztában azzal, amit írsz: USA-ban nem állíthat meg a rendőr csak úgy, ahhoz már elkövettél valamit, akkor meg már jogos a kamerahasználat. Nálunk van rutinellenőrzés, legálisan, még ha te nem is tudsz róla.
Valami konkrétumot írhatnál már végre, ha annyira jogellenességről beszélsz. milyen jogot, hol, konkrét mely paragrafusokat, cikkelyeket sérti ilyenek használata? mi alapon akarsz írásban belegyezni, hogy USA-ban kamerával felvegyék a veled kapcsolatos intézkedést a rendőrök?

(#38) Flame_ válasza hejesírásó (#11) üzenetére


Flame_
tag

Hja, eladni magáncégeknek azonnal. Sőt, kapásból szervezzük ki, mert ugye az állam nem tud működtetni semmit, majd a csodás piac annak önvezérlő mechanizmusai :U Aztán pár héten belül megjelenik a fészbúkon az opció, hogy "Follow yourself" vagy valami hasonló :D (Sajnos marketingben nem vagyok jó, de gondolom érthető.)

Az ilyen "én nem csinálok semmi rosszat, miért zavarna a térfigyelő kamera" dumákkal csak az a baj, hogy Neked van egy fogalmad arról, hogy "rossz", meg egy másik fogalma azoknak, akik azokat kezelik. És nem Te mondod meg kisapám, hogy mi a rossz :) Semmi beleszólásod nincsen. Ahogy abba se volt és lesz, hogy odateszik-e a kamerát a fejed fölé, és hogy mit csinálnak a képekkel.

Nem kell rablásból és fosztogatásból élni ahhoz, hogy a kamerák képét számodra előnytelenül felhasználják. Kár jönni az ilyen "aki becsületes annak nem lehet vele baja" dumával is, mert önmagában inkorrekt feltételezés.
Nameg egyszerűen irritáló az a piti leskelődés, ami az egész mögött meghúzódik. Ezek együtt bőven elegek arra, hogy jogos ellenérzések legyenek a megfigyeléssel szemben, és hogy nagyon kemény társadalmi/civil ellenőrzés legyen felette. Nem, az "engem nem érdekel az egész" az nem kontroll :)

Ennek ellenére én a megvalósult kontroll mellett támogatom; rohadt hatékony, mert nagyban segíti a bűnüldözést. Közvetlenül. Közvetve meg eléri, hogy el se kövessék, ami még fontosabb. A minél nagyobb lebukási esélynek van komoly elrettentő ereje, nem az elriasztónak hazudott büntetési tételeknek. Egy átlagbűnöző úgyis abból indul ki, hogy nem kapják el.

[ Szerkesztve ]

(#39) hejesírásó válasza #06658560 (#37) üzenetére


hejesírásó
senior tag

az hogy az USÁ-ban mi szabályos az nem jelenti azt hogy szabályos.

kereső cctv + human rights, böngésszél, ne kelljen már helyettetek gondoskodnom a tájékozottságotokról. köszönöm. :U

Flame_: vmit nem jól olvastál...én ellenzem az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#40) lorenzen válasza ImpIon (#34) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Arra vagyok kiváncsi, hogy milyen elfogadható indokot találnak az adatok eladására.

Vannak elfogadható indokok az adatok egy részének szolgáltatás szerű eladására.
Térképek pontosítása, mezőgazdasági területek kártevő figyelése, Segítséget nyújthat régészeti kutatásokhoz. Számtalan hasonló adat nyerhető ki ezekből a felvételekből., ami sem a földről, sem műholdról nem figyelhető meg.
Teljesen logikus, hogy ezeket az ártalmatlan adatokat, ami haszontalan a rendőröknek és semmiféle jogot nem sért, eladják.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#41) Flame_ válasza hejesírásó (#39) üzenetére


Flame_
tag

Ezennel megjavítom a szarkazmus-detektorod! Mukoggy!

(#42) hejesírásó válasza Flame_ (#41) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ja bocsánat, pedig észre kellett volna vennem h hajlik a kanál a kezembena monitor előtt ülve :))

(#43) Degeczi válasza hejesírásó (#36) üzenetére


Degeczi
nagyúr

menj ki az utcára ruhátlanul, és talán megérted mi a különbség magánszféra és a közterület között...

közterületeken automatikusan lemondasz rengeteg jogodról, ebbe pedig belefér az is, h figyelhetnek

(#44) hejesírásó válasza Degeczi (#43) üzenetére


hejesírásó
senior tag

ezt a jogot az ilyen helyeken ahol van kamera elveszik és nem Te mint egyén mondasz le róla.

Ha egy rendezvényre belépve a megfigyelés tudatában lépsz be, az ok, mert lemondtál a jogaid egy részéről.
A mindennapokban ez nem történik meg, teccik érteni?

eltúlzott gyerekes példákkal támasztod alá a gondolataidat...

látom nem akarod érteni és én ezt el is fogadom. :R

[ Szerkesztve ]

(#45) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Engem aztán figyelhetnének naphosszat, úgyse történne semmi. :P
Persze azért kicsit betegesnek tartom a dolgot.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#46) mv válasza Degeczi (#35) üzenetére


mv
aktív tag

Tudom, hogy miről szól a könyv. :)

Itt még valóban nem az egyes személyek megfigyeléséről szól a játék, bár ez idővel megváltozhat. Könnyen hivatkozhatnak majd a bevándorlás miatt romló közbiztonságra vagy a terrorizmus veszélyére akár.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#47) Degeczi válasza mv (#46) üzenetére


Degeczi
nagyúr

amíg nem vagyunk chipelve, általános személyesített megfigyelés nem fog menni, ezen fölösleges aggódni

(#48) ImpIon válasza Degeczi (#47) üzenetére


ImpIon
csendes tag

Biztos vagy benne, hogy nem vagy chipelve?? ;]
Mi van, ha a chip tartalmaz többek között olyan szoftvert is, ami úgy módosítja a tudatodat, hogy ne vedd észre se magadban, se másokon a chipet? :))

[ Szerkesztve ]

vok=vagyok-agy

(#49) mv válasza Degeczi (#47) üzenetére


mv
aktív tag

Kívánom, hogy legyen igazad.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#50) #06658560 válasza hejesírásó (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

"az hogy az USÁ-ban mi szabályos az nem jelenti azt hogy szabályos." Nagyobb marhaságot tudsz mondani?

"kereső cctv + human rights, böngésszél, ne kelljen már helyettetek gondoskodnom a tájékozottságotokról. köszönöm." mivel vitázunk, ezért neked kéne az álláspontodat védened. vagy a vita, mint olyan ismeretlen számodra?Szóval tessék dobálni a jogszabályokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.