Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luser2000


Luser2000
addikt

Jól megy a szekér.

A Mate9 nem az 500USD feletti sávba kellene essen? (Most a 300 felettiben van). Vagy ezek nettó, nagykereskedelmi árak?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#2) janeszgol válasza Luser2000 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

menjen is, színesítik a palettát. Meg nagyon jó telókat raknak le az asztalra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) 7Heads Drago válasza janeszgol (#2) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jó hardver, jó szoftverral. Sztem ez a titkuk. És ehhez jön még pár egyéni trükk és kész a siker.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) Ádám16


Ádám16
addikt

Szerintem a P10-ből a memóriasztori okán nem fog kiemelkedően sok fogyni. Elég nagy hangja volt a dolognak.

(#5) 7Heads Drago válasza Ádám16 (#4) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ahogy én olvastam nem sok a különbség a kettő között. (560 vs 700)
Nekem nem ezen múlna. A többihez képest az 560 is elég jó érték már.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#6) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Jó a Huawei. Mindig tartózkodtam tőlük, és más kínai gyártóktól, de a Mate8-at nagyon nagy megelégedéssel használom már 8 hónapja. Megérdemlik ezt a sikert.

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#7) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Bár közvetve, de a Honor is hozzátesz és a H8-ból kiindúlva megérdemlik az előrelépést!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8) Cifu válasza 7Heads Drago (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 560 vs. 700 az UFS 2.0 vs. UFS 2.1 közötti. Csakhogy 250-280MB/s értékű P10-esek is vannak, ami eMMC 5.1-es tárat jelent. Lásd még.

Amúgy viszont én nem örülnék neki, hogy ha kiadnék egy telefonért minimum 150e Ft-t (ennyi a szürkepiacos ára), és az, hogy 560 vs. 700 MB/s a sebessége a háttérnek, pusztán szerencse kérdése lenne. Annak meg különösen nem örülnék, ha esély van rá, hogy mindössze 250-280 MB/s sebességet tudna, a gyártó meg elintézné annyival, hogy nach so, én nem ígértem neked semmit...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) Ricardo válasza Ádám16 (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Átlag ember szerintem nem sokat tud erről. Márpedig a vásárlások zömét ők adják.
Ezt a fiaskót leszámítva megérdemli a cég.
Egy Honor 6-ost, és egy Huwewi P7-et használtam tőlük, mindkettőt teljes megelégedéssel.
Páromnak a mostani telefonok közül ( (beleértve a S8/S8+G6 triót is)) a Mate 9 tetszik a legjobban.

(#10) 7Heads Drago válasza Cifu (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A 250 az már tényleg kevés.
Az 560 vs 700 sztem nem számottevő. Pc-ben lévő ssd-knél sem igen lehet észrevenni hasonló különbséget. Esetleg masszív írás olvasás, de olyant meg nem igen csinál egy telo. A legtöbbször nyilván a app betöltési sebességén lehetne észrevenni. De most hogy 4 mp vagy 4,5 mp az nem érzékelhető, hacsak nem mérjük az időt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#11) madd dogg válasza Cifu (#8) üzenetére


madd dogg
senior tag

eMMC hozzánk nem került csak Kínába. Egyébként meg kb a kutya nem tud ezekről, szóval futni fog a P10 is. És baromi jó reklámokat csinálnak neki.

(#12) Ádám16 válasza Ricardo (#9) üzenetére


Ádám16
addikt

Én sem azt mondtam, hogy nem érdemlik meg, a készülékek nagyon rendben vannak, de sokak kedvét elvette ez a dolog, ahogy olvasom. Es igazuk is van, teszem hozzá. Nem szimpatikus a hozzaallasuk ezzel kapcsolatosan nekem sem, de tény, hogy remek keszulekekkel vannak jelen a piacon.

(#13) szami777


szami777
addikt

Jelenleg is Huawei-em van, ezután is az lesz szerintem, valamit nagyon jól csinálnak, csak ne bízzák el magukat.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#14) Cifu válasza madd dogg (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

eMMC hozzánk nem került csak Kínába.

Ezt arra alapozod, hogy a PH! fórumában pár P10 tulaj lefuttatta a tesztet, és nekik éppen UFS2.0 vagy 2.1 volt az eredmény? :U

Megbocsáss, de azért ez egy picit kevés...

Az XDA fórumában brit és dán felhasználók is futottak eMMC-s P10-be.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Balzak83 válasza Cifu (#14) üzenetére


Balzak83
senior tag

Én abszolút egyetértek, egyfajta legyen, ha nem is a leggyorsabb. Szerintem aki itthon veszi, az ugyanúgy az importőr nagykerből származó​t veszi meg. Az meg egy helyről rendeli meg, több ezres tételben. Ez persze nem vonatkozik a gsm boltos vételre, ott bármi megtörténhet.

(#16) madd dogg válasza Cifu (#14) üzenetére


madd dogg
senior tag

Akkor helyesen írtam. Hozzánk nem került. Sem brit, sem dán nem vagyok. :-)

(#17) ORCA58 válasza Cifu (#14) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem olvastam, de azt is írták, hol vették?

(#18) Cifu válasza ORCA58 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, a dán Dániában ("Bought both mine 3 weeks ago from retailer here in Denmark and both are with "old" emmc"), a másik pedig Angliában (még humorizál is, hogy úgy tudja, még mindig Európához tartoznak).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) k-adi válasza Cifu (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

Cifu ahogy látom te pro vagy ebben a témában. Én most állok vásárlás előtt p9 vagy p10... Ha p10re esik a választásom (kb. június elején vásárlok), honnan tudom vásárlás előtt hogy melyik van benne?? emmc vs ufs
Telekomtól venném vagy mediamarkt.

(#20) Cifu válasza k-adi (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a kérdésedet azért érzem kicsit furcsának, mert a két telefon nem egészen egy kategória - az egyik vadonatúj, erősebb SoC-al, 4/64GB ram/tárhely konfiggal, a másik pedig egy tavalyi modell, 3/32 konfiggal. A P10 és a P9 között az MM-ben 70e Ft különbség van, szóval izé....
Ha mindenképpen e kettő közül szeretnél választani, és a 70e Ft nem érdekel annyira, akkor egyértelműen P10.

Amennyire én tudom, kívülről nem fogod tudni megmondani, hogy milyen tároló van a telefonban. Pont ez a bajom az egésszel. Ha a lenti P10 topiclakó hsz.-ét nézed, akkor eddig a PH! fórumán lévő P10 felhasználók általában UFS tárhelyessel találkoznak. De hogy amit kapsz abban milyen lesz? Nem tudhatod előre. Kiveszed a dobozból, beindítod, belogolsz a fiókoddal (ha van) és a Play áruházból letöltesz egy tesztprogramot, például az Androbench-et, és megnézed mit mutat. Ha cirka 650MB/s felett van, akkor UFS 2.1 (ez a legjobb), ha 500 és 600 között, akkor UFS 2.0, ha 300MB alatt vagy körül, akkor eMMC. A ciki csak az, hogy tökmindegy melyik, mert erre hivatkozva nem fogják neked kicserélni sehol...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Balzak83 válasza k-adi (#19) üzenetére


Balzak83
senior tag

P9-em van, teljesen rendben van a mai napig, erős, gyors, 3 mega memória is elég. Csak szoftveresen szenved egy kicsit a gyártó, utóbbi időben nagyon merül a telefon a frissítések után. Ami egyedül hiányzik, az az optikai stabilizálás, illetve ha audiofil vagy, akkor van jobb választás is.

(#22) Cifu válasza Balzak83 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a Nougat-ra (Android 7.x) való frissítés után jelentkezik az aksimerülés, akkor esélyesen ugyan az a gond, mind kismillió másik esetben: a Google kedves kis programjai beragadnak, és ébren tartják a telefont. Nálam Oneplus 3T esetében így alkot ez a probléma... Ráadásul teljesen kiszámíthatatlan, van, hogy hetekig semmi gond, máskor háromszor egymás után.

Szóval én azt javaslom, hogy nézd meg, ha nagyon merül a telefon, hogy esetleg nem az Android Rendszer / Android OS-e az az alkalmazás, ami ébren tartja a telefont. Megoldást ez nem hoz (tűzoltás annyi, hogy újraindítod a telefont), de legalább tudod, hogy mi a para... (Mert ez nem a Huawei sara...)

Egyébként én ezért nem frissítettem még 7.x-re a párom P9-esét. Nemrég vettem észre, hogy még mindig 6.0-án van, mondom felfrissítem. De azért olvassunk utána a felhasználói tapasztalatoknak... Aha. Oké, nem frissítünk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) k-adi válasza Cifu (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

A 3/32 és a 4/64gb számomra mindegy, úgyse használnám ki, ezért nálam ezek nem annyira mérvadóak. A sok példaképek által a p9 szebb képet lő, mint a p10 vagy ha nem is szebbet de közel azonosat (sötétben viszont jobbakat).
Továbbá a telekomnál a p10 elvileg független (bár mindegy nekem, mert 30as vagyok úgyis) és 174 960 Ft a listaára, míg a p9 Listaáron 138 960 Ft.. a kettő közt 36 000 Ft a különbség, ami már erősen meggondolandó. (az MM nél a p10 kereken 200k igen, ott nyilván 70k a kül.)

Szóval a p9 ugyan tavalyi modell, ebben igazad van, de a p10 egyáltalán nem akkora előrelépés, emiatt nem kizárható a p9, ezért a kérdésem, dilemmám.

Ha jól értem akkor az egyetlen megoldás ha ONLINE rendelem meg és élek a 14napos elállási jogommal ha kiderül manuális teszteléssel hogy kevés az érték? :D azért ez elég 2010 előtti időket idéz

(#24) Z.É.T. válasza k-adi (#23) üzenetére


Z.É.T.
őstag

A metódus hasonló - online vásárlás + teszt - de biztosabb, ha a Terminál Emulátorral nézed meg, az a típust is megmondja:
(nem saját kép)

Bár felvetődik bennem a kérdés, ha elég a P9 3/32 és gyengébb SoC - főként a "gpu"-ban van nagy különbség - akkor tulajdonképpen Neked mindegy, hogy melyik verziót kapod.
Pontosabban más paraméterek alapján érdemes dönteni.
(design, kamera, elő-, hátlapi ujjlenyomat szenzor, stb)

[ Szerkesztve ]

(#25) Balzak83 válasza k-adi (#23) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ne a T-t nézegesd, ennél még én is olcsóbban vettem függetlenül novemberben. A mostani ára inkább a 100-hoz van közelebb.

(#26) k-adi válasza Z.É.T. (#24) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, igen, ebben igazad van ha nem használnám ki akkor végülis mindegy, de tuti bennem motoszkálna a kismanó, hogy ha már "ennyit" kifizetek érte, akkor tényleg a "jobb" változatot kapjam... no meg az elvek

Balzak83: szívesen veszem 100ért ha megmondod hol adják annyiért és megbízható is a bolt

(#27) Millerchris


Millerchris
tag

Megérdemlik maximálisan.

A holnap mèg messze van!

(#28) Cifu válasza k-adi (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én a párom P9-esét innen rendeltem, itt most 121e Ft az ára.
Ugyan nem vásároltam még itt, de az XXL GSM-nél 151e Ft P10 és 115e Ft a P9.

Ha nem használod ki a P10 újdonságait, akkor a P9 is teljesen vállalható telefon. Nekem igazából csak az AMOLED kijelző feketéi hiányoznak róla, és az optikai képstabilizátor, ha mellé teszem a Oneplus 3T-t - minden más szempontból nagyon jó telefon.

És félreértés ne essék a P10-is alapvetően egy kurta jó telefon lenne, de azért az, hogy lottózhatsz a memória és a tárhely tekintetében (akár 200e Ft-t, akár 150e Ft fizetsz érte), és a Huawei ezt a dolgot elmismásolja, nekem visszatetsző...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) SkyLine3000 válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Egyéni trükknél mire gondoltál? Hogy átbsszuk a vásárlókat a belső tárolókkal? ;]

(#30) 7Heads Drago válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem kimondottan. A honor 8-nál pl az ujjlenyomat-leolvasóba épített gomb. Meg ha jól emlékszek a huawei kezdte el a két kamerás teloknál az 1 színes+1 fekete-fehér felállást is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.