Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) majom2


majom2
senior tag

"...az előző negyedéves ... eladásaihoz képest..."

na ez az aminek az égvilágon semmi értelme nincs: az előző negyedévhez viszonyítani. ugyanis az év különböző időszakaiban változnak a vásárlási szokások is (különböző ünnepek, új modellek megjelenése, stb.). minden józan gondolkodású ember az előző év azonos negyedévéhez viszonyít, mert úgy látszik csak h merre megy a szekér. nem lenne rossz esetleg egy iparági átlag sem, mert lehet h felfelé megy ugyan, de nem éri el a szektor növekedési átlagát.
az apple-nél ráadásul különösen könnyű az összehasonlítás, hiszen minden évben pontosan ugyanakkor jelentik be az új modelleket, tehát ez sem befolyásolja az ugyanazon negyedévek összehasonlítását.

[ Szerkesztve ]

(#2) Jadro válasza majom2 (#1) üzenetére


Jadro
veterán

Viszont ha minden negyedév jobb mint az előző akkor már érdekes a dolog. :) ( Belekalkulálva hogy mindig ugyanabban a negyedévben jönnek az új cuccok. )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3) majom2 válasza Jadro (#2) üzenetére


majom2
senior tag

de ennek így akkor sincs értelme. köztudott h karácsony előtti időszakban mindenkinél megnő a vásárlási kedv, utána egész télen leapad. új modell előtt szintén beesnek az eladások, az új modell megjelenésekor pedig egy időre megugranak.

[ Szerkesztve ]

(#4) Norbi21


Norbi21
senior tag

Én ebből azt látom, hogy továbbra is fut rendesen a szekér.

(#5) talamasca


talamasca
senior tag

A cikkből nem derült ki, de ebből az iPhone 4 csak 2 napig esik bele.
Nem lesz gyenge a következő n.év se...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#6) Kumite válasza majom2 (#1) üzenetére


Kumite
aktív tag

Én meg mindig azon szoktam gondolkozni, hogy sokszor megjelenik a jelentésekben, hogy mennyivel több laptopot (igen laptop, nem macbook, ez is egy olyan dolog, ami halálra idegesít) adtak el (ebben asszem nincs róla szó épp) és hogy ez mennyivel több mint tavaly.
De arról sosincs egy szó sem, hogy a Dell, Hp, Acer, Asus ehhez képest mennyivel kevesebb/több laptopot adott el.

(#7) littlelion21 válasza majom2 (#1) üzenetére


littlelion21
addikt

Valóban szerencsésebb lenne az előző év ugyanazon negyedévéhez hasonlítani...

(#8) plus44 válasza talamasca (#5) üzenetére


plus44
veterán

Ez még egy jó darabig így fog menni...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) dedike válasza majom2 (#1) üzenetére


dedike
addikt

Aztán szerinted mihez viszonyítsanak? Bázis nélkül ez a feladat nem igazán értelmezhető...8az előző év megfelelő időszaka sem igazán jó egy folyamatosan új termékkel jelentkező gyártónál).. :N

(Figyelembe véve, hogy igazad van abban, hogy szezonális hatások nagyban befolyásolják a dolgot!) :)

Jó szerencsét!

(#10) n6230i


n6230i
tag

Nem feltétlenül szimpatikus a reklámpolitikájuk, de valamit mégis jól csinálnak

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#12) littlelion21 válasza FlyingV (#11) üzenetére


littlelion21
addikt

Az adatlapodra és aláírásodra pillantva mintha nem tűnnél 100%-ig objektívnak. :)

(#13) gerilee válasza FlyingV (#11) üzenetére


gerilee
aktív tag

Gratulálok. :C
Te tipikusan az a fajta vagy, aki nem azért vesz Apple terméket, mert kényelmes, gyors, stb.., hanem hogy hivalkodjon vele.
Észre sem veszed, hogy épp te indítod be a flémet az ilyen megnyilvánulásokkal.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#15) Xero válasza FlyingV (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyereségben a büdös életben nem fogják behozni a MS, de szerintem pont mind1.
Ezek az infok pusztán azt mutatják, hogy fut a szekér!

(#16) moonman válasza FlyingV (#11) üzenetére


moonman
titán

magyarázd már el ezt a nagyobb haszonkulcsot, mert valahogy nem értem.

Xero: egy ideje nem érdemes összehasonlítani a két céget, mert az Apple átnyergelt consumer electronics-ba, míg a Microsoft továbbra is elsősorban szoftverkészítéssel foglalkozik. más a két cég profilja, a felépítése, a működése, a célközönsége és a tőzsdén is teljesen másképp viselkednek (Apple nem oszt vissza a részvényekből, MS igen, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#17) Xero válasza moonman (#16) üzenetére


Xero
nagyúr

Lemaradt egy -t az előző hozzászólásomból.
Tehát az Apple nem fogja behozni a Microsoftot. Lehet félre érthető voltam, és igen pontosan az eltérő termék paletta és célközönség miatt van ez így.
:R

(#18) talamasca válasza FlyingV (#11) üzenetére


talamasca
senior tag

Már én is beiírtam korábban másik topicban, hogy az ilyen jellegű topicokban nincsenek jelen trollkodó kistársaink.
Hiába, az igazság fáj...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#19) moonman válasza Xero (#17) üzenetére


moonman
titán

észre sem vettem, jónak értettem. :)

(#21) moonman válasza FlyingV (#20) üzenetére


moonman
titán

hát amíg egy Mac 570ezerbe, egy azonos teljesítményű PC pedig 260-ba kerül, addig ezt eléggé kétkedve fogadom, de ha így is van, ez sokmindent elárulhat a cég gazdaságosságáról.

(#22) madgie válasza moonman (#21) üzenetére


madgie
titán

És ha oprendszerekről beszélünk? :D

(nemkénebeszállnom...)

(#23) Xero válasza moonman (#21) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne gyere ezzel az iMac-ezéssel csak ha tudsz egy 27-es monitort előhúzni a tarsolyodból korrekt áron! :D

Egyébként valóban magasabb haszon kulccsal dolgozik a MS ez tudvalevő. Az meg szerintem elég logikus, hogy egy SW-en lényegesen jobban tudnak keresni, mint egy HW-en amihez kismillió beszállító és logisztika tartozik.

(#24) Xero válasza Xero (#23) üzenetére


Xero
nagyúr

Már nem tudom szerkeszteni, de azért hozzáteszem, hogy az Apple bevételeinek a jelentős része a Store-ból is származik, ahol szintén elég alacsony a haszon kulcs! Ezt se felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

(#25) moonman válasza madgie (#22) üzenetére


moonman
titán

gyere, szállj be. :D vegyél OS X-et gép nélkül.

"az Apple bevételeinek a jelentős része a Store-ból is származik"
$42,9 milliárdból kb. $1 milliárd bevétele van az AppStore-ból. nem mondanám jelentősnek.

[ Szerkesztve ]

(#26) Xero válasza moonman (#25) üzenetére


Xero
nagyúr

Többre emlékeztem... :F

Egyébként hála az "upgrade" Snow Leopard verziónak kőkemény 10e Ft egy OS X! :C

[ Szerkesztve ]

(#27) moonman válasza Xero (#26) üzenetére


moonman
titán

family pack-ben meg $149,99 a Win7, amiért három licencet kapsz, tehát $49,99 egy példány, ami 11ezer Ft. nabumm. :)

(#28) madgie válasza Xero (#23) üzenetére


madgie
titán

Ez pont kapufa, mert 180k egy Dell U2711, ami 90%-ban ugyanaz, mint az iMac kijelzője, csak ugye nem tükröződik.

(#29) Xero válasza madgie (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Hinnye.. nem vagyok up to date monitor fronton! :B
Viszont meg is tetszett ez a Dell. Lehet megvan a jó öreg ViewSonic-om utódja! :)

(#30) Xero válasza moonman (#27) üzenetére


Xero
nagyúr

Lehetek geci? :DDD
Ugyan ez az OS X lemez Family Pack-ban 16e amiért 5 gépre rakhatod fel. Ez ha jól számolom majdnem 3e Ft. Az azért már bumm! :U :C

Egyébként pont mind1 melyik mennyi. Én örülnék a legjobban ha a Win-t is lehetne olyan áron kapni mint az OS X-t! Csak mi járnánk jól! :C

[ Szerkesztve ]

(#31) moonman válasza Xero (#30) üzenetére


moonman
titán

OS X family pack-ben... a Mac nem az emo szingliknek van? :DDD

#28: én 160-ért vettem az UltraSharp-omat, igaz az "csak" 24"-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Xero válasza moonman (#31) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem sírok a sarokban és barátnőm is van... dobom is ki az ablakon a gépeket! :DDD

Sokáig csorgott a nyálam a 24-es után, de nem hozott volna akkora előre lépést felbontásban és minőségben, mint amilyet az ára indokolt volna. De hogy legyen erre is riposzt: a 20"-osomat 130e-ért vettem! ;)

(#33) Xero


Xero
nagyúr

Itt van egy kis chart hogyan áll össze az Apple bevétele:
appleblog

(#34) David75 válasza Xero (#33) üzenetére


David75
őstag

Az iphone csík igencsak nagyra nőtt....

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#35) moonman válasza David75 (#34) üzenetére


moonman
titán

igen, valószínűleg nem ok nélkül problémázik sok Mac-user látva a Snow Leo kezdeti bukdácsolását és az egyre szaporodó minőségi hibákat látva, hogy a cég egyre inkább feláldozza a Mac-et a konzumer cuccok oltárán.

(#36) Xero válasza moonman (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

Igazat szóltál sajnos... :(

(#37) David75 válasza moonman (#35) üzenetére


David75
őstag

Pont leszarom a mac usereket. Mindkét rendszert használom.Semmi problémámmal a mac-el se a win7-el.Arra a területre amire használom mindkettő teljesen jó,bár be kell valjam win7-et többet használok...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#38) Xero válasza David75 (#37) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor több mint valószínű, hogy nem ma kezdted a Mac-es pályafutásodat! Az OS X az iPhone megjelenése óta, eléggé parkoló pályára lett állítva. Az utolsó igen komoly rendszer a 10.4 volt. Azóta szépen fejlődnek a nagymacskák, de nem olyan ütemben és látványosan mint addíg. Most is kellemes rendszerek, de lehetnének lényegesen jobbak is!
Olyasmi lehet a felállás mint anno '84 előtt amikor az Apple "menő" részlege a Mac volt, míg a régebbi cuccok mint az Apple II vagy a Lisa fejlesztői háttérbe kerültek. Úgy vélem most is ez van az iOS cuccok javára a Mac-ekkel szemben.

(#39) peterk válasza Xero (#38) üzenetére


peterk
senior tag

Azt nyomják amiben a nagy lé van. ;) iMac-ból olyan sokkal többet már nem tudnak eladni, az okosteló piac viszont éppen boomol. Logikus.

Egyébként érdekes, ahogy az egyes info/CE óriások mennyire más stratégiával érték/érik el az egyes piacokon az eredményeket. A Google egy keresővel indult, az Apple egy PC-vel, az MS egy oprendszerrel, a Samsung meg ócsó keleti másolatokkal. Mindegyik stratégia működik, ha jól csinálják. ;) (Meg gondolom, ha van egy hatalmas rakat szerencse mellé...)

u.i.:
Kis gonoszkodás a trollokat hiányolóknak: Lehet, hogy azért nincsenek, mert lesz*rják, hogy az Apple-vel mi van, ők csak a termékeit nem szeretik... ;]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#40) majom2 válasza FlyingV (#11) üzenetére


majom2
senior tag

az álmoskönyv szerint, nem sok jót jelelent értelmetlen beszólással kezdeni itt a pályafutást. kicsit vegyél vissza az arcból és akkor akár még élvezheted is az ittlétet. persze ha csak trollkodni regisztráltál, akkor tárgytalan...

(#41) fordfairlane válasza Xero (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nyereségben a büdös életben nem fogják behozni a MS, de szerintem pont mind1.

Miért ne hozhatnák be? :F

x gon' give it to ya

(#42) Xero válasza fordfairlane (#41) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért, mert ahhoz kb 3-4x magasabb bevételt kellene produkálnia, az ilyen különbséget felmutató haszonkulcsokból kifolyólag. Ami belátható időn belül nem nagyon fog bekövetkezni!

Tehát amíg az Apple keres 100 dolláron mondjuk 15-t, addig a Microsoft ugyan azon a 100 dolláron keres 50-t. Nyilván ez nagyon sarkított példa, de a lényeg benne van! :)

[ Szerkesztve ]

(#43) peterk válasza Xero (#42) üzenetére


peterk
senior tag

Azért a nyereségességben nincs 3-4x-es különbség, inkább "csak" olyan 40%. Mondjuk 40%-ot verni az M$-re forgalomban is kb. a lehetetlen kategória, de "annyira" talán nem az, mint mondjuk a 3x-osát. :)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#44) fordfairlane válasza Xero (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha lesz időm, megnézem a forgalom és a nyereség alakulását az Apple és az MS esetében. Szerintem egyáltalán nem lehetetlen a dolog. Ha mondjuk a mobilok, mobilrendszerek továbbra is tempósan teret nyernek, miközben az asztali rendszerek stagnálnak, plusz tételezzük fel, hogy mondjuk az Office eladások sem mennek jól, ez már okozhatja azt, hogy az Apple nyereségesebb legyen. Nem 100%-osan ugyanarra a piacra dolgoznak.

x gon' give it to ya

(#45) AMD Power


AMD Power
titán

Mi lesz akkor ha kint lesz az IP4. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.