Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Ekkora hülyeséget! Úgy is a felhasználó dönti el hogy mit használ, az meg ne legyen már probléma hogy a Google redszerére előre van telepítve a Chrome ami alapból a Google keresőjét használja!

Mi a helyzet akkor a Microsoft-nál pl. a Bing-el?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#2) dajkapeter válasza dilajoska1 (#1) üzenetére


dajkapeter
senior tag

A felhasználó úgy is eldönti, hogy a gyártó mit ad neki. Sokan nem járnak ám utána. Itt a fórumon mi csak egy kis szelete vagyunk a tortának... Sokan nem járnak utána. A szűk családban 4-ből 1 (én) jár utána. A barátoknál 9-ből 1 az arány... Sokan azt használják amit az arcukba tolnak!

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#3) dilajoska1 válasza dajkapeter (#2) üzenetére


dilajoska1
őstag

De akkor ennyi erővel a Microsoftot is lehetne perelni ezért! Az meg ne fájjon már másnak hogy a saját rendszerén a saját keresőmotorját használja. Lefogadom hogy bármilyen redszeren az emberek nagyobb százaléka a Google keresőjét használja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#4) HardRic


HardRic
addikt

Eladok neked egy párizsis szendvicset, de nem adom hozzá a saját párizsimet, mert az előnytelen verseny lenne. Vegyél egyet egy másik boltban.

Ekkora tömör faszságot.

(#5) totgab02


totgab02
junior tag

Na es ezeknek a fogalmatlanoknal utána meg neki kene allni valogatni olyan dolgok kozt amikrol azt se tudjak melyik mert jobb mint a masik, meg hogy egyaltalan milyenek leteznek... Szerintem csak le akartak huzni a google-t ennyi.

Ha valamelyik gyarto meg akar gazdagodni akkor hirdesse magat meg erje el hogy hozza partoljanak az emberek ennyi, errol szol a piaci verseny, amit a google csinal az nem parancs, csak ajanlas es semmi hátránya nem szarmazik belole az embernek ha nem a chrome az elsodleges. Ugyanezzel az erovel az osszes laptop gyartot meg lehetne fingatni mert a laptopok leirasaban az operacios rendszernek a windows pro-t ajanljak ezzel is nyomast gyakorolva a vasarlora na bumm...

[ Szerkesztve ]

(#6) dajkapeter válasza dilajoska1 (#3) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Kicsit bonyolultabb ennél. Hisz a google kötelezte a gyártókat, hogy a sajátjukat vagy ne tegyék fel, vagy pedig a chrome legyen az alapértelmezett. Ill., sok esetben nem engedte a google, hogy más áruház is legyen a telefonon, hogy máshonnan is le lehessen tölteni alkalmazásokat.

Anno az MS-t is megbüntették az explorer miatt...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#7) boncser válasza dajkapeter (#2) üzenetére


boncser
aktív tag

Aki nem jár utána akkor az mi alapján fog választani?
Egyértelmű hogy a google a legnormálisabb kereső ezért is jutott oda ahol van.

(#8) dilajoska1 válasza dajkapeter (#6) üzenetére


dilajoska1
őstag

Vagy sokan nem is kínlódnak saját böngészőt fejleszteni mert úgy is ott a Chrome. Egyébként a nagyobb gyártók pl. a Samung-nak van saját böngészője.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9) Graphics válasza dilajoska1 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt is ugye ebből a Microsoftnak a Win 7 idejében.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) #16820480


#16820480
törölt tag

Azért ennyire nem lehet hülye az EU :D Mégis mi a bánatot válasszon helyette egy európai felhasználó? Bing-et, ami nálunk kb használhatatlan, mert még mindig csak US piacra van optimalizálva? Yahoo-t, ami egy Bing, csak másik skinnel? Yandex, ami orosz, és ottani piacra van szabva? Duckduckgo, ami teljesen használhatatlan úgy általában? Vagy valami kínait, ami Kínán kívül teljesen használhatatlan...?

Esetleg ha lenne választási lehetőség, akkor választanának az emberek mást, de jelenleg nincs reális alternatíva.

(#11) dilajoska1 válasza Graphics (#9) üzenetére


dilajoska1
őstag

Azt nem tudtam!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#12) csako válasza HardRic (#4) üzenetére


csako
veterán

Itt nem igazán a párizsit akarják kivenni belőle, hanem egy olyan terméket, ami nem szerves része a szendvicsnek, pl. egy kötelezően hozzáadott kakaót, ami ha nem lenne, akkor lehet másik márkájút vennének azok, akiknek mégis kell, de így többen nem is keresnek másikat, mert pl. nem is tudják, hogy létezik más márkájú kakaó a kötelezően hozzáadotton kívül.

IT Café-s cikkben kicsit jobban van megfogalmazva:
"Ennek lényege, hogy az EU versenyügyi biztosa szerint különösen aggodalmas az a gyakorlat, ahogy a Google a kétoldalú szerződésekben rákényszeríti a gyártókra és a szolgáltatókra a vállalat termékeinek telepítését (pl. csak akkor férhetnek hozzá a Play webáruházhoz, ha előtelepítik a keresőt és a Chrome böngészőt). Ez viszont tiltott árukapcsolás, az egyik termék monopol- vagy piacvezető pozícióját használják ki egy másik termék népszerűsítésére, mely komoly hátrányba hozza a versenytársakat, akiknek nincs ilyen lehetőségük."

(#10) sheratan: A kényszerítéssel van probléma. A gyártóknak szabadon kell eldönteniük, hogy a Google-t + Chrome-ot rakják fel a Play Áruház mellé.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#13) dilajoska1 válasza csako (#12) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát én valahogy nem értem mi köze a keresőnek és a Chrome-nak a Play áruházhoz. A Play ugyanúgy működik nélkülük is. Nem a Play Service-ről van szó? Mert anélkül nem működik az áruház.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#14) Dtomka


Dtomka
veterán

Szánalmas ez a büntetés szerintem. És a pénz mire fogják elkölteni? Remélem nem arra a sok ingyenélő...

Böngészésre nem a Chrome-t használom (max telón, de az elhanyagolható), de a google keresőt viszont ~1998 óta.

[ Szerkesztve ]

(#15) batai15


batai15
félisten

Akkor ios? Az is erőlteti a saját cuccait. Ezért nem bírtam meg szokni

(#16) #16820480 válasza batai15 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Viszont annak nincs 80-90%-os piaci részesedése.

(#17) dajkapeter válasza boncser (#7) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Mi alapján fog választani?

Egyik ismerősöm vett egy telefont. Mikor megkérdeztem tőle, hogy milyet az volt rá a válasza, hogy fehéret... A pontosabban kifejezésre a válasza annyi volt, hogy a hátulján 1 kamera van...

Az ilyen szerinted minek fog utána járni? Semminek...

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#18) clon


clon
aktív tag

A gugli jelen büntetésének semmi köze nincsen ahhoz amiért kapta. A guggli az EU esetén adóelkerülőnek számít, DE nem lehetett semmivel kikényszeríteni még csak arra sem, hogy többet fizessen nemhogy azt fizesse ki amit valójában kellene. Így kellett valami amin megfogják és ez vagy a kartellezés vagy a versenyelőny.

(#19) fornettisuti válasza Dtomka (#14) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem akartam felhozni, amúgy de, arra kell a pénz.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) totgab02 válasza #16820480 (#10) üzenetére


totgab02
junior tag

Cm browser nekem jobban bejon a chromenal, az elrendezese meg minden. Mas kerdes hogy erosen lassabb is.

(#21) #86564352 válasza csako (#12) üzenetére


#86564352
törölt tag

Végre valaki érti miről van szó. A Google közben már válaszolt is, nekik az az üzlet ingyen androidért cserébe ott a készüléken előtelepítve a monopol Chrome és kereső és egyebek. Ha kötelezik őket ne legyen előtelepítve alapból lehet pénzt fognak kérni a droidért.

(#22) #86564352 válasza batai15 (#15) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az iOS és Bing példák azért nem ülnek, mert nekik nincsen olyan fölényes piaci elterjedtségük, nincsenek monopol vagy ahhoz közeli helyzetben. Ha az Edge böngésző lenne 60-70%-os és a Bing lenne 90%-os kereső, akkor a Microsoft is megkapja a magáét és köteleznék böngészőválasztó képernyőre. Mindenki szidja az EU-t, pedig a versenyt védik. Most a Google-nél a labda, elsőre blöfföltek egyet "EU miatt a gyártóknak lehet fizetni kell az Androidért" reakcióval.

(#23) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Zsebből.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Én örülök a döntésnek. Had én döntsem el, hogy mire mit használok.
És a sok felesleges, (root nélkül) törölhetetlen Google appokat is elfelejthetnék végre...
Hameg a Google pénzt fog kérni a gyártóktól 1 dollárnál úgyse lesz az több, és ha emiatt jelentősen drágábbak lesznek a telefonok, akkor az nem a Google, vagy az EU sara.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#25) Hopkins95 válasza fornettisuti (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 sajnos én is úgy hiszem...

De legalább akkor fejlesztenének a beszedett pénzből egy olyan keresőmotort és böngészőt az európaiak, mint az oroszok(yandex) vagy a kínaiak tették...ha már következetesek akarunk lenni és a versenyre hivatkozunk... :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) arn válasza #86564352 (#22) üzenetére


arn
félisten

Ez igy olyan, minthogy nem az szamit, hogy gyilkoltal, hanem, hogy kit oltel meg... a reszesedes a vilag masik felen sem allna meg a helyet. Nem kotelezo androidos telot venni.

Amugy a google egyetlen celja minden termekevel a reklam, ott kellene meghuzkodni oket. Mindent csak azert adnak ingyen, hogy hatekonyabbak legyenek a reklamokat illetoen. De nem is ertem, hogy miert csodalkoznak rajta, hogy nincs semmi sem ingyen, egy ceg nem fog milliardokat olni vmibe, mindenfele cel nelkul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) clon válasza arn (#26) üzenetére


clon
aktív tag

Pont ez a lényeg a reklám. Emiatt több éven keresztül próbálta az EU fizetésre bírni a guglit de az kikerülte és minimál adót fizet reklám után meg semmit. Ezért van az egész, ha a reklámbevétel után nem hajlandó fizetni akkor "miért nincsen rajta füstszűrőssapka" :D

Most mindenki ezen van meglepődve, mintha adó nem fizetés esetén nem ugyan ezt tennék meg bármelyik céggel.

(#28) joey04


joey04
titán

EU-t kéne már jól megcseszni a sok faszsága miatt. Szánalmas ez is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Rothmanakos válasza dilajoska1 (#1) üzenetére


Rothmanakos
tag

Nem ennyire egyértelmű, ahogyan mondod. EBben a cikkben nem írták le azt, hogy a Google-nél eddig az volt a gyakorlat, hogy ha egy gyártó akarta, hogy Google Play legyen egy eszközön, előre telepíteni kellett a Chrome-ot, alapértelmezett böngészőnek, és a Google keresőt alapértelmezett keresőnek. (Mondjuk szerintem ez teljesen jogos, még kisebb bírságot sem érdemelne, nem hogy rekordösszegűt). Ez azért jelent nagy versenyelőnyt, mert az emberek nagyrésze ezt úgy használja, mint "A kereső", meg [B"]A böngésző", nem pedig egy opció a sok közül. Nem az, hogy nem tudják, hogy van más, hanem meg sem fordul a fejükben, hogy ennél lehet jobb/rosszabb alternatíva, Mi itt egy külön réteg vagyunk, ilyen téren Minket nem lehet megvezetni, ebből a szempontból Mi itt a Mobilarena-n egy "hozzáértő" réteg vagyunk, úgyhogy itt ne magadból indulj ki, hanem az átlagfelhasználó fejével gondolkodj, aki úgy áll hozzá, hogy "megnyitom ezt a linket", és nem pedig úgy, hogy "megnyitom ezt a linket, de most nem a Chrome-mal, hanem Firefox-szal, mert a Chrome egy kicsit akadt a múltkor".
Nagyon sokat számít, ha az embernek valami a szájába van adva, nem azért, mert nem tudja, hogy mi a többi alternatíva, hanem eszébe se jut, hogy amit a szájába adtak, és természetes, azt lehet valami mással helyettesíteni.

Én szerintem egyébként ez egy jogos lépés volt a Google-től eddig, (felrakatni a szolgáltatásaikat a Play-ért cserébe) hiszen óriási fejlesztések, és pénzek vannak a Play áruház, és a tartalmai mögött, és szerintem teljesen jogosan kérték ezt ellenszolgáltatásnak, kvázi fizettségnek a használati jogért.

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#30) 2xar válasza joey04 (#28) üzenetére


2xar
tag

Putin-t kéne már megcseszni amiért széthúzást és gyűlöletet szít az EU-n belül és ellen.

(#31) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ez egy vicc... Ennek az lesz az eredménye, hogy még több preinstalled app szarság lesz a telon, elvégre kell a választás a browserek közt etc.
Látom a lé meg kell a migránsokra, szánalmas. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Újabb idióta döntés született. :N

(#33) weberzolee válasza Rothmanakos (#29) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Igazán korrekt akkor lenne a Google, ha minden esetben adná a Play áruházat és azt mondaná hogy 5$/készülék az android licence. Ha felteszed a Chrome-ot alapértelmezettnek, kapsz 2,5$ kedvezményt. Ha a Google az alapértelmezett kereső, kapsz 2,5$ kedvezményt.

(#34) Graphics válasza weberzolee (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég komoly iparág épülne akkor erre... Nem életszerű viszont.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) #77646080 válasza 2xar (#30) üzenetére


#77646080
törölt tag

(#36) punky10 válasza 2xar (#30) üzenetére


punky10
addikt

Hogy ez mennyire hülyeség,azon el lehetne vitázni hetekig.De az,hogy a HSZ sehogy sem kapcsolódik a topichoz,az vitán felül áll.Úgyhigy az ilyet legalább tedd off-ba... ;]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37) weberzolee válasza Graphics (#34) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nem mint magánszemély. Céges környezetben pedig simán életszerű. Nem arra gondolok hogy egy cég adott készüléket 3 verzióban forgalmazzon...Nyilvánvaló hogy 1 verzió mellett teszi le a voksát, de a választás lehetősége adott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.