Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csab2 válasza kaller1 (#50) üzenetére


csab2
veterán

Jó-jó, szoktam azért néha. Szálljatok már le rólam! :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#52) ALI_G válasza csab2 (#47) üzenetére


ALI_G
veterán

Elég gáz :) Még ha a tarifa tetszik is, rád erőltetnek a 3 telefonból egyet. Ez itthon bukta.

(#53) dedike válasza ALI_G (#52) üzenetére


dedike
addikt

Megveszed valamelyiket 1 forintért, és beteszed a kártyát másik (bármilyen) telefonba! Így nem jó? ;)

Jó szerencsét!

(#54) madstunt válasza ALI_G (#52) üzenetére


madstunt
addikt

legalább szép telefonok

(#55) ludla


ludla
őstag

Hát ez elég pofátlan tarifa Magyarországnak :((
A sógoroknál sokkal jobbak a feltételek, ár értékben, és ők jobban is keresnek :D
Nem értem miért minket akarnak mindig lehúzni??? 5x jobb az Osztrák ajánlat :O

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#56) club1 válasza ludla (#55) üzenetére


club1
veterán

Gondolom ott nem szívódik fel a hajléktalan az előfizetett mobillal 1 hónap múltán.
Gondolom ott nincs szolgáltatók között 20 Ft-os összekapcsolási díj.
Gondolom ott nem tartja a kezét állambácsi cellánként 80 ezer Ft-ért.
Vagy ha igen, akkor nálunk kisebb a fizetőképes kereslet, így jóval kevesebb előfizetővel kell hozni az előírt profitot.

(#57) sifarr válasza club1 (#56) üzenetére


sifarr
senior tag

Ne haragudj, de ezek azok a hamis érvek, amikre a szolgáltatók hivatkoznak.

1) Hajléktalan nyugaton is van. És lehet kérni depositot is. Ez nem indokolhatja az árkülönbséget. Egyébként a független telefonok ma már versenyképesek a szolgáltatói készülékárakkal. Aki bűncselekményt is vállal :) (csempészés, stb.) az talál jobb megoldást a hajláktalannál.

2.) A hívásvégződtetési díj már nem 20 forint, kevesebb. Ráadásul ezt a szolgáltató fizeti is és kapja (!!) is. Mivel ez a költség közöttük zárt rendszerű, ezért ennek egyenlege legalább egy szolgáltatóknál pozitív (nyereség) és legalább egynél negatív (veszteség). De a veszteségesnél is legfeljebb 1-2 forint költséget indokol.

3.) Ismerve Magyarországon az elmúlt 20 év történéseit Te el tudod képzelni, hogy a magyar államnak sikerült arányában a legmagasabb koncessziós és egyéb díjakat beszedni? Miközben minden más területen a multiknak mindenféle kedvezményt sikerült kivívni?

4.) Ausztriában a penetráció szignifikánsan nem magasabb mint nálunk. Viszont nálunk 1,6 millióval többen élnek. Azaz nálunk a több az előfizető. Az 1 előfizetőre eső bevétel különbsége sem számottevő.

Tehát mi indokolja, hogy nálunk ugyanazért a díjért ötöde szolgáltatást nyújt a Red Bull, illetve a Telenor?

A bankoknál most kezdik vizsgálni, hogy az anyabank milyen "költségeken" keresztül szedi ki a profitot az itteni lányaikból.
Ilyen vizsgálatot minden multi megérdemelne.

[ Szerkesztve ]

(#58) csab2 válasza sifarr (#57) üzenetére


csab2
veterán

"3.) Ismerve Magyarországon az elmúlt 20 év történéseit Te el tudod képzelni, hogy a magyar államnak sikerült arányában a legmagasabb koncessziós és egyéb díjakat beszedni? Miközben minden más területen a multiknak mindenféle kedvezményt sikerült kivívni?"

Igen. Pont itt a Mobilarénán is volt már róla szó, hogy Európában nálunk az egyik legmagasabb a frekvencia díj, vagy mi.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#59) ludla válasza club1 (#56) üzenetére


ludla
őstag

Nem a kifogásokat és mellébeszélést kell meg ragadni, ott se kolbászból van a kerítés csak nincs ennyi munkanélküli és havi 5x többet keresnek és kevesebb az előfizető :) Akkor hogy is van? Itt nálunk még az élelmiszer is drágább mint kint :O

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#60) Kurucsaics válasza plus44 (#1) üzenetére


Kurucsaics
csendes tag

Értem én, hogy mobiltelefon és szolgáltatáselemézés oldalról - cinikusan úgy hangzik, hogy a Red Bull a nevével több pénzt akar bezsebelni, most mobiltelefon formájában, csakhogy valójában a saját "világát", akarja elérhetővé tenni a lehető legmaibb formákban.
(Bocsi, melyik márka csinál még ilyet? Könnyű pl. a facebookon legyeskedni vagy second life-ban "boltot nyitni", de ki az, aki ilyen nagyokat képes lépni, akár csak gondolatban is?) Hogy a saját dolgait promotálja?
Nézzétek már meg, hogy mik azok a dolgok!
Nem arról van szó, hogy 2 Red Bullt vehetsz 1 áráért, hanem arról, hogy top sportolókról kapsz infókat, de érinti ez a subkultúrát és még sok mást is.
Vagy nektek Vettel promóciós célból nyer F1-futamokat???
Ha-ha.
Kapitalizmust szidni, miközben abban élni?
Még egy kérdés: kedves cikkíró! Az indextől teccett átjönni?

(#61) Bog válasza Kurucsaics (#60) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezért regisztráltál? Ez jópofa.

Izé, figyu, az, hogy:
a Red Bull a nevével több pénzt akar bezsebelni és az, hogy valójában a saját "világát", akarja elérhetővé tenni a lehető legmaibb formákban baromira csont 100% ugyanazt jelenti. Ha pedig a kedves Red Bull kijön a piacra egy kimagaslónak nem nevezhető tarifával, valamint három tök közepes telefonnal, amiből a RBM2 nevű cucc egy tucatkínai izé, akkor talán számíthat arra is, hogy kap kritikát. Hogy ez neked pont belegázolt a kis lelkedbe, azt mélységesen sajnálom, pedig - hogy egyetlen konkrét kérdésedre ezzel megadjam a választ - a cikkíró nem az indextől jött át, hanem hét éve ezt a lapot építgeti.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) Kurucsaics válasza Bog (#61) üzenetére


Kurucsaics
csendes tag

Heló. Köszi a választ.
Na például arra valóban nem regisztráltam volna, ha arról írsz, milyen maga a készülék, mennyire tuti, mennyire nem, és a tarifával az a gond, hogy...hanem érdeklődéssel hallgattam volna.

Viszont így felszínes-jól hangzó köpködésnek hangzik. Nekem. Bocs.

Ellenben az oldalt sokszor látogatom - minden új telefonvásárlásomat a mobilarénával kezdem, tehát amúgy semmi baj.
Újabb sikeres 7 évet kívánok.

Apropó, kérdezhetek?
Problem: meglepő módon van egy új RBM2 telefonom, a SM kártyára rátettem a régi telefonom telefonkönyvét, rajata is van. Viszont nem látja.
Tipikus problem?

(#63) Bog válasza Kurucsaics (#62) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A kérdésre a válasz: a telefonkönyvben nyomj opciókat, vagy olyat fogsz találni, hogy másolás SIM-ről, vagy olyat, hogy mit jelenítsen meg.

A hírhez pedig: a készülékről felesleges lett volna írni, mivel már teszteltük, amikor T-Mobile Pulse néven megjelent. A másik kettőt is. A tarifa pedig egyértelműen gyengécske, de igazából az vele a baj, hogy úgy van kommunikálva, mintha direkt jó lenne az, hogy lehúznak vele.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#64) Kurucsaics válasza Bog (#63) üzenetére


Kurucsaics
csendes tag

Köszi, de ez megvolt, mégsem látja.
Kompatibilitási probléma lehet. De közben megoldottam egy számgép közbeiktatásával.
Üdv.

(#65) #40835072


#40835072
törölt tag

kinézetre nem túl jó és jobb lenne ha pl TV2 , RTL, m1, M2 is díjmentes lenne :DDD

(#66) kenguroo válasza Bog (#63) üzenetére


kenguroo
tag

Azért van ennél nagyobb lehúzás is, szóval ez sem annyira kirívó. De kétségtelen hogy max csak próbálkozásnak jó az egész...

(#67) mitya221 válasza Bog (#61) üzenetére


mitya221
tag

Kedves Bog!

Tudom hogy sokszor leírtad, hogy a két készülék szinte teljesen megegyezik, de szerintem rajtam kívül sokan örülnének egy összehasonlító videótesztnek....

[ Szerkesztve ]

(#68) latyak17


latyak17
tag

Sziasztok van egy red bull rmb 3as készülékem telenor függő. Tegnap vettem a készüléket semmi baj nem volt vele most kb délután 3 kor nem találom a telenor hálózatát.. mi lehet a baj és mit csináljak?

köszi

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#69) beni121 válasza latyak17 (#68) üzenetére


beni121
aktív tag

Lehet magával a telenorral van probléma. gsm módba van? mert ha hsdpa akkor lehet hogy az ott nem elérhető ahol te vagy

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#70) beni121


beni121
aktív tag

Nekem más gondol lenne..

Haverom vbett ilyet használtan interneten, de a kamera nem megy, valszeg a 2.3 miatt, hogyan lehet visszarakni rá másik verziót? 2.3.3 van rajta.

Egyébbként garis, ha beviszem a telenorhoz megcsinálják?

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.