Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

Október 22-én, pénteken délután háromkor leadtam egy rendelést az Alzában és a közeli boxba kértem a kiszállítást.
Október 23-án, szombaton reggel 7.02-kor jött az SMS, hogy mehetek felvenni a csomagot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) RawrrSoul válasza Syl (#1) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Alzáról még nem rendeltem... Vagyis de, vagy 1.5 éve egy pulóvert. Már nem nagyon emlékszem, hogy érkezett meg. :) Biztos nem vártam rá hónapokig, az megmaradt volna. :DD

n o p e !

(#3) UnA válasza RawrrSoul (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Esetleg korábban kell máskor erre gondolni :)

(#4) RawrrSoul válasza UnA (#3) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Húzós hónap volt az előző, több szempontból is, de ez vica versa történt most... :) Na mondjuk nem az ajándékozás a lényeg, csak no, tudom, hogy a feleségpajti kis lelkének mindig jól esik egy kis tárgyi szeretetnyilvánítás, hát pont ezt a jeles alkalmat nem fogom kihagyni... :)

n o p e !

(#5) Blasius0704


Blasius0704
tag

Nagyon érne már egy amazon, illetve egy amazon prime lehetőség otthonra.

(#6) UnA válasza Blasius0704 (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Az Amazon Prime nálam mindig is a legrosszabb fogyasztói magatartást erősítő ötletek között van, amit sohasem szerettem: csak vedd meg, és azonnal a tiéd lehet!

(Eközben egy logisztikai remálom, és a benne dolgozók végletes kihasználása.)

(#7) #72042496 válasza Blasius0704 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van, bő 4 éve Amazon Prime-mal rendeltem a Shield TV 2017-et, és már akkor sem számított ez újdonságnak.

[ Szerkesztve ]

(#8) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nemrég kaptál egy f@sza kis búcsúajándékot. Csak tovább kellett volna adni az asszonykának, és problem solved. ;]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#9) Hieronymus válasza UnA (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a legrosszabb fogyasztói magatartást erősítő ötletek között van, amit sohasem szerettem: csak vedd meg, és azonnal a tiéd lehet!..."

Izé

Ezt most nem értem.
A kereskedelem így működik. Bemész az élelmiszerboltba és amint kifizetted az megvásárolt árut azt csinálsz vele, amit te akarsz. Nem kell várnod, hogy hozzá juss. Bemész az elektronikai üzletbe. Kiválasztod, kifizeted és viszed magaddal vagy kiszállítják, ha kéred a készüléket.

A fogyasztói magatartást az antik szoci érában a Merkur autóimportőr és kereskedő vállat sikerrel építgette.
Megrendelted a Trabantot, kifizetted az előleget (fele ár). Röpke 10-12 év múlva, már mehettél is megrendelt autóért.
Gondolom ez nem erősítette a legrosszabb fogyasztói magatartást.
Annyira nem, hogy egy 3 éves autót, mert 3 év múlva lehetett szabadon eladni, jelentősen a vásárlási új ár felett lehetett eladni. Az élelmesebbek 3 éves ritmusban rendelték az autókat. Szépen kerestek az üzleten.
A fogyasztói magatartás biztosan jó volt.
Izé, mégsem.

Van egy személyes kérdésem. Az Ottotól kb egy éve rendeltem egy AVR erősítőt. Közel kilenc hónapot húzódott a termék leszállítása. Ez milyen formában javította a vásárlói magatartásomat?
Mentem volna én másik kereskedőhöz, csak minimum 100 euróval drágábban kellett volna a hosszadalmas várni a szállításra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) RawrrSoul válasza icemad (#8) üzenetére


RawrrSoul
csendes tag

Na azt nem! :DD

n o p e !

(#11) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

mondok jobbat. Rockauto, rendelés leadás USA-ból december 29 este 8 óra. Kézbesítve Budapesten dec 31-én délelőtt. :C

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#12) #90088192 válasza Hieronymus (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hogy működött az "ingyen" hitel előtt a világ.
Szerintem erre gondolt Una, hogy nem gondolkoznak/spórolnak az emberek többe, hanem majd a bank megoldja.

20-30 evvel ezelőtt, meg részlet fizetés volt, de nem úgy mint most, a boltos addig nem adta oda a cuccot, míg az összes részlet ki nem volt fizetve.
Vagyis az eltolt jutalmazással megoldottak, hogy türelmesebbek voltak az emberek. SZVSZ. :R

(#13) Syl válasza #90088192 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

> 20-30 evvel ezelőtt, meg részlet fizetés volt, de nem úgy mint most, a boltos addig nem adta oda a cuccot, míg az összes részlet ki nem volt fizetve.

Nem tudom melyik országban volt így, de Magyarországon már a 90-es évek elején is volt áruvásárlási hitel. Sőt, támogatott hitel is volt, pl. ifjú házasok hitele.
Elmentem a boltba, összeválogattam a cuccokat, bevittem a papírt a zótépébe, utána (pár napra rá) mehettem a boltba elhozni a motyót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Hieronymus válasza #90088192 (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ingyen hitel nincs. Be van építve a kamat a termék árába.
Ha azonnal kifizeted a kinézet árut, többlet hasznot raksz a kereskedő zsebébe. Legalábbis drága termékek esetében.

A türelmességnek nem sok köze van a vásárláshoz. A jó kereskedő nem tanítani akarja a vásárlóit. Türelemre biztosan nem.
Németországban két komolyabb elektronikai és háztartási cikkel foglakozó vállalt volt, amik harcoltak egymással a vásárlókért. Látszat harcot vívva. Most MediaMarktSaturn az egyesült vállalkozás neve.
Egyesültek, ezzel látszólag csökkentve a konkurencia harcot.
A valóság azonban sokkal egyszerűbb. Korábban is egy tulajdonosa volt a két kereskedő cégnek. Csak reklám volt a hatalmas konkurencia harc, a magasabb haszon érdekében.

Pont az Amazon megjelenése volt az ami miatt rendbe tette az árakat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) #90088192 válasza Hieronymus (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

+Sly

Nem véletlen az idézőjel az Ingyen szónál.

Öreg barátom mondta nálunk AU ban így ment az üzlet meg simán a 90-es évek elején is, mert akkora volt a kamat, hogy nem érte meg bevonni a bankot. Amikor 67-ben a házát vette akkor majd 30% volt a hitelre a kamat.

Nem volt más megoldás, csak ilyen, az üzletek álltal kínált részlet fizetés. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.