Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) H-ger


H-ger
tag

jó lesz ez. bár azért a kesztyűs, körmös kezelésre kíváncsi leszek.
újabb parasztvakítás? ;]

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#2) emvy válasza H-ger (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

A kesztyus dolog allati hasznos lenne nekem, sieleskor pl. lehetne fotozni kesztyuben, zsir. :)

while (!sleep) sheep++;

(#3) H-ger válasza emvy (#2) üzenetére


H-ger
tag

hasznos lenne, igen én is örülnék neki.
télen, halálra fagyó ujjakkal nem valami jó...
de ha igaz lenne.... :R

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#4) Barthezz2 válasza H-ger (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nézd már meg a videót, ami abban a hírben van, aminek a topikjában épp írkálsz..

Everybody lies.

(#5) Youri


Youri
veterán

majd a zsebben meg jól elnyomódik mindenfele :)

RTX ON

(#6) H-ger válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


H-ger
tag

sorry. TROLL MODE OFF
várom :DD

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#7) enginev3.0 válasza Youri (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor csak én szoktam lezárt képernyővel zsebre tenni? :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) H-ger válasza H-ger (#6) üzenetére


H-ger
tag

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#9) Karma válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Sose nyílt még ki/kapcsolt még ki a zsebedben a nyomódástól?
Mázlista.

“All nothings are not equal.”

(#10) Youri válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


Youri
veterán

persze :U

RTX ON

(#11) p06 válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


p06
senior tag

Nekem meg néha feloldódik :DDD Onnan indúlhat a buli ezzel a kijelzővel :D

De nem rossz újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#12) batai15


batai15
félisten

több innováció van benne mint az utolsó 2év összes androidos telojában. most is hitetlenkedtek még?

(#13) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A kesztyűs dolgot én is támogatom. Hasznos főleg télen.

All→M8

(#14) Barthezz2 válasza Karma (#9) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem még pl nem ;)

Mellesleg ahhoz, hogy megnyomd a zárás/feloldás gombot, és utána 8-10 másodpercen belül csinálj egy olyan mozdulatot, minek következtében pont egy fél képernyőnyi felfele görgetést érzékeljen a zsebedtől a telefon, az is egy mázli.

Sőt, nálam még a képernyőlezárás kódját is ügyesen be kell ütnie a zsebemnek, ha valamit kezdeni is akar a telefonnal :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#15) enginev3.0 válasza Karma (#9) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem igazán :D
Ha úgy érzem hogy megnyomódott a gomb, akkor megnézem
De ha pl farmerban leülök, akkor esetek nagyrészében kiveszem zsebből, mert nem szeretem ha ott van miközben ülök. Ha meg állok vagy épp megyek akkor nem igazán tud megnyomódni a gomb.

Egyébként hasznos újítás

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) chabusch


chabusch
tag

Ez persze szép és jó, de a technológia nem a Nokiáé, hanem a beszállítóé, és nem csak azért, mert az gyártotta, hanem mert az is fejlesztette.

(#17) V.T.CS. válasza batai15 (#12) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

jézusom...
ez durva volt. vagy 5-ször elolvastam a hozzászólásodat, de még mindig nem tudom hogy ezt hogy gondoltad.
amúgy én télre veszek olyan kesztyűt amit érzékel az én "2 éve egy helyben topogó" androidos telefonom.

(#18) Cidan


Cidan
tag

Hibáztak a reklámmal, az tény, de akkor sem lenne szabad elterelnie a figyelmet az újítások, vagy mondhatni innovációk fontosságáról.
A GS3 hardwerikusan jelent innovációt ami egyfajta húzóerő itt a mobilpiacon, de ez a Lumia viszont a mindennapok során fontossá váló funkciókat "forradalmasítja"(sztem).
Nem igazán értem a tisztelt fórumozó társakat. Nem tudom eldönteni, hogy valóban én tekintek-e ennyire elfogultan ezekre az újításokra, magára a készülékre, vagy egész egyszerűen ti nem érzitek ezek jelentőségét.
Nincs értelme halandó embernek a PureView kamera? Nekem igen is lenne rá igényem, pedig nem vagyok fotós...egy családi vagy éppen baráti összejövetelnél én nagy hasznát tudnám venni, hogy megörökítsük az adott este emlékeit és nem egy fekete-sárgás pacát kellene bámulnom, amikor visszanézem. Vagy éppen tudnák készíteni egy "normális" videót a telefonommal, nem az össze-vissza pattogó, elmosódó fajtákat, amiket a mostani csúcskészülékek nyújtanak. Számomra igenis egy, a mindennapokban használható funkciókat tenné ezerszer kényelmesebbé, és nem utolsó sorban szebbé.
A kesztyűvel is vezérelhető kijelzőről meg ne is beszéljünk. Télen nem kell lefagyasztanod a kezed azért, hogy tudj egy kicsit netezni. Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a megnövelt feszültségű, egyedi IPS panel mennyivel nyújt szemlátomást folyamatosabb működést és milyen színvilággal szuperál.
Számomra úgy néz ki, hogy mostanra értek be a Nokia eddigi kutatás-fejlesztései, amikre amúgy is rettentő nagy hangsúlyt fektet. Kíváncsian várom, hogy mit tartogat még a következő 4-5 évre.

Még mielőtt leoltotok, nem azt mondom, hogy a Nokia elhozta az okostelefonok új korszakát, de mégis kiszélesíti azok jelenlegi funkcióinak felhasználási területeit. Sztem próbáljátok meg elfelejteni ezt a reklám dolgot, meg az egyéb fricskázást, hogy "ezek után ugyan mit higgyek nekik?" dumát....akármekkora baki is volt.
Mindenesetre bármennyire is úgy tűnik az írásom alapján, nem...nem vagyok Nokia fan.

(#19) batai15 válasza Cidan (#18) üzenetére


batai15
félisten

+1 ;) ;) ;) ;)

(#20) stewe780


stewe780
őstag

Fene nagy hülyeség. 60fps? És mit kell azzal nézni? Amíg a mozikban, meg a blu-ray filmeken is 24fps-el mennek a filmek, sok értelmét nem látom. Parasztvakításnak pont jó.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Mennyire utálom a reklámokat..... ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#22) p06 válasza stewe780 (#20) üzenetére


p06
senior tag

Pont ilyen hozzá állás miatt szidják Peter Jackson -t a Hobbit miatt mert az 48Fps felett akarják vetíteni :)

De amúgy nem csak földműves károsítás mivel stabilan 60fps elvileg tehát nincs lag és szemmel látható a sebesség :)

(#23) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Rohadt jók az új csempék. Már görgetés közben is lebegősebb a mozgásuk. Cool. A sárga téma meg odabasz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) butyek


butyek
senior tag

És ezzel már meg is szólítottak egy célcsoportot: hosszú műkörömmel rendelkező plázacicák ;]

Egyébként egy ilyenek jobban örülök, mint a 8millió gigapixeles kameráknak.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#25) Khan13 válasza p06 (#22) üzenetére


Khan13
senior tag

Jó lenne már mindenhol elfelejteni a 24 fps-t, mert nagyon zavaró gyors mozgásnál. Peter Jackson for president, aztán sikerüljön a 48+ :K

(#26) Fkris


Fkris
őstag

Nemértem miért nem "swype" olnak egyet jobbra/balra.Érdekel, hogy mi lett az alkalmazáslistával.
És azt sem hiszem el, h valaki nem csinált róla egy "dugivideót", ahogy suttyomban a pult alatt(gondolok itt egy nokiás fickóra) elhúzza az ujját jobbra/balra:/

Amúgymeg el nem tudom képzelni, hogy oldották meg.Ennyire kiterjesztették az Xperia Sola érzékelőmezejét, hogy kesztyűn keresztül is érzéeklje? Vagy hogy?

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#27) Zol01 válasza Cidan (#18) üzenetére


Zol01
tag

+1 :R

(#28) Blyan válasza Fkris (#26) üzenetére


Blyan
félisten

Tessék

Nem lesz nagy meglepi...

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) Cidan


Cidan
tag

Arról van vmi információ, hogy jelen lesz-e a 920ban a Rich Recording?

(#30) Baltásgyilko válasza Cidan (#18) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Valóban, ahogy olvastam több helyen is a hozzászólásokat az új Lumniákkal kapcsolatban, a legtöbben kb a máglyára küldenék őket, úgy hogy még meg se fogták és ki sem próbálták. Szerintem a specifikációk alapján nincs miért szégyenkeznie még a legfelső kategóriában sem az új Lumnia sorozatnak.

(#31) Dominó85 válasza Youri (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Ott a pont. +1

* Péter - 06302461862 *

(#32) Quasi_modo válasza Cidan (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Télen nem kell lefagyasztanod a kezed azért, hogy tudj egy kicsit netezni.
Télen hidegben nekem netezni eszembe sem jut. Sőt szerintem sokaknak nem.
De ettől még tetszik ez az újítás, főleg hogy nem csak erről van szó.

valami

(#33) Blyan válasza Quasi_modo (#32) üzenetére


Blyan
félisten

Télen pont annyira van (lehet) szükségem a netre (információra) az utcán, mint nyáron vagy tavasszal (ősszel).
De lehet kisebbség vagyok. :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) gsiferke


gsiferke
csendes tag

Ezek értelmes innovációk!Ilyenek kellenek!

(#35) Azie


Azie
őstag

Ha egy két (vagy több) évre vásárolt készülék az idő alatt bármely funkciójával akár csak egyszer is kényelmesebbé teszi a használatát, akkor már nem volt fölösleges a fejlesztés szerintem. A kesztyűs is ilyen dolog. Nem kell, hogy 24/7 minuszokban telefonálj, de ha épp akkor kap el egy hívás a kedvesedtől, szüleidtől, haveroktól, amikor nem éppen lerohad rólad a gatya (nem kell télre gondolni, elég egy őszi/tavaszi hidegebb éjszaka is buliból hazafelé, amikor nem viszel magaddal kesztyűt pl.).
A képstabilizátor megint ilyen. A nagy többség azt hiszi, hogy a MP adja egy kamera erejét. Igen, egy bizonyos szintig, de azután már az extra hardveres/szoftveres "apróságok" amik alapján az ember választ, ha fontos szempont neki, hogy ne kelljen a fél tégla méretű tükörreflexes gépét cígölnie vonaton/repülőn. A Nokia nagyon jól megtalálta ezzel a vékony keresztmetszetet, hogy a low-light fotózást fejleszti, mert jó fényviszonyok között már bármelyik mobil képes jó képet készíteni. (Persze kiderül, hogy mi igaz ezekből, ha megjelenik a teló - bár ahány teszt, annyi eredmény általában, inkbb az user-visszajelzések a lényegesek.) :)
Az egyetlen bajom az lesz ezzel a vonallal, ha MS is elindul az iStore vonal felé, ami várható valamilyen szinten.
A két maghoz remélhetőleg elég lesz ez az aksi, de a mostani 1 töltés/1 nap nekem nagyon nem jön be... (A Motorola szimplán elqrta, hogy a Razr maxx hd-t nem dobja ki asap európában.) ...Az MS/Nokia is, mert így a2 aki most akar telefont venni az nagy eséllyel behúz egy iphone/S3/Note 2-t. Ofc. akinek fullos teló kell esetleg tabbal kiegészítve, az meg fogja várni a W8/WP8-at (kamera/szolgáltatások/kinézet support) .

OFF: Nekem meg alapból nem jön be a lekerekítés mánia, úgyhogy nincs sok alternatívám sem. Kíváncsian várom a megjelenést és egy 920-hoz illő tabot a telóm mellé! ;)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#36) Oppenheimer válasza stewe780 (#20) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A képfrissítési frekvencia != a másodpercenkétni képkockaszámmal. Az előbbire sokkal érzékjenyebb a szem, sok embernek az 50Hz-es TV képe is vibrál, és a moziban 72Hz-es képfrissitést használnak. Szóval tájékozódni kéne mielőtt hülyeségeket írunk.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#37) Quasi_modo válasza Oppenheimer (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

50Hz-es TV képe is vibrál, A váltott soros mód miatt. 50 félkép= 25 teljes kép.

valami

(#38) Cathulhu válasza batai15 (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Csak az iden, csak egy androidos telefon: nfc alapu wifis fajlkuldes, kabel nelkuli toltes, szemfigyelo, sorozatfelvetelbol a legjobb kep kivalasztasa es meg sok aprosag.

Szeretem az elfogult nokiasokat, a multkori topikban is bofogott valaki ilyet, hogy ez aztan az innovacio. Ez is innovacio, nem tagadom, de azert a barokkos tulzasokat hanyagoljuk mar.

A kesztyus dolog jo lehet, foleg az eszaki orszagokban, gondolom sokan orulnek neki, nekem viszont nem kellene hogy tokon keresztul is elbaszkuralodjon :)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#39) blackmajesty válasza Quasi_modo (#32) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Télen is tömegközlekedek, és a buszok nem igazán fűtöttek (legalábbis nálunk ritkán azok, mert amelyiken működik, ott a sofőr akar spórolni a fogyasztáson, és nem fűt), jól jön, ha kesztyűben is tudok netezni utazás közben.

(#40) maki12 válasza Cathulhu (#38) üzenetére


maki12
senior tag

Szoftveres innovációkat ne hozzál már fel egy valódi,hardveres fejlesztés ellen!

Szerintem érzed a különbséget a PureView és egy "Szemfigyelő" között?
Tudom,itt nem az a ''nagy'' Pure-os cucc van benne,de ha minden igaz akkor ez is elég nagy előrelépés.

HTC U11 & Nikon D5300

(#41) Cathulhu válasza maki12 (#40) üzenetére


Cathulhu
addikt

Engem a szemfigyelo cucc sokkal jobban izgat pl mint a pureos cucc, innentol kezdve halalosan nem erdekel melyik szoftveres melyik hardveres.

De ennyi erovel mondhatjuk, hogy a pure ize nem is igazi innovacio, hiszen csak evolucioja a mobil kameraknak, semmi ujat nem mutat, csak a meglevoket jobban. A szemfigyelo meg ujat hoz a rendszerbe. Na akkor most melyik is az innovacio? Pont azt bizonyitod amit mondok, ha valaki eleg elvakult a sajat preferenciai irant, keptelen meglatni a masik ujitasait. En mindkettot latom, azt is tudom melyik lenne hasznosabb nekem, de egyik sem eleg ahhoz, hogy rohanjak a boltba.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42) maki12 válasza Cathulhu (#41) üzenetére


maki12
senior tag

Teljesen értelek,és igazad van.

Nekem is más a véleményem neked is,én nem vitatkozni jöttem. :)
Be is fejezem,nincs értelme folytatni :B

HTC U11 & Nikon D5300

(#43) Prof01 válasza Youri (#5) üzenetére


Prof01
veterán

Az nem csak ennél lehet gond, az én Xperia Mini-mnél is volt már ilyen sajnos... életre kelt és átállította a nyelvet kínaira. Nagyon örültem neki... :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#44) Youri válasza Prof01 (#43) üzenetére


Youri
veterán

Nekem is szokott ilyen problémám lenni, de gondolom itt ez hatványozott lehet :)
Amúgy a körmös rész nem hülyeség, láttam pár műkörmös csajt szenvedni a kapacitív kijelzőkkel :D

RTX ON

(#45) GALARDO


GALARDO
addikt

Nagyon tetszik, ez a 920-as! :K Rohannék is érte, de ez a 4,5".... :(

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#46) NGA válasza Cathulhu (#41) üzenetére


NGA
addikt

Mi ez a szemfigyelő?

(#47) Youri válasza NGA (#46) üzenetére


Youri
veterán

Az SIII cucca, ami elvileg, ha bealszol, miközben nézel mondjuk egy filmet, akkor lekapcsol

RTX ON

(#48) flori92


flori92
csendes tag

Szerintem tök jó ez a kesztyűs dolog, legalább nem fagy le a kezem télen!

(#49) Youri válasza flori92 (#48) üzenetére


Youri
veterán

évek óta lehet kapni amúgy nem is annyira speciális kesztyűt, tehát nem ezen múlna :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#50) V.T.CS. válasza Youri (#49) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

pár ezer forint.
idén benevezek egyre. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.