Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Végén azt hittem sz@rrá fognak törni a kocsik amolyan Flat Out módra. Oda vágott volna. :)

Amúgy mi olyat is (fog) tud(ni), amit még nem csinált meg más?

[ Szerkesztve ]

(#2) anulu


anulu
félisten

könyörgöm, hulladék "fejlődgetéssel" (a la GT5) ne vágják haza az egészet! sok pálya, autó, és mehet részemről a pre-order :) jó lenne, ha egy GT4-re hajazó mód (fejlesztés, tuning, etc) is kerülne bele. tudom, sokat kérek :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) bunfi válasza anulu (#2) üzenetére


bunfi
őstag

GT4 soha nem lesz PC-n. sajnos :O :O :O

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#4) anulu válasza bunfi (#3) üzenetére


anulu
félisten

tudom, ezért is írtam, hogy "hajazó" :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Az a nagy helyzet, hogy ez a szimulátor pre alpha állapotában is kenterbe vágja a GT-t vagy a FORZA-t vagy más címeket. Persze ezt könnyen teszi, mivel ez egy szimulátor, és a grafikáról akkor még nem is beszültünk. Mindezt tapasztalatból mondom, mert fent figyel mind a két gépemen. El sem merem képzelni, hogy milyen lesz ez, ha egyszer elkészül. Megelőlegeztem nekik a pénzt, és életemben előszór nem csalódtam. Szerintem más fejlesztőcégeknek is el kellene gondolkozni ezen a koncepción (bevonni a leendő vásárlót, felhasználót a fejlesztésbe, megkérdezni, meghallgatni a véleményét), és nem azon sírni, hogy nem fogy a PC-s játék. El kellene gondolkozni azon, hogy a PC-sek már nem igazán kérnek a portokból, viszont egy minőségi játékra (szimulátorra) sokan vevők lehetnek. Persze a kalózkodást ez sem fogja megállítani, az mindig volt és lesz is, de itt nem is ez a fő cél.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#6) GabN73 válasza seawolf570 (#5) üzenetére


GabN73
addikt

Hmm, akkor be kell szereznem egy normális gépet + újra egy G25-öt?! (Vagy egy 27est :)) )

(#7) seawolf570 válasza GabN73 (#6) üzenetére


seawolf570
aktív tag

Nem vagyok nagy szimulátoros, még csak nemrég kezdtem el "próbálgatni a szárnyaimat", de nagyon megfogott. Persze rutinos szimulátorosok biztos találnak benne hibákat, de mit is várunk egy alfa előtti állapottól. A grafika már most nagyon gyönyörű, és nem kell hozzá erőmű (nagyon jól optimalizálják a srácok), és a fizika is jó (rugózás, gumikopás, defekt stb.). Jónak tűnnek a törésmodellek is, és szinte hihetetlen, amikor látja az ember vezetés közben (nyitott kocsiszekrényű autóknál) a forgó kardántengelyt és minden mozgó alkatrészt, ami ugyanúgy mozog mint a való életben. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mindez még csak egy kezdeti stádium, és még messze a vége. Én 10 euróval szálltam be, ehhez csak a havonta kijövő build-ek járnak, de lehetőség van több részletben fizetni. 35 euróért már járnak a heti buil-ek, 45 euróért viszont már a játék is jár a megjelenéskor. Bizonyos összeg felett részesedés jár a megjelenés utáni profitból. Ha ez nem ösztönző, és követendő példa, akkor szerintem semmi nem az.
Egyébként én egy Fanatec GT3 RS-el tolom, H váltóval, és hatalmas móka, főleg régi Forma autókkal, vagy akár gokarttal, esetleg a DTM-es audival. Nagyon jó látni pályákat a 60-as, 70-es évekből, úgy ahogy anno kinéztek. Szerintem 3k-t megér a kipróbálása, aztán mindenki eldöntheti, hogyan tovább.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#8) Csapoati válasza seawolf570 (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én először a 25 eurós csomagot vettem meg, de annyira meggyőzött, hogy upgradeltem 45-ösre. Ez a játék megéri, és később már semmi költségem nem lesz vele, sőt, még vissza is jöhet az ára, ha sikeres lesz. A pályák hihetetlen műgonddal készülnek, tényleg elképesztő folyamatában látni, ahogy a nulláról megcsinálnak mondjuk egy Zoldert. Autóból is már most elég sok van, és sorra jönnek a licensz bejelentések (12 db Ford, a Lotusok, Paganik, Mitsubishi Lancerek)... :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Nekem is felkeltette a cucc az érdeklődésemet még egy korábbi videó vagy nem is tudom mi kapcsán... egyelőre csalódás. Persze az rF2 béta is az volt, de ott a fizikára jobban ráfeküdtek és az látszott is rajta, itt viszont inkább a grafikán és a részleteken érzem jelenleg a nagyobb hangsúlyt, ami egy szim esetében nem szerencsés (márpedig ezt annak hívják vagy minek). Remélem jut idő majd a fizika reszelgetésére is a jövőben, mert ez most még nagyon nem az, amit vártam.

Sent from my keyBoard

(#10) Csapoati válasza N€T0X|N (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Konkrétan mi a problémád vele?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) N€T0X|N válasza Csapoati (#10) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A legnagyobb problémám a gumifizikával van. Az összes autó olyan, mintha utcai gumin menne... gyors kanyarban furcsán random be-betapadnak, de nem lehet egy szép ívet lerajzolni, mert letolja közben az orrát az ívről... egy Caterham vagy az öreg F1 esetében ez különösen vicces pl. Rouen gyors kanyarjaiban padlógázzal kellene menni, mégis sokszor el kell vennem, mert kimegy az autó a fűre tökig kitekert kormánnyal. :F És nagyjából semmilyen állítgatással nem tudtam ezen változtatni.

Sent from my keyBoard

(#12) Csapoati válasza N€T0X|N (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Igen, de ez "known problem", és sokszor le is írták, hogy a gumifizika teljesen át lesz még dolgozva. A kitekert kormányos alulkormányzottság meg más gond is lehet, pl. próbálj meg beállítani nagyobb kormányzási szöget, mint amit alapból szoktál. Nekem csak kb 200 fokot fordul a kormányom, de beállítottam 250-re a játékban, így már nem tapasztalom azt, amit te. Hozzáteszem, erről a hibáról is tudnak.

Ja, félreértés ne essék, nem vagyok fanboy, csak még messze a megjelenés, bízom abban, hogy ki tudják szedni majd ezeket a hibákat 1 év alatt. Amióta csatlakoztam (március), sokkal jobb lett az egész játék, minden téren.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) N€T0X|N válasza Csapoati (#12) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amúgy G25-öm van, fordul az eleget... :D A "teljesen kitekert"-et persze nem teljesen szó szerint értettem, mert nincs értelme, csak csúszik a kerék, de úgy se fordul. Így meg max. elszállás lesz belőle egy huplin.
De pl. lassú kanyarokban tényleg hiába tekerem ki koppig, irgalmatlan lassan kell bemenni, mert egyszerűen csak tolja ki az orrát a vakvilágba... :F

Sent from my keyBoard

(#14) GabN73 válasza N€T0X|N (#9) üzenetére


GabN73
addikt

Hát még van egy évük, hátha. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.