Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #65577472 válasza #86973952 (#98) üzenetére


#65577472
törölt tag

TW-nél fényévekkel jobb, de nekem az Experience jobban tetszett. Ízlések és pofonok, rendben is van ez így.

(#102) tuleon


tuleon
tag

Szerintem is teljesen felesleges összehasonlítani a két kínai céget. A huawei felküzdötte magát oda, ahol most van a 3 gyártó közé. Összegezve mind a három nagy gyártó ( Apple, Samsung, Huawei) egymásról másolja a technológiát. Minden évben dolgoznak egyvalami nagyszabású projecten: A huawei a kamerán, a samsung a kijelzőn, ultrahangos ujjlenyomat olvasón, az apple az arcfelismerésen, lekerekített sarkú kijelzőn. Következő években pedig ezeket lopják egymástól és tökéletesítik, újabb köröket vernek a másikra. Ezzel szemben a Xiaomi szerintem semmit nem tett le az asztalra. Mindent vásárolt, vagy lopott ( hajlítható kijelző technológia a samsungtól) Ezért világbajnok az árban, mert nincs annyi fejlesztési költsége. Míg a többi cég dollármilliókat költ fejlesztésre, addig a Xiaomi nem sokat. A magyar piac meg neki tökéletes, mert bőven alulmaradnak a fizetések a többi országhoz képest. A legtöbb embernek bőven elegendő az a teljesítmény, amit nyújt, elég jó minőségben, fél áron.
Én majd személy szerint akkor veszek Xiaomi telefont, ha a PH majd ezt írja: " A Xiaomi mutatta be először..."
mint ahogy a P30 proban van először periszkópos kamera.... de mivel mostanában nem veszek 300 ért telefont így kiszolgál még 2 évig az iPhone x-em az elavúlt kamerájával és a stabil kis IOS-el :DD

(#103) #86973952 válasza GoldhandRent (#100) üzenetére


#86973952
törölt tag

Richard Yu azt mondta, hogy a következő Mate -nél várható 5G modell. Ami nem zárja ki azt, hogy megjelenjen előtte is valami.

Hajtogatós eszköze tudja az 5G -t, ami nyilván még nincs kereskedelmi forgalomban.

Alapvetően szerintem nem a teljesítménnyel van gond, hanem a játék kompatibilitássokkal. Nekem személy szerint nem csak Kirin -nél, hanem Exynos -nál is. Pl. Fifa.

Barkin:
Ez így van. Néha úgy érzem ezzel a véleményemmel a kisebbik táborba tartozom. Szerintem jól érzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#104) eFeMeR74 válasza South Velen (#23) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Előre is bocsi, de ki nem szar ja le, hogy ki kitől mit másol (lop)?
Tudom valakinek fontos milyen logó (márka) mutat a teloján (ruhán, autón stb).
Örülj, hogy tudsz választani. Az meg mindenkinek magánügye, hogy drágábban vesz meg u.o vagy jobb minőségű terméket mert "nincs akkor neve".

Az ilyen jellegű harcal csak a felhasználó jár jól hidd el :) H 30 Pro akinek tetszik és megéri megveszi 800 euróért akinek jó M 9 500 euróért meg azt :) vagy az almát 1000 euróért, mert megteheti és elhiszi, hogy nincs jobb :)

Soha nem lesz olyan termék ami mindenkinek mindenben megfelel :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#105) #16820480 válasza #86973952 (#92) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, régebben nagyon büszkék voltak rá, hogy csak a közösség tolja őket, és megy magától minden, és ilyen 8-10 éve tényleg nem lehetett reklámjukat látni sehol. Akkoriban volt az, hogy hirtelen feljöttek egy időre top5-be, ha jól emlékszem, aztán megakadt a növekedés, és mások beelőzték őket. Utána szépen beindult a marketing is, mert most a top 5-höz nem 30-40 millió telefont kell évente eladni már, hanem 100-150 milliót.

batai15: Nem támadásnak szántam, csak úgy rémlett, hogy 1-2 éve még inkább kedvelted a telefonjaikat, több Mi topikban is voltál felhasználó (talán TG is?), ez a mostani véleményed már teljesen más. Igazából csak kíváncsi voltam, hogy mi az oka, mert nem követem nagyon a telefonos topkikokat.

(#106) #86973952 válasza #16820480 (#105) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen. Emlékszem erre én is. A hazai pálya is inkább lejtett. Viszont az tök jó dolog, hogy még időben felismerték és tettek is ellene.

Több, európában/nemzetközi szinten is egykor nagy márkának számító konkurens nem sok mindent tett ellene. Mentek/mennek is sorban a süllyesztőbe. Amit egyébként szintén sajnálok...de ez van.

Szerk.:
Jó...egy-két esetben voltak más gondok is.

[ Szerkesztve ]

(#107) eFeMeR74 válasza batai15 (#56) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A Xiaomi nagy ivben lesz ar mindent ami eu ban (világon) van. Kína és India a célközönség (mennyien is vannak összesen) nem kell (régióval stb) a márkával foglalkozni (nem kell xiaomi terméket venni) Vegyél és használ más terméket. Maradj boldog ember :) ( 4 éve még a B20 is hiányzott nálam meg most az egész ház tiszta okos otthon) Természetesen nem ez a világ "legjobb" márkája és van nála jobb bőven (nem árban) de az nem a Huawei :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#108) hroberto válasza st3v3np3t3r (#65) üzenetére


hroberto
veterán

Az igaz, hogy "csak" az 5. a listán az Mi9, de azt ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy az előtte helyet foglalók mennyivel kerülnek többe.
És az sem mellékes, hogy hány jóval drágább telefont utasított maga mögé.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#109) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

De nemrég a xiaomi is jelezte, hogy emelni fognak az árakon valamennyit majd kívancsi leszek mennyit fognak emelni.
Mondjuk nekem a huawei felülete nagyon nem tetszik és a xiaomi-nak is hasonló.. sajnos.
De en is nézegettem olcsóbb telókat mert ezek az árak..

[ Szerkesztve ]

(#110) #65577472 válasza Rinocerosz (#109) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha nem fogy el a lendület, tovább erősödik az offline értékesítés és az európai terjeszkedés, 2 éven belül beérik a Huaweit.

(#111) Atomgeszi válasza Rinocerosz (#109) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szerintem már alapból az összes cég árképzése vicc, amit elkérnek egy (sehol sem kompromisszummentes) flagship telefonért.

Ettől függetlenül még mindig a Xiaomi árképzése a legbarátibb mind a felső, mind középkategóriában.

És mivel ugye sehol sem kompromisszummentes az egész telefon, hol a rendszer gyengébb, hol a fényképezés, hol a videó, hol a videó alatt a hang, hol ez hol az. Csak nem mindegy, hogy több százezerért kötsz kompromisszumot, vagy fele/harmad áron..

(#112) Rinocerosz válasza Atomgeszi (#111) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Én igazából a mostani s9+ al nagyon meg vagyok elégedve mert elég jó telefon nem is nagyon tudnék gyenge pontjára rá mutatni es ez az új one ui felület szuper lett. Csak már ezt se igazán engedhettem meg magamnak :(

Ezért lenne jó valami f@sza kis márka.

[ Szerkesztve ]

(#113) INGJOKE válasza #65577472 (#57) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha szerinted az a fillérba**ás, hogy a 400 ezer forintom nem egy telefonra költöm el, hanem ezért kaptam egy flagshipet(EU rommal minimál kompromisszummal) és egy prémium laptopot, akkor legyen az vagyok. Előtte almát használtam, de az új alma 400 kiló volt és az pont 2x annyi, mint az előtte lévő. 😂
Pénzügyi területen dolgozók, hidd el ez még ma is jó üzlet lenne. 😂

(#114) st3v3np3t3r válasza hroberto (#108) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

jelen téma nem az árazásról szól,hanem a kamera képességről, így az árkategória irreleváns... nyilván a Mi 9 azért előzte meg a iPhone XS Max-ot mert abban csak 12es kamera van, a Mi9-ben meg közel 4szer nagyobb pixelszámú...

mellesleg a Mi9 is, meg a Huawei is,meg a Samsung is lehetne akár sokkal jobb,csak szándékosan butitják őket... kicsit cinkes lenne ha egy mobiltelefon sokkal jobb képeket készítene mint mondjuk egy profi digitális kamera...

ez persze saját vélemény

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#118) ates


ates
aktív tag

Xiaomi majd akkor poénkodjon, ha majd saját erőből lesz valami Kirinhez hasonlója, addig az ár, üzemidő, kamera v. bármi ami jogosnak tűnik legyen a céltáblájának a keresztjében.

(#126) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az offolást mindenki fejezze be!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#127) janeszgol


janeszgol
félisten

Én nem bánnám már, ha a szokásos három szereplő (Apple iPhone, Samsung, Huawei) mellé fellépne még pár. Pl a Xiaomi vagy a Meizu (ha megtanulnának már szoftvert írni), de ott szeretném látni az Asust is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#128) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#127) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a Nokiát,Lenovo/Motorolát meg az Oppot kihagytad :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#129) philoxenia válasza janeszgol (#127) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván tőke nélkül nehéz lesz. A Sony se bírta itt a tempót, pedig ott volt pénz.
Nekem inkább valami jó kis magyar gyártó tetszene.... ;]
Persze semmi politika.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#130) #86973952 válasza philoxenia (#129) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pannonia néven szitázott TCL. Maximum... :)

(#131) INGJOKE válasza #86973952 (#130) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyilván csak is hungaro phone lehet a neve. 😂

(#132) #86973952 válasza INGJOKE (#131) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pannon GSM után szabadon. :K
Igazi hungarikum, kínaikum lenne.

(#133) hroberto válasza st3v3np3t3r (#114) üzenetére


hroberto
veterán

Nincs igazad! Nem csak a MPixel a lényeg.
Azt meg végképp felejtsd el, hogy egy telefon a közeljövőben DSLR minőségű fotókat fog készíteni. A komoly gépekben sokkal nagyobb a szenzor, és ezzel el is dőlt a dolog. Már ez is szép, hogy manapság ilyen fotókat, videókat lehet készíteni telefonnal.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#134) ates válasza #86973952 (#132) üzenetére


ates
aktív tag

A "nemzeti" szónak benne kell lennie. :D

(#135) janeszgol válasza philoxenia (#129) üzenetére


janeszgol
félisten

Ott a Navon. Nem elég nemzeti? :D Olcsó fos

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#136) -Skylake- válasza st3v3np3t3r (#114) üzenetére


-Skylake-
addikt

"ez persze saját vélemény"

Ez azert szerencse, mert amugy tevedsz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#137) Zoló1981


Zoló1981
tag

Most már megtehetik, de honnan indultak mindketten...

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#138) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Nálam nem kérdés, hogy a Mi9-et választanám a kettő közül. 300€ felárat semmi nem indokolja a Huaweinél.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#139) atike


atike
nagyúr

Nem pimaszkodik... Parasztkodik. :U

(#140) persil


persil
nagyúr

"400 ezer forintom nem egy telefonra költöm el, hanem ezért kaptam egy flagshipet(EU rommal minimál kompromisszummal) és egy prémium laptopot"

Igen. :D Mondjuk 400-bol kijon egy normalis lapos es talan marad 20-30 ezred egy nagyifonra, de az ugye kevesbe flagship.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#141) st3v3np3t3r válasza hroberto (#133) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor mégegyszer,utoljára:)

kicsit cinkes lenne ha egy mobiltelefon sokkal jobb képeket készítene mint mondjuk egy profi digitális kamera...

Azt meg végképp felejtsd el, hogy egy telefon a közeljövőben DSLR minőségű fotókat fog készíteni. Hol írtam,hogy elvárom?!

Nem csak a megapixel számít?! Na de kérem?! hasonlíts össze egy 8 meg egy 40 Megapixeles kamera képét!

Ezt a "nem számítanak a megapixelek" valami hülye elhintette, azóta mindenki ezt szajkózza... fizikálisan egy kevesebb pixel felbontású szenzor nem képes részletgazdagabb képet készíteni hardveresen...

DSLRben nagyobb a szenzor... nem mondod,képzeld, az optika nagyobb...
Mondjuk kíváncsi lennék egy nagyon kompakt DSLR-re ami akkora szenzort és optikát tartalmaz mint egy mobiltelefon... az se tudna olyan minőséget produkálni mint egy nagy DSLR... gondoljatok a teleszkópokra... a kicsi Home kategóriás teleszkópok kicsik, nem is látnak el messze(ez legyen a mobil), meg vannak a nagy csillag
vizsgáló épületek hatalmas optikájú teleszkóppal.... melyik produkál jobb képet?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#142) #86973952 válasza st3v3np3t3r (#141) üzenetére


#86973952
törölt tag

Telefonban továbbra is a pixel összevonások miatt fontos a maximális felbontás. Nem azért, hogy a legnagyobb megapixelen toljuk a képeket.

Mellesleg "rendes" gépeknél is vannak bajok a nagyobb megapixelen készült képekkel. Ami valósan hozza a "megfelelő" szintet, az meg komolyabb felszerelést igényel és pont nem az átlag felhasználásra való. Pl. fine art, reklám...stb.

Az mellékes, hogy lehet a telefonokkal nagyobb, akár 40 vagy 48 MP képeket készíteni. Ami konkrétan a marketingre jó és ha van egy kis esze a felhasználónak, akkor lejjebb is vált. A natív 40 vagy 48 MP pont arra jó, hogy minőségibb képeket alkosson 10 vagy 12 MP -n.

[ Szerkesztve ]

(#143) Emericus Max válasza #65577472 (#40) üzenetére


Emericus Max
tag

Lehet, hogy így van. Nem látok rá egyik cég könyvelésére sem. De kb. nekem mint magán embernek halál mindegy, hogy mi miatt drágábbak egyes gyártók készülékei, mint másoké. Én csak egy jó telefont akarok, jó áron, garanciával és hazai szervízháttérrel. Ennyi.
Sajnos a nagy gyártók szerintem nem azért adják jóval drágábban a telefonjaikat, mert a költségeik sokkal magasabbak, hanem mert a márkát is megfizettetik.
Kb. mint a Rolex óra, hogy veszel egy 200e forintos órát és mellé 2 millió forint presztizst... :DD

(#144) Emericus Max válasza batai15 (#51) üzenetére


Emericus Max
tag

Nincs innováció a Xiaomi-nál? Hát a káva mentes koncepció honnan jött először? Jó, tudom a Sharp is ezzel jött Japánban, de máshol a világon ők tették ezt elérhetővé. A noccs őrületben, kijöttek a slider kialakítású telefonnal. Ja, és a kerámia hátlappal is ők jöttek elő, amikor mindenki más üveget használ.
Szóval ez nem igaz. De mondom kb. mindegy is, ha minőségben nem kell fájó kompromisszum fele annyiért és csúcs teljesítményű hardverrel.

(#145) aelod válasza Emericus Max (#143) üzenetére


aelod
veterán

Egy svájci óragyártó azért nem egy Police vagy Guess és társai gagyi szerkezettel a brand mögött.
A többivel egyetértek. El kell fogadni, hogy ez egy többszereplős piac és vannak bizony olcsó és megbízható és megbízható és kiemelkedő de drága gyártói készülékek.
Mindenki azt választ ami az igényeinek megfelelő.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#146) Rinocerosz válasza st3v3np3t3r (#141) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából a nagy megapixel miatt sokkal nagyobb lesz a kép zaj..
Nem véletlen, hogy a nagy fényképezőgépek is ilyen 16 MPx-nél többet nem használnak..

Én is sokáig abban a hitben éltem, hogy a MPx olyan mint a ram ha több van az nem árt és csak az emberek hóbortja ez a "minek kell ennyi" de itt nincs így. A nagy MPx sajnos sokszor rosszabb képet eredményez mint egy kisebb mpx kamera

(#147) Emericus Max válasza philoxenia (#129) üzenetére


Emericus Max
tag

TTT = Trianon Tagadó Telefon
Gondolom erre gondolsz :DD :DD :DD

(#148) BiP válasza Emericus Max (#147) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehetne mondjuk Nemzeti Tantusz.

(#149) st3v3np3t3r válasza Rinocerosz (#146) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

egyértelmű... én a P20 Pro-n is csak a 10Mpxl-es felbontást használom... meg igazából szemmel látható differencia nincs számomra... lehet ha egy profi képszerkesztővel megnézném(ha lennne), lehet lenne valamennyi diferencia... én mondjuk sose kamera alapján választok telefont... tök mind1 hány pontot ért el xy általi teszteken... nem vagyok fotográfus, nem plakátra fotózok, egy-egy pillanatot lefotózni a mai telefonok minősége bőven jó...aki profi fotókra vágyik, annak inkább ezt ajánlom,mondjuk egy ilyen objektívvel... ezzel biztos jobb képet készíthet bárki mint telefonnal :DDD a szett ára kb.1,6millió Ft... felesleges a kamerákon ugrálni... aki profi fotókat akar, az ne akarjon telefonnal fotózni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#150) atike válasza st3v3np3t3r (#149) üzenetére


atike
nagyúr

P20 Pro-d van, és nem a fotós képességei miatt...? :F Mi volt akkor az a jellemző, ami miatt ezt vetted...? Nem kötekedésből, komolyan kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#151) akooos


akooos
veterán

Tudtam, hogy ezt a topikot végig kell olvasnom, bár fura ez a sok szürke avatar ;]

(#152) #86973952 válasza st3v3np3t3r (#149) üzenetére


#86973952
törölt tag

Alapvetően - és most teljesen általánosságban beszélve - jelenleg sem a hardver a felhasználó legnagyobb ellensége, hanem a szoftver, amit a gyártó mellé illeszt. Nyilván vannak fizikai korlátok, az emberek is már millimétereket számolnak, zsebüket mutogatják, hogy nem fér bele...stb.

Mellé azért van egy sok helyen vagy sok esetben megkérdőjelezhető képességű AI vagy HDR, digitális túlerölködés....stb. Sokszor nem természetes módon, ami nyilván sok embernek kellemesebb. Képrészlet túljavítás, hogy az összhatás kellemesebb legyen.

Érdekes, hogy egy valóban jól működő Gcam mennyivel kellemesebb és jobb tud lenni, mint egy-két gyártó többnyire saját megoldása. Természetesen ez magánvélemény.

Én például Xiaomi -t pont nem vennék, ha nem tudnék Gcam -ot használni hozzá. Lehetne bármilyen szipiszupi minden másban. Azt pedig csak remélni lehet, hogy a Xiaomi -nál nem zárnak be ezen a téren.

(#153) st3v3np3t3r válasza atike (#150) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én elsősorban játszok a telefonon, nem candy crush kategóriás játékokkal, így a hardver és a szoftver stabilitás, belső tárhely gyorsasága fontosabb... P20 Pro előtt Honor Play-em volt, szinte azonos a hardver, de a P20 Pro gyorsabb, sokkal...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#154) atike válasza st3v3np3t3r (#153) üzenetére


atike
nagyúr

Értem... Én mondjuk a P20 Pro kapcsán a fényképezés kapcsán gondoltam eddig. És akkor miért nem a Mate20 (Pro)?

(#155) st3v3np3t3r válasza atike (#154) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az kicsit drágább lett volna,ezt megúsztam 105ezer forintból a telekomtól...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#156) atike válasza st3v3np3t3r (#155) üzenetére


atike
nagyúr

Így már érthető... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.