Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez azért jó volt :D

(#2) -Ben-


-Ben-
veterán

:DD

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Vicces, amikor egyik kínai oltja a másikat. Vagy úgy egyáltalán.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ötletes, jók ezek a gyártói fricskák.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) South Velen


South Velen
addikt

Vicces, de..
Mondja ezt az a gyártó, aki szinte csak másolni tud. Persze a Huawei-t se kell félteni ebben a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Csak udvarolnak a Huaweinek. :D
Cuki, ahogy a gyártók trollkodnak. :)

(#7) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én szeretem mikor megy a másik vérének a szívása kell az. Szerintem is kompromisszumos lett az új p30pro, de talán azért mert majd a mate szériával akarnak nagyot dobni. Bár sokkal jobban várom a xiaomi újdonságait. Valószínű idén nem lesz zsé új telefonra, de kitudja mi lesz még...:D

Kokzor

"Csak udvarolnak a Huaweinek. :D"

Biztos azért nem új lapka lett, hanem szarovszki, hogy a tulaj lánya nem almás termékeket használjon... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) szkaroly


szkaroly
senior tag

Szerintem a Xiaomi csak hallgasson a hétfői baromságuk után. Hogy a kedvenc sorozatomból idézzek:

[link]

Hol a francba van a Redmi Note 7 Pro?

Poco X3 Pro

(#9) giroud199 válasza South Velen (#5) üzenetére


giroud199
aktív tag

Nem is tudom kik vezettek be anno a szinte kavamentes készülékeket... Mi Mix... 👌
(amúgy meg bizonyos tekintetben minden gyártónál felfedezheto másolás....)

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#10) csoki46


csoki46
aktív tag

Ennyi csipkelődés belefér az üzleti életben. Kapott mindkét márka egy kis reklámot.

(#11) Bazsi84


Bazsi84
tag

Ez szimplan csak tudatlansag.A huawei a mate szerianal vezeti be az uj procikat es azt hasznalja a p szerianal is.Mivel a mate a csucs,a p pedig csak el van tolva idoben,az eladasok pedig oket igazoljak..De melyik gyarto mutat be evente 2 uj processzoros keszuleket?Sem az apple sem a samu.

(#12) Zolik


Zolik
senior tag


:C

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#13) Graphics válasza South Velen (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt szokták igen mondani sokszor...

De úgy felmutatni se tudnék hasonló készüléket...
Ja, hogy kameraelrendezés... Hát az nagy találmány volt tényleg...

De kérdést inkább nem teszek fel, mert nem szeretném, ha egy félresiklott topic lenne ez is.

---

Aki meg nem tud ezeken egy jót röhögni, annak valami nagyon savanyú... És nem a szőlő, hanem az élete ;]

@szkaroly: Ígérték az európai megjelenést? Nem. Akkor meg?

@Zolik: Bizony, ez már nekem is gyanús :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Zolik válasza Graphics (#13) üzenetére


Zolik
senior tag

/ironia on pl lehet vele telefonálni, sms-t írni, fotózni, van kijelzője.. ez már per gyanús.. :W

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#15) INGJOKE válasza Zolik (#12) üzenetére


INGJOKE
veterán

:C :C :C

(#16) prolad válasza Bazsi84 (#11) üzenetére


prolad
őstag

Az tény, hogy a Huawei hardvere még mindig lemaradásban van a konkurenciához képest, még ha egyre kevésbé is. A 980 is őszre hozott egy kb. snapdragon 845 szintet, processzorban picit jobb, grafikában picit gyengébb, mate 20-ba teljesen megfelet, mert hozta a konkurensek szintjén (Apple hardverét most hagyjuk). A P30 viszont már a snapdragon 855+ egyenértékű exynos ellenfele, amitől elmarad teljesítményben. Persze lehet mondani, hogy hova ekkora teljesítmény, de nem véletlenül FHD a kijelző és nem véletlenül nincs 4k/60fps videó. Ez pedig van akkor presztízskérdés, hogy a Xiaomi jogosan viccet csinálhasson belőle, nincs ebben semmi tudatlanság.

(#17) hroberto válasza Zolik (#12) üzenetére


hroberto
veterán

Hát igen...
Várom már az Mi9 tesztjét , mert valószínűleg az lesz a következő telefonom.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#19) BiP


BiP
nagyúr

Mi a fene ez a periszkóp-technológia? A tesztekben is így van emlegetve.
Csupán annyi, hogy egymás alatt vannak a kameralencsék (akkor meg minek van külön neve??) vagy ezen kívül mást is jelent?

szerk: közben meglett. Csúnya, hogy ezt a lapcsaládon kívül kellett megtalálnom.
Így, hogy nem tudtam, mit takar, a "a P30 Pro testében periszkóposan elfektetve" számomra nem volt elég informatív.

[ Szerkesztve ]

(#20) hajbel válasza prolad (#16) üzenetére


hajbel
addikt

Gyorsaságban a Kirin 980 vitt mindent, de azért az nem pálya, hogy nincs 4K/60fps, ráadásul 4K30fps-hez is csak OIS van. Szerintem a mi 9 sem lett jó, de a P30 sem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#21) Enci1983 válasza giroud199 (#9) üzenetére


Enci1983
senior tag

A Sharp Aquos Crystal volt az ihlet adó. Nem saját találmány. Mire ki jött az első MIX, a Sharp már a második generációt adta ki.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#22) glacious válasza BiP (#19) üzenetére


glacious
addikt

Ez költői kérdés volt?
Úgy működik, mint a periszkóp, el van forgatva a lencserendszer és tükör vezeti rá a fényt, így több lencsét tudnak elhelyezni a kszülékházban a nagyítás eléréséhez.

(#20) hajbel: szeritnem nincs benne OIS, de megvárom ezzel a kijelentésssel Zacket, hogy szétszedje.

[ Szerkesztve ]

(#23) South Velen válasza Graphics (#13) üzenetére


South Velen
addikt

Azért kíváncsi vagyok ugyanez lett volna a reakciód, ha fordítva történik. ;]

A Redmi Note 7 pont a Huaweiektől és Honoroktól lopta el majdnem a teljes kinézetét... :U

Te is biztos tudod, hogy szeretem a Xiaomikat. De azért lehet emellett objektívnek is maradni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Kasya válasza Bazsi84 (#11) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ez szimplan csak tudatlansag...
Valaki bal lábbal kelt fel :D

(#25) prolad válasza BiP (#19) üzenetére


prolad
őstag

Fektetve vannak a lencsék és egy tükrön keresztül lát ki, lásd KÉP. Nem új dolog, inkább csak a vastagság megkerülésére van.

hajbel
Mindenki el volt ájulva a 980-tól, de annyira azért nem lett korszakalkotó, főleg IGP terén. Persze azt bizonyította, hogy a Huawei is tud már tényleg felsőkategóriás chipet gyártani. Igaz, ehhez az is kellett, hogy lassuljon a fejlődés a mobilos hardvereknél is.

(#26) Graphics válasza South Velen (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Őszintén, engem nagyon hidegen hagynak ezek a formatervi dolgok...

Működjön, tegye a dolgát, bírja az aksija, ne kelljen foglalkoznom a rendszerrel.

Egy darab szóval jellemezve: Engem a használhatóság érdekel.

Amikor a fém hátlap volt a "menő" akkor mindenki azt tolta. most ez az akrilos dolog fut... Vagy épp kerámia.. Majd lesz kutyaszar borítású is gondolom...

Nem divatbemutatóra készülök, úgy is egy alap tok kerül rá. Innentől kezdve a készülékek olyan szinten egyformák, hogy sok dilemma nincs..

1 db téglalap, sarokig ( mondjuk már sarka sincs lassan egynek se) kitolt kijelzővel.

Én kifejezetten örültem a Poco műanyag-polikarbonát hátlapjának, remélem marad is a következő szériánál is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) South Velen válasza giroud199 (#9) üzenetére


South Velen
addikt

Ahogy Enci1983 is írta, a Sharp volt az. :)

A Mi Mix is egy másolat volt lényegében, más kérdés, hogy ettől még gyönyörű volt és talán ez indította el igazán a kávamentesítési lázat. Bár előbb utóbb magától is eljött volna, magától értetődő a hasznos kijelzőarány növelése. Kivéve a Sonynál. ;]

(#28) BiP válasza glacious (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

(#25) prolad + (#22) glacious:
Nem, tényleg nem tudtam, azért kérdeztem. De meglett közben, köszi. Valahogy nem akart összeállni fejben, szimplán az itteni "periszkóposan" kevés volt, hogy elképzeljem, de máshogy megfogalmazva már leesett, mit takar.

[ Szerkesztve ]

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Lehet itt hőbörögni ezen a poénon, de igaz.

(#30) szaszimi válasza Zolik (#12) üzenetére


szaszimi
tag

mondjuk az aksikapacitas nem veletlenul maradt le a keprol :DD

(#31) #86973952 válasza Bazsi84 (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem tudatlanság, csak szimplán vicc. Vagy inkább egymás ugratása. Szerintem kellenek az ilyenek.

Egyébként a Samsung pont nem jó példa, mert ott komoly fejlesztések mennek a saját soc gyártásban. Illetve vannak egyéb fontos, szintén saját gyártású komponensek is, amit sok telefonba beszerelnek.

Tény az is, hogy ebben egyébként baromi sokat fejlődött a Huawei és sokkal minőségibb Kirin soc -ket gyártat, mint a régebbi modelleknél. Sokáig volt inkább középső kategóriás az a felső osztályba szerelt soc, mint valóban felsős.

[ Szerkesztve ]

(#32) Zolik válasza szaszimi (#30) üzenetére


Zolik
senior tag

350mAh a különbség :) ha még egy ezres lett volna megértem de így kb nem oszt nem szoroz.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#33) hajbel válasza glacious (#22) üzenetére


hajbel
addikt

A P30 pro-ban biztosan van [link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) ollie


ollie
MODERÁTOR

Pedig van a teljesítménnyel probléma hiszen, problémás a 4k-s videó felvétel, csak 30 FPS van, de ott is van képkocka vesztés, sőt az itteni teszt szerint még fHD- ban is előfordul.

[ Szerkesztve ]

***

(#35) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nekem tetszik 😄 adják csak egymásnak az ívet😋

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#36) aelod válasza ollie (#34) üzenetére


aelod
veterán

Ezért a pénzért belefér ;] ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#37) persil


persil
nagyúr

Lehet en is trollkodnek, ha a kopetebe sem lephetnek bele a kinai nagytesonak ... :D

Egeybkent jopofa es tenyleg kell az ilyen csipkelodes.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#38) Drughi


Drughi
addikt

Célozz, lő és góól

nekem tetszett a poén :D

(#39) Emericus Max


Emericus Max
tag

Hát igen, azért nem mindegy, hogy a Mi9 még mindig 200e forint alatt van és a Huawei már 300e forintéert adja az új csúcs telót. Szerintem semmi olyan plusz nincs se az S10 szériában, se a P30 szériában, ami indokolná az alsó hangon is 100e forint árkülönbséget. Az IPhone árakat meg nem is mondom.
Huawei csúcs telóm volt egészen 1 hónappal ezelőttig, aztán hosszas nyomkodás és mérlegelés után beruháztam egy Mi Mix 3-ra 150e forintért. Már 1 hónapja használom és nem érzem, hogy a 100e forinttal olcsóbb vétellel fájó kompromisszumokat kellett kötnöm. Nem volt semmi különösebb bajom az EMUI-val, de nincs semmi különösebb bajom a MIUI-val sem. Szóval azért nem mindegy, hogy 150e vagy 300e kemény valutáról beszélünk...
Asszony nézegette az új telókat, mert le akarja cserélni a 2 éves Honor 8-at. Megyomkodta az S10e-t, a Mate20pro-t, majd megnézte a Mi9-et és látatlanba rávágta, hogy na ezt meg akarom nézni mert jobban tetszik. Ő is kb. azt mondja, hogy miért adjunk ki nem power user-ként 300e forintot telefonra, amikor kb. megkaphatjuk ezt a teljesítményt fel áron. Ezzel nehéz vitatkozni. Én eddig kellemesen csalódtam a Xiaomi-ban a Mi Mix 3-al.
Nem, nem kapok pénzt a Xiaomitól a reklámért :) Ez a személyes tapasztalatom és véleményem...

(#40) #65577472 válasza Emericus Max (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Xiaomi működési költségei (K+F, szolgáltatói szerződések, marketing, szervizháttér) lényegesen alacsonyabbak, így tud nyomottabb árakat biztosítani.

(#41) Graphics válasza persil (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát, azért ezzel a kijelentéssel szerintem érdemes várni. :)

Előbb körbe kell nézni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) zazenke


zazenke
őstag

és melyik gyártó gyárt 7nm alatt ?

(#43) INGJOKE válasza #65577472 (#40) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ebből egyedül a szerviz érinthetné a felhasználót, de mivel van Magyarországon is bolt és szerviz is a kutyát érdekli miért adja olcsóbban. Én meg még külföldről is veszem...:D

(#44) fornettisuti válasza #65577472 (#40) üzenetére


fornettisuti
veterán

Alacsony haszonkulcs.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#45) gproject


gproject
aktív tag

Majd az arak osszehasonlitasara terjunk vissza amikor a xiaomi reklamja is felbukkanak teveben, ujsagokban, buszokon es minden egyeb helyen, ahol a huawei is hirdet europaban.

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#46) #65577472 válasza INGJOKE (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem kell, hogy érdekeljen, de egy szakmai oldalon ne csodálkozzunk már rá arra, hogy a Huawei miért nem tud árban versenyezni a Xiaomival. :U

(#47) Kamikaze75 válasza Emericus Max (#39) üzenetére


Kamikaze75
tag

Igen,osztanám a véleményedet én is Mi 9 vagy mix 4- ben gondolkozom majd ha kijön.
Nagyon el lehet gondolkozni ha Xiaomi ilyen jó telefonokat rak össze fele annyiból mint a konkurencia,nem hinném hogy rosszabb minőségű alkatrészeket tartalmazza,hiszen nem lehetne akkor kimagasló eredményeket elérni.
Durván túl vannak árazva a csúcskészülékek. Nem tudnak 2-3 szoros áron kínált modellek annyival többet nyújtani

(#48) INGJOKE válasza gproject (#45) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mikor erre a szintre elérünk, nah akkor kell keresnem valami új márkát...:D

(#50) mrThomi válasza szkaroly (#8) üzenetére


mrThomi
addikt

amugyis halgasson amig a rendszerük egy rakás ... mindegy mindenkinek mas

Nothing Phone (2a)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.