Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nem túl látványos, de dögös, elfogadnám mindenképp, de biztosan jó drága is, bár nem is nekem tervezték. Azért azt a DisplayPort kábelt kár volt kihagyni a professzionális összeállításból. A felbontás igazán hatalmas, a válaszidő pedig bőven jó. :)

<-ƘƘ->

(#2) dezz


dezz
nagyúr

Nagyon érdekesen hangzik az a 10 (azaz 30) bites DisplayPort csatlakozás. Akkor ez végre támogatja a 8 (vagyis 24) bitesnél nagyobb színmélységet? Ideje lenne, főleg, hogy már jóval korábban megtehették volna.

A bitszámok mellé talán nem ártana odaírni, hogy színösszetevőnként.
A paneltípusnál szerintem akkor helyénvaló simán IPS-t írni, ha paneltípus-családról van szó, de az IPS, mint konkrét típus már elavult, és annak újabb változatai vannak forgalomban, mint pl. S-IPS, AS-IPS, eIPS, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3) v.tom


v.tom
őstag

Ahogy elnézem, nem is olyan nagyon drága a tudásához képest. Bár persze kishazánkban midnen más lesz...

(#4) dezz válasza dezz (#2) üzenetére


dezz
nagyúr

Közben látom, hogy a kinti oldalak "egy újfajta IPS panel"-ről beszélnek. Talán itt sem ártana ezt írni. (Még érdekesebben is hangzik. :) )

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Vegre valami normalis felbontasu monitor.

(#6) Bici válasza dezz (#2) üzenetére


Bici
félisten

Nekem is ez tűnt fel először.
Végre lehetne 1024 pixel széles gradienseket csinálni. :C
Viszont, azt nem vágom, hogy ezt hogy akarják elérni, hiszen - tudomásom szerint - a VGA karikon nem lehet 32 bitnél nagyobb színmélységet állítani. :U
Vagy csak én vagyok lemaradva a 7600gs-emmel? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7) rii


rii
nagyúr

" .... Az SX2462W automatikusan képes beállítani a kijelző fényerejét a környezeti viszonyoknak megfelelően, ... "

remélem ki lehet kapcsolni azt a "ficsör"-t

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) dbius


dbius
veterán

Hmmm, tudásához képest meglehetősen jó árban van (külhonban). Mivel itthon nem hinném, hogy ~200k-ból ki fog jönni... sajnos.

(#9) benedekco válasza Bici (#6) üzenetére


benedekco
addikt

matrox-nak voltak őrültködései.... de asszem a P650-en analóg jelen tudott valami trükköt a magasabb színszmélységhez...
de itt van egyéb infó, igaz angol, de ezt találtam....

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#10) madgie válasza rii (#7) üzenetére


madgie
titán

Ki. Már az ezeréves Eizo-k is tudják, menüből kikapcsolhatóan.

(#11) FRENK1988 válasza twollah (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

"Vegre valami normalis felbontasu monitor" :DD Kifeküdtem rajta :D

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) benedekco válasza benedekco (#9) üzenetére


benedekco
addikt

na ezt találtam: "Display controller component supports 10-bit color frame buffer (called "Gigacolor") with 10-bit 400MHz RAMDACs on 2 RGB ports and 230MHz RAMDAC on TV encoder port, which was an improvement over its competitors."
itt

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Egyszerű dizájn, nagyon jó értékek. Persze amire ez elér kishazánkba nem lesz ilyen jó áron. :N

(#14) Bici válasza benedekco (#9) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) nyunyu válasza dezz (#2) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor ez végre támogatja a 8 (vagyis 24) bitesnél nagyobb színmélységet? Ideje lenne, főleg, hogy már jóval korábban megtehették volna.

Ennek egyaltalan van valami ertelme? Emberi szem kb. 5 millio arnyalatot tud megkulonboztetni...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) old_artist válasza nyunyu (#15) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen van értelme, mivel pl. grafikai és képszerkesztési munkáknál (de talán még a játékok és a filmeknél is) nagyon fontos a sötét és árnyékos helyeken való pontos árnyalati megkülönböztetés és színszámítási pontosság, talán nézd meg ezt a flash bemutatót!

(#17) bartucc válasza nyunyu (#15) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, az árnyalatok megkülönböztetéséhez kellhet, elvileg profi munkához készült monitorokról van szó.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#18) Bici válasza nyunyu (#15) üzenetére


Bici
félisten

Van, persze.
Sok példát lehetne mondani:
- fényképek javításánál: a beégett feketének vagy fehérnek látszó részekből előhozni a részleteket
- színátmeneteknél. a jelenlegi 3x8+8 bittel max. 265 pixel széles színátmenetet lehet csinálni sávozódás nélkül.
- HDR képek
- stb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) dezz válasza nyunyu (#15) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt akarod mondani, te nem látod a lépcsőket pl. ezen vagy ezen a képen? (Persze normális 24 bites monitoron, mert persze egy 18 bitesen nyilván jobban látszik.) Jobban látszik a dolog olyan fínom színátmeneteknél, ahol 1-1 szinthez nagyobb felület tartozik.

Az is nagyon hülyén néz ki, ha egymás melletti fokozatok más-más szélességűek, az is erősen fokozza a banding hatást.

Pedig már ez is 256x256x256 = ~16,7 millió szín. A teljes lépcsőmentességhez alapszínenként a többszörösére van szükség a 256 fokozatnak. 4x annyi már talán elég... 1024x1024x1024 = 1 milliárd szín... Ezt tudja a 3x10=30 bit.

Az az 5 milliós adat talán azt jelenti, hogy ennyi színt tudunk (már akinek nagyon jó a színlátása) egymástól akkor is megkülönböztetni, ha nem érintkeznek egymással.

[ Szerkesztve ]

(#20) Thrawn válasza dezz (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyes oldalakon S-IPS szerepel, de egyik sem éppen hivatalos forrás :-/

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21) dezz válasza Bici (#6) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem sok kártyán van (főleg, hogy eddig nem is nagyon vont mivel megjeleníteni) 24 bitesnél nagyobb színmélységű framebuffer (már amiből ki is jön így a kép), de úgy tudom, minden videokártyán 30 bites a LUT, amivel pl. kontrasztot, gammát, stb. lehet állítani. (Legalábbis az analóg kimeneteken, mivel a DVI nem támogatja, de talán ott is így megy, csak utána csak a 24 bites adat megy tovább.) Azért kell ez, mert az eredetileg 24 bites képen ugyancsak 24 biten végzett korrekció eleve lerontaná a színmélységet a kerekítési hibák miatt.

Thrawn: Az sem hivatalos, hogy valamilyen új fajtáról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#22) Thrawn válasza dezz (#21) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos, az " amazing brand new IPS panel with awesome colors" (csak egy példa) lehetne hivatalos is, de inkább csak marketing szempontjából mutat jól, a panel ettől függetlenül lehet több éves is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23) egoistus válasza dezz (#19) üzenetére


egoistus
tag

szia én például nem látom, csak ha arra koncentrálok, egy pörgős counter-strike meccs alatt meg becsókolok annak aki igen ;] ,vagy egy izgalmas és érdekfeszítő film közben(tudod az a fajta amelyik alatt lerágod a körmöd vagy fogod a hasad a nevetéstől) sem igazán tűnik fel, a tn-es moncsim egyetlen baja szerintem hogy mivel 24-es a szélein picit sötétedik de játék közben ez sem tűnik fel soha. Viszont én vettem 75ért ez pedig annak a harmada amibe eizo kerül, egy szó mint száz ha valaki grafikus, rohadt gazdag, vagy nagyon igényes(haha) vegyen ilyet.

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#24) wad válasza Bici (#18) üzenetére


wad
tag

Eltekintve attól, hogy ehhez a monitornak nem kell tudnia a sokbitet, elég a photoshopnak meg a fényképezőgnek.

(#25) bartucc válasza dezz (#19) üzenetére


bartucc
addikt

Az utóbbi kép folyamatos nézése szemrákot okoz :DDD .
Látszanak a lépcsők, kérdés kinek fontos hogy ne látszódjon. Mert elég szűk rétegnek, az ő igényeiknek is megvannak a megfelelő monitorok. (vagy eddig nem voltak? :F )

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#26) benedekco válasza egoistus (#23) üzenetére


benedekco
addikt

a rohadt gazdagot kihúzhatod, sztem aki gazdag az se vegyen csak azért ilyet mert ez jobb ha pl színvak az ipse.... pl.....
de ehhez a felhasználáshoz télleg elég egy TN-es "szar" is... nekem is az van és elég mindenre... csak mikor meglátom ezeket a moncsikat, meg látom a marketing animációkat akkor kezd csorogni a nyálam :(
persze biztos ordítana a különbség és leesne az állam, ha megnézném egymás után a mostanit meg ezt.... de addig örülök míg nem tudom milyen jó az... és elég ez arra amire használom... a szarrátömött videóknak már úgyis "halottak" a színei....

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#27) dezz válasza egoistus (#23) üzenetére


dezz
nagyúr

A figyelmedbe ajánlanám, hogy ez egy munkára szolgáló monitor...

Ha így alig látod, akkor nagyíts bele a képbe, hogy 1-1 árnyalathoz tartozó terület nagyobb legyen (ilyen képet hirtelen nem találtam), ha utána is alig látod, akkor enyhén szólva nem releváns a véleményed...

Amúgy légy boldog a TN-es monitoroddal, de ne szóljál már be annak, aki nem akarja azzal rontani a látását (pl. mert vakít a kevéssé szórt fénye miatt), köszi.

----------

A #19-esben diszkvalifikálnám a 2. képet, mert egyes helyeken a jpeg tömörítés visz be lépcsőket (erre nem figyeltem). Az 1. kép is jpeg, de ott megvannak a fokozatok, még ha kicsit össze is vannak kuszálódva, ami nélkül még jobban látszódna.)

[ Szerkesztve ]

(#28) benedekco válasza dezz (#27) üzenetére


benedekco
addikt

Én azt nem értem, hogy miért nem képesek átállni a jpeg 2000-re azzal nem volnának ekkora "problémák"

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#29) devast


devast
addikt

Jó cucc, és szerintem annyira nem is drága. Nekem spva monitorom van 21"-os 120 rongy volt 2 éve, és semmi pénzért nem váltanék tn-re. Következő is vagy xva vagy ips lesz. 24"-os tn-el akárhonnan nézed, a sz*r betekintési szög miatt nem egyenletes a kontraszt, a rossz színreprodukciót már nem is említem. Azért nem zavar senkit a szín, mert nem tudják, hogy kéne kinéznie a képnek, odavágnának egy minőségi monitort bekalibrálva szabad szemmel tisztán lehetne látni a különbséget.

(#30) egoistus válasza dezz (#27) üzenetére


egoistus
tag

Én ne szóljak már be??? Munkára szolgáló monitor??? Csak mert nincs sehol leírva hogy ezek csak munkára kellenek, viszont ha egy tn-es hír van, a rengeteg igéééényes ember, és grafikus offolja szét a topikot hogy a tn sz#r, aztán jön az átlag ember aki a kis pénzéért szeretne jót venni, és mit talál? semmi érdemi infót, max azt hogy százezer alatt ne is vegyen monitort mert az csak tn lehet és az nem jó. De az átlag embernek tökéletesen megteszi mert nem rossz az a 7-8 éves crt után. Ti csak egy hangos kisebbség vagytok 20 max 30 ember hangoztatja itt az érveit minden monitoros cikk kapcsán. Ne vedd személyesnek csak pont nálad borult a bili :R peace

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#31) benedekco válasza egoistus (#30) üzenetére


benedekco
addikt

múltkor valaki adott egy fülest miszerint hamarosan lesznek elérhető áron LG moncsik... csak már nemtom hol és ki.... uhhogy addigis lehet, hogy csak urban legend ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#32) dezz válasza egoistus (#30) üzenetére


dezz
nagyúr

Cikk első mondata: "Az Eizo tovább erősíti professzionális felhasználási területekre ajánlott monitorainak termékpalettáját egy új, 24 hüvelykes típus bevezetésével." + Lásd cím. A professzionális szót megtalálod a szótárban, ha esetleg nem ismernéd.

Valaki megkérdezte, van-e értelme ezen a monitoron a 30 bites bemenetnek. Én arra válaszoltam néhány példával.

A TN-t azért szídjuk sokan, mert van összehasonlítási alapunk, és nagyon idegesítő, hogy azt nyomatják a gyártók, mindenféle dizájnos külsőben, mintha milyen szuper monitor lenne...

No és miért nyomják? Mert az emberek meg is veszik. Ha nem vennék, akkor a gyártók már rég elfelejtették volna, hogy van ilyen is, és a többi gyártási volumenjét tornáznák egyre feljebb, miáltal azok ára is sokkal alacsonyabb lehetne...

Egyébként nagyon sokan mondják, hogy "az LCD szar" -- mivel eddig csak TN-t láttak. Számukra is hasznos információ, hogy nem mind az, van olyan, ami sokkal jobb. Ha ennek hatására nem TN-t vesz (amit talán nem is tenne amúgy sem), hanem valami más fajtát, azzal növeli azok eladásait, stb.

[ Szerkesztve ]

(#33) madgie válasza egoistus (#30) üzenetére


madgie
titán

Van olcsó alternatíva: e-IPS. Csak amíg megveszik az olyan TN panelest, amin a kép közepe szürke, a széle meg már sárga és átfordulnak a színek, addig nincs miért fejleszteni a gyártók részéről.
Meg lehet nézni az LCD tévék piacát: a sunyiban nincs már a TN, mégcsak nem is elsőgenerációs, hanem valamilyen fejlettebb IPS panel van már a teszkógazdaságos lapostévében is. Miért? Mert ott már évek óta nem fizetnek az emberek egy vasat sem a TN khm... tudásáért.

[ Szerkesztve ]

(#34) bartucc válasza madgie (#33) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, én se cserélnék le TV-t, képcsövest egy TN-es LCD-re sohase, akkor már a DVD is felesleges lenne hozzá, hisz egy videókazit se jelenít meg normális képpel :DDD

Sajnos itt még ez várat magára....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#35) old_artist válasza madgie (#33) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, ezzel teljesen egyet is lehet érteni: "... ott már évek óta nem fizetnek az emberek egy vasat sem a TN khm... tudásáért." :K - sajnos az az igazság, hogy amig még nyomatják hazánkban is a TN paneleseket, és vevő köre is van, addig ez a technológia sajnos nem fog kimenni ebből a "divatból", és a jobb kiválóbb panelesek a forgalmazóknál sem fog előnyösebb helyre kerülni (nem hogy forgalmazás szempontjából), míg külhonban szinte a kereskedők 60-70%-nál már nem is foglalkoznak ezen TN-es monitorok árusításával, mivel a vevőkör is igényesebb - persze a pénztárcájuk is megengedheti!
Ha nálunk is igényesebb vevőkör lenne, akkor nem csak jobbnál jobb monitorokkal találkoznánk a kereskedőknél, hanem ez a monitorok árában is megmutatkozna, mivel éleződne a verseny, és mint tudjuk, ez néha nem is kevés árengedményt jelentene, és a szóban forgó EIZO-hoz is a Japán árban tudnánk hozzájutni (755€), nem pedig 1100€-ért (ennyiért jön majd be az országba!!!), ami ár már a magyar felhasználóknak borsos lehet!

Az meg megint egy más kérdés, hogy ezek az LCD-TFT-k meddig fogják húzni még, de ha egyre jobban elterjednek majd az oled-es monitorok, akkor ez is füstté fog váni, de ehhez még várnunk kell vagy 6-7 évet!

Az az igazság, hogy amilyen technológiai és technikai hátrányukkal ezek a TN paneles monitorok 1-2 éven belül csak ipari hulladékok lesznek (ha már most nem azok), és úgy elfognak tűnni, mint régen az A-drive vagy a ZIP drive, a pendrive-ok vagy a DVD-k megjelenésével! Csak az aggaszthatja a vásárlókat, hogy hova tudják majd kidobni a szemétbe, lesz-e feldolgozó, ami ennyi TN paneles monitort eltüntetne majd!

(#36) egoistus válasza dezz (#32) üzenetére


egoistus
tag

professzionális
hivatásos
vettem a fáradságot, de miért akar akkor mindenki meggyőzni róla hogy szar a monitorom, nem szar csak nem professzionális.... és miért hasonlít bárki össze egy professzionálist egy nem professzionálissal??? Egy irodai alkalmazott hivatásos felhasználó? illetve akinek professzionális monitora van az valóban professzionális felhasználó, és miért akarnak mindenkire professzionális monitort rábeszélni?

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#37) egoistus válasza old_artist (#35) üzenetére


egoistus
tag

Szia.
Nekem van néhány nyugat-európai :) ismerősöm és napi 4-6 órát is nézegetik naponta a tn-es monitorukat, sőt némelyiknek gyengébb a pc-je is, mert nem szokásuk egy év alatt a2-3 havi fizetésüket egy pc-re költeni, függők ott is vannak de az átlag nem költ többet mint egy magyar a számítógépre. A tv az más történet ha jártál már nagy elektronikai áruházban láthattad hogy egymás mellett feltűnő a külömbség, és ha el akarja adni nem tehet ki gyengébb képminőségűt mint a másik gyártó.

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#38) Bici válasza wad (#24) üzenetére


Bici
félisten

Miért? Simán elképzelhető a képen 256 pixelnél szélesebb/hosszabb gradiens, és akkor már a megjelenítéshez is kell a több bit.

(#21) dezz: Köszi az infót!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39) Solten


Solten
addikt

Profi cucc, jo arcedulaval. Hasonlo Eizo-kat £900-korul lattam.

Saor Alba

(#40) dezz válasza madgie (#33) üzenetére


dezz
nagyúr

A 60cm fölöttiekben igen, de a kisebbekben azért ott is ott van a TN. (Hogy mást ne mondjak, nem kisgyerekes családokba találták ki: alacsony szögből nézve ugye bejön a negatívba forduló kép...)

(#36) egoistus: És szerinted mit jelent itt a "hivatásos"? Természetesen hivatásos grafikusokról, kiadványszerkesztőkről, stb. van szó, akiknek a lehető legjobb kell. Persze nincs megtiltva, hogy más is ilyet vegyen.

De nem csak ilyen kimondottan "professzionális" monitorokban van ám S-IPS vagy valamilyen xVA típusú panel! És azokhoz képest is sokkal rosszabb a TN. Néhány éve még kimondottan ocsmány volt, számos negatív tulajdonsággal. Ezek közül néhányat már úgy-ahogy megoldottak, legalábbis a jobb TN-eken (amiket persze szintén valamivel drágábban adnak). Ami maradt: a kevéssé szórt fény kibocsátása miatti vakító, szemkápráztató hatás (hozzá lehet szokni, de attól még a szemed érzi), egyszerre fakó és túllőtt, élethűtlen színek, szürke a "fekete", nem egyenletes a kép, és ha megmozdulsz, máris változik az egész (kicsi szögek). Ezen kívül még ma is jópár 18 bites (24 helyett), és a hiányzó biteket egyfajta villogtatással pótolja (előző-következő szín között), ezt nem mindenki látja, de aki igen, annak külön zavaró, illetve valaki csak annyit érzékel, hogy nem szép nyugodt a kép.

Senki sem akar rád kényszeríteni semmit, de mint ahogy pl. a procik v. videokártyák közötti különbségeket meg lehet beszélni, így van a monitorokkal is.

A többit leírtam a #32-esben, esetleg olvasd el mégegyszer, és ha akkor sem érted, akkor nagyon sajnálom.

(#41) devast válasza egoistus (#36) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom minek személyeskedsz itt. Nem szar a monitorod, egy szóval nem mondta senki. Mi csak azt mondtuk, hogy tn technológia szar, viszonyítva a többi elérhető technológiához. Az, hogy kinek milyen minőségű megjelenítésre van szüksége/igénye, az mindenkinek a saját problémája. A professzionális, meg a legalja között van átmenet, lehet viszonylag jó áron normális panellel szerelt monitort is kapni, igaz drágább valamivel mint a tn, de határozottan nem 1100+ euro.

(#42) dezz


dezz
nagyúr

Meg lehet nézni pl. innne a gradiens képeket (főleg szürkeárny. és zöld). Már így is látható, de ha felnagyítjuk a képet, hogy 1-1 fokozat nagyobb területű legyen, kimondottan feltűnővé és zavaróvá válik a lépcsőzetesség.

Volt régebben egy plazma screensaverem (24 bites), már nem tudom a nevét. Szóval, 2m-ről az is nagyon szép volt. De közelebbről nézve bizony lehetett látni a sávokat. Nyilván nem olyan drasztikusan, mint mondjuk hicolorban (16-bit), de ott voltak. Így aztán nem volt olyan igazán "vaj puhaságú" a kép. Na, hát én pl. azóta várom, mikor lépik túl a 24 bitet. :)

Na persze, agyontömörített jpeg képeknek és videóknak gyakorlatilag mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#43) Ijk válasza old_artist (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az OLED... 3 éve már azt jósolták(uk), hogy mára már széles körben elterjed az oled, legalábbis a felső kategóriákban. Ehelyett mi van most? Ráncfelvart TN paneles monitorok a tömegcikkek, nagyobb méretben, alacsonyabb áron. Felsőkategóriában pedig ott az S-IPS, S-PVA... panelek.
Egyébként bánom is én, adják drágán a minőségi paneles monitorokat, de akkor bírják már 15 évig. Itt van nekem egy samu 214T, imádom, esküszöm még oled sem kellene, annyira elégedett vagyok a képével. Viszont a bal felső sarka besötétült, szinte biztos, hogy panel hiba. Garancia persze lejárt pár hónappal azelőtt, hogy kijött volna a hiba. Együtt tudok ezzel is élni, inkább mint kuka. Kiadok én 150-200k-t egy 24"-os monitorét (valahogy kikoplalom:), de akkor ne kelljen attól tartanom, hogy pár éven belül megdöglik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44) devast válasza Ijk (#43) üzenetére


devast
addikt

Nekem 215TW-m van. Jó is volt ez a T széria amíg lehetett kapni :C

(#45) azbest válasza dezz (#40) üzenetére


azbest
félisten

és a hiányzó biteket egyfajta villogtatással pótolja (előző-következő szín között), ezt nem mindenki látja, de aki igen, annak külön zavaró, illetve valaki csak annyit érzékel, hogy nem szép nyugodt a kép.

naja.. suliban egyik monitor előtt fura érzésem volt.. néztem egyik részét és a másik részén mintha mozgás lenne, vonzotta a tekintetetemet (a zöld domb win háttéren). Mintha hangyák szaladgálnának raja... vagy méginkább mint a fehérzaj... direkt oda nézve nem olyan feltűnő de a szemem sarkából kifejezetten érzékeltem a gyorsan változtatott ditheres trükköt. Emlékszem 15 évvel ezelőtt láttam írásvetítőre helyezhető lcd panelt, ami 16 színt tudott, nah azon volt ilyen, hogy nem tudta eldönteni melyik színt tegye és milyen mintázattal, ezért folyamatosan izgett-mozgott :)

Egyedül azt tartom szimpatikusnak a tn-es tftében (idegesítő trükkök nélkül), hogy szöveg olvasásához jobb, mint a crt. Hiába a 100hz, akkor is teljesen más érzés egy stabil, nem villódzó kijelző előtt ülni.

[ Szerkesztve ]

(#46) old_artist


old_artist
addikt

Még egy kis flash az SX-es EIZO-ról!

[ Szerkesztve ]

(#47) venember83


venember83
nagyúr

Ejnye, még senki sem kevesellte a válaszidőt, kontrasztarányt vagy a fényerőt? Pedig egy TN paneles vacak ezekben mind mennyivel "jobb". :U

(#48) xuldar válasza egoistus (#36) üzenetére


xuldar
őstag

Az a baj, hogy a TN panel a képélesség kivételével minden szempontból visszalépés a CRT-hez képest. Színek, betekintési szög, kontraszt, fényerő, stb. És ezt nyomták le az emberek torkán. Dez kifejtette korábban, hogy sajnos erre mennek rá a gyártók. Az LCD-TV-knél persze az óriási méret miatt sokszor feltűnőbbek ezek a problémák, természetes, hogy ott hamarabb kiszóródott. De ha a jó minőségű panelek gyártására és fejlesztésére (nem mintha nem fejlesztenék ezeket) mennének rá, hamarabb eltűnhetne a TN. Itthon S-PVA monitorom van, az irodában TN. Mindkettő 24", de óriási a különbség, pedig nem egymás mellett vannak. Teljesen érthető, hogy nincs mindenkinek annyi pénze, hogy jó monitort vegyen, de ez a gyártók sara, hogy azt nyomatják. Vannak viszont olyanok is, akiknek nem csak az fps számít, hogy a gép egyéb részeit fejlesszék, hanem tudják, nem a gépet bámulják használat közben, hanem a monitort. ÉS nekik nem mindegy, mit. Igaz, Trabanttal is el lehet jutni Debrecenből Sopronba, de azért egy Opel Astra is elérhető manapság (Kb. tényszerű a hasonlat, vannak nem profi, de normális panellel szerelt monitorok is, elérhető áron. Persze ebben a hírben Lamborghiniről van szó).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#49) polika


polika
senior tag

Valaki tudna olyan monitort ajánlani ami nem 24 colos hanem csak 19, nem Tn filmes hanem valami jobb panel van bennev valódi 24 bites, egyenletes a háttér világítása, bekalibrálva jó a színhűsége és a gamutja is viszonylag nagy, de nem EIZO árfekvésben van?

(#50) bigz válasza egoistus (#37) üzenetére


bigz
tag

En inkabb megvettem anno a 19'' S-IPS paneles P12-2t, mint hogy vegyek egy nagyobb TN paneleset ugyanazert az arert. 125e volt 2006-tol 2008 majusaig, mialatt a Samu TN remekei kb 25%-ot zuhantak.

Amugy abban egyetertunk, hogy eros tulzas egy profi monitorra beruhazni csak azert, mert a legjobb szinei vannak. Azert szerintem biztosan igazat adsz, hogy ha mar valamit sokszor hasznalok, akkor meghuzom a minosegi also hatart - ez jelen esetben pont a TN felett van egy par modellel.

Kifejezo az alairasod ;).

[ Szerkesztve ]

I <3 Razer Mantis Control.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.