Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GRaul válasza tekk (#50) üzenetére


GRaul
őstag

hol vettetek ? :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#52) szponzor válasza pengwin (#38) üzenetére


szponzor
senior tag

Nyílt a bootloader? :Y Akkor remélhetőleg ezt támogatni fogja majd a CM.

#42: Nincs benne magyar nyelv? :Y Nexus-on első induláskor lehet választani a nyelvek között, itt nincs ilyen?

#8: 8GB-ból kb. 5,2 GB használható fel. Én UK Amazon-ról rendeltem, kedden fog megjönni. A 2 db került kb. 103500 Ft-ba.

(#53) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!

Van nekem egy baratom Ravensburgban/Nemetorszegban aki decemberben haza jon az unnepekre es vele szeretnek hozatni egy ilyen telot. A nemet nyelven kivul angolt azt vajon tudok valasztani vagy eselytelen? Elore is Thx.

Forget about it

(#54) Dj_Lacza


Dj_Lacza
csendes tag

Akinek megjött, az meg tudná nézni tényleg nincs-e benne a magyar nyelv? És még ha angol is nincs semmi gebasz az itthoni hálózaton való működéssel?

(#55) szponzor válasza Dj_Lacza (#54) üzenetére


szponzor
senior tag

Most néztem videót a Yotube-on, tényleg nincs: [link]

(#56) BoC1ka válasza ericssonfan2 (#1) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ahogy néztem, meg lehet venni akárhonnan, de csak UK címre postáznak...

YNWA

(#57) szoporiz válasza BoC1ka (#56) üzenetére


szoporiz
tag

Clove.co.uk magyarországra is szállít

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#58) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Ez durván jó vétel! Reméljük szépen lassan visszacsorog magyarországra is a Moto.

Ha most befektetendő pénzem lenne, tuti, hogy egyeztetnék a google-el és feléleszteném itthon a motorolát egy hivatalos székhellyel és szervízzel egyetemben, mint hivatalos, gyári forgalmazó, szerintem ez most egy tuti befektetés lenne. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#59) dsr


dsr
senior tag

Gsm boltos árra kiváncsi leszek , ha nem megy 50k fölé , akkor bestbuy a 8gb-os :))

(#60) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a 8 gigásra a beszerzés jelenleg nem bonyolult (ahogy már írták fentebb):
- legolcsóbb ha behozza valaki UK-ból phones4u/clove/tesco forrásból, de utóbbinál nem elérhető, ilyen ár mellett nyilván érthető. tesco-t nem számtva ez így jelenleg kb. 47-48k
- picit drágább ha megrendeled amazon UK-ról, 51k mindennel és simán szállítják, csak lassabb a szállítási idő. ez így jelenleg kb 50-51k
- illetve a legdrágább de legegyszerűbb az expansys-ról megvenni, magyar weboldal, 1-2 napos szállítással és vsz a cordonnál érvényesíthető garanciával (ez nem biztos hogy előny...). ez így jelenleg 61k cakkpakk.

gsm boltban itthon gondolom 60k körül nyit majd nemsoká.

a 16 gigás meg elvileg 13-ától lesz csak készleten mindenhol, bár itt úgy néz ki lehet hogy lesz egy-két kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#61) tekk válasza Dj_Lacza (#54) üzenetére


tekk
tag

Ahogy már írták előttem, nincs benne magyar nyelv, tökéletesen működik bármilyen magyar SIM kártyával.

Mivel a páromnak vettem, és ő jobban szereti magyarul intézni a dolgokat (én meg bármilyen technikát csak angolul), rátettem a morelocale2 appot (egy kis pm grant bütyköléssel adb-ból), így félig - meddig magyar lett a rendszer, majd készítek a végeredményről videót ha érdekel ez valakit.
A Settings az Settings maradt és angol, más Google app viszont hirtelen "megtanult" magyarul, pl. gmail, play áruház, térkép, de a 'gyári' programok azok maradtak angol nyelven (Calendar, Camera, Calculator, Clock, People...).

8 gigás modellnél nálam 4.65GB szabad hely van, sok app / adat még nincs rajta, de átlagos felhasználásra szerintem ez is elég. A páromnak az előző telefonja is 8 gigás volt, 5 gigánál többet ott se foglalt el, itt se fog.

A hátlapot viszont lehetne könnyebben is leszedni, azt hittem maradandó sérüléseket kap az első leszedés után, de szerencsére semmi sérülés nem látszódik, be kell még járatni :)

(#62) tothmaxy182 válasza zsirfecske (#60) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Szia!

Arról nem tudsz véletlenül, hogy a Moto G-hez való Flip Cover-t mikortól lehet majd kapni?

És még egy kérdés: nem tudjátok, hogy a beszédhangszóró melletti állapotjelző LED-et hogy lehet működésre bírni? Mert nálam nem villog se nem fogadott hívásnál, se sms-nél...

Minden szavam magánvélemény!

(#63) tekk válasza tothmaxy182 (#62) üzenetére


tekk
tag

SMS-nél nálam villog szépen mint egy katona, hívásnál viszont tényleg nem... Külön menüt nem találtam erre, lehet kéne valami külső app ami ezt kezelné? Furcsa lenne...

(#64) tothmaxy182 válasza tekk (#63) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nálam hívás közben villog, de semmikor máskor nem... :D Érdekes... :F

Szerk: mármint bejövő hívás közben.

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#65) M5Norbi válasza tekk (#61) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hmm hát talán a térképnél zavarna hogy nem magyar a többi nem gáz.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#66) tap28 válasza tothmaxy182 (#62) üzenetére


tap28
csendes tag

Csak kedden fog megérkezni a telefonom, szóval még nem tudtam kipróbálni, de elvileg itt a megoldás:

http://www.androidcentral.com/how-fix-moto-g-notification-led

(#67) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Kérdezném azokat, akiknek van már ilyen telója, hogy az összeszerelési minőség milyen? Esetleg egy kis tesztecskét, tapasztalatot leírna e vki?

Honor 8

(#68) M5Norbi válasza Kaminski (#67) üzenetére


M5Norbi
őstag

+1!!! :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#69) DJosef válasza Kaminski (#67) üzenetére


DJosef
őstag

Esetleg ha par fenykepet is csinalnatok rola az istenes lenne. ;)

Forget about it

(#70) tothmaxy182 válasza Kaminski (#67) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Az összeszerelési minőség szerintem nagyon rendben van. Nekem nincs vele semmi gondom. Nagyon egyben van, nem recseg, nem ropog. Ezt én egy kis csavargatással szoktam tesztelni a telefonokon, de meg se moccan. A hátlap olyan passzentosan van rajta, hogy a fél körmöm bánta, amikor először le akartam venni.

Tesztet nem írok, mert nincs rá időm, de kérdezz, és válaszolok. Képet sem csinálok róla, úgyanúgy néz ki, mint a sajtóképeken. Nekem nagyon tetszik... :D

#66: Köszi, majd kipróbálom...

Minden szavam magánvélemény!

(#71) tekk válasza tap28 (#66) üzenetére


tekk
tag

Hívásnál sajnos ezzel sem jelez a LED nálam, de szerintem nagyon hamarosan lesz tuti fix :)

(#72) tothmaxy182 válasza tekk (#71) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nálam sem segített... :(

Minden szavam magánvélemény!

(#73) Kaminski válasza tothmaxy182 (#70) üzenetére


Kaminski
tag

Köszönöm a választ! :R
Nem egy átfogó mobilarénás tesztre gondoltam, csak pár sorra, hogy eddig mik a tapasztalatok! Pl. vmi észrevétel, vagy eseteleges gyermekbetegség! -na itt is van: talán LED hiba!- Nyilván nagyon friss még a dolog!
De teló váltás előtt állok és az árra való tekintettel első helyen áll ez a moto, még úgy is, hogy sanszos a külföldi beszerzés!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#74) tekk válasza Kaminski (#73) üzenetére


tekk
tag

Gyerekbetegség nálam egyedül a LED notification nem megfelelő működése, más egyelőre nincs.

(#75) dsr


dsr
senior tag

Sziasztok ! Örömmel látom , hogy már vannak tulajok :)) lenne egy-két kérdésem , ha nem gond :) 1. Mennyire gyors a rendszer? 2. Zavaró a készülék vastagsága , vagy inkább kellemes minőség érzetet és fogást biztosít ? 3. Szép a kijelző ? :P Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#76) tekk válasza dsr (#75) üzenetére


tekk
tag

1. a rendszer így szűzen gyors.
2. a párom kezében van már a teló (ott is marad), szerinte nem zavaró a vastagsága. Szerintem még határeset, de én max 4.3"-as gépekhez szoktam.
3. Kijelző attól függ mihez vagy szokva, de egy razr i mellett is szép. Fényereje meg brutál :)

(#77) tothmaxy182 válasza Kaminski (#73) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nálam is a LED-es dolog az egyetlen hiba. De ez nem érdekel túlzottan, majd úgyis javítják. Amúgy semmi baja, alap Androidos HOLO UI van rajta, totál smooth az egész, akadásnak semmi nyoma. Real Racing 3 autós játékot próbáltam rajta, tökéletesen vitte.
A kamera nem egy nagy szám. Sötét szobában és rossz fényviszonyok mellett eléggé gyönge képeket produkál, de fényes nappal, kint az utcán eléggé jó. A kameraszoftver eléggé fapados, nincs túl sok beállítási lehetőség. De ha valaki fényképezni akar, az ne telefont vegyen, amúgy nagy átlagban egész használhatóak a képek. A kameraszoftver meg a Play-ről lecserélhető. Engem ez sem zavar.
Ha nem zavar hogy nincs benne magyar nyelv, akkor szerintem vedd meg nyugodtan, mert eddig nem találkoztam semmi komoly hibával, és nincs olyan, amire nem lenne elég ez a teló.

Csak egy rohadt tokot akarok hozzá még venni, de az istennek sem kapható sehol, és ki sincs írva hogy mikortól lesz... :D :O

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#78) Kaminski válasza tothmaxy182 (#77) üzenetére


Kaminski
tag

:R
Szilikon tok és fólia az amazonról esetleg? Mintha láttam volna már mikor nézelődtem a telóval kapcslatban!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#79) M5Norbi válasza Kaminski (#73) üzenetére


M5Norbi
őstag

Én is kb így vagyok vele. Verhetetlen az ár-érték aránya.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#80) tothmaxy182 válasza Kaminski (#78) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nekem egy ilyen kell... :D Semmi más... :DDD

Flip Cover

Minden szavam magánvélemény!

(#81) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Minden nap, gyakorlatilag betegesen olvasok MA!-t, és még mindig csak tag vagyok... de nem ez itt a lényeg. Hanem az, hogy ezt a cikket ugyan most mi a franciska pics@janak olvastam el? Alig, hogy 2 és fél hete megvan a HTC One X telóm. Tudom, tavalyi, stb... de már most matekolok, hogy felteszem az apróba és veszek egy ilyet belőle, csak mert új... persze van pro és kontra is:
- a HOX nekem nagyon bejön, gyors, bár ez is biztosan olyan gyors,
- 4,7" ez meg 4,5",
- az 32 gb ram, ez meg 8 (az NFS önmagában majd 2,5 feltelepítve :( ),
- van magyar nyelv ebben meg nincs (bár nem zavar az angol),
- van rajta tok, kettő is, ehhez még kapni sem lehet,
- az péklapát, ez meg kisebb péklapát,
- annak tán 8 megás a kamera, ennek meg 5 és egyiktől sem várok szép képeket, de a HOX baromira meglepett az egyedi galérai appal, valami beszarás a napi kis videó, nem csak bejön, de még melóhoz is használom.
- azon Sense van, ami ramot eszik, ellenben gyors, funkcionális és szép, ezen meg natúr Holo ami nekem nem annyira tetszik, bár van rá millió UI app.
- az akku majdnem egál, nekem a HOX épp elmegy egy napot, push exchange, push gmail, naptár, 2 óra halózás folyamatos wifi mellett. Ez is biztosan tudja, de többet ez sem igen.
- az nem szól olyan szépen mint az előző iPhone, ez vajon hogy tolja?
- anyag kb azonos, ez IPS a Htc meg SLCD 2 (szép egyébként)...
- mindkettő HD
- az több mint egy éves ez meg ÚJ, nagyon új...

Segítsetek bajtársaim, mert ez most engem nem hagy aludni sem... váltsak, vagy nyugtassam a lelkem, mert gyakorlatilag a Moto kevesebbet ad mint a Htc One X?

Thx, bocsi a sok írásért...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#82) Cyrin válasza tom956ster (#81) üzenetére


Cyrin
addikt

van belőle 16 gigás is, csak hogy tovább fájdítsam a szíved :)

de sztem felesleges cserélned...

(#83) M5Norbi válasza tom956ster (#81) üzenetére


M5Norbi
őstag

Háááát a helyedbe én sem tudnék aludni :DD

Na jó de...... Mindkettő jó nemigen nyúlsz mellé egyikkel sem. Inkább ízlés kérdése. De a HTC tényleg többet ad.Pl 32Gb RAM.
Ráadásul mi van ha csak nyomott áron tudod eladni? Nem biztos hogy megéri a váltás.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#84) zsirfecske


zsirfecske
addikt

a led hibára ott a megoldás a fenti linken, a google backup restore okozza, szóval ez inkább csak egy kis baki.

hátlap/flip tok még nem kapható sajnos, talán jövő héten. viszont én fogok egyből beszerezni pár színes hátlapot (nem flip) amint kijön, lesz pár darab pluszban (piros és sárga 1-1 db megy majd apróra eddigi tervek alapján akit érdekel).

(#85) zsirfecske válasza tom956ster (#81) üzenetére


zsirfecske
addikt

hox-et nexus5 alatt le ne cseréld! saját vélemény.

szerk.:
bocs dupla poszt.

[ Szerkesztve ]

(#86) tothmaxy182 válasza zsirfecske (#84) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem orvosolta a LED hibát a fenti App sem... Pedig újra is indítottam... :(((

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#87) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy amit linkeltetek akár az angol tesco -s függetlenített, akár az amazon-ról rendelt telefonnál garanciás problémát itthonról hogyan lehet megoldani?

(#88) szponzor válasza zsirfecske (#84) üzenetére


szponzor
senior tag

Engem valószínűleg egy sima sárga és egy türkiz flip tok érdekelne, ha be tudsz szerezni majd ilyet.

(#89) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat! Én is úgy látom, hogy ha tehetem, inkább csak felfelé váltok, "mellé" inkább nem. Tetszik a HOX, eddig nem volt neki semmi akadály, max a fullos egy napos üzemidő... Ez viszont új lenne, bár a gari elég nyűgösnek ígérkezik.
Thx még egyszer!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#90) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ez a telefon teljesen jó 50k -ért.. Ha van ismerősöm Angliában, akkor helyi Tescoban tényleg kb 35 ezerért meg tudja venni? Mert akkor 15k-t megér, hogy baszogassam és ő küldje haza :D

• Honor Magic5 Pro •

(#91) zsirfecske válasza fpatrik17 (#90) üzenetére


zsirfecske
addikt

ha elérhető lesz igen, de függetleníteni is kell meg nem is 350 a font.

(#92) fpatrik17 válasza zsirfecske (#91) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Hmm.. úgy még függetlenítéssel + postával együtt is 45 alatt lenne.
De ez az amazonos 50k-s ár se vészes, lehet berendelek én is.

• Honor Magic5 Pro •

(#93) dsr


dsr
senior tag

Úgy döntöttem december közepe felé én is meglepem magam egy ilyennel :P nagyon meggyőző telefon :R

(#94) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Estleg nem tudtok Androidra valami normális fájlkezelőt? Mert küldtem át bluetooth-on egy zenét a Moto G-m re, de az ég világon sehol nem találom meg a telefonon. Ötlet?

Nah, ha már itt tartunk, akkor hol a zenelejátszó, mert most hirtelen azt sem találom... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#95) zsirfecske válasza tothmaxy182 (#94) üzenetére


zsirfecske
addikt

es file explorer

play music ikon!

(#96) tothmaxy182 válasza zsirfecske (#95) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Kösz, a play music-ot megtaláltam már régen, csak az első gondolatom az volt, hogy az valami google music-os vásárlós app, így nem is nézegettem tovább... :)

Ez az ES file explorer elég frankónak néz ki, sokkal jobb, mint az eddigiek, amiket próbáltam. Mégegyszer kösz!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#97) dsr válasza tothmaxy182 (#94) üzenetére


dsr
senior tag

Ha egyszer majd rootolni akarod a telefont , akkor ajánlom a root explorert is :)) Nagyon okos , hasznos progi :))

[ Szerkesztve ]

(#98) tekk válasza dsr (#97) üzenetére


tekk
tag

Ha már root, íme a link :)

(#99) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Jah, eszembe jutott még egy hasznos információ az éppen Moto G vásárlásán gondolkodóknak, amit nem árt tudni.
Csak a fekete hátlapról tudok nyilatkozni, de már ha csak a hátlap közelébe viszed az ujjad már attól ujjlenyomatos lesz. :D Nagyon gyűjti az ujjlenyomatokat, minden meglátszik rajta.

#97: Egyelőre nem akarom root-olni, bőven jó így is. Esetleg egy-két év múlva! :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#100) szponzor válasza tothmaxy182 (#99) üzenetére


szponzor
senior tag

Hasonló a hátlapja a Sony-hoz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.