Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az egyszerű köztörvényes bűnözők igyekeznek elkerülni a törvény szerinti felelősségre vonást.

a jogászból lett politikusok úgy alakítják a törvényeket, hogy amit elkövetni készülnek az a törvény szerint jogszerű legyen.

nincs itt semmi látnivaló kéremszépen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) bambano


bambano
titán

csak annyi történt, hogy a törvény betűjének megfeleltek, a szellemének meg nem.
csak a szokásos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) dave777


dave777
csendes tag

„a regionális nyomozó ügyészség nyomozása során nem azt vizsgálta, hogy milyen szoftvert alkalmaztak a hatóságok, hanem azt, hogy a leplezett eszközök vagy titkos információgyűjtés során alkalmazott eszközök felhasználásának törvényi követelményei fennálltak-e.”

Szóval a Belügyminisztérium teljes beleegyezésével figyeltek meg újságírókat, politikusokat. Így máris megnyugtató a dolog :W

(#4) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, nincs itt semmi látnivaló, haladjon tovább!

Arra viszont még mindig nem kaptunk magyarázatot, hogy Varga Judit milyen jogalapon adta tovább a lehallgatások engedélyezését más személynek. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) 8th


8th
addikt

Huhú mi lesz itt délutánra. ;]

(#6) dokanin


dokanin
aktív tag

Azon azért csodálkozom, hogy a 4iG-s cikkek sosem kommentelhetőek ez meg igen.

(#7) azbest válasza dave777 (#3) üzenetére


azbest
félisten

miközben még az is titok, hogy ki adja ki az engedélyeket a lehallgatásra. Merthogy azt mondták nem az, akinek a törvény írja ezt a jogot, hanem valami minionjának szervezte ki, akit nem neveznek meg.

(#8) aRm1n


aRm1n
aktív tag

Ja, akkor jó. Már azt hittem, valami komoly. :D

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#9) KEndre válasza dokanin (#6) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Talán mert a 4iG tőzsdei cég... Jobb a pert elkerülni. ;]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#10) KEndre válasza bambano (#2) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Mondjuk ha engem lehallgatnak, mert gyanúsnak tart valaki nemzetbiztonságilag, majd aztán kiderül, hogy én vagyok a legmegbízhatóbb magyar és értesülök utólag a lehallgatásomról, akkor milyen törvényes (jogi) lehetőségem van elégtételt kapni? Na, erre nincs igazán lehetőség. :F Van itt még mit tenni jogállamiság témakörben...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#11) Gargouille


Gargouille
őstag

Na jól van akkor. Már megijedtem, hogy volt valami, de most megnyugodtam. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#12) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Mai hír: az izraeli kémprogram-gyártó cég, az NSO tárgyalásokat folytat arról, hogy eladja az amerikai védelmi vállalkozónak, az L3Harrisnak az egész kócerájt... [link]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#13) bambano válasza KEndre (#10) üzenetére


bambano
titán

Mehetsz az adatvédelmi biztoshoz.
első körben a magyarhoz (válasz előre borítékolva)
második körben az eu-shoz.
illetve végigjárhatod a bírósági sorozatot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) KEndre válasza bambano (#13) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Remélem lesz olyan érintett, aki végigmegy ezen az úton...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#15) bambano válasza KEndre (#14) üzenetére


bambano
titán

esetleg alakulhat perközösség, tasz-szal meg helsinki bizottsággal, és akkor az nagyobb vihart kavar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) iMaverick válasza KEndre (#10) üzenetére


iMaverick
addikt

és értesülök utólag a lehallgatásomról, akkor milyen törvényes (jogi) lehetőségem van elégtételt kapni?

Nem igazán értem, milyen elégtételt szeretnél? Ha bármilyen (csalás, drogkereskedelem, stb.) ügyben előkerül az ember neve és teszem azt a rendőrség megfigyeli, lehallgatja, követik, aztán kiderül, hogy mégsincs "vaj a füle mögött", akkor sincsen semmilyen elégtételre lehetőség. Legalábbis én nem tudok ilyenről.

Ha konkrétan akadályoztatnak (pl. bekerülsz a Gyorskocsi utcába, ezáltal a szabad mozgásodban akadályoznak), akkor perre lehet vinni a témát és több, mint valószínű, hogy kártérítést fogsz kapni. (Azt most hagyjuk, hogy ez mekkora összeg lesz.)

szerk: kimaradt a szövegből, hogy nyilván ennél az előzetesben lenni témánál is arra gondoltam, hogy bebizonyosodik az ártatlanság ténye. :)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) fatpingvin válasza iMaverick (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

remélem ezt komolyan kérdezted mert viccnek erős lenne...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) FattyDove


FattyDove
őstag

Szoval hivatalosan is legalisan kemkedhet a fidesz akarki utan indok nelkul.

(#19) azbest


azbest
félisten

"Ilyen hátrány okozás a nyomozás adatai szerint nem történt"

Ja, hát végülis nem gáz, ha választáson tudják az ellenfél kampányát előre, hogy milyen újság mit ír meg róluk, előre. Nem hátrrány, ha már előbb tudják kit kell lejáratni, mielőtt még kihirdetik a jelöltek nevét.

(#20) iMaverick válasza azbest (#19) üzenetére


iMaverick
addikt

Törölhető.

Későn vettem észre, hogy nem nekem írtad. :B

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21) nihill válasza iMaverick (#16) üzenetére


nihill
őstag

lol hogy jön ide a csalás, drogkereskedelem, stb? De komolyan, honnan vetted ezeket?
Az egyetlen "vaj a fül mögött" a kormánykritikus újságíróság, ellenzéki politikusság, kormánypártnak nem tetsző viselkedés, meg hasonló "bűntettek" voltak.

(#22) iMaverick válasza nihill (#21) üzenetére


iMaverick
addikt

Olvasd el újra a hsz-omat, mert látványosan nem ment át a mondóka. LOL. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#23) nihill válasza iMaverick (#22) üzenetére


nihill
őstag

jó szöveg ez az "olvasd el újra" :)
akkor szokás ilyet írni, ha nem telik értelmes válaszra :U

(#24) iMaverick válasza nihill (#23) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor lefordítom neked: én a kollégát, mint magánembert kérdeztem, hogy miféle elégtételt szeretne kapni... Te meg a politikai végével jössz. Ennyi.

Ez remélem kielégítő volt számodra? :U

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#25) bambano válasza iMaverick (#16) üzenetére


bambano
titán

ha a pegazust csak arra használták volna, hogy terroristákat kapjanak el vele, senki nem szólt volna egy szót se, mert erre fejlesztették.
ha a pegazust ezen túlmenően arra is használták volna, hogy előzetes alapos gyanú alapján lehallgatnak vele olyanokat, akikről nagy valószínűséggel kiderül, hogy bűncselekményt követtek el, az is rendben van még akkor is, ha ebbe a szórásba belekerül pár ártatlan.

de az, hogy olyanokat hallgattak le vele, akikről már a lehallgatás elrendelése előtt tudni lehetett, hogy annyi "bűnük van", hogy beszéltek fideszes emberekkel, ráadásul tömegesen, az botrány. márpedig ez történt. az még további hab a tortán, hogy állami gépezetet használtak pártellenségek lehallgatására, vagyis pártcélokra.

ja, és ezt az egészet pluszban tetézi az azóta kiderült ügy, miszerint külképviseleteknek nyomozniuk kellett kiküldetésben levő újságírók után. tehát nem csak az a baj, hogy nyomoztak, az is a baj, hogy kirobbant a pegazus botrány, lett felháborodás, nem történt semmi, majd jött a következő botrány. ez alapján azt lehet feltételezni, hogy még mindig nyomoznak ártatlanok után.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza iMaverick (#24) üzenetére


bambano
titán

minimum azt, hogy valami intézkedés történjen az illegális lehallgatások ellen. esetleg illetékes miniszter sitten...
pénzügyi kártérítés... hivatalos bocsánatkérés....

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) iMaverick válasza bambano (#26) üzenetére


iMaverick
addikt

Na erre várhat a kolléga (meg te is).

A politikában nincs elszámoltathatóság (egyik oldalon sem).

#25: ebben igazad is van, nem is vitatom, hogy ez a dolog gusztustalan volt. Hozzáteszem nem tudom, mennyire volt ez az egész igaz, nem rémlik, hogy hivatalosan bárki is elismert volna ezekből bármit is. (Mind a kormányunk, mind az izraeli cég tagadta. Vagy volt ebből valami hivatalos álláspont? Nem rémlik.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#28) CPT.Pirk válasza iMaverick (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyannyira, hogy az NAIH kénytelen volt vizsgálatot indítani: https://24.hu/belfold/2022/01/31/peterfalvi-attila-adatvedelmi-hatosag-pegasus-botrany-kemprogram-megfigyeles/

A külügy megfigyelési története meg csak pár napos hír: https://24.hu/kulfold/2022/06/09/magyar-ujsagirok-kulfoldi-latogatasok-megfigyeles-taviratok-jelentesek/

A pegazussal kapcsolatos botrány meg egy rakás egyéb országot is érint, de még Izraelben is visszaéltek vele, az utóbbi fél év tele van ezekről szóló hírekkel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) konzumpro


konzumpro
senior tag

Úgybizony dá!

(#30) strogov válasza FattyDove (#18) üzenetére


strogov
senior tag

"Szoval hivatalosan is legalisan kemkedhet a fidesz akarki utan indok nelkul"

Jogállamunkban a megfigyelés feltétele az, hogy "valaki" az illetőt nemzetbiztonsági kockázatnak minősítse. A miértet nem kell megmondani, de ha meg is kellene bármi és annak az ellenkezője is megfelelő indok lehet. pl. olyan emberekkel találkozik akik ellentétes érdekek mentén mozognak mint az aktuális passzátszél. Vagy egyszerűen amit leír azt mások elolvassák, és mivel befolyásolhat másokat így ez már elég kockázat.

(#31) FattyDove válasza strogov (#30) üzenetére


FattyDove
őstag

Magyarország sosem volt jogállam.

(#32) iMaverick válasza FattyDove (#31) üzenetére


iMaverick
addikt

Az meg van, hogy sehol nincs definiálva a jogállamiság fogalma?

Ezért is mókás az EU-s 7-es cikkely Magyarország elleni "bevetése".

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#33) hallador válasza iMaverick (#32) üzenetére


hallador
addikt

Így így sehol nincs definiálva, hogy nem lehet lopni, tehát lehet lopni ennyi. Csak ezt a magyar politikus úgy intézi el, hogy sajnos lopnak de nem mindenki, tehát lehet lopni, aki nem teszi sz hülye.

Hol a probléma? Ja nem fizeti az EU, a szemét. A pénz kellene, de amúgy köcsög EU.

Ki kell lépni az EU-ból, ha ennyire rossz, ja hogy akkor miből lehetne lopni?

Tudod a párttal a néppel egy az utunk....

Ja hogy ez majdnem orosz propaganda volt, amit írtál, az meg egyenesen hülyeség.

Akkor nem kell felelősségre vonni valakit, ha megteheti, hogy csal, ha nincs abban a helyzetben, akkor bűnöző...

Okos.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#34) CPT.Pirk válasza iMaverick (#32) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne már, ez nagyon mély szint... Annyira nem definiált fogalom a jogállamiság, hogy szerepel az alkotmányban is, a 2. oldalon az alapvetés szakasz B cikkejében... :D Oda biztosan beleírnak nem definiált fogalmat. :N

"Magyarország független, demokratikus jogállam"

Bővebben itt olvashatsz erről a fogalomról és a kapcsolódó alkotmánybírósági határozatokról: http://projektjeink.birosag.hu/sites/default/files/allomanyok/e-learning/alaptorveny_birok/at_alapvetes/lecke1_lap1.html

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) iMaverick válasza hallador (#33) üzenetére


iMaverick
addikt

Mókás ez az EU-s téma. Az meg van, hogy azért a közösbe bele is kell ám adni? Itt nem csak várjuk a jettát, oda is kell tenni valamit.. . A lengyel barátaink be is lengették, hogy ha nem kapnak semmit, akkor nem is fognak adni semmit.

Ez nem orosz propaganda, ez a rögvalóság. Persze amíg a telelex, a 24.hu, meg a direkt36-ról olvassa az ember a híreket, nem tudom miről beszélünk. Ettől alább már csak a balramagyar, a másik oldalom meg az origo van.

Azt vágod amúgy, hogy az EU nincs tekintettel senkire és semmire? Zárjuk el a gázcsapot, meg az olajcsapot, mert akkor rossz lesz Oroszországnak. Nem! Ez az EU-nak, meg az itt élő embereknek lett rossz.

De ezt hagyjuk, mert ki leszünk penderítve.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#36) iMaverick válasza CPT.Pirk (#34) üzenetére


iMaverick
addikt

Várjál picit. Ez nálunk lehet definiálva, az EU-ban nincs. Tehát ők kérik rajtunk számon, ami náluk nincsen definiálva. Azért az kicsit nagyon más...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#37) FattyDove válasza iMaverick (#36) üzenetére


FattyDove
őstag

Van baj rendesen. Nincs olyan, hogy "ők" mivel "ők" mi vagyunk. De köszönjük, hogy demóztad nekünk azt, hogy mire képes a magát jobbosnak hazudó szovjet propaganda.

A jogállamiság pedig definiálva van. De az ilyen valós dolgok ne zavarjanak össze. Ezek nem illenek bele a képzeletbeli kis világodba, ahol a hős magyarország harcol a gonosz, elnyomó, hanyatló nyugattal.

[ Szerkesztve ]

(#38) Yeffy válasza FattyDove (#37) üzenetére


Yeffy
veterán

+1

a cikkhez: meglepodtem. ja, nem.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#39) iMaverick válasza FattyDove (#37) üzenetére


iMaverick
addikt

Hát pedig vastagon van ők és mindenki más. Mindenki, aki az EU-s mainsteram-mel szembe megy, az homofób, náci, stb.

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre a hiányosságra.

Ez a téma vastagon beleillik az többi EU-s marhaságba (írtsuk ki az akácot, hogy néz ki a kígyó uborka, nehogymá moslékkal etessük a disznókat, stb.) Az a lényeg, hogy szerinted ez a normális, és ezeket nekünk tapsolva kellene elfogadnunk.

Megj. : legalább tennéd off topic-ba a hozzá szólásaidat, mert ennek az eredeti témához végképp semmi köze.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#40) FattyDove válasza iMaverick (#39) üzenetére


FattyDove
őstag

Folytasd kérlek, mert eddig jó a műsor.

(#41) fatpingvin


fatpingvin
őstag

édes jó istenem mi megy itt...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) iMaverick válasza fatpingvin (#41) üzenetére


iMaverick
addikt

Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától. :DD

#40: látom az off topic még nem ment. Nem baj.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#43) cami][us válasza iMaverick (#39) üzenetére


cami][us
senior tag

írtsuk ki az akácot
Kövér idevágó agymenése után szívesen befognám, annak a sz*rnak az írtására. Kivágom télen és tényleg ki tud nőni a gyökérből újra, így marad egész nyáron a gazolás és a tüskék.

hogy néz ki a kígyó uborka
[link]

nehogymá moslékkal etessük a disznókat, stb
Ha rajtad múlna, akkor nem csak Ukrajnában lenne sertéspestis. :P A szerencsétlen háztáji meg azt kap amit...

[ Szerkesztve ]

(#44) Noukoum válasza iMaverick (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem zárták el a gázcsapot, az a rohadt olaj is jön és mégis magyarországon lett a legrosszabb helyzet az egész unióban. Gondolom erről is brüsszel tehet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) dabadab válasza iMaverick (#39) üzenetére


dabadab
titán

Ez a téma vastagon beleillik az többi EU-s marhaságba (írtsuk ki az akácot, hogy néz ki a kígyó uborka, nehogymá moslékkal etessük a disznókat, stb.)

Tök jó, ahogy bármiféle kritika vagy utánanézés vagy bármi más nélkül felmondod a fideszes propagandahazugságokat.

Nem tudom eldönteni, hogy ez a szellemi igénytelenség a sajátod-e vagy rólunk feltételezed.

DRM is theft

(#46) hallador válasza iMaverick (#35) üzenetére


hallador
addikt

Sajnos itt nem idős néniket kell meggyőznöd. hirtelen azért kell abbahagyni, mert pontosan tudod, hogy semmiben nincs igazad. Te még nem jöttél rá, hogy nincs ingyen vacsora, miközben Ti azt akarjátok?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) LurkerSheik válasza iMaverick (#36) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=LEGISSUM:rule_of_law

definiálva van.

Továbbá pártállástól és nézettől függetlenül is,
miért érvel amellett valaki, hogy jó ha megnyirbálják a jogait? :(
Önként és dalolva akarod hurokba dugni a fejed. :F

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#48) fatpingvin válasza cami][us (#43) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt duplán offba teszem mert nagyon az, de a hasonló invazív gyomok (bálványfa, akác, etc...) irtására van nagyon jól bevált technika, csak az a baj hogy nagy az élőerő igénye. mondjuk nemzeti parkokban és fokozottan védett élőheelyeken csinálják, mert ott ez a legértelmesebb.

(a lényege amúgy az hogy az őszi lombhullás környékén glifozátoldatot nyomnak a törzsbe, ami így leszívódik a gyökerekig, tavasszal meg neem lesz újulat, a holtfa meg pár év után elkorhad.)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.