Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) grc999


grc999
tag

"arányaiban ez 35%-os növekedést jelent, ami összhangban van a dollár árfolyamának változásával." :O sajna így van, most néztem.....

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#2) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Én megoldanám Összekell fogni senki ne fejlesszen a 2012 évben Mindenki üljön meg a saját gépén 1 kicsi évig :D Mindenképp meglenne a hatás már lehet a 2 negyed évben

(#3) mcsabee válasza szaszabee (#2) üzenetére


mcsabee
senior tag

Jah, tovább nőnének az árak, mert a kutya sem venne semmit :)) .

Stay a while and listen...

(#4) TESCO-Zsömle válasza mcsabee (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És egy csomó boltos lába alá laput kötnének...

szaszabee: Én meg javaslom, hogy egy évig semmit se vegyünk. Se kenyeret, se húst, se áramot, se gázt, se benzint... Na az megfektetné a gazdaságot...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) szaszabee válasza mcsabee (#3) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Igazad van Nem kell senkinek ? Akkor adjuk drágábban hátha megveszik Itt konkrétan nem az újdonságokra gondolok ami igy is megfizethetetlen

(#6) TESCO-Zsömle válasza szaszabee (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A gazdaság nem így működik... Ha így működne a vinyók ára esne az alacsonyabb kereslet miatt, de nem esik...

Nem. A költségek adottak. Ha kevesebb fogy, akkor kevesebb árun kell bevasalni ugyanazt a költséget. Ez áremeléshez és leépítéshez/bércsökkentéshez vezet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) szaszabee válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


szaszabee
aktív tag

A gazdaságot nem a vásárlással szokták fellenditeni sem tönkretenni

(#8) aram01


aram01
nagyúr

azt a qrva milyen árak :Y
a vinyón vagyok még mindig kiakadva leginkább

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) stranger28


stranger28
addikt

Hát igen, felmentek az árak. Régebben a csúcsgép árából 2600K, komolyabb táp, alaplap + egyéb finomságok jöttek ki. :(

(#10) szaszabee válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


szaszabee
aktív tag

A vinyók ára most sajna nem a kereslet miatt ilyen drága Hanem a természeti katasztrófa miatt

(#11) aram01 válasza szaszabee (#10) üzenetére


aram01
nagyúr

azt tudjuk,és a proci? a vga?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Kassadin válasza szaszabee (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Pont azért hanyatlik a gazdaságunk(többek között), mert nincsen fizetőképes kereslet(gyk: nincsen az embereknek pénze).

[ Szerkesztve ]

(#13) franc0


franc0
őstag

Én már jó ideje nem veszek HDD-t, ezek után meg aztán végképp nem. Egyébként most lett leárazva a 256GB-os Samsung 470 SSD, bruttó 70K az ára. Laptopba ideális.
Ami nettó 54, csak hát szét vagyunk adóztatva, ugye.

Kassadin
Részben. Másrészt akinek van, az sem költi hanem megtakarítja.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#14) TazLeacher válasza szaszabee (#2) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt a hülyeséget...attól, hogy mi itthon esetleg nem veszünk semmit, attól majd az AMD csökkenti a procik árát? Vagy mire gondoltál? Vagy arra, hogy a számtech boltosok lemondanak a profitról, hogy neked jobb legyen? Tudod mennyit keresnek 1-1 alkatrészen?

Egyébként megsúgom: DE a gazdaságot a vásárlás viszi előre.

Azért egy topic-on belül 3 ilyen bődületes baromságot tartalmazó hsz-t elég nehéz lehetett összehozni. Remélem direkt csináltad, mert ha nem szándékos volt, akkor gáz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15) zso85


zso85
tag

A mit érdemes venni egy kicsit túlzás!!!
Intel Core i5-2500k processzor 70 990 Ft :Y :Y
Októberben 40 000 ért vettem!!!
Lesz ez még rosszabb is!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#16) aram01 válasza TazLeacher (#14) üzenetére


aram01
nagyúr

minél jobban pörög valami annál jobb ára van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) TESCO-Zsömle válasza szaszabee (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez nagyon nem igaz. Semmi sem lendíti fel jobban a gazdaságot, mint a fizetőképes kereslet.

Ha csökken a fizetőképes kereslet, csökken az áruforgalom. Ha csökken az áruforgalom, csökkennek az adóbevételek az Áfá-tól kezdve a szállítmányozó cégek üzemanyag-fogyasztásából eredő jövedéki bevétellel egyetemben, de még a VÁM-ból eredő bevétel is csökken...

Pontosan a vásárlóerő csökkenése indítja el az országot a jeltőn...

Volt erre egy jó történet:
Egy idegen érkezik egy lelakott bányavárosba. Semmi mozgás, semmi fejlődés. Bemegy a fogadóba, és letesz a fogadósnak 100 Dollárt, majd eltűnik. A fogadós megörül, régóta szeretné felújítani a fogadót, hát fel is bérli a legényeket, és kölcsön ad a bányászoknak. A legények nekiállnak a háznak, vesznek anyagot a helyi boltból, és este a szalonban múlatnak a friss bérből, megszállnak a fogadóban. A bányászok megveszik a felszerelést, elmennek bányászni, a boltos új anyagokat/eszközöket rendel, iszik a mulatóban. A bányászok aranyat találnak, pénzre váltják a helyi bankban, csapnak egy görbe estét, majd megszállnak a fogadóban. Az arany hírére új bányászok jönnek, ők is vesznek eszközt, szállást, ételt, italt, ők is találnak aranyat...
Egy év múlva egy idegen érkezik egy nagy, virágzó bányászvárosba. Betér a fogadóba és szállást kér. A fogadós felismeri, és visszaadja a visszajárót a 100-asból...

Ez nagyon leegyszerűsítve szemlélteti a fizetőképes kereslet lényegét.
Az álamnak pedig a pénzforgalomból származik a bevétele.
Mikor pénzt kapsz (jövedelemadó), mikor vásárolsz (Áfa, VÁM, jövedéki adó)...

Szóval ne mond, hogy a vásárlás nem lendíti fel a gazdaságot...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) Taragas válasza franc0 (#13) üzenetére


Taragas
aktív tag

Érdekes cikk! A poén az, hogy hasonló konfigom van minta PII955-ös (konkrétan a proci az), de én még olcsóbban 100k környékén raktam össze kb, pedig szeptemberben kezdtem el, amikor már emelkedett árak voltak(nem ennyire még. az tény). Annyi persze van, hogy nekem sok használt, de még garis alkatrészem van. Erre jó HVapró... :DD

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#19) ch003067 válasza zso85 (#15) üzenetére


ch003067
addikt

Sajnos ez a világ van... lesz ez még így se..

Jó kis írás lett, már csak azért is mert én is konfig vásárlása előtt állok. Kb a full full kategóriás gépet fogok venni. Háth majdnem síró szemmel néztem, hogy milyen árak vannak...

Viszont ami nekem megütötte a szemem, hogy a PowerColor 6950nek milyen magas ára van.
Nem fogok reklámozi, de az Asus 6950 2gb DCI 2 73.e

Tévedés ne történjen, nem rosszból írtam, csak aki kicsit keresgél a netes rak között, az 10-20.000ft ot simán megspórolhat egy akár komplett gép vásárlása esetén.

(#20) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Grat a cikkhez rudi, de azért az látszik, hogy fórumot nem olvasod :U

(#21) Angel1981


Angel1981
veterán

"bízunk benne, hogy egy év múlva már csak nevetni fogunk a 250 forintot ostromló dolláron"
Sajnos, lehet, hogy csak kínunkban, nosztalgiázva... :((

(#22) Alex91


Alex91
félisten

iMac, alap 21,5"-os a nyaron 345k-ba kerult, most 366k, es kozben nott az afa is... Es meg az Apple draga :DD!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) stranger28 válasza Alex91 (#22) üzenetére


stranger28
addikt

Ezzel a kommenttel jellemezted is azt a réteget, aki Apple-t vesz nálunk. :) /legalábbis a többséget/

[ Szerkesztve ]

(#24) zso85 válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


zso85
tag

Ebben teljesen igazad van!!!
Csak azt nem tudom ,hogy az agyoniskolázott vezetőink ezt miért nem tudják???
Uniós árak = Uniós bérek!!
De elég a politikából azért nagyon OFF!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#25) szaszabee válasza TazLeacher (#14) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ezen hülyeség vitatkozni melyik vólt elöbb a tyuk vagy a tolyás ? Miből Vásárolsz?? Pénzből mi :C A pénz honnan van ?? A vásárloktól mi ? :DDD Az első hozzászolásom vicc vólt De ami irsz a gazdaságró az egy hülyeség

[ Szerkesztve ]

(#26) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Egyébként szerintem a pénz vólt elöbb mert ugye miből vásárolnánk :DDD

(#27) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nem semmi árak vannak.. Még jó, hogy egyáltalán lehet kapni hardvereket.

(#28) TazLeacher válasza szaszabee (#25) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a gond, hogy ez nem vita tárgya, ezt csak te képzeled. Amennyiben lenne bárminemű alapvető közgazdasági ismereted, nem beszélnél ilyen bődületes baromságokat. Az, hogy nincs, nem baj, csak akkor legalább ne szólj bele ugyan olyan dolgokba, amiről fogalmad sincs. Nem írom le most neked a lényeget, mert a nagyképű fellengzős stílusod miatt fölösleges (ami megint nem lenne baj, ha nem hülyeségeket beszélnél, hanem valamire alapoznád). A közgazdaság nem józan paraszti észen alapuló dolog. Bár mondjuk az, amiről most a vita folyik, akár az is lehetne, mert ezt kb. egy általános iskolásnak 2 perc alatt el lehet magyarázni - hogy mi mozgatja a gazdaságot - és akkor már nem lesz totál hülye a témához.

Javaslom fogj a kezedbe egy könyve, mielőtt a hülyeséged szajkózod. Nem baj, hogy buta vagy, de legalább ne reklámozd. Amennyiben egy kicsit olvasol, talán a helyesírási és stilisztikai hibáidat is le tudod csökkenteni annyira, hogy legalább minimálisan olvasgató legyen, a helyett, hogy hangulatjelekkel tömöd tele a hozzászólásod.

Mondjuk a "tolyás" a legdurvább hiba, amit ezen a fórumon valaha olvastam.

Tehát a helyett, hogy olyan dolgokba próbálsz beleszólni, amiről aztán lövésed sincsen, és mások meg tanulták, legalább egy alapfokú műveltséget kellene elsajátítani, aztán jöhetnek az olyan tantárgyak, mint pl.: a közgazdaságtan.

Szerk.: a pénz "keletkezése" meg általános iskolai történelmi tananyag, és megint csak nem "szerintem"-eken alapul.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) szasza_xp válasza Alex91 (#22) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Jah, és az OS-t, a monitort meg a billentyűzetet egeret és egy rakás szoftvert ingyen adnak hozzá ennyiért. Ok a vga gyengébb, mint a csúcs gamer konfigban...

Az Apple-lel az a gond, hogy az első gépet drága megvenni, ha már van/volt pc-d utána viszont olcsóbb. Egy imac-ban nem fogsz vga-t cserélni 3 havonta.

[ Szerkesztve ]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#30) #16939776 válasza zso85 (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Időtálló befektetés, 75%-os haszonnal, mi kell még? :U

Újat biztosan nem fogok venni. :(

UI: A "csúcsgéphez" ilyen felszereltség mellett nem vennék Z-s lapot, ha meg a cache miatt kell akkor meg fölösleges a 64-es ssd...

[ Szerkesztve ]

(#31) BiP válasza aram01 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig kezd normalizálódni. 2TB-os vinyót már lehet kapni 33-34ezerért. (ami a fénykorban 16e volt, de volt már 50e is pár hónapja.) A cikkben 1TB-os vinyóra írnak 32ezret, de ne tévesszen meg, ennél már jobb a helyzet HDD terén.

Persze a többi hardvernél is nagyon bekavar a dollár és euró árfolyam, sajnos. Még jó, hogy nyáron bevásároltam mindent, ami kell, most szívnám a fogam rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#32) hyperspace válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


hyperspace
őstag

szaszabee-nek annyiban igaza van, hogy természeti katasztrófa miatt (is) szálltak el a hdd árak, de ha valamiből túlkínálat van, akkor az árak csökkenek, ha túlkereslet van, akkor az árak növekednek. a fogyasztás tényleg fontos, nézzük csak meg a németeket. erőltették 3-4 éve a fogyasztást, meg is lett az eredménye.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#33) Taragas válasza szasza_xp (#29) üzenetére


Taragas
aktív tag

Amúgy ami sztem nem jó, az az alaplap, az extreme 3-as, mert akkor inkább +3k, azt extreme 4, mert az nem 16/4x-es, hanem tudja a 8x/8x-at crossfireben, és az a jövőre nézve előre mutató. Nekem is ez van.

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#34) djculture


djculture
félisten

Ja pont néztem tavasszal vettem egy x2 270 et tartalékba 15k ért most 19-20 alatt nem kapható. Memóriák hétfő óta is drágultak vagy 20% ot, iponon az összes alkatrész árdiagramja harmadikától egy meredeken felefele mutató vonal.
pl egy 4gigás 1333 as kingmax modul:

[ Szerkesztve ]

(#35) hibavissza válasza szasza_xp (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

"Az Apple-lel az a gond, hogy az első gépet drága megvenni, ha már van/volt pc-d utána viszont olcsóbb. Egy imac-ban nem fogsz vga-t cserélni 3 havonta."

he? :F

345 a legolcsóbb mac tn panellel és 6750-es radeonnal. ha játszol vele, akkor nem videokártyát, hanem vinyót cserélsz 3 havonta.....

[ Szerkesztve ]

(#36) gbors


gbors
nagyúr

jópofa ez a mértéktartásra intő cikk :)

egy megjegyzés - ha már takarékoskodunk, a DVD-írót mindegyik konfigból kidobnám.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#37) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Én a VGA árakon akadtam fenn. Soha a büdös életbe nem fogok megint, 30-40k-t fizetni egy videókártyáért. :N
Inkább veszek egy X360-at és azzal elleszek egy darabig, mint a befőtt.

Már régóta gondolkodtam egy konzolon, de ezek az árak megadták a végső lökést. :))

[ Szerkesztve ]

(#38) aram01 válasza Alex91 (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

ezért kár volt fárasztani a picike ujjacskáidat ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) djculture válasza Tibi86 (#37) üzenetére


djculture
félisten

Ja el leszel vele egész 1,5 évig kb amíg kinem jön az új xbox+ még fél évig jön ki erre is játék:)

(#40) plekk


plekk
tag

Most 70 k egy intel core i5 2500k előtte akár 45 ért is kaphattál
most 30 k egy 1 TB seagate meerevlemez előtte 10-12 ért is megkaptad
a VGA n is van egy 10 es a tápon egy 5 ös az alaplapokon megint kb 10
hát ez nagyon DURVA!!!
Megközelítőleg 60 000 ft al durvább árakon juthatsz hozzá egy elfogadható szintű konfighoz.
Srácok ne vegyetek most gépet!!!!
Miért nőttek meg így az árak????
Áhhh, nem hiszem el h nekem is pont most mire kigyűlt a zsé-m egy normális gépre ilyenkor bedrágul minden
nehogymá vehessek az s754 em helyett egy normális konfigot igaz?
No comment....

(#41) Alex91 válasza hibavissza (#35) üzenetére


Alex91
félisten

IPS az a TN, de mindegy....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) #13260800


#13260800
törölt tag

Érzi érzi az ember, de így leírva nem kicsit megütött (mármint az áremelkedés). Mit lehet tenni? Érdemes kivárni? Ilyen gazdasági környezetben nem csoda ha az emberek nem akarnak és mernek vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Hát, durva árak vannak sajnos. :O

Szerintetek a cikkben szereplő belépő szintű konfigurációnak nem lehetne alternatívája egy olyan ahol A8-3850 és egy HD6670 dolgozik együtt? A Llano APU Megatesztben az jött ki, hogy ezek együtt jók játékra is full hd alatt. Sőt, mintha rémlene, hogy Oliverda a cikk után a fórumban említette, hogy egy-két játékot full hd-ban is megnéztek és játszhatók voltak. ( ha rosszul emlékszem akkor bocs)

(#44) Alex91 válasza aram01 (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, legalabb latja az ember, hogy hol nem akarjak annyira megvagni :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45) Tibi86 válasza djculture (#39) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Jó de az nem törvényszerű, hogy amint megjelenik a next gen., már rohanok is a boltba érte.

Így is elég sok játék van amit régóta ki akarok próbálni:
Gears of War, Mortal Kombat, Ninja Gaiden,
Forza, PGR, Dead or Alive stb. Ezekkel én egy jó darabig el fogok bohóckodni. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) aram01 válasza Alex91 (#44) üzenetére


aram01
nagyúr

:Y szerintem hagyjuk inkább ezt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) villamos


villamos
őstag

Milyen számítógépet érdemes venni most? Ha valamit is számítanak az anyagiak, tehát bérből és fizetésből élsz, illetve nem nyerted meg a lottó ötöst, akkor semmilyent se.
Azonban joggal tarthatunk attól, hogy ez a helyzet csak rosszabbodni fog.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#48) wednesday válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


wednesday
őstag

Ez pontosan így van.

Ott kezdődnek a problémák mikor nem jön idegen a városba és nem hagy ott pénzt. Csak egy uzsorástól lehetne pénzt szerezni magas kamat mellett. Ami lehet nagyobb bajba sodorja a bányavárosunkat, mert pl nem találtak időben aranyat vagy nem annyit. És az extra kamat elviszi a bevételek nagy részét. Ráadásul az uzsorás azt mondja, nem látja biztosítottnak a pénze megtérülését ebben a helyzetben, ezért kockázati felárat "kénytelen" rászámolni az adósságra. És innentől kezdve már nem lehet visszakapaszkodni, hiába találtak később nagyobb mennyiségű aranyat. Egyre kevesebbet tud törleszteni a város, kénytelen eladni a saját javait nyomott áron, a (a kocsmát, a bányát stb) Néhány fiatal azt mondja, itt nincs jövőnk inkább hagyjuk el a várost, és folytatódik a megállíthatatlannak tűnő leépülés.

Akkor vagyunk bajba, ha a fogyasztásba nem tudunk kellő pénzt pumpálni, ami beindítaná rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#49) szasza_xp válasza hibavissza (#35) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Az ne zavarjon, hogy isp a monitor.... vinyót meg kötsz rá usb... bár nem tudom, én már rég óta steam-en játszok ssd-vel. Ami nem kell az nincs fent, ami meg kell az lejön. Mondjuk már én sem vagyok Vér Pistike. :P

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#50) Joachim21


Joachim21
senior tag

E-pénisz növelő konfigurációt is csinálhattatok volna X79-re építve! :DDD
A dollár árfolyama tényleg elszállt, de a memória árak is másznak felfelé, a gyártók sem hülyék és az idei évre csökkentették a termelést, hogy nagyobb haszonnal lehessen túladni a memórialapkákon.
VGA piacon is drágulást várok, elég ha azt nézzük, hogy a 7970 500 USD-ről indul, ha ebből indulunk ki, akkor a Kepler 600, a 7990 legalább 990 lesz.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.