Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alexios


Alexios
veterán

Nekem úgy rémlik, hogy a könyből se derül ki, hogy miért is herceg, félvér meg gondolom azért mert félvér, szal nem aranyvérű:D Filmet inkább meg se néztem, szerintem a 3 volt az utolsó amit láttam, elég is volt. Azt nem tudom, hogy voldemortról mennyi derül ki a filmekben, de azért a könyvben elég jól leírják, hogy miért is kell félni tőle, de ez nem mentség arra, hogy a film szar lett.
Amúgy nekem a SW trilógiából pont a birodalom visszavág tetszik a legjobban.

(#2) tiv83us


tiv83us
veterán

Raadasul majd' 3 oran keresztul nyujtjak a nagy semmit. Hu de vartam mar, hogy vege legyen /ha nem hatod magammal /anyos-familiaval/ neztem volna, mar az elso fel oraban kihuztam volna a verbe a mozibol/. Nagyon nagy nulla az egesz.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3) sviba


sviba
tag

Aaah..a filmek valami borzalmasan összeszedetlenek, olyan mintha a rendező nem olvasta volna el a könyvet. Viszont a könyveknek, ha időd engedi, adhatsz egy esélyt. Azok jók.

Egyébként apám, ki szintén nem olvasta el a könyvet, megnézve az ötödik részt ezt mondta: "Ezt lehet így is? Mármint hogy egy ilyen bekerülhet a mozikba és pénzt lehet érte kérni? Ez a filmművészet szégyene, valamirevaló rendező ilyet nem ad ki a kezéből. Ez a saját szakmájának a meghazudtolása."

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#4) joey04


joey04
titán

Nekem tetszett az összes film, ez a 6os is.
Azt nem tudom, milyen élmény lehet a könyvek nélkül, biztos nem olyan jó, mert a tizede sincs benne a filmben mert ez a 2.5 óra is nagyon kevés.

a félvér hercegnek nem jön elő semmilyen naplója. a napló az elején Tom Denemé. (voldemort) a félvér hercegnek a tankönyve jön elő, amiben a saját módosításait írja a "receptekhez". az nem az a napló.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) #64791808 válasza tiv83us (#2) üzenetére


#64791808
törölt tag

Na ez a másik, szétültem a seggemet, nem nagyon történt semmi, nem értettem meg jobban az összefüggéseket. Halálosan vártam, hogy vége legyen, de ott lett vége, ahol a legkevésbé számítottam rá. A vége előtt azt hittem, még lesz egy fél óra, míg lezárják a dolgokat, de nem...

nekem az eddigiek kvázi tetszettek, de ez most gyenge vót

(#6) Parci válasza joey04 (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban könyvet írhattam volna, úgy amúgy viszont el kellett volna olvasnod normálisan a bejegyzést, ha már hozzászólsz. ki beszélt tom denem naplójáról?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) joey04 válasza Parci (#6) üzenetére


joey04
titán

Azért hoztam fel tom denem naplóját, mert az viszont szerepelt benne (bár az valóban igaz, hogy nem az elején, ezt rosszul írtam) és nem tudtam pontosan, hogy nem kevered-e, vagy esetleg miután a könyvet nem ismered, összességében csak a filmek vezettek félre.
szóval köszi, de normálisan olvastam el.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) stevve


stevve
nagyúr

Aki nem olvasta, annak biztosan kusza, aki meg olvasta, többet vár (de vajon miért? :U ). Minden adaptációnál így van ez... lásd Gyűrűk Ura.

(#9) Parci válasza stevve (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nono, a gyűrűk urából spec mindkettő megvolt, a könyv jóval hamarabb, és azt kell hogy mondjam, h nagyon jó munkát végeztek a filmmel. nem is tudom, h lehetett-e volna jobbat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) stevve válasza Parci (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért ott is elég sok dolog kimaradt. A végén a hobbitok falujában se volt harc, meg ilyenek. Nekem is nagyon tetszett, nem is azért írtam, csak arra akartam kilyukadni, hogy a rendező + író sose fogják a teljes könyvet feldolgozni egy filmhez. :)

Nekem bejött a HP 6, várom az utolsó (két) részt is. :)

(#11) jeges válasza stevve (#8) üzenetére


jeges
senior tag

szerintem ennek a filmnek az a legnagyobb baja, hogy nincs mögötte koncepció. látványosnak szánt, kidolgozott részletek vannak, de érthetetlen, kusza az egész. nem csodálom, hogy aki nem olvasta a könyvet, az értetlenül áll a film "története" előtt.
nekem olyan érzésem volt, mintha a könyv téglái meglennének, de a habarcs kimaradt volna, így nincs, ami "összetartsa" a különálló jeleneteket egésszé.

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Így van ahogy stevve mondja. A könyv nélkül elég kuszának hatnak a filmek. Főleg a 4. rész óta, mert attól a résztől kezdve a könyvek is vastagabbak voltak mint az első 3, így 2,5 órába csak elnagyoltan lehetett beletenni a lényeget, -amit jelen írás is mutat- eléggé megsínylett a film.
És igen. A Gyűrűk Ura filmekből is rengeteg dolog hiányzik, ami a könyvben benne van, na de ott tényleg össze van rakva a dolog rendesen.
Sajna a HP sorozat filmjeit nem egy rendező készítette végig (4), ami szerintem nem tesz jót ugyancsak.
Tehát marad a fanyalgás: aki nem olvasta a könyvet, az full nem vágja az egészet már, aki meg olvasta, annak meg ez a könyvhöz képest nagyon kevés.

Parci, inkább a könyveket olvasd el, mert lényegesen jobbak mint a filmek és a sztori is sokkal logikusabb benne!!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Parci válasza stevve (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kimaradtak részek, persze. bombardil toma is például. de ezek tudatos, megindokolható, értelmes döntések voltak, és ami a lényeg, nem igazán ártottak a filmnek, sztorinak, cselekménynek.

ezzel szemben a hp6 egyszerűen szar volt, nem tudom másképp mondani. effektíve semmi újat nem tudtunk meg az előző részekhez képest (várható volt, hogy prominens emberek is áldozatául esnek majd a voldemort elleni küzdelemnek. de egyébként már ezt is ellőtték sirius blackkel.). új dolog lehetett volna a félvér herceg vonal, ha lett volna vmi célja. de nem volt, még ennek sem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Drenadar válasza Parci (#13) üzenetére


Drenadar
veterán

Én nagyon sajnáltam a sok kimaradt részt. A könyv sokkal jobb, filmet meg nem kell megnézni :D.
Piton csak elnevezte magát hercegnek. Tudtommal könyvben sincs semmi magyarázat rá, de mintha Harryék a könyvben többet próbálkoztak volna kideríteni róla.
Ahhoz képest hogy a könyv Pitonról szólt szinte, a filmban alig 5 sor a szövege :D KB. LOL.

LUNA féle kviddics közvetítést nagyon hiányoltam .... szip.

(#15) Crystalheart válasza Parci (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"nem is tudom, h lehetett-e volna jobbat."

Hmm, nem tudom... Nagyon jó lett, de talán... talán, ha sok WarCraft cinematicot néztek volna a készítők a forgatás előtt... :DDD

(#16) Jim Tonic válasza tiv83us (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is úgy jöttem ki, hogy nem tudtam volna senkinek elmondani, miről szólt ez a rész.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) sviba válasza jeges (#11) üzenetére


sviba
tag

számból vetted ki a szót

14# drenadar: Azért half blood prince mert piton anyja neve 'Eleen Prince'. az apja pedig valamilyen piton (snape). tehát félvér herceg

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#18) Valty


Valty
aktív tag

Ma olyat hallottam, hogy majdnem hanyatt estem: az utolsó Harry Potter könyv 2 filmre lesz bontva, az első premierje 2010 november, a másodiké 2011 június :Y :F

(#19) Doom válasza Valty (#18) üzenetére


Doom
aktív tag

Akkor ez legalább megmagyarázza, hogy miért beszélnek mindenhol 2 részről, mikor csak egy könyv van hátra. Nem értettem eddig...

A filmek egyébként nekem se nagyon tetszettek. Az első kettő még úgy-ahogy elment, mert viszonylag rövidek voltak a könyvek, és bele lehetett zsúfolni egy filmbe, de onnantól kezdve nagyon sok minden kimaradt, és szerintem ezek olyan részek, amik nagyban növelik a hangulatot (a mindennapos órára járások, piszkálódások, apró történések). Én speciel a könyvet olvasva is elvesztettem párszor a fonalat, hogy ki kinek a kicsodája, meg miért történt, ami történt, ha valaki csak a filmeket nézi, nem csodálom, hogy egy nagy káosz számára az egész.

(#20) Parci válasza Doom (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a káosz egy dolog, de nem ez a baja a filmnek. megpróbáltam leírni, de úgy látszik, nem ment át. lehet bármekkora a könyv, egy 2 órás mozinak azért lehet értelme, eleje-közepe-vége. itt most adott egy (hét) könyv, amiről azt mondja mindenki, hogy "nem fér bele egy (hét) filmbe, olyan sok", ehhez képest abban a 2 órában, amit végül kihoztak belőle, nem történik semmi gyakorlatilag. a film alapján a könyv lehetne 80 oldalas is, de tényleg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Beaaa


Beaaa
újonc

Egyet értek a film annyira semmi hogy az már fáj. legszívesebben jól segbe rúgnám a készítőket hogy bírtak ekkora szart kihozni a könyvből??? Én leültem megnézni (elmondom nem akartam mert már az 5 se tetszett és nem akartam hogy az legyen hogy felmérgelem magam a végén) szóval elindult a film ment ment és egyszer csak vége lett és ennyi semmi értelem nem volt benne én olvastam a könyveket tudtam miről szól és így is rossz volt képzelem milyen volt annak aki azt se tudja miről szólt. arról nem beszélve h kihagytak átírtak és nem az h kis jelentéktelen dolgokat Pl.: Dumbledore temetése, az odú lerombolása??? ilyen hol volt a könyvbe valaki mondja meg!! és a legeleje mi ott az a metrós rész??? de a legjobb kérdés hogy hol a fenébe hagyták el az írók a könyvet mert h kreáltak az egészből egy teljesen unalmas és szerintem élvezhetetlen filmet.... :((( :((( :(((

(#22) joey04 válasza Valty (#18) üzenetére


joey04
titán

ezt eddig is lehetett tudni...
az lett volna a jó, ha minden könyvből minimum 2 film készült volna, bár ez sajnos kivitelezhetetlen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem bejött, úgy a felénél elaludtam.
(ezt 1000 filmből 1-2-nél tudom megcsinálni...) :U

(#24) Huma


Huma
addikt

Áááh! Nektek semmi sem jó! :D

Én végig néztem a filmet és meg kell hogy mondjam, elment.

Elolvastam az utolsó részt mert kíváncsi voltam hogy végződik az egész.
Kíváncsi vagyok filmben, hogy lesz megoldva. Szerintem jobban mint az előzőek. Ha jól emlékszem 2 részben lesz leadva. Tehát ha minden igaz lehetőségük lesz az alkotóknak úgy megcsinálni a filmet hogy semmit sem kell majd kihagyniuk hisz lesz kb 5 órájuk arra hogy belezsúfolják a hetedik részt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még nem láttam a filmet, de a vélemények alapján elég jó lehet. :DDD

(#26) joey04 válasza juliabrilke (#25) üzenetére


joey04
titán

2 napja vettem meg DVD-n Most is tetszik. :R
egy fika topikban persze ne várj túl sok pozitív véleményt

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) joey04 válasza joey04 (#26) üzenetére


joey04
titán

Most értem haza a 7es filmről. be kell vallanom, ez is nagyon tetszett! Nagyon jó film lett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Parci válasza joey04 (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én pénzt érte nem adok, majd megnézem, ha megveszi egy haverom dvd-n. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) TazLeacher válasza joey04 (#27) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csatlakozom. Elég hoszzú a film, de a végén úgy éreztem..."mi van? Már vége is? Még..." Az egyik legjobban sikerült film (szerk.: mármint HP filmek közül), és szerintem elég jól sikerült visszaadni a könyvet. Bár régebben olvastam már, de nem volt az az érzésem, hogy valami hiányzik. (Na jó, ha nagyon kötekedő vagyok, akkor talán a nyaklánc által való "megkattanást" egy kicsit jobban be lehett volna mutatni, egy kicsit elhúzni, és megmutatni, hogy hogy változnak meg tőle):

Ennyi. Amennyire az előző volt a leggyengébb, ez annyira jóra sikeredett.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek! :D
Pont mostanában gondoltam én is arra, hogy kiírom magamból a hasonlókat.
Abszolút nem vagyok egy Potter rajongó, de a sci-fi fantasy kategória a kedvencem.

Én most jutottam el odáig, hogy megnézzem az első 6 részt.
Hát hasonló gondolatok jutottak eszembe nekem is. Végig azt hittem, hogy lesz némi köze a címhez. Hát nem sok volt. Szerintem is ez volt a legunalmasabb rész - ha lehet ilyet mondani.

Összességében pedig megint az a tipikus feeling jön elő, hogy ebből sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Egyre több filmnél jön elő ez az érzés. Lehet csak az adaptációval van a gond, nem tudom a könyvet nem olvastam.

A poén számomra az egészben az, hogy az a tipikus macska-egér játék megy végig. Legyilkolnak egy rakás embert xy részben, majd a rész végén mindenki boldogan távozik haza, voltaképp mintha mise történt volna. (valamikor a 2-4 rész környékén volt párszor ilyen)

Aztán a következő ilyen poén, hogy ahogy megtudtam van egy varázslat, amitől mindenki egyből meghal. Valami abrakadabra szerű és zöld színű :) De most komolyan, akkor mért nem lehet ezt alkalmazni? Össze-vissza küzdenek egymással és csak 1-1 drámai jelenetben használják ezt a varázslatot. Pedig elvégre itt szörnyen gonosz rossz emberekről (is) van szó, milyen egyszerű lenne, egy varázslat és vége...
Volt pár nagyobb "csata jelenet" is, de az is félig meddig bohóckodás volt...
Aztán az első részben voltaképp alig van valami varázslás, valami látványos dolog, holott ennek az egésznek ez a lelke...

Aztán az sem tetszik, hogy a főhőst, Pottert voltaképp az egekig magasztalják. Ekkora király, meg akkora. Aztán a filmek közben szinte semmit nem mutatott még.
Pont a Félvér Herceg rész végén volt az a jelenet, amikor Piton után fut és kín keservesen próbál ártani neki ilyen-olyan varázslatokkal a csávó meg félkézzel lerázza magáról.
Röhej, azt hinné az ember, hogy 6 rész alatt ha már ennyire magasztalják azt a gyereket, akkor talán majd mutat is valamit.
Én végig azt vártam volna, hogy na majd eljön egyszer egy olyan rész, amikor majd a kissrác fog elkapálni másokat, de semmi.
Olyan érzetet kelt, mint amikor az ember lábára ráakaszkodik egy kis kutya és próbálja lerázogatni magáról. Na Harry nagy csatái is kb ilyenek...

Tényleg azt érzem, hogy ebből sokkal de sokkal többet kilehetett volna hozni....

Remélem azért a 7-8. rész ezeknél erősebb lesz. A bemutatókból tetszett.

(#31) Rive válasza Dany007 (#30) üzenetére


Rive
veterán

Én végig azt vártam volna, hogy na majd eljön egyszer egy olyan rész, amikor majd a kissrác fog elkapálni másokat, de semmi.
Nem láttam a filmet - jó eséllyel nem is fogom - de annál, amikor a 'megváltó' egy tapasztalatlan taknyos aki csetlik-botlik rendszer nélkül filmhosszat csak egy rosszabb van: ha az a taknyos tényleg űberül elkalapál mindenkit ;]

Ui.: ja, nem is, van még rosszabb. Ha Uwe Boll rendezi :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#32) moha21


moha21
addikt

Nem olvastam végig a hsz-eket, szóval sry.

A könyvek jók, a film talán a 3. részig elmegy, utána én sem tudtam követni a filmet, pedig olvastam az összes könyvet.

OFF: A gyűrűk ura film, hozta amit kellett.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#33) Dany007 válasza Rive (#31) üzenetére


Dany007
veterán

A fenéket! :D
Én élveztem volna. 6 részen át istenítik, hogy mekkora über király a srác. Megtanult egy csomó mindent, küzdött egy rakás ellenséggel, majd a 6. rész végén, amikor dühből rátámad(na) Pitonra, az csak legyint a karjával, meg se érzi... Előtte persze végignézi ahogy kinyírják a kedves öregurat, mindezt egy pálcalegyintés nélkül...
Én az egésztől azt vártam, hogy az a kissrác a végére kikupálódik és tényleg komoly varázsló lesz... Persze még nincs itt a vége.

[ Szerkesztve ]

(#34) joey04 válasza Dany007 (#33) üzenetére


joey04
titán

Piton rutinos, a fekete mágiában jártas, volt halálfaló. Harrynek pedig nem megy (a 7. részben sem) a néma átokszórás. Dumbledore halálát rosszul hozza le a film, mert a könyvben az öreg átkot szór Harryre (petrificus totalus) ezért nem is tud tenni semmit.

Nem lövök le poént, de elárulom, hogy a történet végén sem az dönt majd, hogy Harry mennyire jól képzett, über varázsló. Ha jobban belegondolsz, az eddigi kalandokat sem a "szakmai" tudása miatt élte túl.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) yoolie


yoolie
újonc

Nem csak a 6 szar,ilyen gyenge filmet csinalni egy ilyen jo konyvbol oriasi szegyen...nem is ertem miert fizet valaki mozijegyet egy ekkora szarra,pfff...elfogult vagyok,mert nagyon jo a konyv es a filmeket vegigsirtam...nem azert,mert szomoruak,hanem mert olyan szarok...mindig vartam,hogy a kovetkezo talan jobb lesz,de nemm...

(#36) oneiros válasza yoolie (#35) üzenetére


oneiros
tag

A HP könyvek nekem is mindig jobban tetszettek , mint a filmek, de ez más műfajnál is így van pl: Stephen Kingnek is kevés könyve van, amit normálisan átültettek filmre. Amíg ömlik belőle a pénz, addig a minőség másodlagos.
A készítőknek a könyvek/filmek után is milliós bevétele lesz a különböző ajándéktárgyakból/bizsukból, amit Harry Potter nevével fognak eladni.

Problem?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.