Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stutga


stutga
tag

Milyen klassz hogy lassan az osszes ember lábát lógatva ulhet otthon jólétben, mert a gépek megcsinálnak mindent. Csak mivel azok akiknek a munkáját -egyébként nagyon helyesen- elvette a gép azok ebbol pontosan 0 profitot hajtanak. :(

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Jön majd a tömeges munkanélküliség. Szerintem alapjövedelem lesz a történet vége sok országban, de nem a habzsi-dőzsi féle, hanem az éhenhalás elleni.

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Miért kell minden robotos hírnél ugyanazokat a köröket futni?

Thanos was right.

(#4) TomMusic


TomMusic
őstag

Ez az egész rendszer, hogy ilyen összehangoltan működik, az nem piskóta. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5) rottenbull


rottenbull
senior tag

Kivancsi lennek az emberi munkero milyen tempoval es precizitassal kell besegitsen a hibrid terulteken a robotoknak. A Techcrunch-on van egy video valami robotos pizza konyharol. Mig a tulaj csaj folyekonyan onti a hipszter monologot, addig a mexikoinak a "soron" van 20 masodperce, hogy rapakolja az osszes feltetet, raadasul mozog kozben a pizza a szalagon. Nem tunt tul boldognak.

(#6) Máté94


Máté94
addikt

Bezzeg, ha magyar cég lenne a robotok mögött és azok mozognának a videóban... Akkor hű, meg haa. :))

Inkább tessék utánuk csinálni. :) Az elvesztett emberi munkahelyekkel pedig... Biztos előfordul, de ha a cég/állam felismeri ennek a veszélyét, akkor biztosítani (kellene) az átképzésüket olyan ágazatokban, ahol munkaerőhiány van.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496 válasza Narxis (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Haha, ez nagyon igaz. De szerintem az ipari forradalom óta mennek a hasonló aggodalmaskodások, de az is lehet, hogy már a kerék feltalálása óta. :)

(#8) Stanlee


Stanlee
őstag

Ma olvastam arrol, hogy a Foxconn is lecsereli a humaneroforrast a foxbotjaira, mar most 40000 ilyen dolgozik a gyaraiban, evente jon hozza 10000 db, a celjuk, hogy par gyarukat komplett automatizalajak. Nem rossz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) nonsen5e válasza stutga (#1) üzenetére


nonsen5e
addikt

Dolgozni fog majd valami mást.
Nem vadászunk egész nap ételre, ló, eke, gépesítés, elektronika, stb... mégsem munkanélküli a világ 99.5%-a, ahogy annak lennie kéne ha csak azok a szakmák léteznének mint 3000 évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#10) Joshi válasza nonsen5e (#9) üzenetére


Joshi
titán

Azért kíváncsi lennék hogy a 6 milliárd emberből valójában mennyi dolgozik értékteremtő foglalkozásban. :U Az nem kérdés hogy már most is sokkal több az ember mint ami ideális lenne, ha ennél is jobban gépiesítünk, akkor már bőven a 3. világháború küszöbén állunk. Ja és egyáltalán nem túloztam.

[ Szerkesztve ]

(#11) Máté94 válasza Joshi (#10) üzenetére


Máté94
addikt

Mind értékteremtő, csak ugye nem mindegy mennyire. :)

(#12) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez inkább csak egy kísérlet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) gabor7th válasza Narxis (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Ja már annyira túlbeszélt és ehhez képest azért igazából tömegesen nem volt igazi nagy előrelépés... újságíróknak, meg konferenciaszerzezőknek jokertéma; de már kéne valami más mert uncsi.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) gabor7th válasza Máté94 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Egyszer tényleg majd jön egy szép nagy napkitörés, vagy -mivel nem birnak magukkal netre lesz kötve- egy hackertámadás és rájönnek majd, hogy.... hát még igy is lehet mégéri.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) azbest válasza rottenbull (#5) üzenetére


azbest
félisten

az emberi és gépi feladatokról egy vicc ugrott be nekem. A majmot lassan robotra cserélhetjük, az etetést meg karbantartásra :D

Az űrhajó kész a marsutazásra. Három majom és egy magyar nő várja az indítást Cape Canaveral-on. A CAPCOM még utoljára kikérdezi a személyzetet:

- Egyes majom, jelentkezz! Mi a feladatod?
- Itt egyes majom. Feladatom: T-10-nél piros gombot benyomni, hajtóműveket beindítani.
- Kettes majom, jelentkezz! Mi a feladatod?
- Itt kettes majom. Feladatom: 320 km magasságnál kék gombot benyomni, Nemzetközi Űrállomásnak jelenteni.
- Hármas majom, jelentkezz! Mi a feladatod?
- Itt hármas majom. Feladatom: 27650 km/h sebességnél zöld gombot benyomni, irányt tartani.
- Anettka, jelentkezz! Mi a feladatod?
- Itt Anettka. Feladatom: majmokat etetni, gombokhoz nem nyúlni!

(#16) dementor


dementor
senior tag

Ez nagyon komoly, tisztára mint egy sci-fi.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#17) bindike01


bindike01
aktív tag

Mit is vártak az emberek. Túlnépesedés van sok több az igény.Valamit az ember nem tud elvégezni , valamit meg gép. De előbb vagy utóbb biztosan kiszorítanak minket a gépek , de nem teljesen hisz akkor hol kereshetné meg az ember a napi betevőre valót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18) #93448704 válasza bindike01 (#17) üzenetére


#93448704
törölt tag

Az sem jó, ha egy robotnak ideális munkát próbálnak emberekkel végeztetni. Amelyik munkában az embernek nincs hozzáadott értéke, ott szerintem senki nem jár jól. Az ember nagyon nehezen változtat a megszokásokon, szereti halogatni a változást. Szerintem ez jön most szembe egyre sürgetőbben.

(#19) bindike01 válasza #93448704 (#18) üzenetére


bindike01
aktív tag

Igen,no meg az is hozzátartozik hogy igen sok a munkanélküli aminek szerintem a 30 % nem is akar dolgozni...!!!! Oda kell a robot XD Tény én dolgoztam kemény 2 napot a Samsung cégnél....Hát elmondom már régóta dolgozom és sose volt büdös a munka. Na de amikor oda állítanak a futószalaghoz és nincs WC se kaja még csak inni se lehet...Na oda bizony kellene a robotika.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#20) gabor7th válasza bindike01 (#17) üzenetére


gabor7th
addikt

1960 óta tudjuk, hogy már csak tíz év.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) bindike01 válasza gabor7th (#20) üzenetére


bindike01
aktív tag

:C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#22) petipetya


petipetya
nagyúr

Igazán sokat tett a geek faktor növelése érdekében ez a videó. :C Szinte bizsereg az ujjam, hogy rendeljek valamit az amazonról (de nem teszem).

"nincs rá lezsóidő"

(#23) elithun


elithun
őstag

Elég jól komponáltnak tűnik. :K

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#24) petipetya válasza elithun (#23) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon jó kifejezés rá. Nevezz szentimentálisnak, de erről a valaha készült legjobb sci-fi egyik jelenete ugrott be. El tudok képzelni hasonló zenét az amazonos robotok videója alá: youtube

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#25) Cathfaern válasza petipetya (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az lenne még a geek factor, hogy egy egyszeri akció keretében ha rendelsz mondjuk egyben 50k értékben az Amazontól, akkor kapsz egy videót arról, hogy a robotok (meg emberek) hogy szedték és pakolták össze a cuccodat :C

(#26) elithun válasza petipetya (#24) üzenetére


elithun
őstag

Valóban passzolna hozzá. :K
Én hang nélkül néztem elsőre, azt hittem eleve hasonló szól alatta, de most újra megnéztem fülhallgatóval és hallom, hogy csak gépzaj van.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#27) Fraser168


Fraser168
csendes tag

Az csak nekem tűnt fel, hogy a cikk angliai boltról ír, de a bolt valójában az USA - Seattle -ben van?
:W :Y

F168

(#28) pengwin válasza Narxis (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Mert ez az egyik legfenyegetőbb társadalmi változás jelenleg.
És miért ne hívná fel rá valaki a figyelmet?
Csak tapsolni lehet a profithajhász cégek következményeket figyelmen kívül hagyó terveihez?

És nem, ez nem ugyanaz, mint az ipari forradalom idején, mert akkor a gépek még nem voltak képesek kiváltani az emberi munkaerőt ilyen mértékben.
Ma, az robotizálás elején a logisztikában, gyárakban dolgozok munkahelyeit veszélyezteti ez a folyamat, de semmi sem korlátozza ezekre a területekre.
Kereskedelem, szállítmányozás, a gyáripar 99%-a, mezőgazdaság, személyszállítás... mind gépesíthető, vagyis az emberek mondjuk 70-80%-a simán kiváltható jobb hatékonyságú géppel. A XIX-XX. századi ipari forradalmak idején ennél jóval kevesebb ember munkahelyét veszélyeztették ténylegesen a gépek, szóval igenis jogosak az aggodalmak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#29) Narxis válasza pengwin (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem csak fel lett rá hívva a figyelmünk de már 100-szor meg is lett vitatva. Végülis igazad van, 101-szerre se árt átrágni a témát hátha még valaki nem írta ki magából a kétségbeesését.

Thanos was right.

(#30) Máté94 válasza pengwin (#28) üzenetére


Máté94
addikt

Csak azt felejted el, hogy ez egy helyen igaz elvesz munkahelyeket, de máshol viszont teremt. :)

Nem siránkozni kell, hanem olyan szakmát választani, amit nem vesznek el a robotok egykönnyen. :)) ;]

(#31) rottenbull válasza Máté94 (#30) üzenetére


rottenbull
senior tag

Igy van.

(#32) Narxis válasza Máté94 (#30) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ámen.

Thanos was right.

(#33) aAron_ válasza pengwin (#28) üzenetére


aAron_
őstag

Azért nem árt megnézni, hogy mennyien dolgoztak a mezőgazdaságban az ipari forradalom előtt és mennyien most.

Megfelelő állami újraelosztás szerintem nagy mértékben csökkentheti a társadalmi változásokból eredő feszültségeket.

What is your ikigai?

(#34) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Azért 1perc 30-nál elfogadnám itthonra azt a robotot! :D
Elég jóóó így hátulról is! Sőőt!! :DDD

(#35) Narxis válasza RyanGiggs (#34) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt a robotot mindenki elfogadná. :D

Thanos was right.

(#36) dabadab válasza pengwin (#28) üzenetére


dabadab
titán

"Ma, az robotizálás elején a logisztikában, gyárakban dolgozok munkahelyeit veszélyezteti ez a folyamat, de semmi sem korlátozza ezekre a területekre."

Ezeket úgy írjátok, mint ha az emberek egyébként azért dolgoznának, mert baromira élvezik és ezt a végtelenül hömpölygő kacajfolyamot akarná elfojtani a robotizálás.

Ezzel szemben az van, hogy azért dolgozunk, mert különben nem lenne mit ennünk. Ha a robotok megcsinálják helyettünk a kaját, az nem rossz dolog, hanem jó.

DRM is theft

(#37) Fred23 válasza dabadab (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem is meglepett, mikor ennek az ellenkezőjét is megtapasztaltam egyeseknél. Talán vér, genetika, talán nevelés, de sokan nem tudnának magukkal mit kezdeni, ha több idejük lenne! "Mit is csinálnék otthon, inkább bejövök túlórázni!" -vannak ilyen emberek, nem is kevesen! Dolgoznak, esznek, alszanak, gyereket nevelnek, és egyáltalán nem tudnának mit kezdeni sokkal több magukra fordítható idővel; szerintem ez baromira szomorú. Ha valamikor lehetőség lesz az emberek munka alóli nagymértékű felszabadítására, sokakat meg kell majd tanítani arra is, hogy ne biorobotként, illetve érző eszközként tekintsenek magukra! Mondjuk szerintem ez a "veszély" nem túl fenyegető, ráadásul a profitot mindig kevesek teszik zsebre -ha lesz közel teljes robotizálás itt vagy ott, valóban oda kéne figyelni az állami újraelosztásra, másként talán jönni fog egy Deus Ex-szerű világ milliók / milliárdok nyomorával.

Szerintem vagy valami szuperül kitalált segélyezési rendszer, vagy alapjövedelem fog kelleni valamikor a jövőben minden fejlett országban. Illetve ha nem, akkor működhet egy diktatúra is. :D

(#38) dabadab válasza Fred23 (#37) üzenetére


dabadab
titán

Ez egy teljesen létező dolog, hogy az embereknek kell valami, ami struktúrálja az idejüket, különben teljesen szétesik a napirendjük és nem bírnak magukkal mit kezdeni, amitől mindenféle lelkibetegségük lesz, szóval önmagában az alapjövedelem nem elég, kell valamit kezdeni az emberekkel, hogy ne idegbeteg hájpacnik legyenek.

DRM is theft

(#39) DithenS válasza dabadab (#38) üzenetére


DithenS
senior tag

Számtalan program van.De ne feledd hogy mire ez megvalósul addigra minden ember ismeri majd a számítógépeket.Azzal el lehet lenni.De amúgy tényleg mindent automatizálni lehetne.Tegnap végeztem a progival ami előre megjósolja a devizapárok mozgását egy adott időnél.Amerikában meg ugye a pénzintézményeknél dolgoznak a legtöbben.Brokerek stb...Lassan ők is kiválthatóak lesznek.Tehát mindent lehet robotizállni...De munkahely lesz még mert ezeket a robotokat össze is kell szerelni.Meg is kell tervezni...Illetve európában a szállítás nem igen automatizállható.A kamionosoknak sokszor csak pár centis helyük van beállni valahova.A cégkeresés se olyan könnyű mert a GPS koordináták sokszor nem is ott vannak ahol a cég van.Szóval nálunk kamionosok tuti lesznek egy ideig.De Amerikában félni nem árt már.

(#40) Cathfaern válasza DithenS (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Amerikában meg ugye a pénzintézményeknél dolgoznak a legtöbben."
Ha a "legtöbben" a dolgozók 5%-át jelenti, akkor igazad van :) (forrás)

"a robotokat össze is kell szerelni"
Amire ideálisabb munkaerő a robot, mint az ember.

"A kamionosoknak sokszor csak pár centis helyük van beállni valahova."
Ebben a gép mindig jobb lesz.

"A cégkeresés se olyan könnyű mert a GPS koordináták sokszor nem is ott vannak ahol a cég van."
Ezentúl nem azt kell megadni, hogy "8700 Mutyajrötyöge, Nagy Béla utca 31"-be kell jönni, hanem azt, hogy a kapu GPS koordinátája: 40.741895, -73.989308 (nem lepődnék meg amúgy ha ez már manapság is sok helyen így menne).

(#41) azbest válasza DithenS (#39) üzenetére


azbest
félisten

Hmm, a "Ready player one" könyv jut erről eszembe. Film is készül belőle.

"2044-et ​írunk, és a valóság elég ronda egy hely. Az emberiség nagy részéhez hasonlóan a gimnazista Wade Watts is azt a kiutat látja zord környezetéből, hogy bejelentkezik az OASIS-ba, a világméretű virtuális utópiába, ahol az avatárján keresztül mindenki szabadon tanulhat, dolgozhat, és szórakozhat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.