Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Előbb utóbb szerintem úgy is az összeset egyesíteni kell, egy közös programba, ahol ugyan nagyobb havidíjért de minden tartalmat lehet nézni, mert ennyi felé fizetni, szerintem nem sokan teszik majd meg örökké, főleg ha valamely szolgáltatónak jó ideje nincs nézhető tartalma esetleg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Samott


Samott
addikt

Igen, olyan rendszer kellene mint a zenek piacan van. Barmelyiket is valasztod mindent megkapsz. Minosegben es arban versenyeznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4) szabomihaly2 válasza Samott (#3) üzenetére


szabomihaly2
csendes tag

Feltaláljuk újból a kábeltévé szolgáltatókat? :))

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul ezek a magas szamok is nagyreszt a pandemianak koszonhetoek. Ha vege a karantennek rajonnek majd, hogy ugysincs idejuk annyit tevezni, hogy tobb szolgaltatasra is elofizessenek. Az exclusive tartalmakhoz meg nem kell folyamatos elofizetes. Eleg ha egyet fizetnek csak, es havonta valtanak masikra. Mire korbeernek megint lesz uj exclusive. En most mondtam le az HBO Go-t es a kovetkezo szerintem az Apple TV+ lesz. Aztan 1-2 honap mulva meg a Netflix. Arra szerintem tobb idot szanok, mert regen nem neztem mar. Ami nagyon nem kell, az a kabel TV. Annak semmi hasznat nem latom.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) azbest


azbest
félisten

Annó ezt eljátszották amerikában a mozikkal... hogy bizonyos filmeket bizonyos moziláncban lehetett csak megnézni, mert a stúdióé volt a mozihálózat. Anno ment a pereskedés, aminek végére a kiadók nem birtokohatták a mozikat.

Na, most látom, hogy ezeket a szabályokat is eltörölték. És nem csak online, de a fizikai világban is lehet újra kiszorítósdit játszani azzal, hogy a terjesztői hálózat is nagy kiadók kezébe kerülhet. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) Protezis


Protezis
őstag

Szerintem meg másodperc alapú elszámolás kellene akár pre-, akár postpaid módon. De a hagyományos TV-nél is már évek óta várok arra, hogy ne csomagok legyenek, hanem csatornánként lehessen összeválogatni az "előfizetésem".

(#9) vicze


vicze
félisten

Amennyiben minden globálisan elérhető minden és nincsenek regionális korlátozások és jogok össze vissza akkor csak azt tudom mondani, hogy hálaég. Viszont kb. évtizedekbe telik mire, mind a két feltétel megvalósul. Addig egy borzasztóan fragmentálódott piac lesz US-en kívül. És a lokális szolgáltatókat, mint pl. UK a BritBox figyelembe se vesszük.

@Protezis: Az kb. lesz vagy 20év a hagyományos TV kihalásának kezdetével. Legalább 50év kell ahhoz, hogy a televíziózás bármilyen formában megváltozzon, gyak. ki kell halljon a klasszikushoz ragaszkodó korosztály.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerclaw válasza Protezis (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

El tudom kepzelni hogy ezzel szemben talan inkabb megprobaljak magukhoz kotni az ugyfeleket, olcsobb, de tobb honapra szolo szerzodesekkel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Tapsi válasza Protezis (#7) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem járnál vele jól. Az ilyesmivel mindig, minden esetben rosszabbul jársz hónap végén, mint egy fix havidíjjal (átlag felhasználóként). Lásd: kapus versus matricás autópálya hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#12) azbest válasza Protezis (#7) üzenetére


azbest
félisten

Eleve ott bukik ez a gondolat, hogy nem drágább a csatornák beszerzési ára, ha több csatornát rendelnek meg a csatornahálózat tulajdonosától. Pár éve volt valami írás erről.
Sőt. Ha csak a csúcs csatornájukat rendeli meg a szolgáltatód, akkor az egymagában drágább, mintha az összes csatornájukat felveszi a kínálatba.
Általában a hagyományos tévénél véges a közvetíthető csatornák száma - ezért kiszorítósdit játszanak. Meg a reklámidőket drágábban tudják eladni, ha minden második csatornán ugyanaz a reklám megy egyszerre, ugyattól a hálózattól.

Streamingnél mondjuk érdekes téma ez. Itt láthatóan pont fordítva csinálják. Ki akarják hagyni a közvetítőt és a stúdiók maguk akarják beszedni a teljes pénzt. És exkluzív tartalmakkal akarnak rávenni, hogy náluk fizess elő. Ezzel csak annyit tud kezdeni az átlagember, hogy rotálja az előfizetéseket. Amit meg akar nézni, ahhoz előfizet egy időre. Aztán vált másikra, ha ott van más.

Csak hát ez meg azért kényelmetlenség, meg nem azonnali. Így sokan párhuzamsosan fenntartanak többfélét, a lehetőségek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13) hunluki


hunluki
senior tag

Én inkább úgy látom ismerettségi körben hogy amíg volt netflix addig arra előfizettek torrentezés helyett. Esetleg még belefért egy HBO go is, de az már általában netflix helyett. Viszont amióta jött a többi azóta lemondták ami volt és mentek vissza torrentezni. Well played.

(#14) janeszgol válasza Protezis (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Tok jo otlet. Mert az, amit elotted irtak, hogy 1-2 havi szinten valtogassunk (ami jelen esetben elofizu lemondas, majd megnyitast jelent) az eleg kenyelmetlen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Tapsi válasza hunluki (#13) üzenetére


Tapsi
addikt

Ne a hazai marginális piacból indulj ki! Tőlünk Nyugatra sokkal keményebben üldözik a torrentet, és az embereknek sem olyan megterhelő a 10 dolcsis havidíj, ami ott egy ebéd ára.

(#17) Samott válasza azbest (#12) üzenetére


Samott
addikt

Vertikalis integracio, ezt regen nem engedtek meg mert csunya visszaelesekre ad lehetoseget.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18) hunluki válasza Tapsi (#16) üzenetére


hunluki
senior tag

Stimmel, azért is írtam hogy én ismerettségi körömben. Mondjuk hozzáteszem hogy így is jut mindenkinek minden, általában úgy van megoldva hogy valaki netflixet fizet, valaki HBO-t, valaki disney-t valaki xyz-t és szépen elboltolják egymás közt.

Amúgy a 9gag-en is ment anno a sírás emiatt, ezért gondoltam hogy lehet hogy a világ szerencsétlenebb felén már nem férnek bele ezek a díjak. Szerencsésebb helyeken még a vonalas telefon előfizetésük is megvan az embereknek úgy hogy nem is használják, sőt nem is tudnak róla kb.

Ugyanakkor rohadt idegesítő lehet keresgélni hogy kinél mi van, ha jól tudom almásTV-n van "közös" kereső amin csak beírod/diktálod mit szeretnél és előássa neked a megfelelő szolgáltatót, na az egy jó megoldás.

Engem speckó nem érint az egész, se a sorozatok, se a filmek nem kötnek le 10 percnél tovább kb, elkezdek bármi mást csinálni. Marad a jó öreg kockulás amibe viszont hosszú órákat bele tudok pakolni :))

(#19) kwzatz


kwzatz
őstag

5-nél több ilyen szolgáltatás az milyen choice overloadhoz vezet? Ismerősi körből hallom, hogy már egy sima Netflix előfizetés esetén is probléma ez. :D

(#20) azbest válasza Tapsi (#16) üzenetére


azbest
félisten

Főleg, hogy tán észak-amerikában simán 100 dolcsi felett is lehet egy kábeltévé előfizetés, ahogy hírlik.. bár gondolom minden szemét töltelékkel együtt

#18 hunluki
nekem is van "vonalas" telefonszámom, amit sosem használtam, de így csomagban töredéke a kábelnet ára :D telekomnál. Talán 480 forintért 6 ezer forint kezdvezmény a listaárhoz képest :D

Amcsiknál talán az amazon felületébe is integráltan van több más előfizetés "csatornaként" . Meg talán az amazon és androidtv felületen is van valamennyire közös keresés.

Itthon azért volt már, hogy a fejemet fogtam, mert egy 3 részes filmből egyik egyiken volt, másik másikon. Egy meg semelyiken. De ez sajna ilyen a streamingnél - nem feltétlen az van, amit keresek, hanem ami éppen van, abból lehet választani. Mint a svédasztal.

[ Szerkesztve ]

(#21) hunluki válasza azbest (#20) üzenetére


hunluki
senior tag

nekem is van "vonalas" telefonszámom, amit sosem használtam, de így csomagban töredéke a kábelnet ára :D telekomnál. Talán 480 forintért 6 ezer forint kezdvezmény a listaárhoz képest :D

Igen, ez ismerős, Pesten nekem is így volt telekomos telefon éveken át úgy hogy nem is volt rádugva telefon. Nem is értem mi értelme van így, idősebbeknél még csak-csak, de manapság amikor már az általános iskolás gyerek kezében is ott a filléres droid...

(#22) Tigerclaw válasza hunluki (#21) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A halozat kesz van es alig van terhelve a mobilok miatt. Ha megadjak a lehetoseget hogy hasznald, talan 50-bol 1 ember hasznalni is fogja neha, sot van aki sokat es talan elo is fizet valamilyen extra beszelgetos csomagra. Gondolom valaki kiszamolta a halozati statisztikakbol, hogy mennyi extra bevatelt jelent egy elofizetoi pont es hogy megeri adni parszaz forint kedvezmenyt ezert.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) hunluki válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


hunluki
senior tag

Párszázat még oké, de telekom súlyos ezreseket ad. Nekem is valami 7k helyett volt 4k az internet ha van mellette telefon.

De persze ő dolguk, biztos kimatekolták okosabbak.

(#24) fairi válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


fairi
addikt

" Ami nagyon nem kell, az a kabel TV. Annak semmi hasznat nem latom."
én pl gyakorlatilag ingyen kapom a nethez a kábelTV-t. 110+ csatorna, és sose nézem őket.
Internet 6490 Ft, Tv csomaggal, telefonnal együtt 6399 Ft. :W

(#25) D1Rect válasza Tapsi (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Fú de jó, hogy nincsenek már autópálya kapuk.

(#26) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jó lenne, ha ebben is lenne olyan, mint a zenei streamingnél, hogy egy előfizetéssel megkapsz egy nagy "csomagot". Sajnos egyébként zenésekből is hiányzik egy csomó minden, nem beszélve a különböző régiókbeli jogi huzavonákról, ami miatt pl. egy filmzenealbum fele "nem érhető el a te országodban."

A másik meg, hogy a csóri(bb) magyar nem fog ezekre előfizetni, amíg a torrentezésért nem viszi el a TEK. Netlflix-et, YT-ot én is haverokkal együtt, csoportosan rendeltem be, így fejenként röhejes összegért van minden.

Egyébként érdekelne, hogy filmes streamingnél is miért nem bírnak túllépni ezen a régiós személeten, szerintem az egész világon akkora fizetőképes kereslet lenne, hogy így is hülyére kereshetnék magukat. Ott van pl a Disney+, indulás óta elérhető kb. USÁ-ban, Kanadában, Japánban meg Hollandiában(?), miközben a The Mandalorian meg vezeti az éves torrent toplistákat. Hogy ez miért jó a jogtulajdonosnak?! :F

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#28) vicze válasza bollokcs80 (#26) üzenetére


vicze
félisten

"miért nem bírnak túllépni ezen a régiós személete"
Mert szerzői jog. És akkor nem lett említve a szinkron tulajdon joga vs. tartalom tulajdonjoga problémakört. (olcsóbb újra szinkronizálni mint megvenni)
Tizen évek mire a régiós jogok konszolidálódnak, már elkezdődött Disney esetében csak nagyon lassú folyamat.

(#29) Tigerclaw válasza vicze (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"(olcsóbb újra szinkronizálni mint megvenni)" Ezt melyik okos talalhatta ki? Más orszagokban is igy van, vagy ez magyar jelenseg?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) tomazin válasza #20749568 (#15) üzenetére


tomazin
veterán

foglalkozni kell vele. ha 0,000001s lenne, akkor is az emberek nagy százalékának fájna.

(#31) Tapsi válasza D1Rect (#25) üzenetére


Tapsi
addikt

Nálunk. Menj el mondjuk Olaszországba, és szenvedhetsz velük. De nem is kell olyan messzire menni, Horvátország szintén jó példa rá. Vagyis rossz példa, na. :D

#28vicze1

Ebből is látszik, hogy a szerzői jog globális szabályozása felháborító. Pár éve olvastam erről egy elemzést, nagyjából arról van szó, hogy ezeknek a mókusoknak hatalmas lobbierejük van, és így olyan előjogokat tudtak kiharcolni maguknak, amelyek egyetlen más iparágban sem léteznek. A szerző halálát követő 70 évben védett egy mű? Hát ez mi, ha nem röhej? Miközben egy gyógyszerszabadalom pár évig érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#32) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En egy olyan streamszolgaltatot hianyolok, ami a regi filmekre specializalodott. Ilyesztoen hianyos a paletta minden szolgaltatonal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) D1Rect válasza Tapsi (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Mármint nálunk, el is felejtettem mennyire szörnyű rendszer volt. Koszviktor.

(#34) vicze válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


vicze
félisten

Itthon biztos, máshol nem tudom igazából. Az keletibb problematika, hogy a pl. a film gyártójának nincs képviselete az adott országban és forgalmazón keresztül van behozva a film, így a forgalmazó készíti a szinkront és övék a jog. De valószínűleg a Netflix se poénból szinkronizálta(angol) full újra az Evangeliont, azt tudom, hogy animék esetében rohadt nagy probléma, mert sokszor a szinkron készítőjét konkrétan beszántják és akkor a jogok kész káoszba fulladnak. Ezért se lett 10évig kiadva ez Evangelion BR-en angolul, mert folyamos jogviták voltak. Számtalan ilyen van.

@Tapsi: Ez nem arról szól, hanem gyártó vs. forgalmazó túlnyomó többségben és mindenki pénzéhez. pl. A Marvel soriknak azért lett vége a Netflixen mert Disney megvette a Marvelt és nem volt hajlandó megújítani a Marvel jogokat Netflix számára, mert saját streaming platformot akartak építeni, ami igazából érthető logikus meg minden, csak az adott sorozatok kedvelőinek rohadt nagy szívás. :(
És itt ugye gyártó és forgalmazó ugyan az, de az IP nem. Ott van még Pókember keserves kálváriája a Sony-val, Blade most jött vissza a WB-től, stb.
Nagyon nagyon bonyolult és gyakorlatilag tök eseti mindegyik jogvita, és szinte minding 100%-ig jogos is.

[ Szerkesztve ]

(#35) vmarci21 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


vmarci21
tag

előfizetés szintjén nem, de tartalom szintjén ezt megcsinálja a Google TV. Meg goldolom az Apple TV is.. [link]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#36) AxBattler válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a váltogatás egy jó lehetőség a csóróbb országok nézőinek... csak jönne már a Disney+ hozzánk is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) <Dénes>


<Dénes>
csendes tag

Én maximum 1-re vagyok előfizetni, azt is kb ősztől tavaszig.
Aztán irány a természet ;)

(#38) DjFlanker válasza <Dénes> (#37) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

A helyes válasz: is :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#39) DjFlanker válasza #20749568 (#27) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

"Németországban például Amazon Prime exclusiv a Luficer, ami Netflix gyártás."

Hát nem teljesen :) (és ez jópár "Netflix" sorozatra is igaz)
A Lucifer a Fox (USA országos tévé adó) sorozata volt, az első 3 évad nálunk ment le, aztán a gyenge nézettség miatt ők elkaszálták. Ezután vette át a Netflix, és a 4., 5. és a záró 6. évadot már ők gyártották le.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#40) Nekomajin válasza vicze (#28) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

De az eredeti nyelvű tartalmat attól még globálisan elérhetővé lehetne tenni. Akár csak eredeti nyelvű felirattal is. A nullánál így is sokkal több bevételük lenne.

(#41) kilua válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


kilua
senior tag

Azt hiányolni is fogod, úgy tudom egyre több szolgáltató ad "content warningot" a régi filmek előtt mert rasszista, szexista stb

(Ugyanezért nem lehet fent minden anime netflixen hanem van a crunchyroll, több light novelt bannolt az amazon kindle és felfutott a bookwalker global forgalma)

[ Szerkesztve ]

(#42) Z10N válasza szabomihaly2 (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Exactly :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#43) szalai112 válasza Z10N (#42) üzenetére


szalai112
senior tag

Hát ezzel itthon nehezen fognak versenyezni :DD
[kép]
Bocsi nem neked akartam cimezni

[ Szerkesztve ]

(#44) D1Rect válasza szalai112 (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Dehogynem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#45) janeszgol válasza #20749568 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, és ha lenne egy közös felület, ahol menedzselhetőek ezek az előfizetések, az jó lenne.
De nekem akkor is kényelmesebb lenne a használat utáni fizetés. Nem kell nézni, írni, mikor hol vagyok aktív, hol milyen tartalom van, ami érdekel, összejött már annyi, hogy megéri kicsengetni érte a pénzt.
De majd meglátjuk, hova fejlődik ez az egész.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) vicze válasza Nekomajin (#40) üzenetére


vicze
félisten

Azt megnézem, mikor az amerikaik többsége feliratot olvas. ;]

(#47) ttom26 válasza hunluki (#18) üzenetére


ttom26
csendes tag

"Ugyanakkor rohadt idegesítő lehet keresgélni hogy kinél mi van, ha jól tudom almásTV-n van "közös" kereső amin csak beírod/diktálod mit szeretnél és előássa neked a megfelelő szolgáltatót, na az egy jó megoldás."
A GoogleTV-n is így van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.