Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) BSN.User válasza Fall-N (#28) üzenetére


BSN.User
kezdő

Szep kivansag, de letezik egy olyan dolog, hogy fizikai korlat... :U

(#52) plejik válasza Pszihonaranc (#50) üzenetére


plejik
addikt

Ezzel nem feltétlen értek egyet.. :DDD :DDD

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#53) judas13 válasza Béééla (#35) üzenetére


judas13
addikt

Milyen telód van ami 1-2 hetet is kibírhat egy töltéssel?

(Vagy azokra a 10.000 mA-esekre vagy valami butaphonera gondolok)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#54) Béééla válasza judas13 (#53) üzenetére


Béééla
őstag

Butateló nagy akkuval és nem nagyon telefonálok (bár az utóbbi két hétben szerintem többet telefonáltam mint az utóbbi néhány évben összesen és nem túlzás) - viszont jó ha a telefon mint olyan mindig működik, hiába "okoskodta" el az ember az akkut az okoskészüléken. Meguntam hogy a teló (ami a priós kapcsolattartás) és az okoskütyü (email, messenger, buszon hírek olvasása/sorozatozás) egyben van és nem bír ki több napot fixen.
Így lett egy dualsim butateló és egy tablet. Elérni bármikor elérnek ha tényleg fontos (bónusz hivatalos és családi szám), ha leejtem akkor kiröhögi a betont és a pocsolyákat is mert a cat-hoz hasonló (myphone hammer 3+), ha filmezni/egyéb tartalomfogyasztani támad kedvem akkor a 8" köröket ver az egy kézből már kiesős tepsi telefonokra, és ha a tablet éhes lesz akkor elvan napközben a töltőn, meló közben úgysincs rá szükség.
Ami pedig a legjobb hogy ez a tablet még pont elfér a megfelelő zsebben :D

Bélabá

(#55) judas13 válasza Béééla (#54) üzenetére


judas13
addikt

Így már érthető és a felsoroltak jó részével simán egyet is lehet érteni. 😊
Családi okok miatt fél éve itt is van egy lényegében nem használt új buta telefon sanszos, hogy hasonló üzemidővel ( most néztem meg:media-tech). A végén még teszek egy próbát csak úgy alapon... :P ;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#56) Sebhelyes válasza edward2 (#39) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ha a gyártók jófejek lennének és egy telefont nem 1 évre akarnának max rádsózni akkor például lenne egy 5.5"es telefonban egy 4000mAh-ás akkumlátor

Akkor a Sáomi egy jófej gyártó.

(#57) Béééla válasza judas13 (#55) üzenetére


Béééla
őstag

Annyira nem butatelók a maiak sem, az enyém még 3g-s és wifi hotspotot is tud csinálni ha nagyon akarom. Facebook és Twitter is van benne (az utóbbi ebből a verzióból kimaradt), és persze egy alap böngésző.

Bélabá

(#58) judas13 válasza Béééla (#57) üzenetére


judas13
addikt

Igen, mintha ez is tudna ilyen alapokat. Mindenesetre jó ha van legalább tartalékba egy.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#59) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem akarok kivehető aksikat, oldják meg anélkül.

(#60) dave0825 válasza Bossyy (#12) üzenetére


dave0825
őstag

Casio AQ-S800W van nekem, az is Solar Tough. Mondjuk ez nem 5 motoros komoly cucc... :DDD
3,5 éve van meg, hibátlan, múltkor kellett csak szíjat cseréltetnem. :B

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#61) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Persze, jó lenne egy olyan technológia, hogy 5 perc töltéssel két hétig bírja a telefon úgy, hogy napi 12 óra kijelzőidőt generálok bele. Csak az a kérdés, hogy akarom-e ennyi ideig nézni a mobilomat egy nap, vagy inkább az életet választom?

Akárhogyis nézem, de már a mostani technológia is majdhogynem elég. Két évet vidáman kibír egy akku úgy, hogy minden este felteszem töltőre, reggel meg leveszem. És nem bohóckodok ezekkel az akkufétises "ne tőccsük fullra csak 98,7 %-ra mer azatutti, tarcsuk 40% fölött merazatutti".
Most már gondolkozom a cserén, de nem azért mert bajom van vele, hanem mert meguntam. Kevés ember használja 2-3 évnél tovább a telefonját. Szóval a tartósságra szerintem egy elektromos jármű esetén sokkal jobban kell gyúrni, mint egy telefonnál. Tehát ha a gyorstöltés hátránya a 2 éves időtartam, hát nekem elég annyi is.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#62) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Bocsánat a kifejezésért, de az anyjuk pics...ért nem lehet kivenni az akksit? Legalább lehetne nálam egy két pót akksi hogy bármikor cserélhessem, és nem lenne gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63) #77646080 válasza edward2 (#5) üzenetére


#77646080
törölt tag

Autóbusszal/vonattal utazom és van 15-20 percem, amíg átszállásra várok. Pont jól jön a gyors töltés. De van még sok hasonló élethelyzet. Természetesen különböző módon élünk, ezért ami neked érthetetlen, az másoknak nem az. :)

(#64) KengelRoland válasza enginev3.0 (#62) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Mert akkor nem fizetnél zsíros pénzeket ha akkucserére sor kerülne akár hibából kifolyólag, akár elhasználódás miatt. Minden a pénzről szól.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#65) enginev3.0 válasza KengelRoland (#64) üzenetére


enginev3.0
félisten

300ezres telefonnál nem fér már bele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#66) KengelRoland válasza enginev3.0 (#65) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Egy olyan drága telefonnál a vízállóság is számít már. De azt nem tudom elképzelni, hogy 5000 mAh akku ne lenne elég.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#67) gusthy válasza Fall-N (#28) üzenetére


gusthy
veterán

Kéne vagy nem kéne, de a fizikát nem egyszerű meghágni.
Továbbra se értem azt, hogy ha valaki nem tartja hasznosnak a gyorstöltést, azt miért zavarja, ha mások igen.
A powerbank csak eggyel több bizbasz, amit tölteni és hurcolni kell. Az autós töltő értelemszerűen akkor jó, ha az ember autóval van.
Nekem már sokszor jött jól a gyorstöltés, akkor is, ha autóval járok.
Egyébként nem igaz, hogy nem fejlődik az akkutechnológia. Manapság simán vannak 4000-es aksik, pl az én telefonomban is akkora van. Pár éve azért inkább 1500-2000-es aksik voltak a szokásosak. Csak picit megnőtt a telefonok fogyasztása is. Nincsenek csodák, egy mai csúcskategóriás proci fogyasztása nyilván nem ugyanaz, mint egy régebbié. És egy 5.5-6"-os kijelző se annyit fogyaszt, mint egy 3.5-4"-os.
Ezekhez kell a nyagyobb aksi és a nagyobb töltési képesség.

[ Szerkesztve ]

(#68) edward2 válasza pető bá' (#42) üzenetére


edward2
addikt

És gondolom te sohasem alszol egy nap. És ha alszol akkor is kevesebb mint 6 órát.

(#63) German_TD

Nem igazán jó példa mert én is sokat utazom és simán megoldom ezt egy 10ezres mobil akkuval. Ráadásul random állomáson konnektort találni szerintem nagyobb probléma mint a táskában feldugni a telefont az akkura.

(#69) #77646080 válasza edward2 (#68) üzenetére


#77646080
törölt tag

Értem; ezek szerint más körülmények közt utazunk és használjuk telefonjainkat. Ami neked "nem igazán jó példa", az többünknek a hétköznapjaink része.

Nem te vagy a célközönség, viszont vagyunk olyanok, akik igen. Mások és mások vagyunk, ezt érdemes elfogadni.

(#70) pető bá' válasza edward2 (#68) üzenetére


pető bá'
őstag

Kérdés: ha egy laza nap végén 70% marad, éjjel akkor is 7-8 órát töltsem, vagy kockaztassam, hogy másnap lemerul, és esélyem sem lesz feltölteni?

Egy rakás olyan helyzetet lehet hozni ahol hasznosabb az, hogy rövid idő alatt tölthető a telefon, mint az, hogy lassan telecsorog, és az élettartama hosszabb. A környezetvédelmi szempontodat értem, egyet tudok érteni azzal, hogy nem kellene szemetet gyártani.

"... and I hope you have a great day!"

(#71) janeszgol válasza pető bá' (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó ötlet ez a gyorstöltés, mert megint a madzagos telók korát éljük. De! Én tuti nem töltenék Li-s akkut gyorstöltéssel. Szóval én maradok a zsinórnál. (Amúgy ráteheted 70%-on is, nem lesz baja. De ha nagyon aggódsz, akkor legyen egy 1 amperes, meg egy 550 mah-s töltőd és 70%-on elég az utóbbira rátenni. Ha elfogadja a telefon!)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) edward2 válasza janeszgol (#71) üzenetére


edward2
addikt

Ja ez is vicces milyen könnyen rángathatóak az emberek. Tegnap még a vezeték nélküli töltés volt a menő meg fújfúj kábel ma meg újra kábel a menő és gyors töltés.

Gondolom 3 év múlva újra a zsinóros fejhallgató lesz a menő. 😄

(#73) janeszgol válasza edward2 (#72) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet nem tudják, mit szeretnének. Amiz én szeretnék: a kettő együtt. Vezeték nélküli (oké, a töltőpadot be kell dugni, de arra csak rá lehessen tenni a telefont) töltés és gyorstöltés. Tehát míg pissantok egyet, előtte ráteszem a töltőpadra a telót és kézmosás után belement 30%. Nem csak a kiírás szerint, hanem valóban egy harmaddal feltöltötte az akkut.
De ehhez sokkal jobb minőségű akkumulátorok kellenek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) gusthy válasza Graphics (#46) üzenetére


gusthy
veterán

Növelik.
Egy Samsung Galaxy S-ben 1500mAh-s aksi volt, ami akkor nagynak számított. Ma az S8+-ban 3500-as van, ami közepesnek, a nagy az a 4-5000mAh.

(#75) Szelley


Szelley
senior tag

Hol ebben az ujdonsag? A oneplus dashcharge megoldasa is hasonlo. Felora toltessel egy napot kibir: video

(#76) gusthy válasza Szelley (#75) üzenetére


gusthy
veterán

Ott, hogy fél óra vs. 5 perc. Az nem egészen ugyanaz.
Tegnap este is elfelejtettem töltőre rakni. Ez így a reggeli fogmosás alatt feltöltené 50%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#77) gusthy válasza janeszgol (#73) üzenetére


gusthy
veterán

Ez nem az akkun múlik, ha az akku tölthető 20-25Wh sebességgel, de chi töltővel csak 5-10, akkor nyilvánvalóan nem az akku a szűk keresztmetszet, hanem az induktív töltés egyéb paraméterei.

(#78) ncc1701 válasza Bwin87 (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Dehognem, li teknológia nem barátja a nagy áramkoknak. De ez is csak a gyártóknak jó, vegyél másikat, közben még tapsolnak is hozzá az idióta userek, h milyen hamar tölt, micsoda innováció. Nyilván azért kell kivenni, mert melegszik, mint a barom töltés közben, ezt meg kifejezetten imádja az akku. :)

(#79) pető bá' válasza ncc1701 (#78) üzenetére


pető bá'
őstag

Azt hiszem megoldottuk. Mi lenne, ha olyan okostöltővel/töltési mechanizmussal rendelkeznének a telefonok, amik szabályozni tudják a felhasználói igények alapján a telefon töltési ciklusát?

A) Minden éjjel felrakom töltőre, reggel 6-kor kelek - eddigre töltsd fel 100%-ra. A telefon/töltőfej beállíthat egy 4-6 órás töltési ciklust, ami reggel 6-ra tölti fel a telefont. Az első néhány órában akár nem is ad le áramot a töltőfej. Ezzel "nyugodt szívvel" ott lehetne hagyni a készüléket éjjelre töltőn, reggelre a teli akksi vár, és nem lógott feleslegesen 4-6-8 órát a konnektoron. Az akku várható élettartama hosszabb.

B) Napközben merülök - most azonnal tölts az akksiba annyit, amennyit csak lehet. Klasszikus gyorstöltés, szükség esetén.

Alapvetően az A) verziót egy "nemgyors" töltővel is lehet (valamilyen szinten) reprodukálni, egy időzítőkapcsolós konnektorral, de ezt nagyon okosan meg lehetne oldani szoftverből. Na erre vevő lennék!

"... and I hope you have a great day!"

(#80) edward2 válasza pető bá' (#79) üzenetére


edward2
addikt

Te igen, de a gyártók nem azok. Mindenre van fejlesztés meg okoseszköz csak erre nem. Szerinted? Vagy ilyenkor mégis az összeesküvés elmélet hívőknek van igaza, hogy a gyártók a gyors elhasználódást preferálják.

(#81) ncc1701 válasza pető bá' (#79) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából csak szoftver kérdése lenne az, h kitanulja az ember töltési szokását, és éjjel plö kis árammal töltse, mert megtanulta, h úgyis töltőn van 6-8 órát, míg napközben random töltőre dugva pedig küldje meg rendesen.

(#82) pető bá' válasza edward2 (#80) üzenetére


pető bá'
őstag

Nyilván cél az életciklus rövidítése, ezzel személy szerint én nem vitatkozom, de átlagos piaci trend is a 2 éves csereperiódus szvsz. Viszont ha mondjuk egy Apple (a mostani akku botránya után) meglépne egy ilyen fejlesztést, amivel trendivé tenné az akkura való odafigyelést, én biztos vagyok benne, hogy már csak azért is megcsinálná a többi gyártó is, mert +1 feature. Nagyon sok értelmes újítást amúgy sem képesek évek óta hozni a gyártók.

ncc1701: opcionálisan lehetne automatikus, de lehessen módosítani a felhasználónak, a kivételek esetére.

nem védjük le? ;)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#83) edward2 válasza pető bá' (#82) üzenetére


edward2
addikt

Amúgy a ciklust rövidíteni kell, mert az újabb okostelefonok egyáltlán nem avulnak már el annyira mint a kezdeti 2010körüli időben.

A oneplus 2-m bőven megcsinálja azt amire nekem kell. 64giga memória bőven elég. Akku is még bírja persze lehetne sokkal jobb, de azért a 10-20 appért amit használok nem fogok 100ezreket elkölteni fölöslegesen.

(#84) ncc1701 válasza pető bá' (#82) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerintem már le van védve. Valamelyik elektromos autó tud ilyet, be tudod állítani neki, h mikorra kívánod, h fullra töltődjön. Ez persze manuális, de nagyon hasznos fícsör. És ugye egy elekromos autó értékének mondjuk a fele az akku, nem mindegy, hogy bánik vele az user.

(#85) gusthy válasza ncc1701 (#78) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban, de a gyorstöltés esetén több cella van az aksiban, tehát nem tölt nagyobb árammal cellánként.

(#86) bigmafa válasza ncc1701 (#81) üzenetére


bigmafa
tag

Sony elméletileg tud ilyet, legalábbis hasonlót (Battery care). 90%-ig tölti fel este (mondjuk az áramot nem korlátozza, de úgyis a töltés vége a legrombolóbb), és a maradék 10%-ot csak a várható lekapcsolás előtt tolja bele.

(#87) enginev3.0 válasza Bwin87 (#20) üzenetére


enginev3.0
félisten

Halott akksi, csak ösztönöz téged az új akksi vagy telefon vásárlásra, még jó hogy erre mennek rá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.