Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nekem semmi problémát nem jelentene, ha kivehetőek lennének az akkuk, sőt, örülnék neki.

(#2) Luck Dragon

Végre valaki, egy értelmes fejlesztés , lehet az elején még nem olyan lesz mint a promóciós videóban, de legalább elkezdtek rajta dolgozni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) Matada2.3 válasza Luck Dragon (#2) üzenetére


Matada2.3
veterán

Több akkumulátor fejlesztésről hallottam régebben, ez a mostani sem újdonság a grafén technológiával. Bár kicsit szkeptikus vagyok, azért örülék, ha végre egy két ilyen fejlesztés tényleg eljutna a vásárlókhoz is.

Finn the human

(#4) Luck Dragon válasza Matada2.3 (#3) üzenetére

Valóban több hírt hallani, de annál kevesebb megoldással találkozunk mi felhasználók. És ezek sincsenek olyan nagy volumenű technológia megoldások mint ahogy ezt beharangozák.

Kivételt képez , legalábbis nálam a Qualcomm charge technikája.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) edward2


edward2
addikt

Gyors töltést valaki elmagyarázhatná nekem. Én a mai napig nem értem.

Egy telefon azért normális használat mellett simán kibírja estig. Este nem 5 percre fogom felrakni a töltőre. Aki annyit használja és utazik, hogy lemerülne is tuti közben talál valami megoldást. Autóban autós töltő, esetleg egy hordozható akku és az tölti addig a telefont a táskában stb.

Valaki fel tudna hozni egy valós helyzetet amikor a györstöltés indokolt?

(#6) Matada2.3 válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szerintem, de tényleg csak saját gondolatmenet, hogy addig nem lesz okos készülékekben frissebb és jobb akkumulátortechnológia, amíg az meg nem jelenik gépkocsik és egyéb nagyobb technológiát igénylő szerkezetekben.

Persze a Quickcharge, PumpExpres, VOOC technológiák tök jó dolgok, de kevés közük van magához az akkumulátor kémiai fejlődéséhez, formájához és egyébhez. Ezek olyan félcselekvések, amíg nincsen tényleg áttörés.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#7) fototrend666


fototrend666
csendes tag

Nem veszegetem ki .Bőven elég a QQC 4.0

(#8) wwenigma válasza edward2 (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

15-20 perc mulva mennem kellene városba, elfelejtettem töltőre rakni a telót és 12%-on van. :]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) dutrás válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


dutrás
őstag

A Huawei egy picit előrébb jár mint a Qualcom. Mate 9 et ha rádugod 20%-nál fél óra alatt belenyom vagy 50 százalékot.
Egyébként is jól bírják a Huawei termékei ha ezt megoldják az csak tovább lendíti a piacát.

P50 pro/P40 Lite

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezt a usereknek nem lehet eladni, fölösleges plusz kütyü, amíg a másik lassabban, de szintén nagyon gyorsan tölt pontosan úgy, ahogy évek óta megszokták.

(#11) sirdenis válasza edward2 (#5) üzenetére


sirdenis
tag

Micsoda progresszív szemlélet. +1 a lassabb jobb!

(#12) Bossyy


Bossyy
tag

Talán a szifon 4/4S -es és a Nokia N8 volt az olyan utolsó beépített akkumlátoros készülék, ahol még tényleg könnyen lehetett telepet cseréni egy kis csavarhúzó segítségével, de mióta összeragasztják a gyárban az előlapot/hátlapot/keretet , azóta nettó szívás egy aksicsere :-(
Én amúgy a napelemek használatának mellőzését nem értem, simán lehetne a hátlap egy része ilyen alkatrészből és akkor napközben gyakorlatilag lemeríthetetlen lenne a telefon. Sőt, akár este is, mert mesterséges fényforrás is van szinte mindenhol. Nekem a karórámban is van napelem (Tough Solar) és a gyártó szerint egy sötét fiókban is eljár 5-6 hónapig az óra, pedig mechanikus alkatészeket (5 motoros szerkezet) kell mozgatni és meghajtani az elektronoknak a kvarc vezérlést. De amúgy ha tök sötétet érzékel (tehát amúgy sem látjuk az órát), akkor beteszi magát enegriatakarékos módba, majd amikor megjönnek a fotonok, azonnal visszavált rendes üzemállapotba. És egy "csak" egy karóra (mondjuk abból egy jobbféle), nem okostelefon.

(#13) atus72


atus72
senior tag

Na akkor megint csak 3 évet kell várnunk a "csodára"... :)

(#14) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Teljesen feleslegesnek tartom az ilyen irányú fejlesztéseket. Vissza kell venni az órajelet fél évvel azután hogy kifizette a paraszt, oszt' kész :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#15) Drótszamár válasza Bossyy (#12) üzenetére


Drótszamár
őstag

Itt egy 0,5 w-os napelem: [link]

86 x 38 mm a mérete.

Ha derékszögben 10000-el süti a Nap, akkor tud 100mA-t leadni.
Ha nincs töltési veszteség, akkor is 20 óra egy átlag 2000 mAh-ás akkut feltölteni vele.

Ha nem pont felülről kap napsütést, akkor jóval kevesebbet termel. Ha picit szűrtebb a napsütés akkor is kevesebbet termel. Egy szobában a szórt fényből lófaszt sem termel.

Van kint terepen napelemes mérőműszerem. 4,5W-os panelek vannak rajta, hogy egy 6600 mAh-ás akkut télen a fos időben is töltve tartson. Borult időben már csak arra elég ez, hogy kevesebbet merül.
És van, hogy 1,5 hétig nincs napsütés, és csak merül és merül.

Valószínűleg ezért nincsenek a mobilokon napelemek, mert hétköznapi helyzetekben alig töltene valamit.
Persze vész megoldásnak jól jönne néha.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#16) tailor74


tailor74
őstag

Kell egy tartalék aksit venni, fél perc alatt csere, a másik meg annyit lehet a töltőn, amennyit akar. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#17) crue válasza Bossyy (#12) üzenetére


crue
őstag

Amikor egy telefon intenzív használat mellett hálózati töltőre dugva is képes merülni, majd nyilván egy pár négyzetcentis napelemtől lesz lemeríthetetlen :U

(#18) joey04


joey04
titán

Arra kéne menni inkább, hogy tovább bírják a telepek egy töltéssel.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) judas13 válasza Matada2.3 (#3) üzenetére


judas13
addikt

Ilyesmit írtam volna én is, hogy számtalan ígéret, koncepció vált mára már ismeretté, de a gyakorlatban még egyik sem hizonyított.
Nagyon drukkolok, hogy most ez ne így legyen, még ha ez a megoldás csak egy kezdetet jelenthet!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#20) Bwin87


Bwin87
tag

igy a telep nem fog hamarabb elhalálozni?

Sony Xperia 1 V

(#21) Fail3D!


Fail3D!
addikt

A vizallosagrol mintha megfeledkezett volna mindenki. Valoszinuleg kiveheto akksi eseten meg az fog menni a levesbe...

(#22) pető bá' válasza edward2 (#5) üzenetére


pető bá'
őstag

Fel tudsz hozni egy valós helyzetet, amikor jobb az, hogy 2 óra egy teljes töltés, és nem mondjuk 20 perc? :)

"... and I hope you have a great day!"

(#23) ollie válasza Sanyi.mTs (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogynem jelentene problémát. A kivehető akku vagy jóval kisebb kapacitást, vagy nagyobb készülékházat jelentene.

***

(#24) boncser válasza Bossyy (#12) üzenetére


boncser
aktív tag

Volt ilyen.

(#21) Fail3D!

Azt is meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#25) gusthy válasza edward2 (#5) üzenetére


gusthy
veterán

Pl nem mindegy, hogy este egy óra alatt feltöltődik és leveszed, vagy egész éjjel rajta kell hagyni.
Másik eset: ha nem teszed fel minden éjjel, de mondjuk második napon már nem bírja ki hazáig, akkor 20 perc alatt belemegy 40%, és az nem mindegy.
Harmadik eset: este elfelejteted felrakni.
Negyedik : valamiért sokat kellett használni és rá kell tölteni.

(#26) gusthy válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


gusthy
veterán

A Huawei SuperCharge vagy a Google hasonló megoldása nem rosszabb, mint a Qualcomm QC.

(#27) boncser válasza gusthy (#25) üzenetére


boncser
aktív tag

A "nem bírja ki hazáig" és egyéb esetekre írta hogy autós töltő vagy power bank.

(#28) Fall-N


Fall-N
veterán

Erre való a powerbank. Olcsóbb és azt lehet hordozni.

Sajnos az ilyen hírek után is az jön le, hogy milyen egy helyben topog az akkumulátor technológia. A töltés gyorsaság helyett az energiasűrűséget kéne növelni.

(#29) CB


CB
senior tag

Vissza kell hozni a cserélhető akkus telefonokat. Két akkut kell használni, és meg van oldva a probléma (azoknál, akiknél gond). Mellette nem kell az akkura fogni, a népet hülyíteni, hogy az akku miatt kell az órajelet visszavenni, és nem azért, hogy vegye meg a kuncsaft az új készüléket.

Őszintén! Kinek volt problémája a cserélhető akkus telefonokkal? Senkinek.
Csak be kellett hozni a piacra az amúgy is szép számmal töredező csilli-villi hátlapokat, és ezért (meg másért is) kitalálták, hogy ne legyen cserélhető otthon az akku.

Az ilyen technológiai fejlesztéseknek az autóiparban van létjogosultsága, ahol nem tudod majd megoldani másként a gyors üzemanyag felvételt. Mobil piacon szerintem nincs.

gusthy: Világ életemben minden telefonom estétől reggelig a töltőn lógott. Általában két éves korukig tartok meg egy telefont. Sosem akku probléma miatt adtam el őket.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#30) Juhaszatti válasza CB (#29) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért az unibody megoldásnak vannak előnyei is. Pl hogy nagyobb akku fér ugyanakkora házba, vagy a jobb vízállóság.
Persze az jó dolog, ha a halott akksimat otthon ki tudom cserélni, és nem kell szervizbe vinnem, de kb ez az egyetlen előnye számomra a levehető hátlapnak.
Másik akkut régen sem hordtam magammal hogy cserélgessem, most sem tenném. Nincs rá szükségem sem megfelelő méretű telep mellett, amit unibody házzal könnyebb elérni.

(#31) macilaci78 válasza Matada2.3 (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kollégával voltam szakkiállításon a hétvégén, ő iPhone 6-tal, én Xiaomi Redmi3-mal. Ebéd környékére már 30% alá beesett, nekem este 11-kor is még volt 20% körül.
A kiállításon össze-vissza fotóztunk, videóztunk, telefonálás is volt, folyamatos adatkapcsolat, GPS nálam, mert a Messe kiadott egy applikációt, ami a standok közt gps-szel navigált. :D

Kolléga már dél előtt kuncsorgott töltőért a kiállítók közt. Hiába vittem magammal egy powerbankot, kábel nélkül nem tudott vele mit kezdeni, nekem meg nem volt rá szükségem.

Nem az érdekel, hogy mennyi idő alatt tölti fel az akkut, hanem hogy hány ilyen ciklust visel el érezhető kapacitásvesztés nélkül?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32) CB válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


CB
senior tag

Ja, ezt nem tudtam, hogy azért kellett a hátlapot ráheggeszteni a telefonra, hogy nagyobb akku férjen el benne.
A samsung megoldotta, hogy letömítse a hátlapot. Medencébe meg nem való a telefon.
Ennyit tudok válaszolni. Szóval számomra meg az unibody háznak nincs értelme. Megjegyzem, én sem vittem két akkut magammal sosem anno. Mindig elég volt egy.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#33) macii97


macii97
senior tag

Amióta DASH (VOOC) töltésre képes telóm van, megváltozott a napi rutinom. Addig egész éjjel töltöttem, ment reggel a szűzanya gyere le ha esetleg elmaradt, és a power bank is 0-n volt. De most reggel felkelek, amíg elkészülök (mondjuk 45 perc) kb 85-90%-ra töltök és kész. Nem melegszik, nem lassul le ha használom közben esetleg a telefont. Rendkívül kényelmes, az egyik legjobb töltési technológia!

(#34) ollie válasza CB (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak be kellett hozni a piacra az amúgy is szép számmal töredező csilli-villi hátlapokat, és ezért (meg másért is) kitalálták, hogy ne legyen cserélhető otthon az akku.

Ez nem igaz. Azért találták ki, hogy ne lehessen cserélni az akkukat, mert így nagyobb kapacitásút tudnak tenni ugyanakkora helyre.

(#32) CB: nézd, választhatsz: nem cserélhető akku, de egész nap kibírja a telefonod, vagy cserélhető akku, de nap közben ki kell cserélned, mert lemerül. Melyik a jobb? Ráadásul semmi értelme az akku cserélgetésnek manapság, a powerbankok korában.

[ Szerkesztve ]

***

(#35) Béééla válasza edward2 (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Az én telefonom egy hetet kibír egy töltéssel, de inkább majdnem kettőt. A tablet viszont zabálja az akkut.
Amelyik eszközt az ember egész nap nyomkodja és nem akar 1000000000mAh-s akkut bele annak vagy cserélhető akku kell, vagy gyorstöltés. Én például reggel vettem észre hogy a tabletban maradt 10% villany.
Ha napközben használni kellene akkor szívom a fogamat és köldökzsinóron közlekedem. Szerencsére nem kell, ezért elvan az asztalon úgy hogy lassan csordogál bele a töltés.
De ha kiállításra/bárhova mész és nem érsz rá két-három órát töltögetni akkor bedugod egy ilyenbe a telót, kicsit meleg lesz de gyorsan kapott egy kis extrát, így intenzív, munkás használat mellett sem kell lemondanod a mobilitásról.

Egy "ipari" példa: legyen a jövő okos kórháza sok tablettel. A doki nem ér rá töltögetni, kétszer annyi eszköz meg durva feláras (egy használatban és egy a töltőn készenlétben), helyette ha látja hogy lassan etetni kéne, a kávépisicigi pár perces szünetben (amikor amúgy se használná) feldobja töltőre, és az eszköz újra vígan üzemkész.

Bélabá

(#36) Mill3r


Mill3r
tag

Ez a megoldás kb annyira réteg igény, mint a "strapa" telefon.
Nem mondom, hogy nem kell senkinek, mert azért láttam már emberek kezében... de nem fog elterjedni.

IDDQD IDKFA

(#37) bigmafa válasza ollie (#34) üzenetére


bigmafa
tag

Ez nem igaz. Azért találták ki, hogy ne lehessen cserélni az akkukat, mert így nagyobb kapacitásút tudnak tenni ugyanakkora helyre

Tisztelettel kérdezem - mennyivel lehet növelni a telep térfogatát (és ebből adódóan a teljesítményét)attól hogy cserélhető/nem cserélhető (helyesebben: otthon nem cserélhető) akku van benne? 1%? 2%? Mert azt a gyulladós Samsung-ok óta tudjuk hogy azért rá kell hagyni egy kicsit akkor is... :))

(#38) CB válasza ollie (#34) üzenetére


CB
senior tag

Én egyik mondásotokat sem vitatom!
De kicsit sem volt üzleti olyan üzleti megfontolás a dolgok mögött, hogy ha az akku beszarik, akkor jópénzért cseréltesd szervízben, vagy vegyél új telefont, igaz? Ti meg ezt ne vitassátok. Mert nagyon sok százalékban ez volt a háttérben szerintem. A többi nagyrészt csak ideológia-

Egyébként a mostani (a telefon hátlapjának "lebarmolásával" cserélhető) akku miért nem lehetne lepattintható hátlap mögött? Nem bírja el a pattintós hátlap?
A Samsung telefonomról alig tudom lepattogtatni a hátlapot.

A powerbankok korában melyik újításnak van értelme?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#39) edward2 válasza sirdenis (#11) üzenetére


edward2
addikt

Igen. Szerintem nézz utána, hogy egy akkumlátor élettartamára milyen kihatással van a gyorstöltés.

Ha a gyártók jófejek lennének és egy telefont nem 1 évre akarnának max rádsózni akkor például lenne egy 5.5"es telefonban egy 4000mAh-ás akkumlátor amit 6 óra alatt töltene fel a telefon. Lehetőség szerint nem túlfeszültségre mint ahogy a legtöbb telefon teszi :P

Ehelyett jönnek a 3000mAh-ás 6"es telefonok amiket gyorstöltögess...

[ Szerkesztve ]

(#40) Matada2.3 válasza macilaci78 (#31) üzenetére


Matada2.3
veterán

Több mint valószínű, hogy ez is ugyan annyit, mint a sima Li-Pol vagy Ion aksik. Olyan 500-1000 ciklus.

Finn the human

(#41) johnny500


johnny500
tag

De szerettem a Samu S4-nél a 3 ezerért vásárolt plusz aksit töltővel. Fél perc alatt maxra "töltöttem" a telót. A másikat meg raktam fel töltőre. Én sem értem ezeket az unibody házakat. A régi telefonok is szépek voltak attól még, hogy lelehetett venni a hátlapot. Vízállóságot sosem értettem a telefonoknál. Én akkor sem merném bevinni a vízbe ha elvileg az lenne. Na meg ha véletlen mégis be ázik akkor úgy tudom szeretnek kihátrálni a garancia alól a gyártók. Na meg amilyen papír véknyak a mai telók én nem is bánnék egy kis vastagságot pluszba, de legyen nagyobb és/vagy cserélhető az akksi.

(#42) pető bá' válasza edward2 (#39) üzenetére


pető bá'
őstag

És a 6 órás töltési idő nekem azért lenne jo, mert...? Ha egyszer lemerül, akkor egy negyed napig kábelen lóg.

Ha cserélhető 'szarfos' gyorstöltős 3000-es akksim van, ami 2 év után kuka, és veszek egy másik gyári akksit, és élek boldogan, az nekem azért rossz, mert...? A telefon az élettartama során kevesebb, mint fele annyi időt tölt vezetéken, mint a fenti megoldással? Végülis 'mobil' akarna lenni, nem?

Felhasználói szempontból minél nagyobb az akksi kapacitása, ÉS minél gyorsabban feltölthető, annál jobb. Nem tudom hány százalék választaná az általad vázolt készüléket, ha mondjuk garantálnád mellé a 4 éves akksi élettartamot.

"... and I hope you have a great day!"

(#43) zseko válasza Juhaszatti (#30) üzenetére


zseko
veterán

Mondjuk ha nem az lenne a fő szempont, hogy bankkártya vastagságú legyen a készülék, akkor talán férne bele normális kapacitású aksi is, függetlenül attól, hogy unibody vagy sem.

HR24.hu

(#44) drzsoo1 válasza CB (#38) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Moto z gyári mod-ja jelenleg az egyetlen kultúrát megoldás a nonstop üzemmódra, powerbank ide-oda. A kábel használat napközben elég béna dolog. Más kérdés hogy egy moto z playt gyakorlatilag lehetetlen lemeriteni egy nap alatt.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#45) zseko válasza drzsoo1 (#44) üzenetére


zseko
veterán

Egyik számtech tanárom azóta nem dobálózik a lehetetlennel, mióta egy volt tanítványa megoldotta az 'a Molex csatlakozót lehetetlen fordítva bedugni a helyére' problémát :DDD
Egyébként ebben annyira nem hiszek, mivel ez nagyon erősen használatfüggő.

HR24.hu

(#46) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem ez lenne az áttörtes....

Az aksik kapacitását növeljék....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Taps.

Kérdés, hogy hány ciklus után robban fel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#48) Pszihonaranc válasza macii97 (#33) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

+1
Akarom mondani 1+ ;]

(#49) macskea válasza macii97 (#33) üzenetére


macskea
őstag

Dettó, már a Quick Charge 3.0 is olyan töltési sebességet hozott, hogy ha napközben van lehetőségem egy órára töltöre tennem a telefont, akkor egész biztos elég lesz mindenre. Nem kell feszt az akksit lesni, egy gyors rátöltéssel is lehet már annyi időt nyerni, hogy ne maradjon telefon nélkül az ember.

Ettől függetlenül becsülendő a fejlesztés, bár szerintem a kapacitás növelése valamivel fontosabb lenne.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#50) Pszihonaranc válasza macskea (#49) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Az okostelefonok világában a konnektor rabságától szabadulni nagyobb kincs, mint wc gurigán az utolsó lap

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.