Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

Inkább új kártyákra fejlesztenének.

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

A turbo modul mit tartalmaz, ez nekem nem egyértelmű. Ha ventit, akkor nem sok értelmét látom. :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) Locutus


Locutus
veterán

"Az Accelero S3 ventilátor nélkül is képes lehűteni a combosabb VGA-kat."

Valahogy a táblázatból közel sem ez jön le... :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) creation válasza Zoltn (#2) üzenetére


creation
senior tag

A turbo modulja ugyan az mint az S1 rev1 és rev2 esetében használt két darab 8cm kis valami... Amit a bordák közé csiptetsz a bordákhoz. Ez gyakorlatilag egy S1 plus egy plusz bordával.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#5) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Pont az erősebb kártyákhoz nem jó ahova értelme is lenne jobb hűtést venni. :F

(#6) creation válasza ALLAT001 (#1) üzenetére


creation
senior tag

A listát tekintve szerintem elég tág az, hogy az új kártyákra fejlesztés kipipálható legyen.

A legtöbb S1 felhasználó 12cm-es vagy annál nagyobb ventivel támogatja meg a rendszert, ahogy én is.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#7) flashpointer


flashpointer
őstag

Óriási?
Ez már inkább combosabb:
Prolimatech mk26

[ Szerkesztve ]

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Annyira nem óriás. Az S1 Plus ugyanez a hőcsöves hűtő, csak ehhez adnak egy plusz alutömböt a NYÁK hátuljára. Ami furcsa, hogy ettől még hasonló képességekkel rendelkezik.
Amúgy S1 Plus-om van, baromira jó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Éppen ideje volt Újabb, kompatibilis hűtőt kiadni.

S1 rev.2-őt imádtam, 1db 12cm-es noctua@500rpm hűvösen lehetett tartani egy koppig húzott 4850-et.
Passzívan 55-60C°-on fogta meg alapórajelen, házszellőzéssel.

Hátlapot nem értem, 1000%-ék hogy a kártya hátulján nem egyforma magasan vannak az alkatrészek, így csak a legmagasabbak érnek hozzá, és egyáltalán nem biztos hogy jól fekszik fel, csak megreked alatta a meleg. illetve az alaplapok nagy részén ütközni fog a CPU hűtővel. :N

[ Szerkesztve ]

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Nekem tetszik a megoldás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) creation válasza flashpointer (#7) üzenetére


creation
senior tag

A méreteit tekintve az mk26 vaskosabb csupán és több hőcsövet tartalmaz, de én passzív hűtésre nem használnám, szerintem túl sűrű a bordázata ahhoz. Bár kétségtelen, hogy egy (ahol az S1/S3 is passzívan ajánlott) kisebb kártyán, bőven sok is. De azért azt se tévesszük szem elől, hogy az S3 csak 45 euro ~14000HUF, míg az mk26 20000-nél kezdődik.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) creation válasza #16939776 (#9) üzenetére


creation
senior tag

Ha jobban megnézed a képet felfedezhetsz két dolgot, egy vékonyka a bordával megegyező kialakítású "fóliát" és egy viszonylag hosszú és vastag gap-pad-et

Előbbi, hogy ne érjen hozzá a vezető alkatrészekhez, utóbbi, hogy hozzáérjen (szerintem a gpu hátuljához) melegedő részekhez...

Nem rossz, de nekem már bőven nem férne el sehova az a plusz borda és szerintem aki eddig meg akarta oldani a hátoldal hűtését, az eddig is megoldotta a bordához gyárilag adott (S1 esetén) ramsünik tömkelegével.
vagy a legtöbb nagyobb teljesítményű kártyánál gyárilag alkalmazott "hőpáncéllal". Ami közel sem áll ki ilyen szinten hátra felé.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#15) creation


creation
senior tag

Azért érdemes megfigyelni azt a tényt is, hogy a több mint 300gr-os hátoldali borda felszereléséhez azonnal adnak egy a házhoz 4 sloton csavarozható fém rögzítő lemezt. Így megelőzve, hogy a kártya megszakadjon annak súlyától.

Feltételezi a lemez használata azt a tényt is ezzel, hogy a turbo modult használni fogja a hűtőt használó, mert alap hangon az S1 plus, "csak" ~két helyet foglal. Minden más esetben nagyon útba lesz a négy csavar helyet elhasználó tartó lemez. Főleg, ha mondjuk valami más bővítő kártyát szeretnél kicserélni. (Hova teszed a lemezt, a bővítőkártya lemeze fölé vagy alá?!)

Szóval vet fel még ez kérdéseket. :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#16) creation


creation
senior tag

[link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#17) #16939776 válasza creation (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

PCB-n plusz vastag Gap-Pad-on keresztül, passzív bordával nem éppen szerencsés.

A VRM hőmérsékletét nem mérik :N

(#18) DemonDani válasza creation (#6) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát igen, enyém is így fest :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) flashpointer válasza creation (#12) üzenetére


flashpointer
őstag

Vaskosabb csupán és több hőcsövet tartalmaz? Pont ez határozza meg a léghűtések karakterisztikáját :D
Szó nem volt itt hogy ki mire használná, mindössze hogy cikk szerint óriási hűtő igazából nem az.

(#20) creation válasza flashpointer (#19) üzenetére


creation
senior tag

Az hogy kinek mi óriási, az relatív.

A cikk írójának kicsit sikerült túlzásba esnie a méretekkel kapcsolatban.

Az mk26 se nagy, ennek tudatában :DDD

De ugyebár gányolni mindent lehet :) [link]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#21) Sotho


Sotho
őstag

Nekem ez van bi-bi-bí :D [link]
De : bentmarad a házan a meleg, a ram, fet hűtése gyengébb mint a gyárinak.

[ Szerkesztve ]

(#22) creation válasza Sotho (#21) üzenetére


creation
senior tag

És nem túl hangos azzal a három szélkavaróval?

Én így is tiszta ideg vagyok, hogy a gépemben összesen 3 ventilátor van és az egyik csak a CPU 50°C elérése után kapcsol be. (1 a tápban 12CM, 1 a ház hátuljában AC F8 PRO PWM és egy a VGA-n ami a CPU-t is hűti AC F14 PWM)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#23) Lidl


Lidl
senior tag

Nekem tetszik, bár nem értem, hogyha izmosabb kártyákat tud hűteni, akkor hol van az R9 280x? Csak sima 280-at látok.
Volt S1 és S2-m is korábbi kártyákon és hihetetlenül jobbak voltak mint a gyári hűtők (mind hangban, mind hőmérsékletben)
Szerintem ez is tökéletesen fogja tenni a dolgát. Kicsit utána nézek, hogy az első verziós ASUS R9 280x DC2-re rá megy-e. Sajnos hűtetlenek a memóriák, ezért elég sok a hibás belőlük. Nekem még jó (kop-kop) de jó lenne biztosra menni. Csak ugye a 3 év gariból még van 2 :O

De lehet, hogy benevezek egy ilyenre, ha felmegy.

Lidl

(#24) Habugi válasza Lidl (#23) üzenetére


Habugi
addikt

A PCB hűtésed mellett kutya baja nem lesz a vRamnak, nem fog túlmelegedni! :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#25) Lidl válasza Habugi (#24) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

nem is azért aggódok, hanem picit zavaró hangot ad ki a két extra hűtő venti.
Ezért gondolkodtam valami komplett hűtő cserén.

De ahogy láttam a hivatalos oldalon, ennél az S3-nél nincsenek memória hűtőbordák, hanem a hátlapi borda hűti a RAM-okat is hátulról.
"
Installation Without Thermal Glue
Up to now the meticulous work of attaching different heatsinks with thermal glue was necessary. Thanks to the innovative back side plate this is a thing of the past. Without any thermal glue the graphics card can be returned to its original condition any time without leaving marks or residues.
"

Amúgy az Arctic-tól csak az Xtreme hűtők lennének jók vagy a Hybrid II-120. De 20+ k-t nem szívesen adok ki, hogy egy jól működő rendszert lecseréljek ;)
Szóval marad minden a régiben (esetleg veszek két másik 4 cm-es ventit, hátha azoknak nem lesz olyan hangjuk ;) )

Köszi
Lidl

(#26) Elpresidente


Elpresidente
tag

Hat év gari? Ezt hogyan kalkulálták ki? Mégis mi tud tönkremenni egy passzív hűtőnél?

Xbox gamertag: goserHU

(#27) creation válasza Elpresidente (#26) üzenetére


creation
senior tag

Ha körülnézel, akkor az AC-nál szinte mindenre 6 év gari van. Ki az aki visszavisz egy 2000HUF-os ventilátort hat év múlva a boltba? Szerintem arra apellálnak, hogy egyrészt egy passzív hűtőn nincs mi elromoljon, másrészt meg arra, hogy a hardware-ek cserélgetése során az első dolog amit a user elveszt az a garanciajegy, mert úgyis hat év van rá, csak nem romlik el :DDD
Ventilátor esetén meg nekem személy szerint égne az arcomról a bőr, ha 2 év után visszavinném, mert mondjuk csapágyas lett, még akkor is ha 6 év garancia van rá :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#28) Sotho válasza creation (#22) üzenetére


Sotho
őstag

Nincs hangja, legalábbis én nem hallom :D

(#29) macman507


macman507
aktív tag

Arctic ftw! ;)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#30) vegyszer válasza Elpresidente (#26) üzenetére


vegyszer
addikt

Max a hőcső zárás adja meg magát. Mást nem nagyon tudok elképzelni.

Nekem az S2 volt a 9800GT kártyámon. És tettem fel rá egy 12 cm-es ventit. Nem tudtam 50°C-t kicsikarni belőle. Pedig ment neki a szőrös kocka/fánk.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#31) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Erről a hátlapi bordáról már leszokhatna az AC.A Hybrid I vs. II-nél szépen ki is jött az eredmény,hogy ez a hátlapi borda kiegészítésnek jó,de egy komolyabb kártyánál a vrm és a memória chippek úgy elmelegedtek,hogy öröm volt nézni.
Mondjuk tény,hogy ezt a hűtést nem is ajánlja csúcs karikra,de azért a szokásos alu vrm/memória borda szettet mellékelhetnék ehhez is már ha befér a hűtőtest alá.

(#32) mmat3 válasza vegyszer (#30) üzenetére


mmat3
tag

És ha a hőcső zárás megadja magát az okoz valami gondot? Csak mert a cpu hűtőm csak úgy fért be hogy levágtam a hőcső végét...

(#33) flashpointer válasza mmat3 (#32) üzenetére


flashpointer
őstag

Mennyire vágtad le? Olyan lett mint egy szívószál?

(#34) mmat3 válasza flashpointer (#33) üzenetére


mmat3
tag

Egy kis darabot vágtam le a végéből, igen olyasmi lett, csak mintha valami réztörmelék lett volna benne.

(#35) hugi0


hugi0
őstag

Aprilisi trefa ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#36) creation válasza mmat3 (#34) üzenetére


creation
senior tag

Te csak hülyéskedsz ugye?!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#37) Sotho válasza mmat3 (#32) üzenetére


Sotho
őstag

Ez mehet aláírásba? :D

(#38) creation válasza Sotho (#37) üzenetére


creation
senior tag

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik CPU hűtőről lehet szó... :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#39) flashpointer válasza creation (#38) üzenetére


flashpointer
őstag

:D

(#34) ia84ttm :
Azzal sajnos kinyírtad a hűtőt, azokban a csövekben úgy állítják be a nyomást és a közeget hogy pont jó legyen, így ha közvetlen érintkezik a környezettell (repedés, levágás :D )huss, már max a méhtelepen fogják értékelni.

képet tennél fel? :D

(#40) creation válasza flashpointer (#39) üzenetére


creation
senior tag

Nem hinném, mert itt a ventiből vágott volna le, hogy elférjen :DDD

Inkább valami Ninja vagy hasonló lesz :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#41) mmat3 válasza creation (#38) üzenetére


mmat3
tag

Arctic freezer 11 lp, tényleg nem fért be máshogy a ram a hőcsövektől. De hőmérsékletek rendben vannak.
Mivel minitx nemhiszem hogy szétszedem.

Sotho:
Ha ez annyira vicces akkor felőlem mehet.

(#42) creation válasza mmat3 (#41) üzenetére


creation
senior tag

Sajnos ez nem vicces. A hőcsövek levágásával gyakorlatilag azt szüntetted meg amire valók.
Mivel miniITX, így gondolom a CPU fogyasztása annyira alacsony, hogy azok nélkül a CPU magtól átvett hővel így is megbirkózik. Nincs nagy gond a 11 lp esetében így sem. De egy torony hűtőnél, gyakorlatilag meggyilkoltad volna.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#43) mmat3 válasza creation (#42) üzenetére


mmat3
tag

Én nem írtam hogy vicces. Egy i5 4430 van benne, 84w fogyasztással. Igen, nem gondoltam bele előtte, azt hittem hogy a cső tömény rézből van.

(#44) BlackPriest válasza mmat3 (#43) üzenetére


BlackPriest
őstag

http://prohardver.hu/teszt/heat-pipe_elmeletben_es_gyakorlatban/elmeleti_alapozas.html

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45) creation válasza mmat3 (#43) üzenetére


creation
senior tag

Félreértettél, de legalább már tudod, mit rontottál el (amikor levágtad a végét) :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46) szab.tam válasza mmat3 (#32) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47) #21346560 válasza mmat3 (#43) üzenetére


#21346560
törölt tag

"a cső tömény rézből van."

A cső az igenis tömény rézből van.... de nem tömör... akkor egyébként már nem lenne cső....

(#48) macko20 válasza mmat3 (#32) üzenetére


macko20
őstag

A gond az volt vele ,h a ház oldala nem fért vissza ...töröltem már a logoutról egy ugyan így járt hűtő újraélesztését de megnézem hátha a képek meg vannak még
egy pár kép:







és a jól megérdemelt macskás kép:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#49) creation válasza macko20 (#48) üzenetére


creation
senior tag

Ha nem fér be, hát nem fér be... Én is vágtam, hogy beférjen:

Csak én a házat :DDD

Csak most hogy bekerült a VGA és az új hűtője, már nem tudom mit vágjak miből?!

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#50) macko20 válasza creation (#49) üzenetére


macko20
őstag

Egy ilyennel el tudnád tenni távolabbra a hűtést és csak kicsit kell vágni a házból...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.