Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andy19770128


andy19770128
aktív tag

4 mag / 8 szál???? reménykedtem 6/12 ben vagy 5/10 ben

Juhéééé első vagyoook

[ Szerkesztve ]

(#2) SECTORnooB válasza andy19770128 (#1) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mutass egy 5 magos processzort a piacon :DDD
Nem lesz 6/12-es Apu, megnyugtatlak :P
Ez igazából 2. Generációs Zen+, köze nincs a 7nm-es Zen2 höz.

[ Szerkesztve ]

(#3) zttk válasza SECTORnooB (#2) üzenetére


zttk
csendes tag

Hát a TomsHardware szerint lesz. Az a két új APU ami ebben a cikkben van, az nem tűnik nagy előrelépésnek, kb ugyanaz mint a 2200 G és a 2400 G csak plusz 100 Ghz.

Ezzel szemben itt azt írják lesz két új APU. Egyik 6/12 másik 8/16, ráadásul a GPU rész is sokkal erősebb lesz 15 illetve 20 CU Navi alapokon.

3300 G és 3600 G.

(#4) antikomcsi válasza zttk (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A cikk meg egy jó nagy Ryzen FAKE feliratú képpel kezdődik. ;]

Abban az írásban, kb. semmi nincs megerősítve, minden információ csak találgatás, tippelgetés.

Lehet, hogy lesz köze a valósághoz, lehet, hogy nem.

Mondjuk nem lenne rossz 300 dolcsiért 12/24-s proci, csak kissé hihetetlennek tűnik a jelenlegi árakat ismerve.

(#5) Watchdog válasza zttk (#3) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Ezek ha lesznek, nem mostanában lesznek... és valószínűleg négyessel fog kezdődni a számozásuk, mert egy 3300G-t a 3400G fölé kiadni tényleg furcsa lenne...

(#6) Devas


Devas
őstag

Vajon mi rejtőzhet a kupak alatt...?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#7) Bici válasza Devas (#6) üzenetére


Bici
félisten

Forrasztóanyag.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Jobb is ha csendben érkeznek meg,mert ez így nekem eléggé nesze semmi fogd meg jól kategória. Egy Ryzen 2 + Navi összeállításnak jobban örülnék.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) kikikirly válasza Bici (#7) üzenetére


kikikirly
senior tag

2200-2400G mindkettő pasztázva volt.CPU limitről nem beszélhetünk szóval húzni nem sok értelme van őket(persze igy is lehet de 100-200mhz-vel kevesebbet).
Arra ott vannak a sima Ryzen procik forrasztással. :R

(#10) stratova válasza Televan74 (#8) üzenetére


stratova
veterán

Az Ryzen óta APU vonal mindig egy/félgeneráció hátrányban van. Gyakorlatilag most álltak át arra a 12 nm-re amit a Zen refreshnél (2700X, 2600X stb.) alkalmazott be AMD egy házzal feljebb, csak itt a 3000-es elnevezés csalóka.
Elvileg majd Renoir érkezik CPU magokkal Zen2.

[ Szerkesztve ]

(#11) leviske válasza Televan74 (#8) üzenetére


leviske
veterán

A Picasso már egy ideje a piacon van. Magyarországon is lehet vele kapni processzorokat. Annyira nem érhetett meglepetésként, hogy nem hoz semmi újat. :DDD Az AMD valószínűleg így is örül, ha egyáltalán képes kiszenvedni magából a Navi-t és a Matisse-t ebben az évben. Az olcsóbb termékek frissítésével már a GloFo egyezség miatt is ráér.

(#12) #92006144 válasza Televan74 (#8) üzenetére


#92006144
törölt tag

Hehe, az utolsó sorban szintén a zen2+navi-t emlegettem.

[ Szerkesztve ]

(#13) tntmax válasza zttk (#3) üzenetére


tntmax
aktív tag

Én örülnék a +100 GHz-nek. :-) (tudom hogy véletlen elírás, de egyben magas labda is)

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagy baromság ezt a hulladék rókabőrt megvenni, ki kell várni a Zen2 magos 4. generacios Navis APU-kra. 2019 Q2-ben 12nm-en kiadni új terméket :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) Strapáciusz válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Strapáciusz
tag

ki kell várni a Zen2 magos 4. generacios Navis APU-kra.
És ilyet ígért valaki? (leszámítva néhány "jól informált" pletykaoldalt)

A lélektani hadviselés spécije

(#16) #92006144 válasza Strapáciusz (#15) üzenetére


#92006144
törölt tag

IF-fel összekötött 7nm-es chiplet + 12-14nm-es io chip + navi + hbm lenne a bestof. Minden adott, csak össze kell "legózni". Ez már bőven veszélyes lenne a dedikált kártyáikra is, így tippre okkal halogatják. Igp-ben nincs konkurenciájuk...

[ Szerkesztve ]

(#17) Cathulhu válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Arra aztán várhat aki most akar venni hasonlót. Még a sima Zen2 ryzenekről se tudni semmit, APU meg talán jövő ilyenkor. Akinek most kell valami, az meg ezekkel sokkal jobban jár, mint a 2k sorozattal.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) Redneck válasza #92006144 (#16) üzenetére


Redneck
veterán

Ahogy a jelenlegi és a következő generációs konzolokra is. Nem hinném hogy a PC-s szegmensbe is kitolnának ilyen terméket, belátható időn belül. :(

zttk:
Ezt a 3600G-t én is kíváncsian várom. Remélem még idén lesz ilyen, és nem tolódik jövőre.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) Strapáciusz


Strapáciusz
tag

Elvesztettem valahol a fonalat. Szóval
R5 3600G 8/16 ZEN2 + Navi (állítólag)
R5 3400G 4/8 Picasso + Vega11 (cikk)
R3 3300G 6/12 ZEN2 + Navi (állítólag)
???

A lélektani hadviselés spécije

(#20) leviske válasza Strapáciusz (#19) üzenetére


leviske
veterán

Az állítólagos részt engedd el. Soha semmilyen utalást nem tett arra az AMD, hogy jönne ebben az évben Zen2 és Navi alapokon APU. A Ryzen 3000-es APU-król már szinte mindent tudunk hónapok óta és lehet is velük kapni notebookokat már itthon is.

(#21) DraXoN válasza #92006144 (#16) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az említett felépítés a ryzen 5xxx vagy 6xxx esetén "debütálhat" pár év múlva ... esetleg.. figyelembe véve a fejlődési és kiadási ütemet ... de ha a hbm-et kivesszük a képletből, akkor a következő generációba ryzen 4xxx sorozatban már jöhet NAVI-s chip... bát elvileg idén technikailag mindene meglesz az amdnek, hogy kiadhasson akár ilyen chippet.. a kapacitásban már kételkedem, hogy lenne elegendő (eléggé korlátoltak a lehetőségek, idén már eleve kb. mindent "frissít" teljesen új alapokra.. nem kevés pénzt költött el ... az elmúlt évek lehetséges nyereségét fel is élte ezen fejlesztésekkel)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) SECTORnooB válasza Strapáciusz (#19) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én a TR 3990WXG-t várom AM4-be integrált Radeon 7 Gpu-val 125W fogyi mellett 7nm-en 300 dolláros sávba, ebben a hónapban.
Szerintem tuti jönni fog és nem fék, mert akciós a csirkefarhát, különben is a tavaszi felvágott a kedvencem.

(#23) janeszgol válasza GeryFlash (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a nyáron építek gépet, és én meg fogom venni.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#24) leviske válasza GeryFlash (#14) üzenetére


leviske
veterán

Fognak még $300 feletti processzorok kijönni 14nm-en jövőre is. Ráadásul a frissebb nem mindig jobb.

(#25) schwartz válasza GeryFlash (#14) üzenetére


schwartz
addikt

Szerintem is hulladek ez 12nm-en.... 2019-ben az ev vicce. Mas mar 10nm-en tolja, joval erosebb IGP-vel meg minden. Vagy nem is, mert 5nm-en... :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#26) Strapáciusz válasza leviske (#20) üzenetére


Strapáciusz
tag

Soha semmilyen utalást nem tett arra az AMD, hogy jönne ebben az évben Zen2 és Navi alapokon APU
Ezt mondom már egy ideje én is, de még mindig olyan listákra hivatkoznak néhányan, amikről lehet látni, hogy valami nem kerek. ( pedig szimpatikus listák lennének amúgy)

A lélektani hadviselés spécije

(#27) solfilo válasza GeryFlash (#14) üzenetére


solfilo
veterán

Zen2 magos, Navi IGP-s Ryzen APU mikor jön? A következő gen Renoir még Vega alapú lesz a legutolsó írások szerint.

"A Renoir SoC APU paraméterei kapcsán nagy a titkolózás, de annyit megtudtunk, hogy Zen 2 magokat kap, míg az integrált grafikus vezérlő marad Vega architektúrájú, viszont a nemrég megjelent Vega 20 GPU-nál is modernebb dizájnnal. Ez azt jelenti, hogy a Vega 20 képességei elérhetők lesznek, ugyanakkor azt sajnos nem tudni, hogy ehhez még mit adnak hozzá. Arról sincs adat, hogy mennyi processzormag, illetve multiprocesszor kap helyet a lapkában, de maga a fejlesztés a TSMC első generációs 7 nm-es node-ján lesz gyártva."
forrás

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#28) Kelori válasza solfilo (#27) üzenetére


Kelori
tag

Ha lesz konkurens termék ami megköveteli. Tulajdonképpen tök ugyanazt műveli az AMD az APU-kal mint amit az intel csinált 10 évig. Reszeli a fingot, így is övék a világ legerősebb APU-ja, nem számít hogy tudnának fényévekkel jobbat csinálni. Sajnos ez van, egyik cég sem szeretetszolgálat, mindig lesznek olyan fejlesztések amiket vissza fognak fogni.

if it ain't broke, don't fix it

(#29) solfilo válasza Kelori (#28) üzenetére


solfilo
veterán

vagy az is lehet, hogy más lesz az irány :)

Fura hibridet tervez az AMD az APU és a CPU közé

solfilo

(#30) Kelori válasza solfilo (#29) üzenetére


Kelori
tag

Amen

if it ain't broke, don't fix it

(#31) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Az ilyen cikkekből MINDIG kimaradnak az előző generáció adatai, mint viszonyítási alap, pedig olyan táblázatoknak lenne igazán értelme.

[ Szerkesztve ]

(#32) GeryFlash válasza solfilo (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

Jó ez ABU forrásai, egyrészt nem fog jönni fél év múlva (hogy szétszopassa az OEM-eket?) másrészt mi az istenért jönne vega-val? :D

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#33) GeryFlash válasza schwartz (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Maradjunk annyiban hogy az elmúlt pár év vicc kategóriája az Intel továbbra is hugyosra veri energia menedzsmentben az AMD-t. Igazából az AMD Ryzen egyátlalán nem lett akkora durranás mint itt sokan flesselik, simán egy korrekt cucc lett semmi több, mindent a chipgyártóknak illetve az Intel balfaszkodásának köszönhetnek. Csak meg kell nézni a VGA részleget ahol egyenlő feltételek vannak, az Nvidia 12nm-en elveri a 7nm-es VII-et mind ezt kisebb fogyasztással. Bőven nincs már akkora know-how és mérnöki bravúr az AMD-nél mint régebben.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) solfilo válasza GeryFlash (#32) üzenetére


solfilo
veterán

Gondolom a noti szegmensre vonatkozik, hogy esetleg befut év vége előtt a Renoir, kb egy évvel lenne ez a Picasso start után.

fenti cikkből:
"A kisebbik processzorgyártó is a 15 wattnál kisebb TDP-kerettel rendelkező modelleket dobná piacra elsőként, ami nem nagy meglepetés, egyrészt az Ice Lake-re az említett területen kell reagálni, másrészt ezeket a rendszerchipeket alapvetően ide tervezik, így a legjobb teljesítmény/fogyasztás arányt ezen a szinten érik el."

Abu forrásai eddig elég jól megmondták, hogy a Picasso csak ráncfelvarrás lesz, legalább is a tegnapi cikk is ezt erősíti meg.

"A tervekben egyfajta kakukktojás a Raven Ridge-et leváltó, Picasso kódnevű lapka, amely igazából csak abból a szempontból tekinthető újnak, hogy tartalmaz némi változást, de az alapokat tekintve nem kapja meg a legújabb architektúrákat, vagyis marad a legelső Zen mag módosítása, illetve a Vega IGP. Ez jön mobilba és Socket AM4-es foglalatba, előbbi esetben természetesen lábkompatibilis a Raven Ridge SoC APU-t használó notebookokkal. A különböző apróságok mellett az egyetlen lényeges fejlesztése az energiamenedzsment javítása lesz, amiből természetesen teljesítményt is nyer. Maga a Picasso nem 7 nm-es node-on készül, arra nem lenne elég gyártókapacitás."

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35) GeryFlash válasza solfilo (#34) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez világos.

Összegezve amit mondtam:

- Picasso startnál (U- széria) el kellett volna startolnia a G végződésű 3-as szériának is, nem most 2019 nyarán
- Ha már így történt fixen nem fog 2020 előtt/legelején jönni a Renoir (nem azt mondom hogy akkora időkülönbség lesz a Picasso és Renoir start között mint volt a Raven- Picasso között de...)
- semmi értelme VEGA-val szenvedni harmadik nekifutásra is
- de ha így lenne akkor teljesen felejtős hogy VEGA alapokon 15watton 3TFLOPS-ot hozzon a Renoir. Navival esetleg.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) solfilo válasza GeryFlash (#35) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem is jobb lett volna, ha előbb jön a Ryzen 3xxxG, de valamiért mégse így csinálták.

solfilo

(#37) Vesa


Vesa
veterán

Egy újabb nulla hír. A lényeg az, hogy címlapon legyen az AMD valamilyen nem létező pozitívummal. Már várom a heti Intel b*sztatást mellé, mert így nem tökéletes még a kép!

A tudomány a valóság költészete!

(#38) ggg1 válasza Vesa (#37) üzenetére


ggg1
aktív tag

Én most hallottam, hogy eszkimó hekkerek találtak egy új sebezhetőséget az Intel grafikus vezérlőkben, ami az Intel 810-es platformig visszamenőleg minden IGP-t érint. A jelenség lényege, hogy a támadó külső kódot tud futtatni a fertőzött gépen, melynek hatására egy kis bohóc ugrik elő az Intel processzorokból, és hangosan cintányérozni kezd.

A Microsoft bejelentette, hogy a következő javítócsomagban letiltják az Intel CPU-kban a HT mellett az IGP-t is.

Eszkimó tudósok bebizonyították, hogy az új sebezhetőség nem érinti sem az AMD, sem az ARM, sem a Zilog Z80 mikroprocesszorokat.

(#39) Televan74 válasza ggg1 (#38) üzenetére


Televan74
nagyúr

:R :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) GeryFlash válasza ggg1 (#38) üzenetére


GeryFlash
veterán

:DDD :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.