Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi. Ugyanez kellene nekem 27"-ban, 1080p-vel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Baráti ára van.

(#3) Picco


Picco
addikt

Nekem a gémör hajlitott verzioja van (Ag322qcx) kb egy honapja, szerintem azonos panellel vannak szerelve. Vegaval parositva tokeletesen teszi a dolgat, egy darab microtearinget sem lattam meg.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) AxBattler válasza Olajka02 (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, szerintem a pivot-os állvány elhagyásával tudnak spórolni, én a mostani Proline 32"-esnél picit olcsóbbra számítok, főleg hogy azt 2 éve eredetileg €500-ért várták.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

24"-ban, 1080p-ben. :K

(#6) .mf


.mf
veterán

1440p monitorokkal már Dunát lehet rekeszteni, jöhetne hasonló paraméterekkel (31.5" VA, 8bit+FRC, PWM-mentes, 48-75Hz FS) egy baráti árú 4k-s kiadás is. Aki a játékok futtatásától fél, a fHD pontosan fele-fele mindkét irányban, szépen le lehet skálázni.

Régen a monitorok messze megelőzték a TV-ket (1600×1200-as CRT amikor a TV-k még 576×480 voltak), most meg messze kullognak utánuk, a 4k-s tévék korában még mindig adnak ki laptopokat 1366×768 kijelzőkkel... Ez csak szerintem gáz?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) sb válasza .mf (#6) üzenetére


sb
veterán

Nem gáz, hiszen legalább drágábbak is a monitorok általában emellé. :D

(#8) Olajka02 válasza AxBattler (#4) üzenetére


Olajka02
aktív tag

A zsákbamacska a panel mögé rakott elektronika lehet, mert azon is tudnak spórolni.
Én most vettem egy PB328Q-t.
Kisit féltem tőle, de egyben kíváncsi is voltam egy jó VA paneles moncsira (eddig csak IPS-t használtam az elmúlt 5 évben).
Félelmemet az indokolta, hogy az PB-be beépített panelt nem egy márka is használja, ahol láttam borzasztó színhomogenitású darabokat.
Brekk azonban megnyugtatott, hogy az általam választott termék majdnem EIZO minőséget takar.
Így belevágtam, és nem bántam meg a monitornak hibátlan képe van.
Ezt csak azért írtam le, mert ebben az AOC mocsiban is az a panel típus van.
Ha csak közel hozza a PB képi eredményeit, akkor ez a moncsi ennyiért ajándék.
Játékok terén pedig nem kell hozzá egy atomerőmű, hogy fix 60 Hz-en azaz 60 FPS-sel játszunk.
Egy fury, vagy egy 980, esetleg 1060, vagy régebbi kártyák közül egy 780 Ti is elég az élvezhető ultra-maxra beállított játék futtatásához.

(#9) Olajka02 válasza .mf (#6) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szerintem azért is gáz a TV ipar ilyen irányú gyors fejlődése, mert nincsen jóformán még mindig megfelelő mennyiségű tartalom.
Én is gondolkodtam egy UHD tv beszerzésén, de végül a fent említett ok miatt úgy döntöttem, hogy jelen pillanatban felesleges beruházás lenne, hogy 1080p-s filmeket nézzek rajta az esetek túlnyomó többségében.

(#10) AxBattler válasza Olajka02 (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, több mindentől függ a képminőség.
1440p-n a fix 60fps, high/veryhigh beállítások mellett azért nem kézenfekvő, minimum egy i5-7500+RX580 kell oda, de egy 56-os VEGA sem árt már.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) .mf válasza Olajka02 (#9) üzenetére


.mf
veterán

Tv-s oldalról közelítve; de én most a monitoros oldalról közelítve beszélek. A felbontás kihasználásának semmi akadálya, pl. fotó-, videószerkesztés, grafikusi munka, CAD/CAM, programozás, webes tartalom-készítés, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Olajka02 válasza .mf (#11) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Igen, lenne rá igény és valóban még mindig aranyárban vannak a jóféle UHD moncsik.

(#13) Olajka02 válasza AxBattler (#10) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Nyilván ez játékfüggő is.
Amikkel én játszom, oda WQHD-ra fix 60 FPS-sel elég egy sima Fury, vagy egy jobb 1060-as 6GB -os példány.
Ezek elérhetők 85-90 körül.
UHD-hez meg kb a 1080 Ti ami kell, hogy 60 FPS-sel toljuk.
Most Fury X-el hajtom a PB-t, mert az 75 Hz-et tud, és szeretném kihasználni maximálisan a monitor tudását.

(#14) Joshi válasza .mf (#6) üzenetére


Joshi
titán

Az az oka, hogy a 4K 144Hz-hez egyszerűen még nem létezik videokártya. :N

ui.: azok vesznek 4k monitort akik munkára(is) használják és nem játékra. Munkán a fotó szerkesztést, video vágást és egyéb dolgokat értek. Persze lehet játszani is, de nem full grafikai beállításon 4K 100+ fps-el.

[ Szerkesztve ]

(#15) Olajka02 válasza Joshi (#14) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Igen, ez az alapja a monitor kontra TV fejlődéstörténetnek.
Mondjuk én egész jól elvagyok az általam játszott játékokkal UHD-n egy 980 Ti társaságában is (pl BF1 ultrán átlag 45-50 FPS - pályától függ).
Javarészt persze én is munkára használom a gépem, kijelzőm.

(#16) sb válasza Olajka02 (#15) üzenetére


sb
veterán

Szerintem ellentmondás van. Fentebb írod, hogy TV-re sincs tartalom mégis szinte már csak 4k-t kapni és veszik is. Nem is nagyon drágább, mint az FHD volt.

Monitorként is vennék, ha lenne. Nomeg ha nem aranyárban adnák.
Én most ezeket a szinteket látom, 60Hz-ben:
24", FHD: 50-60k
27", WQHD: 100k
27-32"+, 4K: 150-200k+

És emellé odatehetem a nemrég eladott majdnem 10 éves monitoromat, 22" 1680x1050: 50-60k.

Nagyon vastagon tolják az árcédulákat +1-2"-ért és némi felbontásért (amiről látjuk, hogy 2-3x méretben TV-knél sem drága) cserébe.
Ha pedig vmi igazi vagy akár kamuextra van még emellé (120-144Hz, xsync, USB3!!!!! hub vagy 2x0.01W hangszóró, netán atomfizikát igénylő állítható talp) akkor még inkább rádobják az árra.

[ Szerkesztve ]

(#17) Olajka02 válasza sb (#16) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Az elérhető tartalmat én arra értettem, hogy könnyen és olcsón beszerezhető.
lehet venni UHD filmeket már most is, csak azt senki, vagy nagyon kevesen finanszírozzák be maguknak.
Szürkén letöltött állományok, filmek meg még tényleg alig vannak.

Ezzel együtt a TV-t előbb megveszik, mert felskálázza a jóféle UHD tv az 1080P-s tartalmat és sokan észre sem veszik, hogy most FHD, vagy UHD megy az adott kijelzőn, illetve nem kell hozzá még egy komponens (jelen esetben a PC ami meg szintén 200e) hogy pl TV adást tudjál rajta nézni. Ha akarsz is venni UHD, vagy 4K képes lejátszót, azt is meg tudod oldani 40-60e HUF-ból.

A PC és ezzel együtt a játékok viszonyában más a helyzet, sok embert eltántorít a nagy gépigény, és nem szeretünk úgy általánosságban nem a natív felbontáson játszani... Észrevételem szerint.

A TV-hez visszatérve.
Most már elérhető áron kezdenek lenni az UHD-s darabok FHD-ből meg tényleg nincsen kínálat (ahogyan írod is).
Ez is egy divat.
Pedig tök felesleges, mert a környezetemben élő emberek többsége nem néz FHD tartalmat az 1080p-s tévéjén sem.
Inkább SD, DVD minőségben nézik a tartalmakat, és a TV adások is inkább 720p-sek, mint 1080p-sek.

[ Szerkesztve ]

(#18) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

FreeSync 48-60 Hz, nagyszerű.

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

48-60Hz? Hát az nem túl acélos.
A 2K felbontás miatt pedig ugyancsak jól jönne a Freesync, és ha már fölfelé nem is bővül, de egy 30 frame-es alsó határ nagyobb segítség lett volna... 30-60fps.

Továbbá más híroldalak képein látszódik, hogy nincs a hátulján VESA felfogatásnak furat, ami egy ekkora méretű, egyszerűbb talapzattal bíró monitornál elég érdekes (értsd: WTF?) döntés volt a tervezők részéről.

Szóval egyre kevésbé szimpatikus ez a monitor, a 100k HUF-os ár ellenére is... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) sb válasza Olajka02 (#17) üzenetére


sb
veterán

Szerintem nincs tartalom UHD-re. Hiába létezik, nagyon gyér és alig elérhető a korábbiakhoz képest. Még ha a lejátszót nézem akkor is elég nagy a különbség szvsz a DVD/sima BR-hez képest.

Az, hogy átlagjózsi mit lát belőle: nyilván semmit. De ugyanígy szvsz PC-nél se. Gaming esetén se feltétlen, de eleve az átlag nem is gamerkedik, nyilván nem a ph közönségről van szó.

PC-n ha már gond az UHD akkor előbb jutna eszembe a vga-k gyér támogatása, már van, de 1-2 gennel ezelőtt alig volt. Integráltban (esetleg HTPC-re) meg kb. ma is álom. HEVC támogatás kb. ugyanezen a szinten, a legfrissebb cuccok kezdik normálisan támogatni.

Ettől függetlenül szerintem ez mind rétegigény, HTPC és a HC gaming is 4k-ban. A tömeg meg vagy látja a különbséget vagy nem... de megvenné fészbukolni is vagy divatból ha nem ilyen áron menne, ahogy a TV-ket is.

@AxBattler
Mondom én, 100k=tescogazdaságos. Hova legyen itt még furat is?!?!?? :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Joshi válasza sb (#20) üzenetére


Joshi
titán

4K-nak pont a monitoroknál van értelme legyen az játék vagy munka, hiszen egy monitort nagyon közelről néz az ember tehát bőven látható a különbség. Ahogy írtam egyelőre még nem nagyon van olyan vga ami 100Hz fölött megbirkózna egy A játékcímmel. A virágboltban is egyre több a 4K tartalom, de eredeti lemezen is van szépszámmal csak nem Magyarországon.

(#22) sb válasza Joshi (#21) üzenetére


sb
veterán

Tudom, hogy itt van értelme.
Épp arról szólt az okfejtésünk, hogy miért nem terjed:
1. az ára miatt
2. mert nincs hozzá olyan vga ami kihajcsa'

Erre írtam, hogy a TV-ket is megveszik pedig ott sincs értelme. Sőt, ha nem szigorúan a 4k-t nézek, hanem FHD feletti felbontást, akkor a telefonokat is megveszik, pedig ott aztán végképp nincs értelme és ki se hajcsa'.
Szóval adódik a válasz, hogy a nagyközönség nem a harmatgyenge 1080 és Vega miatt nem viszi ezeket tucatszám. :)

(#23) .mf válasza Joshi (#14) üzenetére


.mf
veterán

"Az az oka, hogy a 4K 144Hz-hez egyszerűen még nem létezik videokártya.

ui.: azok vesznek 4k monitort akik munkára(is) használják és nem játékra."

A dolog szépséghibája csupán annyi, hogy sehol nem emlegettem 144 Hz-et és 4k-s játékok :) 48-75 Hz Freesyncet írtam (akkor még annyi volt a cikkben), illetve fotó-videó, CAD/CAM, programozás, webkontentet, játékokra pedig azt, hogy 4k-ról fHD-ra pont jól le lehet felezni a felbontást, és azért fHD-val már elég sok kártya megbírkózik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A Monitor 75Hz-es, de az AMD R. Settings szerint 48-60Hz között működik vele a FreeSync.

(#25) Jacek


Jacek
veterán

Jövő héten megjön, majd írok róla laikus szemmel milyen:) de nem hiszem hogy csalódás lehet átszámolva 64 forint volt ami ajándék.

(#26) Jacek


Jacek
veterán

64e forintért ez egy ajándék:) Megjött nekem tetszik egyenlőre.

(#27) swazi válasza Jacek (#26) üzenetére


swazi
csendes tag

Szia!

Mi a véleményed a monitorról így bő egy hónap használat után?

(#28) AiRLAC válasza swazi (#27) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez engem is érdekelne:)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29) swazi válasza AiRLAC (#28) üzenetére


swazi
csendes tag

Szia!
Én ezt választ kaptam a kollégától:
"Hello!
Semmi probléma, biztos hogy számtalan dologba be lehetne kötni, de én nem vagyok sasszem monitor teszter:) Nekem hibátlan! Nem kell jobb! Ennyi pénzárt egy ajándék, mindenféle csatlakozo, a kábelek is benne.
Szép a képe, optimális a felbontása tök a jó a 75hz stb én meg vagyok elégedve. Előtte is nagy monitorom volt egy HP 30 colos az is qhd ez jobb:)"

(#30) Logicman86


Logicman86
tag

Üdv!

Én most tervezek monitort venni és nagyon nézegetem ezt az MVA paneles típust. De sajnos sok helyen olvastam, hogy panaszkodnak a ghosting-ra. Aki rendelkezik ezzel a típussal, leírná a tapasztalatait játékok terén, mennyire valós ez a ghosting?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.