Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nem valami lélegzetelállító újítások...

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) FTeR


FTeR
addikt

"bármilyen fotóról nem fogja megmondani, hogy hol és kiről készült."

erre sem kell már sokat várni. :(

(#3) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Hát nem tudom ez a képkereső ez elég ergya.... Csak azokat a képeket találja meg ami egyébként is ugyanaz a kép, gondolom a kép tulajdonságai alapján, habár más méretben is....
Pl szerintem ha magamról töltenék fel képet kb. sehol sem találná meg...

(#4) SWiNEBoY

Srácok, nálam nem újult meg a gugli. :(

(#5) daninet


daninet
veterán

Telefonon a Google Googles megoldja a sudokut ha lefotózod, egyedül erre használtam eddig :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6) Erasmus válasza daninet (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

tényleg?

(#7) weiss válasza daninet (#5) üzenetére


weiss
addikt

Abban mi a poén? Az olyan, mintha a puzzlet rakná ki helyetted.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#8) superecneB


superecneB
őstag

Jópofa, de mi értelme kép alapján keresni? Lefotózok egy idézetet mondjuk akkor megtalálja hogy melyik íro melyik műve?

(#9) Narxis válasza olbaidhun (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én igazából nem is értem, hogy mit lehet újítani egy keresőn azon kívül, hogy még pontosabb és gyorsabb legyen. Szóval engem megleptek. :)

Thanos was right.

(#10) hunbi


hunbi
tag

És ha én nem látok kamera ikont amivel képet tölthetnék fel?

(#11) harry válasza hunbi (#10) üzenetére


harry
veterán

Ha beírom, hogy google.hu, majd átkattintok a Képek-re, akkor nálam sem látszik az ikon, ha viszont direkt ezt nyitom, akkor jó: http://images.google.com/

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#12) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam ezt az új képkeresőt. Baromi jól működik :K !

(#13) hunbi válasza harry (#11) üzenetére


hunbi
tag

Ha a linkedre kattintok akkor is ugyan az a szitu, de jobban megnézve lehet hogy bug. Mert a kamera helyén billentyűzet ikon van ami egérrel kezelhető billentyűt hoz elő, biztos mert van pen tabletem... :F :(((

(#14) Nekomajin válasza superecneB (#8) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Akár.
Vagy mondjuk mutatsz neki egy képet, és a script megkeresi neked nagyobb méretben meg jobb minőségben. Vagy lefotózol mondjuk egy épületet egy kiránduláson, de elfelejted a nevét. Feltöltöd a képet, a google meg megkeresi, hogy mi az.
Imageboardokon vannak már ilyen dolgok, de a google adatbázisa nyilván sok nagyságrenddel nagyobb, és a keresőmotor is valószínűleg sokkal jobb lesz.

(#15) daninet válasza weiss (#7) üzenetére


daninet
veterán

Nincs benne poén, ha elakadsz segít :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#16) L7wy válasza superecneB (#8) üzenetére


L7wy
őstag

Van egy csajról képed, de nem tudod hogy mi a neve, és kidobja valószínűleg :P

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#17) FTeR


FTeR
addikt

kíváncsi lennék, h mi a különbség a page ranking meg a "melyekre az algoritmus szerint kattintani fogunk" között és ha van, akkor miért nem az van az elején, amire valószínűleg katitntani fogok, ha nincs akkor minek algoritmus, miért nem az első X-et tölti előre.

btw, ez rendesen hazavágja a server oldali statisztikát...

(#18) harry válasza hunbi (#13) üzenetére


harry
veterán

Nálam látszik a bill és a fényképező is... Ubuntu, FF 4.0.1

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Nekomajin válasza FTeR (#17) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Az új megoldás valószínűleg az egyénről készült statisztikákat is figyelembe vesz, ami erősen eltérhet a page rankingtól. Ha viszont mindig azokat venné előre, amire a felhasználó kattintani fog, akkor elveszne a keresés lényege, és csak egy online könyvjelző lista lenne az egész, hiszen egy idő után mindig ugyanazokat a találatokat rakná az első helyekre.
De persze ez csak egy eszmefuttatás. Lehet, hogy nem így van.

(#20) fatal`


fatal`
titán

A hanggal keresés jó lehet a vakoknak esetleg, de ez a képpel való keresés szerintem totál értelmetlen.

(#21) Cathfaern válasza L7wy (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Minek után a google már indexeli a FB-ot is ha jól tudom, ez egyáltalán nem olyan elképzelhetetlen dolog :)

hunfatal:
Van egy régiebbi fényképed egy épületről, és nem emlékszel mi az és hol van. Feltöltöd google-nek, kidobja. De sok mást is ki lehetne találni.

[ Szerkesztve ]

(#22) julius666 válasza FTeR (#17) üzenetére


julius666
addikt

A Google keresőjében valószínű pagerank alapján tölt elő. Tehát ja, az első x találatot.

Ellenben a prerendering nem csak a Google keresőjének kiváltsága Chromeban, ha érdekel bővebben itt olvashatsz róla: [link]

(#23) julius666 válasza fatal` (#20) üzenetére


julius666
addikt

de ez a képpel való keresés szerintem totál értelmetlen

Akkor elég szegényes a képzelőerőd :DDD
Igen csak nagy a potenciál benne. Mondjuk maga az ötlet nem a Google sajátja, már eddig is voltak ilyen szolgáltatások, viszont reméljük a Google-é jobb lesz, mert azok elég gagyik voltak mind minőségben, mind funkcionalitásban.

(#24) hunbi válasza fatal` (#20) üzenetére


hunbi
tag

Ha jól működik akkor nem. Pl van egy népszerű képed, beledobod a keresőbe, és jó eséllyel megtalálod ha valakik illetéktelenül használják. De referencia vagy stock képet keresni is jó lehet, pl ha van egy "jó de nem az igazi" kép és keresgélsz a hasonlók között.

(#25) hunbi válasza harry (#18) üzenetére


hunbi
tag

Köszi akkor nem az lesz.
Különben win7 / opera
és win7 / ie9

(#26) boba6


boba6
aktív tag

régóta várom ezt a képkeresőt, hallani róla egy ideje
Index címlappal ki is próbáltam: "Az adó nem ment meg a sómérgezéstől" cikk (megvágott) képét fel is ismerte - egy privát blogról való
szerintem nem fizettek érte és nem is kértek engedélyt ;]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#27) floatr válasza fatal` (#20) üzenetére


floatr
veterán

Van egy mobilod, lefényképezel valamit, és megpróbál róla infót adni. Télleg de szar...

(#28) Gabás


Gabás
addikt

a képkereső (ez a fajta) nagyon hiányzott, ideje volt

(#29) hohoo


hohoo
senior tag

A képkereső már jobb mint a konkurencia, mert azok csak pont ugyan azt a képet találják meg, aminek minden paramétere egyezik a néven kívül, ez is csak ugyanazt, viszont azt is megtalálja amin kicsit módosítottak (újratömörítés, egy felirat, más méret). Viszont még mindig nem az igazi, mert úgy látom a hasonló képek rész még mindig csak a színeket figyeli, és az alakzatokat nem.

Amúgy nem mindenhol elérhető, operán szokás szerint letiltotta a gugli...

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#30) e=mc²


e=mc²
őstag

Letezik-e ilyen kerereso mondjuk zenere? Esetleg netalantan videora?

Feltoltod (akar csak egy kis reszletetet) es megmondja az eloadot - cimet?!

koszi, udv

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#31) boba6 válasza e=mc² (#30) üzenetére


boba6
aktív tag

shazam

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#32) WonderCSabo válasza boba6 (#31) üzenetére


WonderCSabo
félisten

OFF: a dúdolós melyik is volt?

[ Szerkesztve ]

(#33) Rototti válasza WonderCSabo (#32) üzenetére


Rototti
senior tag

Erre gondolsz?

Kimi - The King of Spa

(#34) boba6 válasza WonderCSabo (#32) üzenetére


boba6
aktív tag

passz, ezt sem használtam soha :B

[ Szerkesztve ]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#35) Erasmus válasza WonderCSabo (#32) üzenetére


Erasmus
őstag

[link]

persze nem muszáj dúdolni :) , mehet az eredeti is

Szerk.: nagyon rég néztem, ez valami b#szott jó lett! :)

a számfelismerésről jutott eszembe ez a történet: Az iTunes buktatta le a csaló zongoristát

[ Szerkesztve ]

(#36) e=mc² válasza boba6 (#31) üzenetére


e=mc²
őstag

Es platformfuggetlen? Gondolok itt arra, hogy pc-n feltoltok egy filet (mint itt a google a kepet) es kiadja a talalatokat.

Ambulimax Provider

(#37) Erasmus válasza e=mc² (#36) üzenetére


Erasmus
őstag

még egyszer: [link]

(#38) andras87


andras87
tag

Nálam semmi változás pedig chrome-ot használok...

Üdv: András [ NVIDIA™ FAN ] | Ha több pirosad van, mint nekem, akkor előre utalok!

(#39) janos1988 válasza talpalavalo (#3) üzenetére


janos1988
addikt

Jo az. Nekem van jo par jo minosegu/hd-s taj/termeszet foto amiknek a nevebol nem lehet tudni, hogy hol keszultek. Igy most csak behuzgalom oket a keresobe es mentem lefele az uj kepeket hattereknek.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#40) moma


moma
őstag

az érdekes lesz, ha majd bővül azon dolgok sora, ami csak chrome alatt megy. kicsit ilyen MS stílusú nyomásgyakorlás....

we all deserve a bit of luck.

(#41) LBandi válasza FTeR (#2) üzenetére


LBandi
aktív tag

"bármilyen fotóról nem fogja megmondani, hogy hol és kiről készült."

Erről csak az jutott eszembe: keresés egy megadott kép alapján -> válasz: Ez az ön szomszédja xy, amint a nejével xy-al az xy város hotelének xy szobájában múlt hét péntek 13:30-kor... Még detektív sem kell, csak egy fotó. :DDD

Viccet félretéve, majd lehet ráharapnak a témára a szeméklyiség jogvédők.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#42) julius666 válasza moma (#40) üzenetére


julius666
addikt

Ja, kár hogy ami nem megy máshol alatt az ahhoz szükséges JS API csak Chromeban van meg, elég nehéz lenne más böngészőkre így implementálni. ;)

(#43) .tnm válasza fatal` (#20) üzenetére


.tnm
addikt

süketeknek

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#44) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha keresés közben belerúgsz véletlen az asztallábba, s elkáromkodod magad, akkor prostiukat fog kidobni?

(#45) Vicoo


Vicoo
senior tag

Érdekes ez a képkereső, nekem Chrome és FF alatt is a billentyűzet ikon jelenik meg, és az is jön elő :D

(#46) WonderCSabo válasza Erasmus (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi szépen srácok!

(#47) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Nagyon hasznos, már csak a chrome-ot kell letölteni :)

essexboy

(#48) #06658560 válasza FTeR (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

De nem pont ez a ma létező, kívánt állapot?

(#49) e=mc² válasza Erasmus (#37) üzenetére


e=mc²
őstag

Koszi neked is es boba6-nak is, de ez meg mindig nem az amit keresek.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#50) orbano


orbano
félisten

nekem amióta zet megcsinálták sz*rul működik a kereső szövegdoboza IE9 alatt: megnyitom a googlet, keresek valamit, megnyitom az első találatot, megnézme, majd nyomok egy visszát: ekkor már nem tudok belekattintani a kereső szövegdobozba, hogy módosítsam. nyomnom kell még egy visszát, vagy megnyitnom újra a googlet egy másik lapon. ha ezt 3 napnál tovább csinálják megyek át bingre az hót sicher...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.