Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jester01


Jester01
veterán

Ez némileg visszaszorítja a kártyák által termelt hőt

A hőmérsékletet azt igen, de a termelt hőt (mennyiséget) azt nem hinném.

Jester

(#2) adorjant


adorjant
senior tag

nagyon kapkodnak :(

(#3) Davidof92


Davidof92
senior tag

Hiába vagyok én nv-s, ez most már nekem is szerencsétlenkedésnek tűnik. Üresjáratba nem igaz, hogy nem tudják megcsinálni az energiatakarékoskodást. Le merném fogadni, hogy feszt sem csökkent a kártya, azért fűt annyira. A hűtésről meg nem mondok semmit. Az az apró pörgettyű szétforogja az agyát hogy elég levegőt juttasson a vga-nak. Ha már úgy is duplaslotos a kártya, mért nem lehetett a végére döntve rakni egy 92mm ventit. Vagy ha már ennyire a pörgettyű a menő, abból is elfér a 90 mm. HD4870-en is nagy volt, de még picivel annál is nagyobb elfér. Úgy látszik, nv-éknél csak chipet tudnak tervezni, hűtést nem.

Jester: Visszafogja a termelt hőt, mivel ha nem fogná, a hőmérséklet se esne. pl termel 100 watt hőt, azzal a kártya mondjuk 90 fokos. Ha nem termel csak 80 wattot akkor már csak mondjuk 75 fok.(ugyanakkora ventilátorfordulat mellett értve). Ezáltal esik mind a termelt hő mennyisége, mind a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Jester01 válasza Davidof92 (#3) üzenetére


Jester01
veterán

ugyanakkora ventilátorfordulat mellett értve

Na de az "újítás" éppen az, hogy alacsonyabb hőmérsékleten kapcsol magasabb fordulatra a ventilátor. Vagyis ugyanazt a hőmennyiséget több levegőnek adja át miáltal csökken a hőmérséklet. De a hőmennyiség az ugyanannyi marad, hacsak a másik oldalon nem csinálsz valamit (mint például az említett feszültségcsökkentés).

Jester

(#5) Tigerclaw válasza adorjant (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért a nyári megjelenésre nem igyon senki hideg vizet. Én szeptember környékére tippelek és ahogy a cikk végén is említve lett, ősszel már akár jöhet az újabb ati széria, ha nem is a 6000-es, de egy finomított 5000-es formájában. Nyár elején főleg a GF100 B1 gyártásával lesznek elfoglalva, ezért gondolom, hogy nyár végére/ősz elejére várhatóak az olcsóbb geforce-ok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Sicilian


Sicilian
addikt

40 fokba jönnek a fűtőtestek, de jó lesz :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#7) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Az olcsóbb típusok se lesznek igazán olcsók, mint ahogy megszokhattuk.

(#8) Gabrika válasza Sicilian (#6) üzenetére


Gabrika
tag

amire megérkeznek fizikailag is (nem csak marketingképeken) addigra már sztem ismét hideg lesz, s már a fűtésen fogsz gondolkodni

vicces lenne fogadást rendezni, hogy vajon a leendő minithermoszokat már az új Radeon szériával lehet-e majd összevetni vagy a mostaniakkal ? :F

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#9) RI/OS válasza Gabrika (#8) üzenetére


RI/OS
őstag

minithermosz

:DD

(#10) Gabrika válasza F_Zolee (#7) üzenetére


Gabrika
tag

s az áruk mellett a "levük" is izgalmas lesz - vajon visszatér-e az NV a játék-videokártya gyártáshoz vagy miniThermoszokat fog majd forgalmazni?

Azaz kidobja a sok reklám szöveget, amit eddig a a Therimk mellé súlykol?
(lesz-e pl. 3D :F )

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#11) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Lényegesen Olcsóbb radeon hd5870et akarok venni. Ennyire érdekel csak a csodaFERI.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12) Lacika001


Lacika001
aktív tag

A GF104-ben látok némi fantáziát, ha jól megcsinálják,(kis fogyasztás, értelmes hűtés stb)bár inkább 5770 áron mint 5830-on.

ugyanis a GF100 valamilyen okból kifolyólag képtelen a GDDR5 memóriákat effektív 3800 MHz fölött üzemeltetni

Eddig se értettem hogy egyesek miért dicsérik a Fermit, de eddig az a kép állt össze bennem róla hogy amit most kiadtak az egy erősen "félkész" állapot.

(#13) Gabrika válasza Lacika001 (#12) üzenetére


Gabrika
tag

félkész sztem is

de hogy a kisebb verziók miért nem jutottak el még a félkészig sem, ezt végképp nem értem :F

ennyire muszáj volt "sorosan" fejleszteni?

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#14) ollie válasza adorjant (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs más választásuk.

***

(#15) Translator


Translator
tag

:: Sokkal érdekesebb versenyző lehet a GF104 jelzésű lapka, ami valószínűleg 256 CUDA magot tartalmaz

Abból a Patibolo-ból mégiscsak lesz valami :DDD

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#16) Abu85 válasza Lacika001 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyen kaliberű "hibák" tucatjával maradnak a mai termékekben. Ettől még kész van a kártya, csak van mit javítani rajta.

Translator: Persze már fel is hívtak, hogy rossz április elsejei poént választottam. :D

Gabrika: Ezek párhuzamos fejlesztések. Az ütemterv van így kialakítva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) eclipse006


eclipse006
őstag

Kb akkor melegedni is fog rendesen, továbbá nagyobb lesz a hangja,nagyszerű :U ,pedig elgondolkoztam valamelyik megvételén a közlejövőben,de inkább maradok az ATi megoldásainál...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) Lacika001 válasza Abu85 (#16) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Nem értek hozzá, nem tudom egy ilyen hibát meddig tart kijavítani, de elég komoly problémának tűnik az a 3.8GHz, mert ha jól tudom a GDDR5 már lassan 7GHz-nél tart.
A félkész-t idézőjelbe írtam. :)

Azért ezeket a hőfokokat olvasgatni elég érdekes, a kis 4830-ason ha minre veszem a venti fordulatát (kb 960RPM) akkor megy fel 80fokra, de akkor is csak stress teszttel.

(#19) Solten


Solten
addikt

"...információk szerint a termékeken használt hűtés 90 °C elérésekor kapcsol egyel magasabb fázisba, ám az új BIOS esetében ez az érték 80 °C lesz. Ez némileg visszaszorítja a kártyák hőmérsékletét, de a zajszint sajnos emelkedni fog."

Es hova emelkedik, mar igy is kemenyen porszivo a hangja... :D

Saor Alba

(#20) Csabahun


Csabahun
senior tag

Nevetséges ez az új kártya "100°C" üresben?? Lassan 150°C-nél fogunk járni,de legalább lemondom a gázt és rákötöm a vga-t a központi fűtésre.

[ Szerkesztve ]

(#21) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Kiváncsi leszek a forgalombakerülés után a fórumokra...Szerintem lesz bajuk... :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#22) 9950es


9950es
aktív tag

A 256 Cuda core vs. 5770 ???

Hát már nem azért, de az 5770-re az én GTS250-em portyázik* / * unreal engine alatt!

Ez most hogy kell érteni? Ránézésre minimum GTX285 lehetne az az új chip, overclockal jóval fölötte. ~Ez kell nekem (*2), és olcsón megúszom a 3d sorroundot :).

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#23) 9950es válasza 9950es (#22) üzenetére


9950es
aktív tag

Egy jó overclockos középkategóriás SLI, szerintem nem gyengén jobb lesz mint a GTX480, akár 1.3, másfélszer is, de minimum framebe főleg.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#24) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Csak 80 fokon kapcsol maxra.? Ha nekem lenne ilyenem, nálam már 60 fokon maxon dübörögne a ventije. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) Tidus


Tidus
addikt

Nagyon erőltetik ezt a fermit, de ha ma adták volna ki, akkor is le lenne maradva a konkurenciához képest.

(#26) - = Zk = - válasza Csabahun (#20) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Amit meg a gázon spórolsz, mehet a villanyba. Gondolkodj ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 3870 érdekes módon tudja az alacsonyabb energiaszintet két monitor mellett is. szóval, melyik kártyák NEM tudják pontosan még a Fermin kívül az alacsonyabb energiaszintet ilyen módon? csak azért, mert ez a "kártyák nagyrésze" nekem itt hatalmas kamunak tűnik. (avagy: citation needed!).

szóval a 64shaderes legkisebb fermi befogja a 240et. ez jól hangzik. nyár esélyes is. ideje lenne már egy 8800gt teljesítményű kártya a legalsó szegmensbe. mert ez elvileg a GT310 utódja lesz. illetve a száma alapján annak kéne lennie.

GT104nek még nem volt tape outja, tehát sietniük kell. ügyesen nyesegetve ebből még valami nagyon jó is kisülhet.

az új bios meg... lehet ki lett adva a parancs, hogy a tesztkarik nem lehetnek hangosabbak az FX szériánál, de a retail modellekből dustbuster2 lesz (ha 78.5% fölé megy a vezérlés). vagy mégse annyira bírják a 105fokot, mint azt előzőleg bőszen hirdették. ha meg 80fokon felkapcsol, akkor az ég óvja a dualmonitorosokat a Fermis setuptól.

elnézést a szkeptikus hangnemért, de ez a cikk nagyon marketingszagú és a nehezen ellenőrizhető állítások nagyon zavarnak.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Abu85 válasza proci985 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 4000 és a HD 5000 több versenyzője sem tudja a legkisebb energiagazdálkodási profilt két monitorral. Ez általános jelenség. A HD 3870-nek puszi a hasára, de a HD 5850 nekem már 400-on megy két monitorral. :)

Nem tudjuk, hogy nem volt a GF104-nek tape outja. Annyit tudunk, hogy a GF108-nak volt, de ez nem zárja ki, hogy a GF104-nek nem volt.

NEm tudni, miért most jön az új BIOS. Lehet, hogy utólag problémásnak ítélték a hőtermelést. Változtattak ennyi. A szilíciumostya biztos bírja a hőt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Természetesen a GF104 és a GF108 kódnéven emlegetett termékekből hiányzik a dupla pontosság

Ezt, hogy tiltják le szoftveresen? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30) odorgg


odorgg
addikt

Jó lenne ha a fermiről, már nem jövő időben beszélhetnénk, hanem jelen időben :O

Abu85: Mikorra várható a nagy GTX 470-480 teszt itt a PH-n :F

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#31) proci985 válasza Abu85 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, köszi az infokat. :R

a két monitoros setupok egyébként tudom, hogy ritkák (nem véletlenül csak egy helyen tűnt fel a tesztelőknek), de ettől fügetlenül öröm és bódottá' a használatuk. azért puszi nem, de örülve van neki:DDD

104ről pedig közben pár helyen már csiripelik a madarak, hogy szintén megvolt a tapeout pár hónapja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) Komplikato


Komplikato
veterán

Abu, szerinted mennyire igaz a Fuados pletyka, miszerint az ATI és partnerei ugrásra készen várják a Fermi valós piaci bevezetését, hogy 1-2 héttel rá árcsökkentést csináljanak? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#33) TeeBee73 válasza - = Zk = - (#11) üzenetére


TeeBee73
addikt

"csodaFERI"? :Y
Ne politizáljunk, kérem. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#34) mpierre


mpierre
veterán

Nos ez a gf108 - szerintem - jó lesz fizikára....

Jut eszembe: most akkor fiziksz 2.0 van, vagy ez kimaradt? Ugyan zárt rendszer, de ha így hagyják, akkor tényleg felkötik magukat... És a fermiből "ácsolja" magának a fát a tisztelt gyártó...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35) Abu85 válasza Komplikato (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kereskedők azt várják, hogy pár órán belül kiárusítják az első szállítmányt, utána májusig semmi. Mi értelme van így az árcsökkentésnek? Fuad-ot azért fizetik, hogy mindenféle alap nélkül pletykáljon. :)

mpierre: A PhysX SDK-t fejlesztik, de a CUDA-ból még mindig a régi verziót használja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Male válasza Abu85 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Van erről valahol lista? 2 monitor megy a kártyára, ugyhogy szempont lenne ez is a későbbi cserénél.

(#37) Chosen


Chosen
addikt

A GF108 miért váltja le a GT240-et?Nem is olyan régen dobták piacra, ok nem lett vmi csoda, de azért NV-hez képest nem rossz. Egy 5750 szintű vga szvsz fontosabb lenne, a GF104 legalább jó helyre jön :)

[ Szerkesztve ]

(#38) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Király. Nekem tetszik hogy kaja melegítésért nem kell kimenni a konyhába. :DD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Chosen válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


Chosen
addikt

Mostantól nem Green , hanem Cooking Edition GTX-ek fognak jönni. Főzés és game 2 in 1 :DDD

(#40) zazahoho


zazahoho
őstag

hot edition :DD

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41) Fix


Fix
tag

Itt egy újabb hang teszt. :DDD
[link]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#42) Fix


Fix
tag

Még hogy vízhűtés ennek..... hát kifő a víz a rendszerből!!! :DDD
Akkor csak párásítónak hívnák. :))

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#43) mpierre válasza Abu85 (#35) üzenetére


mpierre
veterán

Magyarán kő felesleges gf108-at venni, elég a gt 240 is?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44) zazahoho válasza Fix (#41) üzenetére


zazahoho
őstag

szeretek HAWX-al játszani legfeljebb kikapcsolom a hangot a játékban ,és kb az egész szobában meglesz az élmény :DDD :W

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#45) poli27


poli27
veterán

Az a kép amit kitaláltak Grill force az találó volt meg hogy thermi :D Sztem a kissebb szériában se lessz sokkal hidegebb a thermi.

[ Szerkesztve ]

(#46) 7Heads Drago válasza Chosen (#39) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az extrák között meg a libamáj viszi majd a prímet? :C
Nem lesz hosszú életű az egész.
Májusban az Amd az árcsökkentéssel megadja neki a kegyelem döfést.
Pedig én is reménykedtem egy életképes konstrukcióban az NV részéről. Ez még szerintem nem az.
Gondoljátok el mikor a husiba beleég az Nvidia logó. McDonald’s-ban lesz külön Nvidia menü. ;]
poli27: A vékonyabb húsokhoz még talán pont elég lesz a hőfok.(kisebb szériák) :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) @aMoRF


@aMoRF
tag

Szerintem télire veszek két Fermi kártyát vizes blokkal aminek a radiátorát a szomszédba telepítem (csak 1 kis luk a falon) és beindítom a saját mini távhő szolgáltatásomat... A szomszéd nyugdíjas néni így nekem fizet a fűtésért amíg én játszok. :D ez lenne az igazi "kellemest a hasznossal" ;]

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#48) X-Master


X-Master
tag

Remélem sikerül orvosolni a problémákat, sok sikert kívánok nekik!

(#49) Joachim21


Joachim21
senior tag

Miközben itt sokan temetik a FERMI-t, aközben az Nvidia nagyot kaszál majd vele a professzionális kártyák piacán, ahol még haszon is van rajta. Sajnos PC-s, játékos körökben tényleg nem szólt akkorát, mint amit vártam én is.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#50) Csabahun válasza - = Zk = - (#26) üzenetére


Csabahun
senior tag

ÁÁÁÁ,csak a Windows-t fogom futatni úgy is meglesz a 100C,játszani már nem mernék a villany miatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.