Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iZed


iZed
aktív tag

azer a japok nem egyszeruk:D tetszik az otlet egyebkent!

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

Nekem sem a lapát telefonok, sem a kinyithatós kütyük nem a szívügyem, de egyszer megnéznék/kézbevennék egy ilyen kialakítású készüléket. Brutál kijezők ketyegnek bennük.

[ Szerkesztve ]

(#3) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Legalább megtudtam, hogy kik/mik használják a MOAP rendszert :D Mellesleg mely tulajdonságai azok amikben jobb mint az S60 és UIQ?

Egy kis elírás a szövegben:
"így még idén 9 ás Symbian alapú modellel bővítette kínálatát"
Itt valami kimaradt.

(#4) plus44


plus44
veterán

Utolsó 2 piszkosul bejön.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) Karma válasza HardSanyeee (#3) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom jobbak-e, de az biztos, hogy a MOAP eszközök nem okostelefonok.

“All nothings are not equal.”

(#6) PierNight


PierNight
aktív tag

a táblacsokis mekkora poén már :DDD van pár ami bejön egyébként :)

(#7) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Nahát nahát. Nekik megfelel a Symbian?

valami

(#8) Karma válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


Karma
félisten

Azért remélem az 5. hozzászólást is olvastad.

“All nothings are not equal.”

(#9) joey04 válasza Quasi_modo (#7) üzenetére


joey04
titán

nem az alappal van gond, hanem ahogy azt már 25 millió alkalommal leírták sokan, a kezelőfelülettel, mert az nem felhasználóbarát, és elavult. Itt ha jól látom, pont ezen változtattak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) #16820480 válasza joey04 (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

plusz a fejlesztői környezettel is vannak gondok. de mivel ez MOAP, így nem nagyon vannak rá külsős progik, tehát ez a kérdés lényegében kilőve.

amúgy nem értem ezt a párhuzamot teljesen. az UIQ is teljesen más, mint egy S60. ha választani kellene a kettő közül, nekem pár okosság miatt jobban bejönne az UIQ, kár, hogy feladták teljesen, de talán egy-két dolog túléli a kalapos szimbikben.

(#11) Karma válasza joey04 (#9) üzenetére


Karma
félisten

Nem igazán változtatásról van szó. Az egész Symbian-telefon politika úgy nézett ki eddig, hogy a Symbian csak az alap, meg pár interfész (UIKON), amire minden platform maga építi fel a saját interfészét (AVKON S60-nál, Qikon UIQ-n, CKON S80-on, satöbbi) - a MOAP egy másik fejlődési ág, semmi köze az S60-hoz (mint ahogy a többi ágnak se egymáshoz), és így ebben a formájában a Symbian Foundationhöz (átnevezett S60) se.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#12) joey04 válasza #16820480 (#10) üzenetére


joey04
titán

nekem is jobban bejött az UIQ. P1 nagy kedvencem volt a gyenge vas ellenére is.

Karma: aham. akkor meg még jobban belenyúltak. szóval így végképp nem állja meg a helyét a #7.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Kraptor


Kraptor
őstag

Ez a szétszedhető megoldás bejön:)

(#14) Quasi_modo válasza joey04 (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én a Symbianról mint alaprendszerről beszéltem. Hogy ki hogyan alakítja át a felületet az más mese.

valami

(#15) #16820480 válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

de ez most olyan, mintha egy wimo-ról szóló vitában úgy érvelnél a wimo mellett, hogy a wince pedig használható és nem olyan rossz. az SF óta mondjuk a symbian lényegében egyet jelent az S60-nal, mert a többi shell-t legyilkolták szépen, és ezért van problémája sok embernek vele, mert pont a kevésbé jó rendszert tették meg fő vonalnak, jelenleg ugyanis szinte egy-az-egyben az S60 jelenit a SF rendszerét.

(#16) joey04 válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


joey04
titán

azzal nincs is gond. az szerintem is jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Karma válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


Karma
félisten

A Symbian egy nanokerneles real-time OS, ami önmagában folyamatirányításon meg egyéb, RTOS-t igénylő dolgokon kívül nem sokra jó, az S60 (UIQ/MOAP/etc) nélkül nemhogy félkarú óriás, inkább egy fél óriás, és abból is inkább az alsó fele. Gyakorlatilag mint felhasználó, nem is érintkezel vele semmilyen formában.

A Symbian OS Architecture Sourcebook (Google első találata a könyv PDF formában) mindent leír ebben a témában, szerintem egy érdekes olvasmány, dehát én kocka vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#18) aram01


aram01
nagyúr

nekem tetszik :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) madarasz92


madarasz92
őstag

Nekem is nagyon tetszik.. :C

(#20) Integra


Integra
titán

majd lesznek még kevésbé elkötelezettek is mellette, ha a konkurens szolgáltatóknál nyomul az android.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) #16820480 válasza Integra (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem a MOAP-nak egyáltlaán nem versenytársa az android. utóbbi okostelefon rendszer, előbbi viszont - bővíthetetlensége miatt - inkább hasonlít egy hagyományos telefonra. amíg megfelelően tudja a szolgáltató az általa biztosított funkciókat integrálni a MOAP alá, addig szerintem teljesen felesleges más platform után kutatniuk.

(#22) Integra válasza #16820480 (#21) üzenetére


Integra
titán

igen, ebben a tekintetben nem. de abban a tekintetben viszont igen, hogy mit vesznek majd inkább. természetesen ha az árdiffi jókora, akkor nem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) #16820480 válasza Integra (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

nyilván azt veszik majd meg (a többség), amivel jobban együttműködnek a szolgáltatói funkciók. ezért egy csupaszt androidnak, vagy symbiannak vagy wimonak nincs nagy piaca japánban, mert nem érdekli az embereket, hogy 18 féle billentyűzárat telepíthetsz a rendszerre, ha egyszer nem tudja használni vele a szolgáltató helymeghatározós, internetezős, webtévés, letöltős, meg még ki tudja milyenes funkcióit, mert nincsenek integrálva a rendszerbe és/vagy nincs is rá program.
kicsit olyan ez, minthogy nálunk sem veszik meg a kínai telefonokat, hiába van bennük már mióta touchscreen meg tv tuner, mert nem érdekli az embereket, viszont nincs benne hsdpa meg gps, ami meg itt menő. de mondhatnám az amerikai sidekick jellegű modelleket is, hogy itt mennyire nincs piaca, ahogy ott sincs a symbiannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.