Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

na ez jó hír. az új symbian érdekel inkább, a maemo valahogy nem szimpatikus (most még)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Quasi_modo válasza joey04 (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez az a ritka eset, amikor egyet értünk.
Kivétel erősíti a szabályt...

valami

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

arról az ovi-ról meg nem bírnak leszokni. De azért elviselném ha frissítenék az 5800-át ilyen stílusúra :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) David75


David75
őstag

Ezek szerint végre jönnek a capacitive multitouch-os nokiák remélhetőles a mostani symbian-nál sokkalta jobb rendszerrel.

Az lenne az elvárásom hogy Android/iphone alternatíva legyen.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#5) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Symbian^3. Ezt hogy kell kiejteni? Gondolom nem úgy, hogy Symbian a köbön.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) FRENK1988 válasza David75 (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak ne szálljanak el mint az X6 esetében :N

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) (An)Dante válasza Rickazoid (#5) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Symbian^3 kiejtese: „Symbian three”, vagyis csak egy egyedi stílusú sorszámozás, semmi több.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#8) Karma válasza (An)Dante (#7) üzenetére


Karma
félisten

Én azt olvastam a blogjukon, hogy "Symbian hat three", magyarul ennek örömére "Symbian kalap három"-nak szoktam mondani.

“All nothings are not equal.”

(#9) David75 válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


David75
őstag

Azt nem mondtam hogy ez így is lesz ahogy írtam.Ezt szeretném,de természetesen azt sejtem hogy lesz egy közepesen használható rendszer (viszonyitási alap a mostani symbian a gyengén használható kategória nálam) ami még mindig nem egy android kaliber lesz.Viszont ugyan olyan bután jönnek a frissítések, a jobb felszereltségű telefonok majd jól túlárazottak lesznek természetesen.És persze egy 5800-át de egy n97-et se frissíthesz majd symbianm 3-ra.Hanem venni kell új készüléket,persze az n900-at se frissítheted maemo6-ra és ha igen akkor majd ugrik a multitouch mivel jól előregondolkodva resistive kijelzőt raktak bele.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) Kickass


Kickass
őstag

ha nem mi, juzerek, leszunk az uj platformok beta teszterei ezt a sietseget figylembe veve, akkor hajra Nokia varjuk az uj Symbit, meg a Maemo-t, bar minap volt szerencsem egy N900-hoz, nem estem seggre tole

(#11) Karma válasza Kickass (#10) üzenetére


Karma
félisten

Mert szerinted ki fogja tesztelni? :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#12) FRENK1988 válasza David75 (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Talán ezek a problémák, hogy új op akkor új vas is kell hozzá :(((

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13) Straw válasza Karma (#11) üzenetére


Straw
senior tag

Én azt se bánom hi mi teszteljük, csak akkor figyeljenek oda a visszajelzésekre és a hibákat gyorsan javítsák ki, és ha ez kb 2 hónapon belül sikerülne akkor OK, ha nem akkor RIP Nokia.

42

(#14) Quasi_modo válasza Straw (#13) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ha nem akkor RIP Nokia.
Sötéten látod a dolgokat...

valami

(#15) Karma válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


Karma
félisten

Azért nem mindegy, hogy azért maradnak piacvezetők, mert egy hatalmas mamut 50%-os részesedéssel még ha most megdöglik, akkor se rohad el - vagy mert tényleg tartják a lépést a piaccal.

Szerintem ha most abbahagynának minden fejlesztést, akkor is meg tudnák tartani az uralkodó helyzetet. Ezzel egy új sötét korszakba taszajtva a mobilpiacot.

Remélem nem adtam nekik ötleteket.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16) Straw válasza Quasi_modo (#14) üzenetére


Straw
senior tag

Egyet értek Karmával.

Lehet hogy sötéten látom a dolgokat, de mondj olyat az utúbbi idők Nokia lépései közül ami bizakodásra ad okot. Ezen cikken felül.

[ Szerkesztve ]

42

(#17) LA_COSTE válasza joey04 (#1) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Nézted a mobilarenás Maemo összefoglalót?

(#18) Kickass válasza Karma (#11) üzenetére


Kickass
őstag

sajnos tudom hogy igazad van, de azert remenykedni lehet :D amig az 5800-nal az S60 5th ed. hibai ellenere is eleg jo eladasokat produkaltak addig nem is varhatunk mast

[ Szerkesztve ]

(#19) Karma válasza Straw (#16) üzenetére


Karma
félisten

Azért amit most vízionáltam, a lehető legrosszabb lehetőség. A Symbian^3-ban is van potenciál, rengeteg ISV dolgozik rajta - olyan dolgokon is, amit a Nokia simán "letudott" (szép szót képzeljetek ide), például a UI felhasználói oldalát, nomeg azt hiszem ez már Symbian 9.5 lesz - talán a ScreenPlay és a FreeWay alrendszerek végre bekerülnek, így kicsit korszerűbb lesz csomó szempontból.

A Nokiának legnagyobb, globálisan mindenkinek jó lépése, ami előtt fejet hajtok mindenképp, a Qt LGPL licenc alatti újrakiadása volt. Az Ovi Mapszelés meg alattomos, de nincs ok panaszra :)

“All nothings are not equal.”

(#20) (An)Dante válasza David75 (#9) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Symbian^3 frissítés lehetséges, de értelmetlen lesz. Ennek oka, hogy az új kezelőfelületet már kihasználja majd a grafikus gyorsító és a Cortex-A8 processzor lehetőségeit is, így valószínűleg nem lenne éppen villámgyors a korábbi modelleken. A Qt alapú Symbian^4 pedig már valóban plasztikus felületet kaphat, így azért a platform is rendesen fejlődik.

Idő közben pedig a készülékek ára és a korlátlan navigáció sokakkal feledteti a hiányosságokat. :)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#21) David75 válasza (An)Dante (#20) üzenetére


David75
őstag

Na ez marketing duma számomra.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#22) joey04 válasza Karma (#15) üzenetére


joey04
titán

na pontosan ezért nem örülök neki, hogy ilyen jól sikerült az utolsó negyedévük... :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Quasi_modo válasza joey04 (#22) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na ja. Akkor nincs ösztönzés...

valami

(#24) Dare2Live válasza David75 (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tényleg csak a legextremebb részre reagálnék:
"ami még mindig nem egy android kaliber lesz."
Te, hogy tudsz ilyet kijelenteni úgy, hogy nem ismered az S3/S4et? De tényleg érdekelne.

Másrészt ha pl engem megkérdeznek, hogy melyik jobb Android vagy még nemkész Maemo gondolkodnom se kell, hogy Maemora szavazzak. És nem kicsit jobb a jelenlegi félkész Maemo.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) David75 válasza Dare2Live (#24) üzenetére


David75
őstag

"azt sejtem hogy lesz egy közepesen használható rendszer (viszonyitási alap a mostani symbian a gyengén használható kategória nálam) ami még mindig nem egy android kaliber lesz"

Szerintem ahhoz hogy sejtsek valamit ahhoz még nem kell látnom a cuccot igaz? :U

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#26) Dare2Live válasza joey04 (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az, hogy egy negyedévnyi gyj gyak minden szempontból nagyon jó lett nem jelenti azt, hogy
az elöző hármat hirtelen elfelejtenék. Vagy, hogy ne vették volna észre a problémát és léptek volna egyértelműen már szifon1 megjelenense után fél évvel. Legalábbis az, hogy nem csak együtt dolgoznak troltechel hanem meg is vették és ..... azt nem tudom másra fogni.

David: Ja sejted.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27) Karma válasza Dare2Live (#26) üzenetére


Karma
félisten

A Devices az előző 3 negyedévben is erős volt.

“All nothings are not equal.”

(#28) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Kíváncsi leszek melyik OS fog majd elkezdeni hasítani, nem gyenge év lesz ez a 2010 ilyen téren. De viszont a kezdő képernyővel csinálhatnának valamit, túlságosan S60-as és bármelyik más kezdőképernyő szebb kb, a többi szép.

(#29) plus44


plus44
veterán

A Maemo-t erőltetném a helyükben, főleg, hogy kapacitív technológiát kap majd.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#30) fricz19


fricz19
őstag

már csak azt nem értem hogy miért csak most kezdik a multitouch-t belepakolni?
(iphone-nak is bejött)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#31) madarasz92 válasza fricz19 (#30) üzenetére


madarasz92
őstag

Hát egy kicsit le vannak maradva majd behozzák a hátrányt..

(#32) (An)Dante válasza fricz19 (#30) üzenetére


(An)Dante
őstag

Nem most kezdik el, a Qt már korábban is támogatta a több ujj követését, de sok esetben gátat szabnak a szoftveres szabadalmak is, emellett a Series 60 platformot alapjaiból át kellett írni úgy, hogy azért a korábbi alkalmazások is futtatiátóak legyenek. A Palm közel 3 évig ült a webOS megoldásán, mégsem tudott épkézláb kompatibilis móddal előrukkolni, de a Microsoft is közel 3 éve készíti a Windows Mobile 7 platformot.

A szoftveres oldal mellett vannak más nehézségek is. A kijelzőgyártók jelenleg sem tudnak elég kapacitív panelt szállítani, márpedig ha a teljes platform áttér a multitouch megoldásra akkor iszonyat mennyiségű ilyen kijelző kellene a Nokia számára. A megoldást várhatóan az alsóbb szegmensekben a legújabb rezisztív multitouch panelek jelenthetik majd, melyek az ázsiai stylus alapú szövegbevitel támogatása mellett sokkal olcsóbbak is, vagyis nem emeli majd meg túlságosan az olcsó modellek árát és logisztikai-gyártás. nehézségekre sem kell majd számítani.

Többek között az iPhone 3G S is a szállítási nehézségek miatt nem kapott AM-OLED kijelzőt, mivel a gyártó félt, hogy ugyanúgy járhat, mint a Nokia az N85 esetén, ahol a termék bevezetése rengeteget csúszott a megjelenítők hiánya miatt.

Egy-egy új ötlet bevezetése azért közel sem olyan egyszerű, hogy csak megálmodod, hogy kell aztán a fejlesztő mérnökök majd megoldják.. Vannak korábbi alkalmazások, kompatibilitás, beszállítók, partnerek, gyártási kapacitással kapcsolatos korlátok, szabadalmak és még jópár apróság. A Nokia már az iPhone megjelenésekor elkezdte az új rendszer megalkotását, de még így is hátra van a Symbian Signed tanúsítási procedúra átalakítása, hogy olcsóbban lehessen majd alkalmazásokat fejleszteni Nokia modellekre, miközben az iPhone OS kötöttségeinél lényegesen nyíltabb operációs rendszerben is megoldott legyen az kártékony szoftverek kiszűrése.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#33) fricz19 válasza (An)Dante (#32) üzenetére


fricz19
őstag

köszönöm a részletes választ :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#34) Dare2Live válasza Karma (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért nem ennyire. A gyjben különösen pozitív az eladott készülékek átlagárának emelkedése + részesedés emelkedése.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) joey04


joey04
titán

Symbian^3 screenshot-ok
Háát szerintem ronda. Olyan Samsungos

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Dr.Anonymus válasza joey04 (#35) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

hát ez tényleg holt ronda... :(
de gondolom legalább skinezhető, nem?

mindenesetre a lényegből sokat nem látni, de ez a furán felosztott alap képernyő nem sok jót sejtet... :(((

(#37) AS válasza joey04 (#35) üzenetére


AS
félisten

Hát én nem láttok Samsung elemeket.....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) Quasi_modo válasza Dr.Anonymus (#36) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez így igazából nem sokat mond. Olyan mnt egy vázlat.
És nyilvánvalóan skinezhető.

valami

(#39) Dr.Anonymus válasza AS (#37) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

gondolom az i8910 rajzfilmszerű ikonjaira gondolt...

(#40) joey04 válasza Dr.Anonymus (#39) üzenetére


joey04
titán

pontosan

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.