Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Már a kinézete is elképesztő egy ilyen számítógépnek... és ehhez még jön a gigászi mérete... :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) myckie2 válasza saelin (#1) üzenetére


myckie2
őstag

A gigászi fogyasztását ne felejtsük el! :K

(#3) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Amit ezek meleg levegőt kifújnak magukból azzal fel lehetne fűteni télen egy iskolát. /vagy többet/ :)

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

"De a fogyasztása nem nyilvános"

18832db 130W-os tdp-vel rendelkező processzorral olyan 2,45MW hőre(+20% a kényszer hűtésre) azért lehet számítani. :U

[ Szerkesztve ]

(#5) ivana válasza Silentfrog (#3) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Hirtelen csak ezt találtam, de olvastam már ilyenről régebben is, szóval nem olyan ördögtől való ötlet.

(#6) Reggie0 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak nagyon maceras az alacsony homerseklet kulonbsegek miatt.

(#7) Silentfrog válasza Reggie0 (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem azért nem annyira kevés. Mennyi hőenergiát adnak le egy ilyen szuper gépek?
HA a hideg helyiség levegőjét beszívva betolják a helyiségbe ahol ezek a gépek vannak és az ott keletkező hőt meg elvezetik a hideg helyiségekbe akkor szerintem elég nagy helyiséget fel lehet fűteni akár télen is.

(#8) Reggie0 válasza Silentfrog (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A meleg legcsatornaban van max 30 fok vagy annyi se. Azt kell elszallitani. Ez kozvetlenul nem hasznalhato fel futesre, legalabb egy hocserelo kell, kulonben ha a meleg levego kimegy a terembol, akkor ahelyett valahonnan ujat kell beszivni, amit porszurni kell valamint a paratartalmat csokkenteni, azaz a kulso levego kezelese nagyon megemeli a koltsegeket.
Raadasul a nagy surusegu adatkozpontokban egyre inkabb az a trend, hogy a klima akkora mint egy rack szekreny es csak nehany szomszedos szekrenyt hut. Igy gyakorlatilag a szekrenyek es a terem fuggetlen legteret alkotnak.

[ Szerkesztve ]

(#9) macilaci78 válasza Reggie0 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért nem vizezik?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Reggie0 válasza macilaci78 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Marmint a procikat es gpukat? Azokat azert nem mert sok kis hocserelore, valamint hozza tartozo kiegeszito alkatreszekre(szelepek,szivattyuk,aramlasmero) lenne szukseg, ami meg dragabb.
A klima hocserelojet szoktak vizezni, csak ott is mas tartomanyban mozog a homerseklet, mint ami futeshez passzolna.

[ Szerkesztve ]

(#11) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sajnálom!

Watch Dogs hány FPS? :DDD

(#12) stick007


stick007
tag

Hát nem Facebook-ozni épült, az biztos. :DD
Ha valaki arra járna, 2 procit hozzon belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.