Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonman


moonman
titán

"A Microsoft .NET környezeteivel ellentétben a Mono nemcsak nyílt forráskódú"

egy ideje a .Net is nyílt forráskódú. (mármint szabadon olvasható, nem kötöszködik)

(#2) _AnTi_


_AnTi_
tag

Egész igéretesnek tűnik ez a dolog. Még 1-2 verzió és szerintem el fog terjedni.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3) LordX válasza moonman (#1) üzenetére


LordX
veterán

Természtesen a Mono meg szabadon "írható" is. :)

Ne keverjük már a nyílt forráskódot a közzétett forráskóddal.

(#4) FTeR


FTeR
addikt

"a már meglévő .NET-es programok változtatás és újrafordítás nélkül futtathatóak minden Mono által támogatott UNIX rendszeren."

khm. max a már meglévő mono programok.
a mono durván 2-2,5 éves** lemaradásban van és random implementál dolgokat. (**ez 2-3 verziót jelent.)

van vmi performance stat? ha jó ütemben implementálják a libeket, akkor javának annyi.
én annak örülnék, ha a moonlight-ra gyurnának rá. a mostani változatot rettentően körülményes telepíteni és a full mono kell hozzá.

(#5) surinyaz


surinyaz
csendes tag

Én ezt nem értem:
"a már meglévő .NET-es programok változtatás és újrafordítás nélkül futtathatóak minden Mono által támogatott UNIX rendszeren."
Hogyan tud futni egy win program pl. OSX-en?

(#6) FTeR válasza surinyaz (#5) üzenetére


FTeR
addikt

úgy, h nem win program, hanem .net (egész pontosan mono)

(#7) surinyaz válasza FTeR (#6) üzenetére


surinyaz
csendes tag

Van egy pici cég, annak egy programja. .Net 2.0 keretrendszer telepítése szükséges a futtatásához. A programkönyvtárban van 1 db exe meg néhány dll. Szóval wines az a program.
Számomra a legmegfelelőbb lenne a piacon találhatóak közül, de csak emiatt nem fogok virtualizálni a gépemen, mivel egy régebbi apple gép ppc procival és kb. 300 Mhz-es x86-osnak ismeri fel a virtualizációs szoftver. Inkább egy másik programot használok amit osx-re (is) lefordítottak, de nem az igazi.

Én azt gyanítom a forráskódot a mono SDK-val lehet lefordítani linux/osx futtatható alkalmazássá, amit kétlek hogy csak az én kedvemért megtesznek, de majd megpróbálom.

Teljesítményre: 22 Mb-os program, 53 Mb ram-ot eszik indulásra és minden általam használt natív programnál lassabban nyílik meg, menet közben már gyors (pc-n).

(#8) LordX válasza surinyaz (#7) üzenetére


LordX
veterán

Lehet úgy is programot írni, hogy egyes komponensek .NET-esek, többi standard Windowsos programok. Csak nincs értelme.

De egyébként a standard .NET progik is .exe kiterjesztésűek, de attól még nem lesz Windowsos program. (Az exe "része" csak lecsekkolja, hogy van-e .NET CLR telepítve, és elindítja..)

(#9) surinyaz válasza LordX (#8) üzenetére


surinyaz
csendes tag

Épp ez az: a standard .Net progik most .exe kiterjesztésűek (legalább 1 fájljuk), de a mono-val lehetőség nyílik arra, hogy lefordíták linux vagy OSX alá és azokon a platformokon is ugyanazok a feature-ök legyenek a forráskód változtatása nálkül, mint win alatt. De ehhez kell a fejlesztő cég is, aki kiadja a programot más platformra.

Sajnos én bebuktam, mert a fejlesztő nem adja ki. Gondolom tesztelés nélkül nem szeretné kiadni a programot, a kedvemért meg nem fogják kitesztelni. Még egy beta-t sem tudtam kisírni.

(#10) LordX válasza surinyaz (#9) üzenetére


LordX
veterán

Nem érted, hogy nem kell a .net programot linuxra fordítani, hanem a mono keretrendszer futtatja? Teljesen mindegy, mi a kiterjesztése a fájlnak. Mert az az exe NEM egy Windowsos program. (Csak van egy 1kb-s exe header benne, ami megmondja a hülye júzernek, akinek nincs .NET telepítve, hogy hülye.)

(#11) surinyaz válasza LordX (#10) üzenetére


surinyaz
csendes tag

Hello!

Csak most figyeltem fel a válaszodra (egy wine-es téma most vetődött fel és bekukkantottam, hogy itt van e újdonság). Én nem tudom hogyan kell, ezért kérdezek:

Van egy program, amit .Net keretrendszerre írtak meg kiadtak hozzá egy windowsos setup csomagot, de én szeretném OSX alól is működtetni. Hogyan tudom működésre bírni OSX alatt? Mi a pontos menete?

Köszi.

(#12) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy bele lehet integrálni a .net keretrendszert a win telepítőbe?
És ha igen, érdemes?
Ti nem vettétek észre, hogy lassítja a win-t?

(#13) Paulo81 válasza Paulo81 (#12) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Up!

(#14) domi007 válasza Paulo81 (#13) üzenetére


domi007
őstag

Pesze, bármit bele lehet integrálni a Win telepítőbe, akár több száz programot is...
Szerintem nem lassítja a gépet, hiszen csak akkor működik, amikor használsz egy, a létét megkívánó programot.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.