Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

"játékpiacból származó árbevétele érezhető csökkenést szenved el"

yup. bányászoknak nem kell már a VGA, a játékosok meg kivárják a 4xxx szériát.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) wolfman


wolfman
veterán

'Szó bennszakad, Huang fennakad, lehellet megszegik'

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kellenének jó játékok, és normális gpu árak, a többivel nincs gond. :))

(#4) #54625216


#54625216
törölt tag

Srófoljuk az árakat a végtelenségig egy árérzékeny piacon, az eredményt látva meg:

(#5) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Intel videókártyáival vajon mi lesz?
Erősen befürdenek vele, mint az Intel 740-el anno?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#6) Atee94


Atee94
csendes tag

Emlékszem hogy szorongattam a 300 ezer forintomat, amit miután leszoktam a dohányzásról, azt hiszem egy év alatt pakoltam félre ,hogy egy rtx 3080-at vásároljak majd belőle, mert az msrp ára 700 dollárra volt hirdetve és úgy számoltam talán ennyiből kifutja...
2020 novemberében meg megláttam hogy tömegesen fogynak el a gpu-k ,és volt egy olyan sejtésem hogy nem fogom tudni megvenni a hőn áhított kártyámát , és inkább vettem egy rx 5700 xt-t, mert nem akartam egy prev genes kártyára elkölteni 300 ezret és ár érték arányban ez érte meg a legjobban(rx 480-at cserélt).
Mai napig megvan az az érzés mikor a fél éves használt rx 5700 xt-t amit 155 ezerért vettem, 1:1-ben egy vadiúj rx 6700 xt-re cseréltem el, és fájó szívem megnyugodott hogy bár nem pont az a teljesítményszintet amit megcéloztam, de hozzá elég közelit tudtam szerezni, és nem kellett eladni a vesémet érte.
De nem múlt el az a keserű szájíz mikor felröppent a hír, hogy az nvidia konkrétan a bányászokhoz borította le a gpu-it,mesterségesen felstrófolta az árait, nem adott egyáltalán hajszálni esélyt se hogy msrp vagy az közeli áron vegyük a kártyáit(kivétel EVGA), mikor a bányászláz alább hagyott akkor az lhr-t "mágikusan" feltörik és most kegyetlen és kicsinyes örömmel tölt el hogy miután a gamer társadalmat szemen köpték, a rekord nyereség után egy kis veszteség lesz nekik. Nem nagy, de ha már egy picit kellemetlen nekik, én örülök... :)
Azt is tudom hogy az nvidia leszarja amit én mint egyszerű vásárló gondolok, de ez most így jólesett kimondani...mert ilyen az emberi természet.

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Jó hogy nem gyerekkori képet raktok be Jensen Huang-ről :D Már rég nem úgy néz ki mint a berakott képen. Öregedett ő is. Kb tiszta ősz.

Az meg hogy nem fogy úgy a VGA... hát mostanra _szinte_ megszűnt a COVID korlátozás a világban így mindenki jön-megy és utazik. 2 év után a franc fog otthon ülni.

Amikor meg korlátozás volt és lezárás akkor mindenki bevásárolt mindenféle kütyüt otthonra amit a mai napi használ és majd x idő múlva fog csak cserélni...

Nekem is nem egy ismerősöm akik vagy konzolon vagy gépen, de játszanak és ahogy jöttek a lezárások-korlátozások elkezdték lecserélgetni a laptopjaikat vagy vettek még egyet-jobbat a meglévő mellé a többi meg hardvereket-gépeket, monitort-tévét, hangcuccot és a többi kütyüjüket cserélték újabbra. Ezek az emberek meg rendszerint fesztiválozni szoktak és vagy utaznak amikor csak idejük engedi.

Szóval az elmúlt 2 évben felpumpált lufi most leeresztett.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) Noukoum


Noukoum
veterán

Na mi az most már nincsen chip hiány? Ja hogy eddig is a bányászok miatt nem volt vga. :C

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) Narasim válasza Noukoum (#8) üzenetére


Narasim
aktív tag

megmondták a bányászok, hogy ez hazugság, hogy a bányászok miatt nincs vga! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Anno kifejtettem, hogy meglesz a böjtje ennek.
Persze a hardcore játékosoknak nem felel meg a konzol, de nem ők adják a PC játékosok javát. Meg kell nézni a statisztikákat. 1650-1660 esetleg 2060 kaliberű kártyákon játszott a nép.
Ez a réteg nem vett 400 ezerért egy 3060-at, hanem átállt konzolra, a régi gép meg megmaradt mindenesnek.
Most ezt a tömeget kellene visszacsalogatni. Ehhez nagyon jó ár/teljesítmény arány kellene.

(#11) nubreed


nubreed
veterán

Nem kell ezen csodálkozni. Kriptopiac zuhan, a covid miatti bezártságnak vége, nem kell már otthonra annyi szar számtech termék. Ráadásul nem lehet a végtelenségig drágítani a videokártyákat. 3szor is meggondolják majd az emberek, hogy vegyenek-e 4xxx szériát ha tényleg nagyon drága lesz (hallani ilyen pletykákat), annak tekintetében, hogy szinte mindenhol a világon az élet jelentősen megdrágul az infláció miatt, NERniában meg pláne.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#12) tamikomac válasza Pirosász (#10) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Van ott még GTX 1050 Ti(!) is bőven, jelenleg a 3. legnépszerűbb a Steam hardverhasználat statisztikában. Sőt, a sima GTX 1050 az 5. helyezett. Nem semmi.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#13) podtibi válasza anulu (#1) üzenetére


podtibi
senior tag

Előtte az nvidia-nak is lesz még ahhoz egy két szava. Nem olyan hülyék azok hogy rögtön a vásárló ölébe raknák a jobbat. Meg aztán az amd is ugyanúgy megkapta a saját pofonját. A legnagyobb kérdés hogy az nvidia és az amd egymással szemben mit tesz ebben a helyzetben. Nem biztos hogy mindenkinek kellenek azok az új videókártyák, ha már a bányászok kiadják a kezükből, a sajátjukat. Kíváncsi leszek én arra hogy mennyire is veszik az új szériát és mennyivel is lesz nagyobb értelme megvenni mindazt. Mondjuk meglepődni szerintem nagyon nem fogunk, hiszen csak a szokásos sablonos szöveget fogják nyomni mint mindig.

Ezt inkább rád bízom.

(#14) anulu válasza podtibi (#13) üzenetére


anulu
félisten

szerencsére hátra tudok dőlni. QHD monitor mellett a 3070-em alapórajelen mindent visz fullon, úgyhogy a 4-es szériáért nem fogok rohanni.

igen, az nV vs AMD harc is érdekes lesz

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Ami miatt új kártyát vennék az leginkább az új Stalker és Alan Wake 2 :K lenne... De ki tudja hogy fognak még alakulni az árak. Még most is 140alatt nem nagyon láttam 1080Ti-t pedig már az sem egy mai kártya... Ez eléggé elszomorító. :O

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#16) nubreed válasza Psychopeti (#15) üzenetére


nubreed
veterán

Stalker 2 szerintem kérdéses, hogy egyáltalán meg fog-e jelenni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#17) Psychopeti válasza nubreed (#16) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Pedig nagyon remélem hogy megfog jelenni... :) Amúgy arról lehet tudni valamit hogy most leállt minden fejlesztés vagy csinálják esetleg? Szerintem amúgy ebben az évben már tuti nem fog megjelenni sajnos. :(

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#18) nubreed válasza Psychopeti (#17) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem most nem tudni semmit. Ugye mivel ukrán csapat fejleszti a játékot, a háború miatt minden bizonytalanná vált. Én csak azt mondom, mindenki készüljön fel lélekben ha bejelentik, hogy nem fog elkészülni soha vagy legalábbis belátható időn belül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#19) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Az a vicc hogy anno még 2019-ben vásárolt Sapphire Radeon RX 590 nitro VGA ami volt kb 68 ezer Ft új korában akkori akcióba még vígan elviszi a legtöbb legújjabb játékot QHD-ban is médium,high beállításokkal egy i5-10400X társaságában. Na most ez mennyi kb 200 ezer egy hasonló mostani VGA. Mi a fenének cseréljem le? A bitcoin szerintem teljesen be fog csődőlni,a nem létező valuta...ez borítékolható volt,na onnantól kezdve a kutyának nem fog kelleni csúcs kártya ezeken az árakon.

[ Szerkesztve ]

(#20) ughhh


ughhh
senior tag

"a videojátékokhoz kötődő chipek" MUHAHAH :DD
Köztudott, hogy a bányászok miatt volt az (O.V. szavajárásával) "EXTRAPROFIT"

(#21) Vincent-Vega válasza Kamikaze75 (#19) üzenetére


Vincent-Vega
tag

"A bitcoin szerintem teljesen be fog csődölni,a nem létező valuta..."

Ne haragudj de ezen hangosan felnevettem :DDD :DDD :DDD Ha annyi pénzem lenne,ahányszor hallottam ezt...

(#22) nyerek01 válasza Vincent-Vega (#21) üzenetére


nyerek01
tag

Annyira teljesen becsődölt a nem létező valuta, hogy 1 DB belőle (Bitcoin) 29.000 Dollár!
Földbe állt, kidurrant stb. a kripto. :W

[ Szerkesztve ]

(#23) podtibi válasza Vincent-Vega (#21) üzenetére


podtibi
senior tag

+1

Ezt inkább rád bízom.

(#24) floatr válasza nyerek01 (#22) üzenetére


floatr
veterán

6 hónapja meg 67.000 dollár volt. A nagybefektetők miatt ment az egekbe, és miattuk is esett össze. Magával húzta a GPU piacot a csillagokba, most meg nem tetszik a részvényeseknek, hogy zuhan visszafelé

(#25) nubreed válasza floatr (#24) üzenetére


nubreed
veterán

A GPU árakkal kapcsolatban: mivel az utóbbi kb 2 évben ennyire nagyon pörgött a piac, hülye lett volna majd nem kihasználni ezt az nVidia. Tudták ők azt jól nagyon, hogy szó szerint bármennyiért megveszik a GPU -kat ezért is szöktek egekbe az árak. Most ennek vége. Nem árazhatják túl a 4xxx szériát (sem) mert még annyian sem fognak venni GPU -t mint amennyiben most reménykednek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) gbors válasza nubreed (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen. És most csak annyit kellene tenni, hogy ezt beismerik, ahelyett, hogy a "játékos piac lassulásáról" hadoválnának. Ami annyira lassul, hogy pl. a Ubisoft a következő pénzügyi évre 20%-os top line revenue növekedést prognosztizál...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) nubreed válasza gbors (#26) üzenetére


nubreed
veterán

A Ubisoft egyébként is erősen eladósorban van, most megy a találgatás, hogy kinek adják el magukat, a képben van egy befektető csoport is. Ha ők veszik meg valószínűleg végleg be lehet hinteni sóval az összes franchise -t amiket eddig úgy ahogy megszerettünk a UBI -tól. Sokkal jobb lenne ha a Microsoft vagy Sony venné meg őket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28) T J


T J
tag

Egy termék árának 200%-os emelése után persze hogy csökken a termék piaca versenyképessége az adott piacon.

(#29) csakos1997


csakos1997
tag

Van itt olyan aki az Nvidiatol vett kártyát és nem msrp áron kapta? Vagy miről beszél ez a sok kommentelő fentebb hogy az Nvidia tolta fel az árakat? :F

(#30) nubreed válasza csakos1997 (#29) üzenetére


nubreed
veterán

Az utóbbi két évben csak olyan van aki nem MSRP -n kapta. Vagy te eddig egy kő alatt éltél?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#31) KROK640 válasza anulu (#1) üzenetére


KROK640
veterán

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem minden játékos tud csak VGA-ra 3-400 ezer ft-ot kiadni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#32) KROK640 válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy mondod

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#33) KROK640 válasza Narasim (#9) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, rávolt fogva a covidra meg mindenre. De a legjobban akkor derült ki, hogy kamu ez, amikor a CPU meg a többi ára nem emelkedett a VGAhoz hasonlóan, aztán jött a CHIA és egy hónap alatt 100+%-ot ugrott a HDD ára, mikor meg lecsengett akkor visszament 2 hónap alatt a normál szintre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#34) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Mekkora kamu, két dolog kellene:
1. a ritka forint helyett a sűrű fillért választani és JÓ 100-150k-s VGA-t árulni
2. VALÓDI fejlesztéseket csinálni tehát 1-2 évente akár 100-200%-os teljesítmény bővülés kellene ez is tolná le a régebbi kártyák árát

(#35) k-adi


k-adi
nagyúr

"A kriptopiac lejtője is erősen ártott a GPU-keresletnek, becslések szerint a bányászokból származó árbevételek éves szinten 52 százalékkal csökkentek az NVIDIA-nál."

Szóval akkor - a chiphiány mellett - mégis a bányászok miatt volt hiány és áremelkedés? oh micsoda meglepetés
Most meg beszakadt, vele együtt a zöld team is.. hát, egyék meg amit főztek.

+ Ja és az se ártana ha jó sok remek játék jönne ami miatt érdemes lenne új kártyát venni...

(#36) nyerek01 válasza k-adi (#35) üzenetére


nyerek01
tag

Amúgy valaki azt is közölheti a sírós kislányokkal, hogy a kripto nyom nélkül nem fog eltűnni. Az értelmi szintetekhez mérten: Nem fog kipukkadni. Harcolhatunk most kommentben, hogy így az árfolyam meg úgy az árfolyam... de nem ez dönti el.

Azért mert 27.000 USD vagy csak 100 esetleg 100.000 dollár lesz a jövőben a Bitcoin az lényegtelen! Ami számít, hogy már megalkották a blockchain technológiát, van igény a mostani banki pénzrendszertől különböző rendszerre és van is rá technológia.
Nem a befektetésről, energiáról, zöldekről vagy az árfolyamról szól a kripto hanem a jövő egyik útjáról amin járhatunk.

(#37) KROK640 válasza nubreed (#11) üzenetére


KROK640
veterán

Ez is nagyon így van. Világszinten infláció és drágulás, az emberek egyre kevésbé fognak VGA-t venni pláne itt Belaru... Magyarországon-
Főleg, hogy ami 100 usd-ért megy USAba, az 100Eur-árt jön az EUba, mire MO-ra ér már 125 eur, szóval jelentősen emelt árakra kell számítani még a bányászok nékül is :(
Az RTX4XXX-es szériát mindössze azért várom, hogy hátha lejjebb nyomná az RTX3XXX-es széria (azon belül is főképp az RTX3050) árát.
Aztán ha van némi szerencsénk akkor talán az orosz és a belarusz piac is kiesett, vagyis ami odament volna is jöhet az EUba (bár kétlem, hogy számszerűen nagy piac lettek volna, de akkor is plusz).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38) KROK640 válasza Psychopeti (#17) üzenetére


KROK640
veterán

Oh, azt hittem múlt hónapban megjelent :( Még ott tartottam, hogy 2022 április ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#39) BaJaZo


BaJaZo
tag

Ez a helyzet boritékolható volt, itt is sokan és sokszor elmondták az utóbbi két évben, hogy miután nem tudtak az irreális árak miatt új VGA-t vásárolni, a PC-ről konzolra mennek játszani.
A kérdés az, hogy az Nvidia miért nem látta előre, hogy a bányászat nem tart örökké, a PC-s gamerek meg szép lassan lelépnek?? Nem hitték el, hogy ez megtörténhet? Akkor most egyék meg amit főztek.
Reménykedhet abban az Nvidia, hogy mindenki a 4xxx szériára vár, de szerintem az a roham ami a 3xxx kártyák megjelenése után volt tapasztalható, most elmarad...

(#40) KROK640 válasza Vincent-Vega (#21) üzenetére


KROK640
veterán

Ettől még igaz :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#41) Low Noise válasza Atee94 (#6) üzenetére


Low Noise
senior tag

Én a 155 ezerért vett 5700XT-t cseréltem 5000 forint ráfizetéssel 3070 TI-ra :)

A cikkhez meg annyit, ha úgy érzik lassul a játék piac akkor be kéne szállniuk a játék szoftver fejlesztésbe és kereshetnének szerencsés esetben a játékon és a videókártyákon egyszerre.

(#42) KROK640 válasza nyerek01 (#36) üzenetére


KROK640
veterán

"vagy az árfolyamról szól a kripto hanem a jövő egyik útjáról amin járhatunk" - de nagyon nem kéne. Ha értenéd is a kriptot és nem csak lenne, akkor te is így látnád.
Ennek ellenére tartok tőle, hogy a cripto nem fog eltűnni teljesen, (hanem idővel szabályozottan megmaradhat fél legális átverési eszközként), de sajnos a covid-19 sem tűnik el teljesen, szóval a rossz dolgokban ezt már megszokhattuk. :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#43) Low Noise válasza nubreed (#18) üzenetére


Low Noise
senior tag

Állítólag folytatódik a fejlesztés [link]

A cikkhez meg még annyit, hogy a nagy kereslet csökkenésben, ugyanannyiban kerülnek a kártyák mint tavaly nyáron. a 3070 Ti ugyanúgy 360 ezer kb.

[ Szerkesztve ]

(#44) floatr válasza nubreed (#25) üzenetére


floatr
veterán

A probléma az, hogy a saját befektetőiket b...ták át azzal, hogy a gaming piacról beszéltek, mintha az akkorát ugrott volna. Ezért is kaptak nemrég büntit, ami sajnos aprópénz csupán. Csak kellett egy kicsit játszani a jóságos GPU-istent a gaming piac felé, miközben épp ezeket az embereket köpték szemen (a részvényeseik után)

Még itt is van bőven coinmatyi, akinek ez a - befektetői szemmel nézve - iszonyat zakó sem elég gáz.

(#45) k-adi válasza nyerek01 (#36) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Amúgy valaki azt is közölheti a sírós kislányokkal, hogy a kripto nyom nélkül nem fog eltűnni. Az értelmi szintetekhez mérten: Nem fog kipukkadni. Harcolhatunk most kommentben, hogy így az árfolyam meg úgy az árfolyam... de nem ez dönti el."

Nem azt írtam, hogy el fog tűnni, hanem hogy beszakadt. Van különbség a kettő közt. Tehát legközelebb inkább olvasd újra mire reagálsz.
Másrészt meg a kipukkadás lényege a nagy zuhanás, ami jelen esetben megtörtént, tehát technikailag mondhatni félig de ugyan kipukkadt, most épp 28 975 ami még így se rossz, de a csúcshoz képest, ami ugye 60 volt, most fele annyit ér és ha 1 éves távlatban nézed akkor csökkenő trendvonalat mutat. A covid felnyomta, trendi lett, majd jövőre meglátjuk hol lesz ez az összes többivel.
(az ETH most az 1 évvel ezelőtti árát éri, az is a csúcshoz képest kevesebb mint a felét éri most)

(#46) 1dude


1dude
aktív tag

Ugyan mire készülhetne, miután a saját fészkébe szart? :DDD

(#48) csakos1997 válasza nubreed (#30) üzenetére


csakos1997
tag

Közvetlenül az Nvidiától? Naneviccelj az hogy az emag neked 3x áron adja el mert hiány van nem az Nvidia hibája :DD így működik a piac. A kripto meg a részvények elsősorban az fed kamatemelése és a recessziós félelmek miatt szakadt össze perpillanat kár ebbe mást belemagyarázni mint itt sokan teszik.

[ Szerkesztve ]

(#49) nubreed válasza csakos1997 (#48) üzenetére


nubreed
veterán

Az nvidia közvetlenül adott el a bányákba FE kártyákat. Nagyon sokat. [link]

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#50) #16939776


#16939776
törölt tag

Szar ügy, viszont volt rá, sok év és nem egy jel, nagy hogy "változás" készül, mert egyre nagyobb ívben szartak a fenntarthatóságára.
Szépen sorban fogyott el: a gyártástechnológiaváltás fogyasztásra gyakorolt előnye, a gyártástechnológia optimális kihasználása jelentette tartalékok, végül a covid hatása-kezelése miatt kapacitás is, amivel csúcstechnikán gazdaságosan legyárthatóvá vált volna az 1db gpu.
És végjátékként azok is kihátráltak mögüle, akik a pénzt szolgáltatták az irdatlan tempójú fejlesztésre.

RIP.

A változás mindig jó, majd jönnek olyanok, akik ennek az igénynek a generálását-kielégítését újra egyensúlyba hozzák, elkezd ismét "önfenntartóan" működni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.