Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) podtibi válasza #54625216 (#93) üzenetére


podtibi
senior tag

Ne csináljunk úgy mintha a játékosok körül is forognak még a világ. Biztos volt azaz időszak szerintem is, de csak volt.

Ezt inkább rád bízom.

(#102) podtibi válasza 1dude (#97) üzenetére


podtibi
senior tag

Ahogy én látom, ez már nem az árakról szól. Pl. hiába jobb a helyzete az amd-nek az intel-el szemben, attól még az intel-nek lett egy stabil imidzse, mint ami az apple-nek van. A legrosszabb helyzetben az amd-t és az nvidia-t látom, hiszen ők még nem rendelkeznek mindezzel. Túl feltűnő versenyben vannak, ha jól fogalmazok. Az amd annál inkább közelebb van hozzá, de nem úgy hogy akár jóval szarabbat árulnának drágábban és még úgyis megélnének belőle. Ezt az Intel sikeresen megcsinálta, miközben az amd anyagilag is jobban járt. Függetlenül a jelenleg sikeres intel generáció(k)tól.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#103) KROK640 válasza podtibi (#100) üzenetére


KROK640
veterán

Kimondtad a kulcsszót : fejlődés. A '90-es évek végén, 2000-es évek elején nagyon komoly fejlesztések mentek a szegmensben, elég ha csak egy TNT1-esre és egy GeForce 3-asra gondolsz, ami között volt 2,5 év. Igaz, hogy egy GeForce 2MX400 kaliberű kártya 2-3-4 évig elég volt játszani potom 15-20 ezer ft-ért; de az ipar olyan innovációkat hajtott végre, hogy maga a játékos akarta lecserélni újabb és újabb kártyákra a VGAját, mert hatalmas előrelépések voltak! Félelmetesen diverz piac, minden szegmenst gondosan lefedve (pl GeF4 MX-ekből 4 féle, 2 féle GeF3, és 4 féle GeF4 Ti futott egy időben, de még a GeF2 MX is kapható volt - ég és föld ár és teljesítménykülönbséggel).

Aztán lelassult a fejlődés, és az emberek elkezdtek ritkábban VGA-kat cserélgetni (2010-es évek). Utána jött ez a bányász őrület és az NVidiának jólesett, hogy kb semmit sem kell csinálni, és dől a lé. Aztán most lassan elzáródnak pénzcsapok, és jön a szomorú rögvalóság, hogy miután degeszre kerestük magunkat, valamit le is kéne tenni az asztalra ...
Mert mi történt az utóbbi időben? Ok, RTX szép fejlesztés, de ma (részben az abszolút értékben csökkent szoftverigények miatt is), egy GTX980, GTX1660Ti vagy 2060, pont ugyanolyan használható mint a 3-asszéria. A 4-es szériát konkrétan semmiért sem várom, leszámítva, hogy nyomja le az RTX3050 árát (már ha végül azt veszek). Mindeközben a belépő és az alsó középkategória (most itt elsősorban árazásban gondolkodok) teljesen magára lett hagyva, mindezt ár érzékeny piacokon. Aztán most a negyedik generáció kapujában kapunk egy első gen alapú 64 bites 4GB-os kártyát (1630), ami már 2021-ben is kevés lehet 1080-ra, de még 720P-re is, nemhogy 2022 Q3-ban mire ténylegesen elterjedhet.

A lényeg, hogy már nem az alkotás, hanem a végtelen pénz csinálása a cél sajnos.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104) podtibi válasza KROK640 (#103) üzenetére


podtibi
senior tag

Érthető.

Ezt inkább rád bízom.

(#105) nubreed válasza KROK640 (#103) üzenetére


nubreed
veterán

Arról nem is beszélve, hogy idén sem jön olyan játék, amiért érdemes lenne olyan igazán nagyon videokártyát fejleszteni. Engem a pár óra alatt végig tolható FPS bohóckodások nem érdekelnek, RPG -k és open world játékok szoktak érdekelni. A Starfield -et ugye eltolták jövőre (jobb esetben első negyedév), idén a Ghosts of Tsushima jelenik meg majd PC -re. Aztán én másról nem is nagyon tudok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#106) #54625216 válasza podtibi (#100) üzenetére


#54625216
törölt tag

"De ha jobban beleakarok menni, a "gamer" piac nem arról szól hogy szórakozás céljából veszed a hardvereket."

Hát miről?
Senki sem tart fegyvert a fejedhez, hogy vegyél új hardvert. A hardvert akkor érdemes fejleszteni, ha kiváncsi vagy az új tartalomra, ami már igényli az új hadvert.
Van, aki leragadt a retronál és C64-el játssza a 80-as vagy P100-al a 90-es évek klasszikusait. Mások megálltak a vanilla WoWnál, ami bármilyen 15 évnél nem öregebb hardveren vígan elfut, de ha nem kell raytracing és elég az 1080p 60fps, akkor sem kell cserélni az 5-8 éves hardvert.
Tehát nincs semmiféle kényszer, hogy haladj a fejlődéssel, ha egyébként nem szórakoztat.

A milliós tételekben PC tuningolók mindig is külön kategóriának számítottak, mert ahogy az autó tuning sem kötelező a városi kocsikázáshoz, úgy a vízhűtéssel duplájára húzott 3090 ti sem a játszáshoz.

Talán egyedül a VR hoz olyan új játékélményt, ami tényleg igényli a minél jobb hardvert és érdemileg ki is használja azt, de ott meg az AAA tartalom hiányzik, mivel a VR megjelenése pont belefutott a feljebb említett hardver áremelkedésbe, így nem alakult ki piacképes kereslet, és mivel nincs piacképes kereslet, nincs tartalom fejlesztés se, ördögi kör.

(#107) podtibi válasza #54625216 (#106) üzenetére


podtibi
senior tag

Értem. Nem is arra céloztam hogy kényszer volna új hardvert venni, de nem is kellene meggondolatlanul a vásárlónak bedőlnie mindennek. Ha az új tartalomhoz sokkal jobb hardver kell, akkor először a tartalommal lehet a gond, szerintem. Viszont ha már haladni sem kell(Legalábbis egy 1060 3gb bőven jó tud lenni sok mindenre, ha nem is teljesen. De ide lehetne hozni az rx 400-as szériát inkább.) a fejlődéssel, akkor "gamer" piacra sem kell azt mondani hogy létezik, hiszen nem indokolt előre haladni,fejleszteni. Tehát ebből a szempontból olyasmiről párbajozunk, ami csak forog a saját sírjában. Kár védeni mindazt ami nincsen jelenleg, ha kiadnak valamit, ami kész állapotban meg sem jelenik és nincs egy alap szint követelmény, amire azt lehetne mondani biztosan, hogy azon biztos elfut. Pl. a postal 4, ahol egy 3090 társaságában laggol és kifagy a játék. Ha pedig egy játékkal mindez előfordulhat, akkor a többi sem kivétel biztosra. Ördögi kőr akkor volna, ha mögötte nem a pénz beszélne.

Ezt inkább rád bízom.

(#108) podtibi válasza #54625216 (#106) üzenetére


podtibi
senior tag

Amit még hozzá tennék, hogy nem lesz addig semmilyen stabil piac pc játék téren, amíg az eladó és a vevő között nincs megfelelő bizalom. Addig pedig csak pénzkidobás az egész, vevő részről. Mert ugyanis ezt örökké nem lehet csinálni és kíváncsi lennék hogy hogyan akarnak egy piacot fent tartani egy összedőlt piac után. Lehet azt gondolni hogy ez a piac ami most van, áll, csak épp nem a bizalom, hanem a pénz tartja fent. Vagy épp fordítva, de mindkettő biztos nem. Tehát lehet bízni abban hogy a játékosokra is gondolnak, vagy belefektetni pénzt, hogy a játékosokra is gondoljanak. Ezt így tudnám ördögi kőrnek nevezni, ha az élet csak erről szólna, természetesen.

Ezt inkább rád bízom.

(#109) podtibi válasza podtibi (#108) üzenetére


podtibi
senior tag

*természetesen ha az élet csak erről szólna.

Ezt inkább rád bízom.

(#110) podtibi válasza podtibi (#107) üzenetére


podtibi
senior tag

500-as*

Ezt inkább rád bízom.

(#111) 용 Bob válasza Puma K (#60) üzenetére


용 Bob
senior tag

Előbb vettem kontrollert PC-hez, minthogy beszereztem volna a konzolt. És igen, vettem egy 6 méteres 2.1-es HDMI kábel is, hogy összekössem a PC-t a TV-vel. Nappali keresztül kábelezve, majd 1-2 óra böngészés és állítgatás, hogy az éppen kiszemelt játék fusson 60 FPS-el (FIXEN!). Még egy wireless egér is kellett, hogy a kanapé kényelméből tudjak navigálni pl. YT és az éppen futó játék között. Túl sok macera nekem.

RTX3060 ha most felmegyek PH apróra, 1 db van 250K-ért, utána inkább 300K felett van mindegyik ajánlat. Azért nem egy árban van a PS5-el, amit én 227K-ért vettem, 1 jétékkal. Ha játék árát levonom, akkor 200K volt a konzol (vadonat új, bontatlan, számlás. Boltból vásárolva)...Kinéztem a konzolt és 20 perc alatt találtam jó áron és készleten lévő boltot. Ennyit az ellátottságról.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#112) Viktor77 válasza 용 Bob (#111) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tudom te melyik aprót nézed, nálam 160-tól indulnak, így hirtelen átfutva.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#113) 용 Bob válasza KROK640 (#61) üzenetére


용 Bob
senior tag

Én is használom az asztali gépet munkára. Többek között ezért és a náéhány RTS miatt tartanám meg. Nincs ezzel gond.
A TV-t alapból nem a konzol miatt tartom fenn, hanem a streaming szolgáltatások miatt (HBO max, netflix). Szóval ha nem lenne konzolom, TV-m akkor is lenne.
Előző HSZ-ben kifejtettem az árakra vonatkozó véleményemet. Jobban jártam a konzollal.
És hamár kényelem: harmad akkora helyet foglal, mint egy PC. Egér, billetyűzet nélkül tudom hzasználni. Nem kell keresztül kábeleznem a HDMI-vel a nappalit. És ami a legnagyszerűbb benne és hasonló érzésem volt amikor androidról almára váltotta: Gyors, kompakt, nem akad, nem fagy. Teszi a dolgát, szuper teljesítmény mellett.

Ez a téma természetesen olyan, hogy kinek a pap, kinek a papné. Mindenki mást ért kényelem alatt.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#114) 용 Bob válasza Viktor77 (#112) üzenetére


용 Bob
senior tag

Olyan kártyát néztem, amit meg is vennék. Van 2 db 160K-ért (bányász, gari nélkül, fos hűtéssel). Én almát az almával szoktam összehasonlítan.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#115) Viktor77 válasza 용 Bob (#114) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, ezért hasonlítod a konzolt a pc-hez.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#116) 용 Bob válasza Viktor77 (#115) üzenetére


용 Bob
senior tag

Alapvetően ezzel indult a vélemény cunami, ha visszaolvasol: Játékra melyik a jobb (stabilitás, kényelem, ár) szempontjából ? A;PC / B;Konzol. Persze, hogy összehasonlítom...
Az almát az alámvával válaszom a használt/Új vételre vontakozik. Ne keverd már össze a két dolgot. Nem akarok átmenni személyeskedésbe, de kicsit úgyérzem, hogy feleslegesen kötekszel...

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#117) KROK640 válasza 용 Bob (#113) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, az RTS nekem is fontos szempont.
Hozzám képest meglehetősen pazarló életet élsz, engem nem érdekelnek a streaming szolgáltatások (emiatt TV-t és ehhez kapcsolódó előfizetéseket sem tartok fent), valamint nyilván nem veszek egy konzolt, ami nem más mint egy lebutított PC (sokkal kevesebb dolgot lehet vele csinálni), miközben az árából lassan két egész jó VGA-t is lehet venni :) és nem mellesleg mindenféle előfizetési díj tartozik ahhoz is.
De te tulajdonképp nem kiváltottad a PC-t csak vettél mellé egy konzolt pluszban.
Harmad akkora mint a PC? Maximum is felének mondanám, de itt mindenki konzervdobozban lakik??? Mert ez gyakori érv, de szvsz akinek nem fér el egy PC a szobájában/lakásában, annak nem konzol hanem nagyobb szoba/lakás kell.

Androidról almára váltás : Nekem eddig két iPhoneom volt (3G és 5S) a két legrosszabb emlékű telefonom volt, de ugye ez is egyéni dolog. A rendkívül gyenge akksi, és a mindenhez is internet kell, két olyan dolog amit régóta képtelen kinőni, emiatt számomra tárgytalan is. Épp a napokban volt szerencsém megversenyeztetni a Honor V20-asomat a legújabb iPhone-al, és az iPhone semmiben sem tudott használatban a V20 fölé kerekedni, miközben ezutóbbi 2 évvel öregebb és újkorában is harmada annyiba kerülő telefon volt. Persze lehet jönni, hogy jajj az IOS milyen jó, de igazából a hardver számít ami alatta van, a V20-am 1,5 éve van meg, és egyszer sem fagyott le, és egyetlen egyszer lett újraindítva, amikor SIM karit cseréltem benne. Cserébe még most is 3-4 naponta elég töltenem. :)
Csak hát sokan amikor androidos mobilra gondolnak, akkor a 20-30 ezer ft-os akciós vackok jutnak eszébe...

De persze mindenki csinálja, ahogy gondolja

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.