Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Youri


Youri
veterán

Tehát 250 euró.

RTX ON

(#2) MZperX75


MZperX75
addikt

Ipad újfajta lázt indított,utjára!
Én aláírom ,hogy nem rossz dolog.Egy Ipad2-hőz volt szerencsém,(néhány napig)Ipod tuch-om meg volt,de elajándékoztam(25eFt-ért vettem ano)Majdnem jó volt,számomra "majdnem kiváltja a nettop-kategóriájú gépeket,jól használható,tényleg könnyü,mobil cucc.
de én még mindig nem tudom ezeknek a felhasználási területét! (ökörködés stb)
Ennyire veszik?
Valószínü maradi vagyok,vagy nem nekem találták ki.
mostmár minden hétre jut 2db! ilyen ,olyan gyártótól!
:U

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az a baj ezzel, hogy hiába olcsóbb mint egy átlag tablet, de sokkal kevesebbet is tud hardveresen, szóval egyszerűen csak kevesebbet adnak kevesebbért. Ettől még lehet túlárazott is lehet, nemhogy olcsó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Youri


Youri
veterán

E-bookot meg olvasson lcd-n az akinek üveg a szeme

RTX ON

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem látom nagy előrelépést a Kindle 3G után. Sőt, még azt se fejezték be teljesen, ráférne még a frissítése halmaza.

(#6) Polemius válasza Youri (#1) üzenetére


Polemius
aktív tag

Ha az államokon kívül is forgalmazni fogják, akkor vélhetően 250$ (+posta + vám, áfa esetleg) lesz innen rendelve is. A Kindle-t is az amazon oldaláról tudod megrendelni, viszonteladón keresztül nem árulják.

(#7) Youri válasza Polemius (#6) üzenetére


Youri
veterán

Átszámolva nagyjából ott van. Meg persze a digitális tartalmakat (nem amazon) is szeretik $=€ alapon árulni.

RTX ON

(#8) Tigerclaw válasza Kasya (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, kicsit tuningolhatnának egy két dolgon a kindleben. Az újságokat is árulhatnák olcsóbban, mert a 100 vásárlóból 99 ezért mondja le az előfizetést. Alig olcsóbb, mint a papir verzió, az ingyenes tablet és netes verziókról nem is beszélve.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) LordX válasza MZperX75 (#2) üzenetére


LordX
veterán

Ugyanaz a kategória, mint az Atomos netbook. Játszani jó, 2-3 év múlva senkit nem fog érdekelni. Szerintem.

(#10) Youri válasza LordX (#9) üzenetére


Youri
veterán

Annyi különbség van, hogy míg az atom teljesítményét folyamatosan, direkt tartották alacsonyan, az ARM csak fejlődik masszívan.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#11) LordX válasza Youri (#10) üzenetére


LordX
veterán

Nem a teljesítmény, hanem a forma miatt.

(#12) vanhalen


vanhalen
senior tag

No E-Ink?? Pedig épp az volt az erősségük... Vagy ez valami párhuzamos kategória lesz náluk?

[ Szerkesztve ]

(#13) Bird


Bird
addikt

Nem lesz drága?! 250 euro.... + mire ideér.... 320-350 euro? :Y

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#14) Tigerclaw válasza vanhalen (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a probléma, hogy hiába pro a Kindleben az e-ink, ami nagyon jó olvasáshoz, multimédiában, internetben nagyon gyenge. Mozgóképekre ugye teljesen alkalmatlan és állóképekre se elég az a pár szürke-árnyalat.

Tabletekkel neten hozzá lehet férni rengeteg újság és magazin oldalához és vannak ingyenes és fizetős appok is ugyanerre, amik élővé teszik a tartalmakat (színes képek, videók, stb.)
Mondjuk az ipad ebben pont gyenge a flashtámogatás hiányában. A Kindle újság/magazin vonalán a többség pont arra panaszkodik, hogy a papíros/tabletes/digitális kiadásokhoz képest nagyon drágák a Kindle kiadások.

Szerintem a Kindle vonal megmarad, ezzel pedig lefedik a maradékot, de szerintem túl drága lesz. A Kindle a kategóriája csúcsát képviselte, az ár/teljesítmény aránya pedig hihetetlenül jó volt. Ez csak egy átlagos/gyengécske tablet lesz, és a kategóriájában még csak olcsó sem. A rajta futó rendszer és appok viszont várhatóan jobban optimalizáltak lesznek a szokásos android minőséghez képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Tigerclaw válasza Bird (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg ezt is az Amazon fogja csak árulni, vagyis kontroll alatt lesz az ár végig. Ha tényleg 250 dollár lesz kint, akkor itt maximum 250 euro, de ha átvállalják az áfa/vám egy részét, akkor olcsóbb is lehet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Bird válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Bird
addikt

A próféta szóljon belőled... Ismerve a magyar kereskedőket és (v)iszonyokat... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#17) rankesz válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


rankesz
veterán

A nook color kihívója lesz ez, az pedig feltőrt rendszerrel nagyon durván feljött a kezelhetőségben. Csek disz áut.

Ennek fejében, csak az XDA-sokon múlik az amazon tablet alternatív sikere

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy olvasgatom a cikkeket erről, egyfajta tartalomáruháznak néz ki, amilyen a Kindle is. Valószínűleg meg fogják válogatni a rá kerülő appokat, sőt le merem fogadni, hogy gyárilag csak az Amazon saját app boltjából lehet majd letölteni az ingyenes és fizetős appokat is. Ezt mondjuk nem tartom rossz megoldásnak, mert így szelektálhatnak a minőséget szem előtt tartva.

Aki már fogta a kezében a prototípust az azt írta, hogy bár máshol emlegetnek SD kártya slotot, de ők nem találtak rajta. Persze ez változhat még. A konkurens készülékben van.

Gyárilag csak 6GB a tárolóhely és ez állítólag elég is (szerintük), mivel az egész kütyü az Amazon felhő alapú szolgáltatásaira lesz építve, szóval főleg streamben gondolkoznak, nem letöltésben.

Állítólag aki ezt megveszi az Amazon Prime szolgáltatást ingyen kapja évi 79 dollár helyett. (persze nem tudni, hogy csak 1 évre lesz ingyenes vagy tovább is) Sajnos ebből nekünk sok hasznunk nem lenne, mivel ez a szolgáltatás azoknak ideális, akik sokat vásárolnak az Amazonról (olcsóbb és gyorsabb szállítás, de csak az USA-n belül és ott se mindenhová, pl. Alaska vagy Hawaii már kizárt ) Az Amazon Prime-ban több ezer filmet érhet el. Az Angol Amazonon is van Prime szolgáltatás, de ott is csak a szigetországban élőkre vonatkozik. Egyébként a Prime-hoz jár talán pár ezer mozi és TV sorozat ingyenes elérése is, de a szerzői jogi korlátozások miatt a franc se tudja, hogy nálunk ezek elérhetőek lennének-e.

Nem hiszem, hogy nálunk érdemes lesz-e megvenni ezt.

Ez is olyan mint az iPad...a tengerentúlon minden szép és jó, nálunk meg a szolgáltatások nagy része tiltott. iPadon se mozi, se video, se könyvek, sőt még az appok jó része nem elérhető nálunk.

Kíváncsi lennék, hogy nálunk a szerzői jogi, vagy gazdasági szabályozás hiányos vagy ennyire rossz a besorolásunk a kalózkodást tekintve, mert jó lenne előrébb lépni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.