Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tört változat így, tört változat úgy... De a warez minden formában tiltott. Oké. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) .LnB válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vannak nagyobb "gamer" portálok, mint a "híres" Gamestar. Akik külön hírt írnak róla, ha feltörnek valamit?! :((( :o

Majd amikor kommentben kérdőre vontam őket, akkor csak habogtak, hogy de ezzel semmi baj nincs.

Arra a kérdésre viszont nem tudtak érdemben válaszolni, hogy mi lenne akkor, ha én megírnám máshol hírként, hogy a Gamestar összes lapszáma elérhető egy bizonyos torrent oldalon *pdf formátumban?!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) zooliii


zooliii
tag

Nekem majd akkor lesz érdekes ez a játék, ha kijött a magyarítás, az meg jövő ilyenkor lesz legjobb esetben. Bízom benn, hogy addig kiszedik belőle a lassulást okozó szoftvert. Nem szívesen torrentezném le az achievementek miatt.

(#4) FUTURE87 válasza .LnB (#2) üzenetére


FUTURE87
csendes tag

és vannak rádió műsorok (Balázsék) 1-2 millió hallgatóval, ahol rendszeresen szóba kerül, hogy ncore-ról ilyen-olyan filemeket/sorozatokat töltögetnek le...

ahhoz képest ezek piti dolgok...

(#5) Kansas válasza FUTURE87 (#4) üzenetére


Kansas
addikt

Magyarországon filmeket/sorozatokat letölteni jelenleg legális. Játékokat/egyéb szoftvert nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) .LnB válasza Kansas (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Komoly?! :F Ezt nem is tudtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) Lenry válasza .LnB (#6) üzenetére


Lenry
félisten

ez mindig is így volt.

Magyarországon audiovizuális tartalmat saját célra szabadon másolhatsz, cserébe ezért van az Artisjus matrica az összes adathordozón, annak az árából kompenzálják az előadóművészeket (legalábbis ez az elv)

viszont:
egyrészt ez csak filmre, zenére vonatkozik, szoftverre nem,
másrészt csak saját, privát célra teheted és nem terjesztheted a másolatot, tehát jogi értelemben a torrent (meg az összes többi p2p letöltés) illegális, mert ott egyben meg is osztod, vissza is töltöd az anyagot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) .LnB válasza Lenry (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"mert ott egyben meg is osztod, vissza is töltöd az anyagot."

Ja, tényleg. Már majdnem megörültem. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) Kansas válasza Lenry (#7) üzenetére


Kansas
addikt

Azért be lehet állítani, hogy ne töltsd vissza, csak azt meg a torrentező közösségek nem nézik jó szemmel...
Ncore-ról elvileg kivágnak érte, bár biztosra nem mondom, mert én nem vagyok fenn egyetlen regisztrálós torrent-oldalon sem...
Ezzel együtt úgy tudom, magánembert a hatóságok hivatalból nem basztatnak torrentezésért, csak bejelentésre.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) Lenry válasza Kansas (#9) üzenetére


Lenry
félisten

minden zárt trackerről kivágnak érte, mert nem fogod tudni tartani a kötelező minimális arányt.
de igen, az egész meglehetősen szürke zóna, amit elvileg nem szabad, gyakorlatilag meg senki sem foglalkozik vele.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) #52931072


#52931072
törölt tag

A varezolás ellen azt találták ki a fejlesztők, hogy istentelenül hitvány single módot készítenek a játékhoz. Így ha letölti a gonosz illegális digitális tulajdon eltulajdonító ellenség( aki többnyire eleve csóró ahhoz, hogy megvegye, tehát nem célközönség), két próba után uninstall, mert egy fos az egész, multi meg nem megy a tört verzióval.
Emlékszem anno a dvd korszakban, aki rendesen megvette a filmet, félóráig nézhette milyen csúnya dolog másolni és milyen retorziók érhetik a másolókat. Még az is felrippelte a filmet gépre aki egyébként megvette a lemezt, hogy nyugodtan megnézhesse a megvett/ kikölcsönzött filmet. Miért kell szopatni pont azokat, akik rendesen kifizetik a tartalmat?
Egy csomót feccöltek a másolásvédelmekbe, amikkel csak a vásárlók szórakozását cseszik szét, a tartalom meg másnap már elérhető kigyomlálva.
Köszönjük a nincsmit!

(#12) Kansas válasza #52931072 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Az olyanok lesznek szívesek megdögölni... én 99,9%-ban single-playerben játszok(CoD-ot is), ráadásul minden esetben fizetek érte, ne velem b@sszanak ki pls.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) #52931072 válasza Kansas (#12) üzenetére


#52931072
törölt tag

Szintén zenész, nincs időm komolyan rágyúrni a multira, hogy hármat is léphessek pl. free for all.
Régen nagyon bírtam az első két codot, ezért hivatalosan is kérjenek bocsánatot a cod wwII miatt. Annyi hazafias, nyáladzós, átugorhatatlan, mi a fa..ommak renderelt átvezetőt még nem ba..tam, mint abban. Az konkrétan törésért kiállt.
Írtam a st..mnak, hogy vásárolják vissza, de nem válaszoltak. :DD

Ami a torrentezést illeti, lassan azért leáldozik a csillaga, amióta kultúrált összegért elérhetőek a filmek, zenék legális módon is online. Szerintem a fogyasztók többsége nem akar lopni. Torrent oldalt egyébként működtetthettek volna régen a forgalmazók is, ők is árulhattak volna dvd rippeket olcsóbban, plusz bevételt generált volna. Sokan nem szarakodtak volna a warezoldalakkal.

[ Szerkesztve ]

(#14) strandkorlát válasza Lenry (#10) üzenetére


strandkorlát
csendes tag

Hosszú évek óta van ez ellen megoldás, kb 10 éve nem töltök vissza semmit és mégsem vágtak ki sehonnan még.

(#15) Kansas válasza #52931072 (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, a CoD WWII-ra én is nagyon durcás vagyok ugyanezért, inkább a MW1-2-3-at játszom újra időnként.
A WWII-ben annyi olyan jelenet van, ami szinte mozdulatra pontosan meg van írva mit tehetsz, ha nem akarsz újra nekifutni(pl páncélvonatos marhulás), hogy képtelen vagyok rávenni magam, hogy végigvigyem.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az nem kérdéses, hogy a Denuvo jobban pörgeti a processzort. Ez tény. Jelen esetben viszont a Capcom saját védelme a ludas.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) #52931072 válasza Kansas (#15) üzenetére


#52931072
törölt tag

Én végignyomtam, de helyenként nagyon fájtak az olyan szituk. Szerintem ha lehámozzák róla az intrókat nincs 20 giga az egész :DDD .
Először nem értettem miért drágább a world at war, aztán hamar rázizzentem. Valszeg a miltirésze nem olyan gány, de arra nincs időm.

Godgamer5

Egyszer valaki szóba hozta a capcomnál, hogy a játékkal azért lehet-e játszani, de azt lehurrogták. :DD

[ Szerkesztve ]

(#18) Segal válasza zooliii (#3) üzenetére


Segal
veterán

Persze még messze nem tökéletes, de már van elérhető magyarítás hozzá...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) Foglalt név válasza Lenry (#10) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az attól függ, mit tettél le előtte az asztalra. Van, ahol kb. végtelen az arányom még korábbról, így kb. azt csinálok, amit akarok.

(#20) Foglalt név válasza #52931072 (#11) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez most is megvan, éppen a héten vettem egy ebook-ot. 2 nap után, levelezés, telefonálás, talán visszaveszik, mert csak Tolino eszközön tudnám olvasni az védelem miatt... Ha letöltöm okosban, akkor meg megy a nook-on. Meggyőznek, hogy ne adjak nekik pénzt...

(#22) janeszgol válasza Kansas (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

nCore-on ha magasabb prémium vagy (1 évest veszed), akkor nem muszáj semmit visszatölteni. Mindig is rühelltem, ha feleslegesen van bekapcsolva a gépem, így én inkább fizetek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) zooliii válasza Segal (#18) üzenetére


zooliii
tag

Köszi a tippet, de ez valami gépi cucc lesz, gondolom. Azokban sajnos nincs sok bizalmam... :(

(#24) nakos1212


nakos1212
senior tag

Az hülyeség a cikkben hogy nem lassít a Denuvo, teli van méréssel a net is hogy a Doom Eternal pl milyen szar lesz vele.

(#25) Segal válasza zooliii (#23) üzenetére


Segal
veterán

Igen, gépi fordítás.
Arra tökéletes hogy megértsd a sztorit, de nyilván közel sem olyan mintha egy ember szánta volna rá a szabadidejét.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#26) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Na ez teljesen felháborító szerintem, hogy azok kapják a rosszabb élményt, akik megvették a játékot. :(( Ilyenkor legszívesebben a crackert támogatnám inkább és letölteném a gamet, hogy a kiadó tegyen le a DRM-ről a következő játékánál. Persze a legtöbb gamer nem foglalkozik ilyen apróságokkal és így is-úgyis megveszi a játékot - így aztán a kiadók sem foglalkoznak vele sokat és a legtöbb játék már így érkezik PC-n.

Ezért örülök is neki, hogy most pár Youtuber meg a gaming média is felkapta a témát, így van rá némi esély, hogy eljut az illetékeseknek, hogy ez nem jól van így.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#27) beef válasza nakos1212 (#24) üzenetére


beef
őstag

Hol írtak ilyet a cikkben, hogy nem lassít?
Meg hogy jön ide, hogy a Doom alatt mi történik?

(#28) copass válasza janeszgol (#22) üzenetére


copass
veterán

lenyúlósncorebölcsi?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) janeszgol válasza copass (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) janeszgol válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez egy időben (nem írom, hogy mindig, de sokszor előkerült) így volt. Aki eredetit vett, az cumizott (nem jó a regisztrációs szerver, így a kulcsot nem tudja ellenőrizni, akkor a másolásvédelemnek is kell erőforrás, pláne mivel real-time megy ma már az ellenőrzés, ez régen nagyon sokat elvett teljesítményben).
Akkoriban azt csináltam, hogy (mivel kb csak a CS-vel multiztam) kitoltam warezban, majd leárazva megvettem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Dilikutya válasza Kansas (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Steam-es CoD részekben szerencsére pont nincs semmi DRM magán a Steam-en kívül. Első nap törhető, ez tény, de szerintem ez az eladásokat pont nem zavarta. Most nem tudom, mióta a Battle.net-re költözött, mi védi, nekem a WWII volt az utolsó, amivel játszottam, ezek a jövős marhaságok nem izgatnak. CoD World at War single része bizonyosan jobb amúgy, mint a WWII, ráadásul maga a játék is kommersz blockbuster létére elég véresen tálalja a háborút, van vérfürdő, leszakadó, lerobbanó testrészek.

Az eleve csóró kitétel így ebben a formában nem igaz, nyilván pontos adatok nincsenek, de azért torrenten látni olykor a nem múködő (vagy nem tudja hogy kell használni) törésekre reagálóknál, hogy nem csóró Tesco Celeron procis gépük van.

Azért nem rosszak ezek a mai másolásvédelmek annyira, volt rosszabb, pl. a SecuROM. Jó, nem kéne, hogy lassítsák a futást, a Capcom-ot sem értem, minek raknak a Denuvo mellé még mást is. Úgyis fel fogják törni, most is megtörtént, és igazából a saját szarjuk vérzett el előbb, nem a Denuvo. A Denuvo azért tud valamit, nem jellemzők vele a 0day törések.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Dilikutya válasza #52931072 (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából játékra is van ma már megoldás, a Sony, a Microsoft, az EA, a Ubisoft is kínál előfizetéses modellt, pár €, és az elérhető kínálatból azzal játszol, amire időd van. Hátránya, hogy a kínálat oda-vissza változik, pl. a Microsoft kivette a GTA V-öt a Gamepass-ból (bár amilyen hosszú játék, érdemesebb egyszeri 10-15€-ért megvenni).

Film/zene stream ugyanilyen, sok dolog fent van, de bármikor kikerülhet az elérhető kínálatból, és csak annál marad meg, aki megvette, nem csak előfizetőkényt nézte/hallgatta. Zenei oldalról egyébként sokkal jobb a helyzet, a friss megjelenések mindig bekerülnek mindenhova, de a régiek is szépen másznak fel, kivéve persze, ha olyan kiadónál vannak a jogok, ami jogutód nélkül ment a süllyesztőbe. Na meg persze a demók, szerzői kiadások, de az más kérdés. Filmnél ez rosszabb sokkal, ott nagyon nincs az, hogy minden mindenhol elérhető. És itt is bőven van olyan, amikor problémás a jogtulajdonos kérdése, van ami a VHS korszak óta nem is jelent meg sehol, de egyes filmek DVD/BD megjelenése sem jelenti azt, hogy az mehet utána streamszolgáltatóhoz is. Mondjuk ez elég rétegigény, többnyire 70/80/90-es évek akció-, horrorfilmjeiről van szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) pepe792 válasza Lenry (#10) üzenetére


pepe792
tag

főleg ha nincs arány...

(#34) copass válasza Dilikutya (#31) üzenetére


copass
veterán

elég jól elmagyarázza, de kábé ez a lényeg:
"There is nothing special or new in Denuvo that hasn't been seen in Starforce 3 or 4, Securom 7 or 8, Solidshield and other big name game protections or cheaper commercial application protectors, and it's as much a protection and a DRM as those were, especially as they reuse the DRM code for each game. All you're seeing here is a PR stunt from a re-branded protection company and a not very active cracking scene, compounded by the fact that x64 reverse engineering tools are still young, although they are usable and enough to crack this: people have worked with far less usable tools in the past and have succeeded."

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#35) Kansas válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Ezt biztos nekem szántad? Nem rémlik, hogy tettem volna "eleve csóró kitétel"-t bárhol is...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) bitpork válasza #52931072 (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37) KROK640 válasza Hopkins95 (#26) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos erről nekem is van tapasztalatom

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38) Hopkins95 válasza KROK640 (#37) üzenetére


Hopkins95
addikt

Valaki sajnos a saját kárán tanulja meg, miután már megvette a játékot... :( Én ezt (sajnos) első kézből látom a munkahelyemből kifolyólag, de persze nincs ráhatásom a piacra, mert az egyértelműen az eladások diktálnak.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) KROK640 válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem volt saját kár is, másoké is.
De viszonylag hamar megtanultam (már 2003 fele) hogy a valódi szoftver sokszor valódi hátrány.

Több esetem is volt, de a legemlékezetesebb az volt, mikor egyszer vettem egy EVM kiadást a Tescoban, még 2003 őszén. Nem is emlékszem már a játék címére valami Serious Sam szerű lövölde volt 999ft-ért.
Hazavittem, feltelepítettem és nem indult. Folyamatosan a másolás védelembe ütköztem. Más gépeken sem ment. Visszavittem a játékot, és a boltban azt mondták, hogy töltsek le hozzá crack-et. Az eredeti játékhoz.
Akkor még betárcsázós 56K-s netem volt, szóval a crack vadászat se nem olcsó, se nem gyors nem volt, cserébe legalább nem működtek a crackek.
így hát félretettem a játékot, amit nem sokkal később valaki ellopott(!) tőlem, én pedig hangosan nevettem mikor erre rájöttem, hogy a tolvaj majd biztos jókat játszogat vele XD

Azért annak nem örülök, hogy a fejlesztők másolás védelemre költik a plusz pénzt, időt és gépigényt. Aztán a becsületes vásárló szív (mert ugye ezekkel a másolás védelmekkel bizony tisztes vevők is szívnak, lásd DRM botrány és társai) és eredeti program mellett is megéri neki lewarezolni, hogy kevésbé szenvedjen.
Azokat meg akiknek sajnos a jövedelmük nem engedi meg, hogy megvegye a legújabb játékokat (1-1 darabot 1-2 évig várunk, alig várjuk, hogy kijöjjön erre 10 ezer+ ft) és így lehet plusz 6-12 hónapot várni mire megvehető árba kerülnek a játékok.
Arról nem is beszélve, hogy sokszor jó lenne kipróbálni mire is adja ki az ember a nehezen megkeresett forintjait. Ez főleg diákként volt problémám, de felnőttként is elvárnám, hogy ha már kifizetem a játékot, akkor ne legyen hátrányosabb mint crackelt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#40) shotika válasza KROK640 (#39) üzenetére


shotika
őstag

Én sem rajongok az olyan másolásvédelmi megoldásokért, amik leterhelik a gépet, ugyanakkor megértem a kiadót is. A legtöbb ilyen védelem törhető, de ez időbe telik. A Resi 8 május első hetében jelent meg, és a megjelenés utáni legkritikusabb időszakban nem tudták megkerülni ezt, tehát amennyire csak lehet, maximalizálták a bevételt.
A másik oldalról nézve, ha valóban olyan komoly problémát/problémákat okoz, amiről most sokan beszélnek a Resi kapcsán, az azért elég gáz.

A warez témát és töréseket illetően egy apró megjegyzés még:
Ott van a bizonytalansági tényező. Nem tudod mikor lesz feltörve egy adott cím, tehát, ha igazán érdekel, akkor inkább megveszed, kockáztatva ezzel azt, hogy nem tudod mennyire van jól optimalizálva a gépedre. Oké a Steamen pl van egy kb 2 órás refund idő, de sokszor a problémák csak a játékidő későbbi pontjain fordulnak elő. Valódi megoldás úgysem lesz, azt azért senki ne várja, hogy becsületkasszát csinálnak, aztán ha bejött a game, akkor kifizeted az árát :D
Én végül megvettem a Resi 8-at, teszteltem a gépen, hogy faszán fut, majd lefeküdtem aludni. Másnap reggel arra keltem, hogy felkerült a netre.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#41) Hopkins95 válasza shotika (#40) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én nem értem meg, megmondom neked mi ezekkel a masolásvédelmekkel a nagy baj: ott van pl. a Might & Magic X Legacy, nemrég lekapcsolták a DRM szervereket és a játék single player játékmenetét(!) is érinti, nem tudsz hozzáférni a játék a DLC tartalomhoz. Ugyanez történt az AC IV Black Flagnél is, a különbség ott annyi, hogy nem befolyásolja a játékmenetet(skinek, ressource pack, technology pack), tehát ha vettél valamilyen DLC-t a játékhoz, akkor ahhoz már nem férhetsz hozzá.

Ugyanez történt egy régi lemezes játékkal is: Securom védelem volt rajta és installálásnál kiírta, hogy a azonosító szerverek már nem működnek és hogy fordulj a kiadóhoz. A kiadó pedig nem foglalkozik vele már igazából, mert ősrégi játékról van szó, amin a kiadónak már nincs haszna. Így a DRM végett egy idő után kvázi használhatatlan lesz a lemezes játékod és kvázi magadra maradsz. Azt várhatod, hogy a kiadó majd kipatcheli a játékot és kiszedi a DRM-t, igazából szerintem nem is érdeke ill. nem foglalkozik már a játékkal, hanem a népszerű jatékokra koncentrálnak.

Köszönöm, én ebből nem kérek. :N

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42) shotika válasza Hopkins95 (#41) üzenetére


shotika
őstag

Épp ezért is írtam, hogy mindkét oldalt megértem, csak nem tértem ki ennyire a részletekre. :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#43) Kansas válasza shotika (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, meg lehetne őket érteni akár, csak hát van egy CDPR is a piacon, akik elég rég óta DRM mentesen adják ki a játékaikat(GOG-on legalább is), és mégse mentek még csődbe.
Valahogy mernek bízni a vásárlóikban, pedig ráadásul kelet-európaiak is...
Arról nem is beszélve, hogy már többedjére játsszák meg azt, hogy aki megveszi az alapjátékot+DLC-ket náluk, az ingyen megkapja a GOTY edition-t, illetve a next-gen update is ingyenes pl. Witcher3-hoz.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Dilikutya válasza Kansas (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért szerintem a Witcher eladásai nem mérhetők egy Call of Duty-hoz képest.
Az meg nem akkora valami, hogy aki megvette az alapjátékot az összes DLC-vel, annak GOTY lesz belőle, ami ugyanaz, mint az alapjáték plusz a DLC-k. :)
A CDPR nem egy csodatévő jófej valami, és többet is töltenek le belőle torrenten, mint a Steam-en kívüli Call of Duty részekből. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) Hopkins95 válasza Dilikutya (#44) üzenetére


Hopkins95
addikt

Almát a körtéhez, 2 teljesen különböző célcsoportot célzó játékot hasonlítasz...a Witcher 3-hoz például egy Assassin's Creed játék dukálna inkább, ha viszont megnézed, hogy mennyit adtak el egyikből ill. a másikból, akkor lehet látni, hogy a Witcher 3 eladásai messze felülmúlják 1-1 AC széria eladásait. A megoldás tehát, hogy kiemelkedő játékot kell letenni az asztalra, s akkor venni fogják ha van rajta védelem, ha nincs. Ha meg a cég valami féle másolásvédelmet vagy online DRM-et tesz rá, ezen cikk tanúsága szerint ill. amit fentebb felsoroltam a becsületes vásárlókkal tol ki.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) KROK640 válasza shotika (#40) üzenetére


KROK640
veterán

Hát igen, emlékszem régen, a játék megjelenése előtt 1-2 nappal már le lehetett szedni a tört verziót. így tényleg volt kiesés a kiadónak (és a fejlesztőnek), másik oldalról méginkább a tört verzió felé terelte a játékost, mert lehetett vagánykodni a haverok előtt, hogy mire ők megveszik, te már a felénél jársz...

Van abban is valami, hogy nem tudni mikor törik fel, a Just Cause 3 pl kb 1,5 évvel a megjelenése után jött ki feltörve is, de pl az RSR2 is viszonylag későn jelent meg torrent oldalakon.
A 2 órás refund meg nevetséges, egy testesebb mai játékot addigra le sem töltesz/fel sem installálsz mire letelik a 2 óra.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47) SityiSXT válasza KROK640 (#46) üzenetére


SityiSXT
őstag

Még jó, hogy a 2 óta az első indítástól kezdődik, nem a vásárlás pillanatától - attól az a 14 nap indul, amin belül élhetsz a max. 2 óra próbával. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A DRM-mentesség tényleg csak a legkiválóbb játékok esetében lehet működő modell.
Közös nevező egyelőre nem létezik, mert van a DENUVO-féle modell, meg van az always online, ahol a file-ok egy része a szerveren található, hogy ne lehessen offline törést készíteni hozzájuk.
Persze ez utóbbi is csak félmegoldás, mert mi van akkor ha elmegy a net, vagy szarni vannak a szerverek...ahogy az gyakran megtörtént pl. a Diablo 3 esetében is még az elején, ami az always online modellt használja.
Viszont ha csak kiváló játékok készülnének, akkor nagyon kicsire zsugorodna a piac, mert olyan játék ami elsöprő kritikai-és közönségsiker is egyben (tehát garantált anyagi siker is) évente talán egy-két alkalommal jön, vagy még ritkábban...

[ Szerkesztve ]

(#49) Dilikutya válasza Fitzgerald (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk ez a vásárlók hibája, akik minden fost megvesznek már elővételben, aztán kamilláznak, hogy a sokadik patch után is szar.

Cyberpunk 2077-es is fényesre izélte mindenki, aztán a Ps4 verziót mégse lehetett még vagy félévig megvenni, miután kikerült a Store-ból.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) Hopkins95 válasza Fitzgerald (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

"Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem,” Gabe Newell

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.