Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MattM


MattM
tag

Nem rossz :)

Az enyémhez képest :(

[ Szerkesztve ]

(#2) djculture válasza MattM (#1) üzenetére


djculture
félisten

Elég "hurka" processzoroknak néznek ki... Nem tudom minek ennyire lebutítani egy jó technológiát.
Ezeknél még azt se lehet elmondani hogy majd a jó beépített gpu kisegíti a gyenge teljesítményű procit...

[ Szerkesztve ]

(#3) MattM válasza djculture (#2) üzenetére


MattM
tag

Tény és való, hogy az Ivy Bridge procik az egyik legerősebbek (voltak)

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem gondoltam, hogy lesullyednek a B800 szintjere. De megteszik most is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) Amacs


Amacs
aktív tag

Nem tudom mióta kíséritek figyelemmel a celeron vonalat, de mindig is jelentősen megnyirbálták a funkcionalitását.
Korábban viszont voltak olyan helyzetek, ahol ez azzal is járt, hogy kevesebbet fogyasztott ennek hatására az adott butított processzor. Én inkább ezt hiányolom a mostani generációkból.
De ezen nem is érdemes háborogni, más kérdés, hogy mindig vannak, akikben ez szörnyű rossz érzést kelt, mintha amúgy vennének celeron processzort.

(#6) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ivy-E mikor lesz?

⭐ Stella

(#7) .mf válasza djculture (#2) üzenetére


.mf
veterán

Elég sok szituációba ez is bőven elég. S legalább nem csak 2-300 USD felett vannak processzorok (ULV oldalon).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) bpx válasza radi8tor (#6) üzenetére


bpx
őstag

2013 Q3-ra emlékszem

meg is van: [link] [link]

(#9) radi8tor válasza bpx (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ. :R

⭐ Stella

(#10) lenox


lenox
veterán

Jol ertem, hogy 16 eu van benne? Es HD4000-nek hivjak az igp-t? Nem tudom, meg kell majd nezni, de szerintem 17 wattos kategoriaban egy ilyen szerintem eleg jonak tunik...

(#11) .mf válasza lenox (#10) üzenetére


.mf
veterán

Most, hogy mondod: tényleg az van a táblázatba írva, viszont szinte biztos, hogy nem így lesz. HD2500 lesz az.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) MZperX75 válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


MZperX75
addikt

Mi a bajod a B800-al ?

100.000Ft alatti laposokban találkozhatsz vele,A brozosok ellen igen is jó szolgálatot tesz,tapasztalat HP650 tulajként mondom 2 év garival 79.900Ft-ért 15.6"4giga ram 500Giga HDD B820 3.5-4.5óra üzem idő matt kijelző,prociban jóval erősebb ,mint egy brazos

[ Szerkesztve ]

(#13) Plazmacucci válasza MZperX75 (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az hogy a win annyira gyors rajta mint egy atomon :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) MZperX75 válasza Plazmacucci (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

Ha kevés rammal agyonvágják akkor lehet,de én nem atomreaktornak vettem,amire kell arra viszont ár/teljesítményben verhetetlen.

Atom? Na ne sz**ass!

[ Szerkesztve ]

(#15) Plazmacucci válasza MZperX75 (#14) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig tokre nem alkalmas tobb program egyideju futtatasara. Mozilla, egy film, virusirto, meg egy office esetleg megnyitva es mar terdel is le. Tudom mert hasznaltam. Azert nem kell vedeni mert olyannal rendelkezel :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) MZperX75 válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

Aha De ez nem az utazós géped ugye?,mert úgy biztos nem futtatsz sok sok dolgot ,ez nem arra van,itthon én sem azt használom.

Nem védek semmit,csak tisztában kell lenni,ahhoz ,hogy mire van szüksége,az embernek,neked nem erre.
Azért mert nincs lóvéja az embernek és ilyet bevásárol,attól még a helyén kell kezelni a dolgokat,ezt mondjuk rád értem.

A tényen nem változtat irodai alkalmazások+egy kis film +netre tökéletes utazáshoz ennyi lóvét megér,bár nem vagyok Intel párti ebben az árkategóriában illetve drágábban Brazos volt,ez nem rosszabb annál.

[ Szerkesztve ]

(#17) .mf válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


.mf
veterán

"Mozilla, egy film, virusirto, meg egy office esetleg megnyitva es mar terdel is le."

Evvel a HDD-t térdelteted le, ami mellett lehet akár a kórájhét is :U
Egy modern Cerkát az Atommal összehasonlítani, már bocs, de azért egy régi Ph-tagtól több hozzáértést vártam...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Plazmacucci válasza .mf (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilvan igazad van es csak nekem van olyan csoda gepem amin sokkal tobb mindent lehet ezen kivul egyszerre csinalni es meg sem fingik ki egy szutyok vinyoval :D Ha 11 colos gepbe van beepitve a proci akkor nem szoltam, de egy 15-osbe nem valo, mivel azt az emberek alltalaban az asztali kivaltasara hasznaljak. Sajnos sokkal tobb nagy es nehez masinaba raknak ilyen procit...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) Amacs válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


Amacs
aktív tag

Igen, az emberek általában az asztali kiváltására használják. Magyarországon...
De aki asztalit akar kiváltani, az nyilván ne celeronos notebookot vegyen. Aki viszont út közben sem szándékozik 11"-os kijelzőn megvakulni (csak az mert könnyebb, mint a nagyobbak), annak még mindig ott lesznek az olcsó celeronnal szerelt 15-ös gépek.

(#20) Plazmacucci válasza Amacs (#19) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igaz, de velemenyem szerint sokan ugy gondoljak, hogy egy laptop nem er tobbet 110 ropinal es kulonben is az mindenre jo.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) Amacs válasza Plazmacucci (#20) üzenetére


Amacs
aktív tag

Pontosan, még a 2000-es évek közepén én is így gondoltam, bár való igaz is volt, hogy az akkori laptopok erősebbek voltak, mint a gépem. Akkoriban az ismerőseim is mind úgy gondoltak a laptopokra, mint a megváltásra. Talán ez maradhatott még meg sokakban.

(#22) ronroli válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


ronroli
tag

masodik gepnek vettem egy B800 procos gepet es egy evig hasznaltam.
nem fekudt meg 1080p videotol sem, egyszerre tobb alkalmazastol sem es rovidebb videokat siman konvertalt. fogyasztasa atlag hasznalat mellett nagyon jo volt.
fikazni jo? vegyel i7-t es fenyevente hasznald ki a folos tudasat.
nem szeretem a teszkogazdasagos megoldasokat, de a B800 megeri az arat.

(#23) lenox válasza ronroli (#22) üzenetére


lenox
veterán

De neki a megnyitott office elvitte a processzorteljesitmenyt, hat nem erted? :).

(#24) Plazmacucci válasza lenox (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sot lassu processzor nem is letezik mint kiderult dr docens professzor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) MZperX75 válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


MZperX75
addikt

"Sot lassu processzor nem is letezik mint kiderult dr docens professzor."

Minden viszonyítás kérdése.
Minden attól függ mit mire használsz,ezt kell összehoznod a pénztárcáddal és a technikával,jelen esetünkben a te felhasználási szokásaidnak a Intel Celeron B8xx sorozat nem megfelelő.
Nekem csodás volt egy P4 2.1Ghz 80Giga HDD 1Giga-DDR ramról Win7-32-ről váltottam (kb 35.000Ft ráfizetéssel) 45.000Ft-ért elvitték volna arégit, de Faterom kapja meg karácsonyra,nem adom el.
Egy HP650 B820 2x1.7Ghz 4giga DDR3 ram 500Giga HDD-re+Win7-64 home 79.900Ft-ért.+2év gar 0km.
a Régi lapos az egy HP520-as volt,ráadásul karcmentesen kopás nélkül megúszta az elmúlt 5 évet.

[ Szerkesztve ]

(#26) djculture válasza MZperX75 (#25) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak a régi lapos még évekig fog menni mert nem is olyan régen még ügyeltek az olcsó kategóriában is a minőségre.
Manapság már a 250 ezres laptop is csak gari időre van gyártva.

[ Szerkesztve ]

(#27) MZperX75 válasza djculture (#26) üzenetére


MZperX75
addikt

Pont ezt a választ vártam,arra a régi kis HP520-ra is pont ezt mondták,ha vigyázol rá,akkor sokáig jól használható kis cucc marad.Bár ami igaz az igaz azokat még jól összerakták.
Azt 2 évre terveztem 5 évig ment,dehogy is ment még most is megy, jó Win7 van rajta az öregemnek tökéletes lesz.

A mostanival is így vagyok 2 évet bír ,a többi meg ráadás,az öregem következő laposa lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) lenox válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


lenox
veterán

Hat keves olyan proci van, ami tul lassu egy word doksi ramban tartasahoz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.