Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én is gondolkoztam már vízhűtésen többször is, de mindannyiszor elvetettem. Én ugyanis egy vízhűtésnek csak abban az esetben látnám értelmét, ha minden ventilátort száműzni lehetne a gépből. Tehát a hűtésnek a CPU és a GPU-n kívül meg kéne oldania a chipsetek (NB és SB), az alaplapi FET-ek, a HDD-k, sőt a tápegység hűtését is. A radiátor pedig egy házon kívül elhelyezett hatalmas passzív darab lehetne. Persze nem lehetetlen ezt kivitelezni, de egyrészt szerintem az ára amennyiben igényesen van megcsinálva jócskán meghaladná a 100.000 Ft-ot, másrészt nálam gyakran cserélődnek a gép összetevői (főleg a VGA-k), és ezekre állandóan új blokkot kéne szerezni/csináltatni, a fene se bírja pénzzel.

Az ebben a cikkben bemutatotthoz hasonló megoldásoknak azért nem látom túl sok értelmét, mert egyszerűen annyit csinálnak, hogy a ventilátort áthelyezik egyik helyről a másikra. Ugyanúgy ott vannak, ugyanúgy hangosak, ugyanúgy teleszívják porral a házat, és emellett drágábbak még egy igazán minőségi léghűtésnél is, és macerásabb az összeszerelésük/karbantartásuk. Biztos jobban hűtenek pár fokkal, de ez nekem nem igazán szempont, tuningolni csak kis mértékben szoktam, feszt emelni meg egyáltalán nem. Én ha ennyi pénzt feccölök egy hűtésbe, akkor 100%-os csendre vágyom, ami csak ventilátorok nélkül érhető el. Igaz itt már közrejátszik, hogy a winchesterek is hangosak, jelenlegi gépemben is a leghangosabb összetevőt képviselik, így még néhány évig, amíg az SSD-k elérhető árrúvá nem válnak, 100%-os csendről nem beszélhetünk. Szerintem majd akkor visszatérek a vízhűtés témára, és lehet hogy megépít(tet)em a 100%-ban passzív vízhűtéses gépet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.