Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pakmara


Pakmara
őstag

Vajon a lg 34wk650-w-nek is lesz valamikor a közeli jövőben frissítése? :F Kéne egy jósgömb...

(#2) Duree


Duree
veterán

Jól mutatna az asztalomon, minden szempontból kifogástalan paraméterek. Az ára az már más tészta, nem drága annyira, de sajnos nekem az.

duree54

(#3) Hopkins95 válasza Duree (#2) üzenetére


Hopkins95
addikt

nem drága annyira...

Hát tekintve, hogy azért a pénzért már majdnem 2-szer akkora Oled tévét kapsz az LG-től ez mocskosul drága lett. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#4) atok666 válasza Hopkins95 (#3) üzenetére


atok666
őstag

Az egy tv, ez meg egy monitor.

Atok

(#5) Hopkins95 válasza atok666 (#4) üzenetére


Hopkins95
addikt

És?! 3440x1440-es Ultrawideon vagyok én is, de 500 Euróba került, az töredéke ennek. :U Akkor még a maradék összegből most kiadná egy 55 colos LG OLEDre vagy még nagyobb LCD TV-re is.

Na szerinted melyik a jobb deal?!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) vpeti_


vpeti_
csendes tag

Ezeket az újításokat az Ultrafine 5K-re is igazán áthozhatnák.

(#7) Csandi válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Más egy tv működése és képe mint egy monitoré. Nem véletlen drágábbak általában a monitorok. Egyébként ennek az árazása tényleg viszonylag rendben van szerintem.

(#8) Hopkins95 válasza Csandi (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Vannak innen a fórumról is, akik kisebb TV-t használnak monitor gyanánt. :U Mondjuk én sem lennék képes rá a mérete miatt, de akkor már ezen monitor árából kiadja egy külön monitorra meg TV-re is.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) -Skylake- válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem a 144hz az egyik deal amit se a te 500usd-s monitorod nem tud, se az LG oled tv-je. Szerintem sokkal tartalmasabb lehetne ez a parbeszed ha lenne barmi fogalmad arrol, hogy mirol van szo , de sajnos lathatoan nincs. Amugy az arabol kijon ket 24es dell ips, egy 55os samsung led tv, egy hasznalt iphone 8+ es 7 rekesz borsodi vilagos is. Na melyik a deal?....

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#10) Hopkins95 válasza -Skylake- (#9) üzenetére


Hopkins95
addikt

Volt 27 colos 144 Hz-es monitorom és multizok is rendszeresen, szóval van fogalmam arról, hogy miről beszélek. :U A mostani Acer monitorom 100 Hz-et tud, de ezt a kompromisszumot megkötöttem azért, hogy ultrawide legyen.

Az utóbbira reagálva: A két Dell helyet viszek egy ultrawideot meg a többit mellé! Akinek meg van felesleges égetnivaló pénze, annak meg meghagyom a cikkben említett monitort.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#11) green dude


green dude
tag

Néztem nemrég egy tesztet az LG ultragear-ek közül, 27GL850-B. Borzalmasan sovány kontraszt adódott, ha jól emlékszem 700 körül. Ugye nem a nano IPS miatt lett ott rossz a kontraszt? Azért kérdezem, mert ha jól lattam, ez is az.

[ Szerkesztve ]

(#12) -Skylake- válasza Hopkins95 (#10) üzenetére


-Skylake-
addikt

Mivel láthatóan még mindig nem sikerül felfognod, hogy mi van , utoljára segítek egy kicsit.
A különbségek amik a Te 599USD-s monitorod és a cikkben említett 1600 USD-s monitor között van :

Acer 34" , az LG 38"
Acer 3440x1440 , az LG 3840x1600
Acer 100hz , az LG 144@170hz
Acer VA panel , az LG (Nano)IPS panel
Acer SDR monitor , az LG HDR600 monitor
Acer 8 bites panel , az LG 10 bites panel
Acer 8ms válaszidő , az LG 1ms válaszidő
Acer RGB/sRGB , az LG RGB/sRGB/DCI-P3 98%
Acer Freesync , az LG Adaptive Snyc (Freesync , G-Sync)
Acer-ön nincs TB3 , az LG-n van TB3.

Megpróbálsz úgy tenni mint aki végre megérti , hogy a két monitorban kb semmi közös nincs és hogy az LG gyakorlatilag minden mérhető tulajdonságában jobb mint az említett Acer monitor ? Gondolkodj már kicsit mielőtt osztod az észt. Köze nincs egymáshoz a két monitornak , az LG gyakorlatilag megkapott mindent amit adni tudtak ezzekkel a specifikációkkal, az Acer meg az egyik legolcsóbb 100hz 3k panel ami piacon van. Köze nincs egymáshoz a két monitornak , semmiben sem. Azért olcsóbb 1000 USD-vel , mert 1000 USD-vel kevesebbet tud.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) Hopkins95 válasza -Skylake- (#12) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ha neked megéri ennyiért, akkor vedd csak! :CSzó se róla, jó monitor meg valamivel jobb is az enyémnél, de nem 3-szorosan jobb. :N Kétszeres árat még akár reálisnak is tartanám rá, holott nekem az is rengeteg lenne egy monitorra...én elleszek az enyémmel, miközben ugyanarra a célra használom 1/3 áron! ;)

De akkor figyeld ezt, ez is sokkal jobb deal: LG 34GK950F-B

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#14) atok666 válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


atok666
őstag

:U

Atok

[ Szerkesztve ]

(#15) -Skylake- válasza Hopkins95 (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én tényleg nem értelek ember , nem tűnik fel , hogy amit másodszor linkelsz monitor annak sincs köze ehhez ? Nem támogatja a G-Syncet , nem támogat TB3-at , kisebb a mérete , kisebb a felbontása, lassabb a panel stb... Vedd már észre, hogy teljesen másról beszélsz de tényleg. Linkelj 38"-os , G-Sync-Freesync HDR monitort 144+ képfrissítéssel , QHD+ felbontással, IPS panellal olcsóbban. Ki nem szarja le, hogy mennyibe kerül egy kisebb méretű , kisebb felbontású , teljesen más tulajdonságokkal rendelkező monitor ???

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16) #72042496


#72042496
törölt tag

Azta, micsoda topik! :D

Ez a monitor amúgy miben más, mint a 38GL950G-B? Mármint látok eltéréseket és a hírben szereplő javára (a GL950 dizájna más, a HDR gyengébb és nincs rajta TB), de jól látom, hogy alapvetően elég hasonló a kettő?

Vagy hmm... az a G-Sync modulos cucc, ez meg az AdaptiveSync?

[ Szerkesztve ]

(#17) Hopkins95 válasza -Skylake- (#15) üzenetére


Hopkins95
addikt

A két monitor között nincs akkora különbség, hogy ne lenne érdemben összevethető. Amúgy meg az amazonos linkelt monitor képzeld G-sync kompatibilis, szóval kaptál G-syncet is. A panel 1 ms-os 34GK950F-B esetén is, szóval az is megvan. Thunderbolt 3 hiányzik, annyi baj legyen. Jaj egy kis okostelefon mérettel kisebb lett, most mi lesz? :U

De mondom, vedd nyugodtan a túlárazott monitort, végül is mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) sb válasza -Skylake- (#12) üzenetére


sb
veterán

Nincs igaza, miszerint ez ugyanazt tudná. Messze nem. De a 3x ár védelme is nevetséges szvsz. Sok a feature de egyik sem annyira kiugró. Persze ha abból indulunk ki, hogy minden kis önmagában minimális extráért jogos a +10% ár akkor végül is ezt is elfogadhatjuk. De talán nem így kéne működnie ennek...

A TV vs monitor témára is érdemes lenne a legyintésen kívül érdemben visszatérni.
A gyakorlatilag azonnali átmenetet biztosító OLED panel 120Hz-el pl nem világos hol lehet lassabb mint egy 144-170Hz-es LCD. Vélhetően response time-ra megveri.

@Csandi
Miben "más" egy TV mint egy monitor? Mármint lehet más, a vezérlés, panel, stb... de egyébként tök egyértelműen lehet ugyanaz is mivel tök ugyanaz kell hozzá fizikailag (panel, fizikai meghajtás, bemenetek) és logikailag (elektronika, feldolgozás, vezérlés) is. Általánosan ezt kijelenteni szerintem félrevezető.

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez a monitor egy elég friss panellel (LM375QW2) készül, amellyel az eredetileg tervezett 4Q17-hez képest két évet csúsztak. Keveset szállítanak még belőle, és ennek a kevésnek kell annyi költséget visszahoznia amennyit lehet, ezért nyilván drága.

Idővel várható, hogy nagyobb választékban és olcsóbban lesznek elérhetőek az erre épülő monitorok.

[ Szerkesztve ]

(#20) X2N válasza sb (#18) üzenetére


X2N
senior tag

Sajnos HDMi 2.1-es vga nélkül nem fog natívba 4k-n menni a 120Hz LG Oleden...de majd ha kijönnek az új kártyák. A legtöbb olcsóbb tv-sajnos pwm-t használ háttérvilágításra, csak a nagy(55") 300e+-os tv-k kiváltsága a pwm mentes háttérvilágítás és a 120Hz(pl- samsung Q70). Ezek a tv-k már kenterbe vernek akármilyen monitort(Q70 7000+-os kontraszttal Freesync-el, oled meg a feketével, Gsync támogatással). Kár, mert egy jófajta 43"-as tv-t tudnák használni monitornak, az 55-ös oled-et nem nyírnám a statikus tartalommal.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#21) #72042496 válasza X2N (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Sajnos HDMi 2.1-es vga nélkül nem fog natívba 4k-n menni a 120Hz LG Oleden..."

Ez részigazság. Az idein közvetlenül megy, DP 1.4 > HDMI 2.0 adapterrel pedig a tavalyi sorozaton is. Más kérdés, hogy a HDMI 2.0 sávszélessége egy erős korlát lesz, így 4:2:0 chroma melletti 8 bites jel a maximum, amivel szerintem nem érdemes foglalkozni.

Illetve a Samsung az összes tévéjében PWM-et használ, csak a jobbakban nem 240, hanem 960 Hz-es frekvenciával.

[ Szerkesztve ]

(#22) Duree válasza Hopkins95 (#3) üzenetére


Duree
veterán

Nos ebben igazad van, ha így nézzük akkor valóban drága.

duree54

(#23) sb válasza X2N (#20) üzenetére


sb
veterán

Az átalakítót már írták de a többiben van némi igazság. A PWM szerencsére masszívan kikopott a monitorok közül, a TV-knél viszont sajnos többségében nem. A drágább modelleken magas frekin talán már rendben van. (Mondjuk érdekes módon TV-n mindenki a mozgásgyorsaságot fikázza évek óta és a BFI-t isteníti. Szinte vágyakozás van a villogtatásra... :) gyanítom ez van a dolog mögött.)

55" alatt viszont semmi nincs. 120Hz panel sem létezik, eltűntek. Pedig monitornak azt szvsz többen vinnék.
De majd egyszer talán eszmélnek... Nekem az első LCD-m 12 éves most, az is 120Hz volt 40"-on. Már akkor mondtam, hogy ha ott a panel akkor bemeneten luxus nem kezelni csak 60Hz-et (FHD-ban akkor még). 1:1 pixel mappinget és alacsony input lagot is vadászni kellett. Aztán lassan eljutottunk oda, hogy ez általános lett, 1-2 éve jött be az FHD 120Hz, most szivárogna a 4K 120Hz... lassan kapcsolnak egy potenciális vevőbázissal kapcsolatban.
Közben a 3D is kikopott, ha sok értelme nem is volt filmekhez (szerintem ott sem volt rossz), PC-ről, natív 2x60Hz bemenetről kezelve az is jóval több vevőre számíthatott volna szvsz.

(#24) dabadab válasza -Skylake- (#9) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a 144hz az egyik deal amit se a te 500usd-s monitorod nem tud, se az LG oled tv-je.

Való igaz, az idei LG CX OLED-ek (amire a szerző gondolhatott, a 48"-as hivatalos ára 1500 USD, az 55"-ös 1800) csak 120 Hz-esek (4K-ban is, G-Sync, Freesync és HDMI VRR is van), viszont ezért talán kárpótol a nagyobb függőleges felbontás :)

Az van, hogy a jobb TV-k lassan összeszedik a monitorok minden tudását (pl. a fenn említett LG-ben van HW-s kalibrálás is, pattern generatorral meg interface-szel colorimeterhez), szóval ha valakinél elfér egy ilyen TV is, akkor simán használhatja, mert feature-ök terén nem marad le semmiről.

DRM is theft

(#25) #72042496 válasza dabadab (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI VRR és G-Sync itt ugyanaz, illetve FreeSync támogatás nincs jelenleg. Firmware-frissítéssel jön majd elvileg, az év végefelé. (Nem tudom, hogy az AMD miért nem támogat HDMI VRR-t, amikor már 2018. januárban terítéken volt a dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#26) kurtuzov válasza #72042496 (#19) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Na ez az, a panel gyártás késés. Sokáig vártam hogy jöjjenek ki az LG-nek az új modelljei, a többi is ebben az árkategóriában volt. Pont a magasabb frekvencia fényerő TB3 hiányzott ebből: 38WK95C-W
De a 34WK95U-W is hasonló kategória. Ezek is sokat csúsztak, lassan lettek elérhetőek, utána is sok kezdeti visszahívás - és sokáig semmi modell frissítés, hogy az áruk lejjebb menjen.
Mostani árfolyamok mellett meg pláne kíváncsi leszek a magyar árakra.
De már egy Dell Ultrasharp lett az utód így annyira nem ülök tűkön.

(#27) X2N válasza #72042496 (#21) üzenetére


X2N
senior tag

A 4:2:0 chroma subsamplingből nem kérek kössz...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#28) #72042496 válasza X2N (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Desktopra én se használnám, játékhoz viszont még mindig jobbnak ítélem, mint a 8 bittel is küszködő, sávosodó PC (4:4:4) módot. Ez idén se lett jobb, és az utóbbi évekből kiindulva jövőre se lesz az. De lepjen meg az LG.

A Samsungnál nem tudom, milyenek a színek és gradiensek, a FALD vezérléssel viszont "csalnak" 120 Hz-en. Náluk meg már emiatt emiatt foscsi lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chrys_


Chrys_
addikt

Erre már lecserélném a Predator Z35P-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.