Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) pengwin válasza jeni (#39) üzenetére


pengwin
addikt

&& (#40) Plazmacucci
Lehet rajra viccelődni, de nem kellett ehhez kartellezés.
Egyszerűen a mókusvakítós új fícsörökkel megindokolták az áremeléseket.
"Prémium" külsőt akarsz az S5-öd helyett? S6 drágább.
Kell vízállóság és minden egyéb, az S6-ból kivett funkció is a "prémium" kinézet mellé? S7, de ez is drágább az elődnél.

És a konkurencia ment utánuk árban, mert megtehette.
Pl. LG először behozott valamilyen prémium szériát az addigi csúcsmodell G-k fölé, majd ez a még drágább, "prémium" széria átvette a zászlóshajó szerepkört, nyilván magasabb árakon.
Nyilván a mókusvakítós kinézetet utána le lehetett hozni a középkategóriába is, hogy 60-70 ezres telefonokat el lehessen adni 120-140 ezerért. Amiért cserébe egy sokkal sérülékenyebb, kevésbé praktikus külsőt kap az ember. Fém és üveg... mindkettő karcolódik és kopik, védeni kell, vagyis rögtön tokba kell rakni az "igényes" kinézetű telefont. És akkor már lehetne rajta egy minőségi műanyag boritás is.

Csak hát a technikai analfabétáknak könnyebb eladni valamit, ami csili-vili és jól néz ki, mert ezzel még őket is lehet drágább termék vásárlására ösztönözni, ellenben a szuper képességek csak tájékozottabb vásárlókat és kockákat ösztönöznek vásárlásra.

De tudom én vagyok a hülye, hogy nekem nincs igényem minőségi, kényes, sérülékeny anyagokra. Meg egyébként is vegyem fel az alufólia sapkámat.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.